Crystal River Sprint Triathlon #1, May 28, 2006
Overall Male Winner
1:00:16 124 Rob Skaggs Tampa, FL
Overall Female Winner
1:09:42 18 Ashley Carusone High Springs, FL
Master Male Winner
1:09:01 8 Kevin Bradbury Tampa, FL
Master Female Winner
1:10:52 126 Laura DeWitt Brooksville, FL
Place Time Bib# Name City State Team
Age Place | Place | SWIM | Tran. | BIKE | Tran. | RUN
Group Group | Sex Sex | Time Place | Time | Time MPH Place | Time | Time Pace Place
1 1:00:16 124 Rob Skaggs Tampa, FL
OVRALL 1 M 1 5:34 3 0:37 35:25 25.4 2 0:40 18:00 6:00 3
2 1:00:23 59 Delbert Marriott Sikeston, MO
35-39 1 M 2 6:57 21 0:42 34:01 26.5 1 0:43 18:00 6:00 1
3 1:05:21 136 Jerome Isakov Land O Lakes, FL
30-34 1 M 3 6:56 20 0:37 38:11 23.6 4 0:41 18:56 6:19 8
4 1:06:02 45 Jerry Gisclair II Tampa, FL
30-34 2 M 4 7:15 25 0:33 38:21 23.5 6 0:45 19:08 6:23 10
5 1:06:42 38 Todd Fitzgerald Dunnellon, FL
15-19 1 M 5 5:47 8 0:29 38:48 23.2 9 0:34 21:04 7:01 16
6 1:06:50 122 Matt Attal Tampa, FL
15-19 2 M 6 4:47 1 0:45 40:13 22.4 16 0:34 20:31 6:50 13
7 1:07:16 119 Tom Russell Tampa, FL
35-39 2 M 7 5:43 5 0:49 41:32 21.7 28 0:39 18:33 6:11 5
8 1:07:22 68 Andres Munera Tampa, FL
30-34 3 M 8 6:26 13 0:49 41:26 21.7 25 0:41 18:00 6:00 2
9 1:07:26 57 Eric Leon Clearwater, FL
25-29 1 M 9 6:16 12 0:49 41:02 21.9 21 0:39 18:40 6:13 6
10 1:07:45 116 J.T. Byrne Savannah, GA
35-39 3 M 10 6:39 15 0:52 38:20 23.5 5 0:48 21:06 7:02 17
11 1:08:13 32 Brandon Dragone Wellington, FL
20-24 1 M 11 8:13 59 0:26 39:59 22.5 12 0:36 18:59 6:20 9
12 1:08:25 81 Joel Rich Gainesville, FL
35-39 4 M 12 8:11 57 0:57 40:09 22.4 15 0:45 18:23 6:08 4
13 1:09:01 8 Kevin Bradbury Tampa, FL
Master 1 M 13 5:45 6 0:50 38:31 23.4 7 0:43 23:12 7:44 40
14 1:09:12 66 Mike Mott Deland, FL
30-34 4 M 14 6:50 19 0:46 39:25 22.8 10 1:08 21:03 7:01 15
15 1:09:25 5 Robert Blowers Tampa, FL
35-39 5 M 15 6:04 10 0:49 37:58 23.7 3 0:55 23:39 7:53 43
16 1:09:36 106 Martin Viera Shoreham, NY
35-39 6 M 16 6:41 16 1:08 41:27 21.7 26 1:24 18:56 6:19 7
17 1:09:42 111 Josh West Gainesville, FL
20-24 2 M 17 7:57 51 1:28 40:01 22.5 13 0:50 19:26 6:29 11
18 1:09:42 18 Ashley Carusone High Springs, FL
OVRALL 1 F 1 5:09 2 0:40 41:35 21.6 29 0:26 21:52 7:17 30
19 1:09:58 125 Tony Stroud St Petersburg, FL
35-39 7 M 18 6:48 17 1:04 38:40 23.3 8 1:04 22:22 7:27 33
20 1:10:07 39 Dwight Fitzgerald Dunnellon, FL
45-49 1 M 19 7:09 23 0:35 40:08 22.4 14 1:01 21:14 7:05 22
21 1:10:42 52 Roger Hughes Davenport, FL
45-49 2 M 20 6:50 18 0:34 41:20 21.8 24 0:45 21:13 7:04 20
22 1:10:52 126 Laura DeWitt Brooksville, FL
Master 1 F 2 7:42 35 0:54 40:20 22.3 17 0:43 21:13 7:04 21
23 1:11:19 30 Kristin Donahue Webster, FL
15-19 1 F 3 6:14 11 0:38 42:37 21.1 35 0:34 21:16 7:05 23
24 1:11:43 105 Mark Vanderkarr Clearwater, FL
40-44 1 M 21 7:49 41 0:42 40:51 22.0 20 0:50 21:31 7:10 26
25 1:12:13 63 Paul Menegazzi Tampa, FL
40-44 2 M 22 7:48 38 0:59 40:24 22.3 18 1:45 21:17 7:06 24
26 1:12:43 56 Frank Ledda Lutz, FL
35-39 8 M 23 7:17 28 0:44 40:47 22.1 19 1:06 22:49 7:36 35
27 1:13:03 76 Tracy Parker Odessa, FL
35-39 1 F 4 8:00 52 0:46 41:43 21.6 30 0:46 21:48 7:16 28
28 1:13:17 133 Thom Neal Crystal River, FL
45-49 3 M 24 9:15 86 0:39 41:31 21.7 27 0:42 21:10 7:03 18
29 1:14:13 84 Melanie Rowton St. Augusting, FL
30-34 1 F 5 8:08 56 0:56 42:56 21.0 36 1:02 21:11 7:04 19
30 1:14:18 34 Dan Eckhart Winter Garden, FL
40-44 3 M 25 7:41 34 1:05 43:01 20.9 37 0:59 21:32 7:11 27
31 1:14:47 97 Bob Stevens Winter Garden, FL
45-49 4 M 26 7:54 46 0:53 41:05 21.9 22 0:37 24:18 8:06 53
32 1:15:02 110 Bo Webster Odessa, FL
60-64 1 M 27 8:24 64 1:11 39:43 22.7 11 0:58 24:46 8:15 57
33 1:15:04 13 Alyssa Burkert Winter Garden, FL
1-14 1 F 6 6:28 14 1:15 44:27 20.2 49 0:43 22:11 7:24 31
34 1:15:08 64 Bruce Metzger Land O Lakes, FL
30-34 5 M 28 7:34 33 1:01 43:03 20.9 38 0:51 22:39 7:33 34
35 1:15:14 53 Brad Jahnke Gainesville, FL
20-24 3 M 29 7:27 32 0:40 43:25 20.7 41 0:42 23:00 7:40 37
36 1:15:15 25 Julie Crocker Tampa, FL
35-39 2 F 7 7:46 37 1:04 43:48 20.5 46 0:45 21:52 7:17 29
37 1:15:41 123 Donna Skaggs Tampa, FL
40-44 1 F 8 9:03 81 1:02 41:55 21.5 31 0:45 22:56 7:39 36
38 1:15:51 12 Edward Brown Homosassa, FL
35-39 9 M 30 7:13 24 1:17 46:26 19.4 62 0:41 20:14 6:45 12
39 1:16:37 21 Taylor Cooke Homosassa, FL
15-19 2 F 9 5:35 4 0:37 45:43 19.7 61 0:40 24:02 8:01 52
40 1:16:39 33 Gary Dutton Spring Hill, FL
30-34 6 M 31 8:23 63 1:07 42:32 21.2 34 1:21 23:16 7:45 41
41 1:16:50 31 Bill Donahue Webster, FL
55-59 1 M 32 8:11 58 0:52 43:11 20.8 40 0:56 23:40 7:53 44
42 1:17:02 96 Chris Steffen Seminole, FL
15-19 3 M 33 7:20 29 1:07 43:39 20.6 44 0:36 24:20 8:07 54
43 1:17:10 82 Rick Roebuck Tampa, FL
30-34 7 M 34 8:42 69 1:14 45:26 19.8 55 0:48 21:00 7:00 14
44 1:17:54 47 Thomas Haeseker Gainesville, FL
35-39 10 M 35 7:17 26 1:01 44:56 20.0 52 0:56 23:44 7:55 46
45 1:18:15 95 Robert Stawicki Gainesville, FL
30-34 8 M 36 8:26 66 1:07 45:40 19.7 59 0:44 22:18 7:26 32
46 1:18:24 43 Alan Gindoff Gainesville, FL
40-44 4 M 37 7:04 22 1:01 41:10 21.9 23 0:44 28:25 9:28 86
47 1:18:25 113 Mary Anne Denes Ocala, FL
50-54 1 F 10 7:54 47 1:05 45:12 19.9 54 1:06 23:08 7:43 38
48 1:18:29 130 David Black Gainesville, FL
55-59 2 M 38 8:35 68 1:02 44:11 20.4 47 0:49 23:52 7:57 49
49 1:18:33 58 ERIC MARCHAND LAND O LAKES, FL
40-44 5 M 39 8:54 75 1:05 43:39 20.6 43 1:11 23:44 7:55 45
50 1:18:37 94 Warren Shrum Clermont, FL
25-29 2 M 40 7:26 31 0:58 45:41 19.7 60 0:43 23:49 7:56 47
51 1:19:08 73 Luis Ortega Miami, FL
30-34 9 M 41 9:13 85 0:54 44:19 20.3 48 1:10 23:32 7:51 42
52 1:19:36 40 Mark Galler St. Petersburg, FL
30-34 10 M 42 5:59 9 1:27 46:53 19.2 65 0:40 24:37 8:12 56
53 1:19:43 60 Jill Martino Lutz, FL
30-34 2 F 11 7:51 44 0:37 42:07 21.4 32 0:49 28:19 9:26 84
54 1:20:50 88 William Schaefer Lutz, FL
45-49 5 M 43 10:03 101 1:04 42:25 21.2 33 1:01 26:17 8:46 69
55 1:21:43 62 Dr. John McDonough Tampa, FL
45-49 6 M 44 9:25 91 0:40 45:06 20.0 53 1:04 25:28 8:29 61
56 1:22:16 83 Lori Ronelli Winter Park, FL
40-44 2 F 12 9:04 82 0:48 45:28 19.8 57 1:00 25:56 8:39 66
57 1:22:53 77 William Posey Live Oak, FL
15-19 4 M 45 8:22 62 1:17 48:29 18.6 83 0:53 23:52 7:57 50
58 1:23:40 42 Jeff Giles Brandon, FL
30-34 11 M 46 7:48 39 1:08 50:28 17.8 100 1:06 23:10 7:43 39
59 1:23:46 140 Stephen Heqastry Lutz, FL
45-49 7 M 47 8:21 61 2:13 47:50 18.8 74 1:22 24:00 8:00 51
60 1:23:51 49 Brian Harrington St. Petersburg, FL
55-59 3 M 48 8:49 73 1:08 45:30 19.8 58 0:56 27:28 9:09 78
61 1:23:59 72 Lou Ortega Gainesville, FL
30-34 12 M 49 8:59 77 0:43 45:26 19.8 56 1:24 27:27 9:09 77
62 1:24:01 104 Katherine Van Allan Palm Harbor, FL
40-44 3 F 13 8:58 76 1:32 51:31 17.5 110 0:39 21:21 7:07 25
63 1:24:33 55 Eric Lawson Gainesville, FL
35-39 11 M 50 7:43 36 1:03 47:33 18.9 70 1:07 27:07 9:02 74
64 1:24:39 135 Christopher McCalla St Petersburg, FL
Clyde 1 M 51 8:33 67 1:57 48:18 18.6 80 1:19 24:32 8:11 55
65 1:24:59 19 Nelson Chicas Ocala, FL
30-34 13 M 52 9:21 89 1:08 47:45 18.8 73 1:07 25:38 8:33 64
66 1:25:20 120 Thomas Monaweck Tampa, FL
50-54 1 M 53 9:51 99 1:42 47:53 18.8 75 1:06 24:48 8:16 58
67 1:25:26 86 Mark Russo Orlando, FL
40-44 6 M 54 7:52 45 0:56 46:30 19.4 63 0:47 29:21 9:47 93
68 1:25:30 93 Carrie Shoaf St.pete, FL
30-34 3 F 14 7:25 30 1:15 47:40 18.9 71 1:11 27:59 9:20 82
69 1:25:33 127 Richard Puskas Tampa, FL
35-39 12 M 55 9:10 84 1:07 48:47 18.4 86 0:33 25:56 8:39 67
70 1:25:34 41 Rob Gasbarro Tampa, FL
Novice 1 M 56 11:35 121 1:30 43:35 20.7 42 1:14 27:40 9:13 80
71 1:25:51 26 Benjamin Cross Citrus Springs, FL
Novice 2 M 57 8:43 70 2:52 46:35 19.3 64 1:05 26:36 8:52 71
72 1:26:00 10 LUKE Brantley Newberry, FL
20-24 4 M 58 9:48 98 1:14 43:44 20.6 45 1:24 29:50 9:57 96
73 1:26:13 129 Bill Gair Gainesville, FL
45-49 8 M 59 7:56 49 1:02 44:56 20.0 51 1:16 31:03 10:21 100
74 1:26:27 101 Bonnie Theall Dunedin, FL
60-64 1 F 15 9:00 78 1:35 49:49 18.1 93 0:38 25:25 8:28 60
75 1:26:35 61 Patrick McDonald Lecanto, FL
Clyde 2 M 60 8:51 74 1:49 47:18 19.0 68 1:18 27:19 9:06 75
76 1:26:36 50 Missy Henk Lutz, FL
40-44 4 F 16 9:24 90 1:33 48:25 18.6 82 0:51 26:23 8:48 70
77 1:26:52 128 Lauren Gair Gainesville, FL
15-19 3 F 17 8:45 71 1:26 48:46 18.5 85 1:04 26:51 8:57 73
78 1:27:03 99 Melissa Sylvia Gainesville, FL
25-29 1 F 18 7:50 43 2:06 50:47 17.7 105 0:49 25:31 8:30 62
79 1:27:34 87 Matt Ryan Belleair Bluffs, FL
25-29 3 M 61 8:00 53 0:49 43:09 20.9 39 1:16 34:20 11:27 116
80 1:27:51 4 Tom Barker Alachua, FL
45-49 9 M 62 9:00 79 2:11 50:13 17.9 96 1:11 25:16 8:25 59
81 1:28:03 6 Derrick Bogart Lecanto, FL
30-34 14 M 63 9:42 96 1:27 47:03 19.1 67 1:09 28:42 9:34 88
82 1:28:37 28 Mark Davis Lutz, FL
50-54 2 M 64 9:29 93 1:24 49:41 18.1 92 1:12 26:51 8:57 72
83 1:28:41 9 Katherine Bradley Sarasota, FL
25-29 2 F 19 9:02 80 1:46 51:25 17.5 109 0:40 25:48 8:36 65
84 1:28:46 139 Brandon Hardy Inverness, FL
1-14 1 M 65 10:35 106 2:20 51:12 17.6 107 0:48 23:51 7:57 48
85 1:30:19 143 Laurence Ferber Floral City, FL
40-44 7 M 66 9:55 100 1:50 47:59 18.8 77 0:56 29:39 9:53 95
86 1:30:24 48 Mark Hamilton Floral City, FL
50-54 3 M 67 8:04 55 2:19 52:08 17.3 112 1:55 25:58 8:39 68
87 1:30:30 138 Art Kirk Wesley Chapel, FL
60-64 2 M 68 11:31 120 1:42 48:30 18.6 84 1:26 27:21 9:07 76
88 1:31:01 24 Jessica Cowley Sarasota, FL
Novice 1 F 20 7:57 50 1:41 51:39 17.4 111 1:31 28:13 9:24 83
89 1:31:46 27 Sandy Crump St. Pete Beach, FL
55-59 4 M 69 10:08 102 1:47 48:58 18.4 88 1:24 29:29 9:50 94
90 1:32:23 118 Joshua Johnson Inverness, FL
15-19 5 M 70 10:41 109 2:12 51:23 17.5 108 0:39 27:28 9:09 79
91 1:32:31 3 Michael Banks Seffner, FL
30-34 15 M 71 10:57 113 1:19 47:42 18.9 72 1:05 31:28 10:29 102
92 1:32:36 14 Christopher Burns Cumming, GA
Clyde 3 M 72 7:49 42 1:34 46:59 19.2 66 1:26 34:48 11:36 117
93 1:33:02 22 Rafael Cott Gainesville, FL
Clyde 4 M 73 8:49 72 2:40 44:46 20.1 50 1:06 35:41 11:54 123
94 1:33:15 85 Theresa Russo Port Orange, FL
30-34 4 F 21 10:36 107 1:03 49:29 18.2 90 0:48 31:19 10:26 101
95 1:33:21 70 Angela O'Connell Madison, GA
Novice 2 F 22 10:59 115 1:45 50:04 18.0 94 1:35 28:58 9:39 89
96 1:33:23 51 Jeffery Horton Orlando, FL
Novice 3 M 74 8:26 65 2:27 47:25 19.0 69 1:33 33:32 11:11 111
97 1:33:27 144 Susan Haag Jacksonville, FL
40-44 5 F 23 9:36 95 1:57 48:07 18.7 79 1:08 32:39 10:53 107
98 1:33:28 2 Kathleen Ashbaugh Tampa, FL
15-19 4 F 24 7:17 27 1:45 54:30 16.5 123 0:52 29:04 9:41 90
99 1:33:49 112 Teresa Wills Tampa, FL
35-39 3 F 25 9:16 87 1:27 47:57 18.8 76 1:07 34:02 11:21 115
100 1:34:04 90 CRYSTAL SEANEY MAREITTA, GA
Novice 3 F 26 11:55 126 2:07 50:41 17.8 102 0:59 28:22 9:27 85
101 1:34:05 46 Frank Gonzalez Plant City, FL
45-49 10 M 75 11:37 123 2:11 50:23 17.9 99 1:14 28:40 9:33 87
102 1:34:26 108 KEVIN VINZANI ACWORTH, GA
35-39 13 M 76 11:36 122 3:48 48:54 18.4 87 0:57 29:11 9:44 92
103 1:34:30 141 Heidi Toomy Gainesville, FL
35-39 4 F 27 7:48 40 1:52 53:27 16.8 120 1:25 29:58 9:59 97
104 1:34:51 115 Peter Noble Largo, FL
50-54 4 M 77 13:38 131 3:00 49:25 18.2 89 1:07 27:41 9:14 81
105 1:36:01 80 Shelagh Reitman Madison, GA
Novice 4 F 28 7:55 48 2:02 50:14 17.9 97 1:48 34:02 11:21 114
106 1:36:32 102 Cheryl Thibodeau Homosassa, FL
40-44 6 F 29 10:37 108 1:07 50:43 17.7 104 2:04 32:01 10:40 104
107 1:36:34 109 Christy Vitro Newberry, FL
35-39 5 F 30 9:09 83 2:54 52:12 17.2 113 2:02 30:17 10:06 99
108 1:37:03 20 Richard Clement Odessa, FL
50-54 5 M 78 8:19 60 2:25 50:49 17.7 106 2:16 33:14 11:05 108
109 1:37:14 79 Rosalyn Randall T Ampa, FL
55-59 1 F 31 11:16 118 1:51 53:23 16.9 119 1:36 29:08 9:43 91
110 1:37:19 17 Bob Cardwell Safety Harbor, FL
50-54 6 M 79 10:17 103 2:04 48:01 18.7 78 2:00 34:57 11:39 120
111 1:37:55 89 WENDI SCHULTE PLANT CITY, FL
Athena 1 F 32 10:31 105 1:21 50:13 17.9 95 1:53 33:57 11:19 113
112 1:38:09 16 Kathryn Cardwell Madison, GA
Novice 5 F 33 9:33 94 2:49 52:58 17.0 117 1:11 31:38 10:33 103
113 1:38:42 44 Andres Giraldo Tampa, FL
20-24 5 M 80 10:46 110 1:46 50:43 17.7 103 1:37 33:50 11:17 112
114 1:38:49 134 Chrishelle Roque Land O Lakes, FL
35-39 6 F 34 10:28 104 1:46 52:37 17.1 114 1:29 32:29 10:50 105
115 1:39:30 121 Kevin Monaweck Tampa, FL
1-14 2 M 81 9:45 97 2:24 52:44 17.1 115 1:06 33:31 11:10 110
116 1:39:54 75 Christina Papadopoulos Orlando, FL
Novice 6 F 35 5:46 7 2:03 1:06:01 13.6 131 0:28 25:36 8:32 63
117 1:41:33 36 Diane Elsen Lutz, FL
50-54 2 F 36 14:22 134 1:10 49:40 18.1 91 1:25 34:56 11:39 119
118 1:41:46 142 Jeff Tostenman Tampa, FL
55-59 5 M 82 11:08 116 2:16 53:15 16.9 118 1:50 33:17 11:06 109
119 1:43:10 100 Joseph Szarko Wesley Chapel, FL
45-49 11 M 83 11:27 119 1:15 55:34 16.2 125 2:24 32:30 10:50 106
120 1:43:55 98 Trilby Stevens Winter Garden, FL
35-39 7 F 37 10:58 114 2:00 54:55 16.4 124 1:13 34:49 11:36 118
121 1:44:55 107 TRISH VINZANI ACWORTH, GA
35-39 8 F 38 11:12 117 3:07 54:13 16.6 122 1:10 35:13 11:44 121
122 1:45:45 132 Ron Perry Gainesville, FL
50-54 7 M 84 10:57 112 11:54 50:33 17.8 101 2:16 30:05 10:02 98
123 1:46:30 69 Sam Nall Homosassa, FL
60-64 3 M 85 8:04 54 1:58 48:20 18.6 81 2:00 46:08 15:23 134
124 1:47:23 65 Stephen Michelini Tampa, FL
55-59 6 M 86 11:51 125 3:11 50:23 17.9 98 3:17 38:41 12:54 130
125 1:48:36 71 Tom O'Neill Venice, FL
65-69 1 M 87 13:23 130 1:41 52:44 17.1 116 1:22 39:26 13:09 131
126 1:49:04 91 Dawn Shea St. Petersburg, FL
Athena 2 F 39 9:16 88 2:24 57:42 15.6 129 1:48 37:54 12:38 126
127 1:49:34 7 Cindy Boyles Orlando, FL
45-49 1 F 40 14:20 133 1:46 55:50 16.1 126 1:31 36:07 12:02 124
128 1:50:59 15 Charles Cangialosi Leesburg, FL
55-59 7 M 88 12:16 127 4:27 53:37 16.8 121 2:18 38:21 12:47 128
129 1:53:05 117 Ryan Kripp Newton, PA
15-19 6 M 89 9:27 92 6:28 56:30 15.9 128 2:15 38:25 12:48 129
130 1:54:01 137 Shivella Rogers Inverness, FL
20-24 1 F 41 16:30 135 2:00 56:03 16.1 127 1:24 38:04 12:41 127
131 1:58:51 54 Ellen Larsen Dade City, FL
Novice 7 F 42 10:49 111 2:44 1:06:21 13.6 133 1:42 37:15 12:25 125
132 1:59:43 11 Bernadette Brown St. Petersburg, FL
50-54 3 F 43 14:19 132 3:34 1:03:32 14.2 130 2:54 35:24 11:48 122
133 2:09:42 103 Connie Tice Inverness, FL
60-64 2 F 44 13:10 129 3:03 1:06:15 13.6 132 2:06 45:08 15:03 133
134 2:12:54 67 BELINDA MUGADZA ATLANTA, GA
Ftire 1 F 45 11:44 124 1:50 1:18:05 11.5 135 0:58 40:17 13:26 132
135 2:32:10 74 Cynthia Othus West Palm Beach, FL
40-44 7 F 46 13:07 128 3:12 1:12:01 12.5 134 7:17 56:33 18:51 135
Age Groups
Male Age Group Winners
Plc Time Bib#
Age Group 65-69
1 1:48:36 71 Tom O'Neill Venice, FL
Age Group 60-64
1 1:15:02 110 Bo Webster Odessa, FL
2 1:30:30 138 Art Kirk Wesley Chapel, FL
3 1:46:30 69 Sam Nall Homosassa, FL
Age Group 55-59
1 1:16:50 31 Bill Donahue Webster, FL
2 1:18:29 130 David Black Gainesville, FL
3 1:23:51 49 Brian Harrington St. Petersburg, FL
4 1:31:46 27 Sandy Crump St. Pete Beach, FL
5 1:41:46 142 Jeff Tostenman Tampa, FL
6 1:47:23 65 Stephen Michelini Tampa, FL
7 1:50:59 15 Charles Cangialosi Leesburg, FL
Age Group 50-54
1 1:25:20 120 Thomas Monaweck Tampa, FL
2 1:28:37 28 Mark Davis Lutz, FL
3 1:30:24 48 Mark Hamilton Floral City, FL
4 1:34:51 115 Peter Noble Largo, FL
5 1:37:03 20 Richard Clement Odessa, FL
6 1:37:19 17 Bob Cardwell Safety Harbor, FL
7 1:45:45 132 Ron Perry Gainesville, FL
Age Group 45-49
1 1:10:07 39 Dwight Fitzgerald Dunnellon, FL
2 1:10:42 52 Roger Hughes Davenport, FL
3 1:13:17 133 Thom Neal Crystal River, FL
4 1:14:47 97 Bob Stevens Winter Garden, FL
5 1:20:50 88 William Schaefer Lutz, FL
6 1:21:43 62 Dr. John McDonough Tampa, FL
7 1:23:46 140 Stephen Heqastry Lutz, FL
8 1:26:13 129 Bill Gair Gainesville, FL
9 1:27:51 4 Tom Barker Alachua, FL
10 1:34:05 46 Frank Gonzalez Plant City, FL
11 1:43:10 100 Joseph Szarko Wesley Chapel, FL
Age Group 40-44
1 1:11:43 105 Mark Vanderkarr Clearwater, FL
2 1:12:13 63 Paul Menegazzi Tampa, FL
3 1:14:18 34 Dan Eckhart Winter Garden, FL
4 1:18:24 43 Alan Gindoff Gainesville, FL
5 1:18:33 58 ERIC MARCHAND LAND O LAKES, FL
6 1:25:26 86 Mark Russo Orlando, FL
7 1:30:19 143 Laurence Ferber Floral City, FL
Age Group 35-39
1 1:00:23 59 Delbert Marriott Sikeston, MO
2 1:07:16 119 Tom Russell Tampa, FL
3 1:07:45 116 J.T. Byrne Savannah, GA
4 1:08:25 81 Joel Rich Gainesville, FL
5 1:09:25 5 Robert Blowers Tampa, FL
6 1:09:36 106 Martin Viera Shoreham, NY
7 1:09:58 125 Tony Stroud St Petersburg, FL
8 1:12:43 56 Frank Ledda Lutz, FL
9 1:15:51 12 Edward Brown Homosassa, FL
10 1:17:54 47 Thomas Haeseker Gainesville, FL
11 1:24:33 55 Eric Lawson Gainesville, FL
12 1:25:33 127 Richard Puskas Tampa, FL
13 1:34:26 108 KEVIN VINZANI ACWORTH, GA
Age Group 30-34
1 1:05:21 136 Jerome Isakov Land O Lakes, FL
2 1:06:02 45 Jerry Gisclair II Tampa, FL
3 1:07:22 68 Andres Munera Tampa, FL
4 1:09:12 66 Mike Mott Deland, FL
5 1:15:08 64 Bruce Metzger Land O Lakes, FL
6 1:16:39 33 Gary Dutton Spring Hill, FL
7 1:17:10 82 Rick Roebuck Tampa, FL
8 1:18:15 95 Robert Stawicki Gainesville, FL
9 1:19:08 73 Luis Ortega Miami, FL
10 1:19:36 40 Mark Galler St. Petersburg, FL
11 1:23:40 42 Jeff Giles Brandon, FL
12 1:23:59 72 Lou Ortega Gainesville, FL
13 1:24:59 19 Nelson Chicas Ocala, FL
14 1:28:03 6 Derrick Bogart Lecanto, FL
15 1:32:31 3 Michael Banks Seffner, FL
Age Group 25-29
1 1:07:26 57 Eric Leon Clearwater, FL
2 1:18:37 94 Warren Shrum Clermont, FL
3 1:27:34 87 Matt Ryan Belleair Bluffs, FL
Age Group 20-24
1 1:08:13 32 Brandon Dragone Wellington, FL
2 1:09:42 111 Josh West Gainesville, FL
3 1:15:14 53 Brad Jahnke Gainesville, FL
4 1:26:00 10 LUKE Brantley Newberry, FL
5 1:38:42 44 Andres Giraldo Tampa, FL
Age Group 15-19
1 1:06:42 38 Todd Fitzgerald Dunnellon, FL
2 1:06:50 122 Matt Attal Tampa, FL
3 1:17:02 96 Chris Steffen Seminole, FL
4 1:22:53 77 William Posey Live Oak, FL
5 1:32:23 118 Joshua Johnson Inverness, FL
6 1:53:05 117 Ryan Kripp Newton, PA
Age Group 1-14
1 1:28:46 139 Brandon Hardy Inverness, FL
2 1:39:30 121 Kevin Monaweck Tampa, FL
Female Age Group Winners
Plc Time Bib#
Age Group 85-98
None
Age Group 80-84
None
Age Group 75-79
None
Age Group 70-74
None
Age Group 65-69
None
Age Group 60-64
1 1:26:27 101 Bonnie Theall Dunedin, FL
2 2:09:42 103 Connie Tice Inverness, FL
Age Group 55-59
1 1:37:14 79 Rosalyn Randall T Ampa, FL
Age Group 50-54
1 1:18:25 113 Mary Anne Denes Ocala, FL
2 1:41:33 36 Diane Elsen Lutz, FL
3 1:59:43 11 Bernadette Brown St. Petersburg, FL
Age Group 45-49
1 1:49:34 7 Cindy Boyles Orlando, FL
Age Group 40-44
1 1:15:41 123 Donna Skaggs Tampa, FL
2 1:22:16 83 Lori Ronelli Winter Park, FL
3 1:24:01 104 Katherine Van Allan Palm Harbor, FL
4 1:26:36 50 Missy Henk Lutz, FL
5 1:33:27 144 Susan Haag Jacksonville, FL
6 1:36:32 102 Cheryl Thibodeau Homosassa, FL
7 2:32:10 74 Cynthia Othus West Palm Beach, FL
Age Group 35-39
1 1:13:03 76 Tracy Parker Odessa, FL
2 1:15:15 25 Julie Crocker Tampa, FL
3 1:33:49 112 Teresa Wills Tampa, FL
4 1:34:30 141 Heidi Toomy Gainesville, FL
5 1:36:34 109 Christy Vitro Newberry, FL
6 1:38:49 134 Chrishelle Roque Land O Lakes, FL
7 1:43:55 98 Trilby Stevens Winter Garden, FL
8 1:44:55 107 TRISH VINZANI ACWORTH, GA
Age Group 30-34
1 1:14:13 84 Melanie Rowton St. Augusting, FL
2 1:19:43 60 Jill Martino Lutz, FL
3 1:25:30 93 Carrie Shoaf St.pete, FL
4 1:33:15 85 Theresa Russo Port Orange, FL
Age Group 25-29
1 1:27:03 99 Melissa Sylvia Gainesville, FL
2 1:28:41 9 Katherine Bradley Sarasota, FL
Age Group 20-24
1 1:54:01 137 Shivella Rogers Inverness, FL
Age Group 15-19
1 1:11:19 30 Kristin Donahue Webster, FL
2 1:16:37 21 Taylor Cooke Homosassa, FL
3 1:26:52 128 Lauren Gair Gainesville, FL
4 1:33:28 2 Kathleen Ashbaugh Tampa, FL
Age Group 1-14
1 1:15:04 13 Alyssa Burkert Winter Garden, FL
Special Group Winners
Plc Time Bib#
Group Athena
1 1:37:55 89 WENDI SCHULTE PLANT CITY, FL
2 1:49:04 91 Dawn Shea St. Petersburg, FL
Group Clyde
1 1:24:39 135 Christopher McCalla St Petersburg, FL
2 1:26:35 61 Patrick McDonald Lecanto, FL
3 1:32:36 14 Christopher Burns Cumming, GA
4 1:33:02 22 Rafael Cott Gainesville, FL
Group Ftire
1 2:12:54 67 BELINDA MUGADZA ATLANTA, GA
Group Ftire
Group Novice
1 1:31:01 24 Jessica Cowley Sarasota, FL
2 1:33:21 70 Angela O'Connell Madison, GA
3 1:34:04 90 CRYSTAL SEANEY MAREITTA, GA
4 1:36:01 80 Shelagh Reitman Madison, GA
5 1:38:09 16 Kathryn Cardwell Madison, GA
6 1:39:54 75 Christina Papadopoulos Orlando, FL
7 1:58:51 54 Ellen Larsen Dade City, FL
Group Novice
1 1:25:34 41 Rob Gasbarro Tampa, FL
2 1:25:51 26 Benjamin Cross Citrus Springs, FL
3 1:33:23 51 Jeffery Horton Orlando, FL
|