[an error occurred while processing this directive]
Greater Gator Results
[an error occurred while processing this directive]

Greater Gator Duathlon
September 14, 2008 in Gainesville, FL

Greater Gator Duathlon

Scroll Down for Category Results.
Split times located at bottom of page.

Overall Male Winner

Plc  Time    Bib#
 1   0:51:11.2   153  Tom Lowery    Gainesville, FL    



Overall Female Winner

 1   0:53:15.7   169  Allison Poe   Gainesville, FL    




Master Male Winner

 1   0:51:22.1   150  Thom Neal     Crystal River, FL  



Master Female Winner

 1   0:59:30.4   204  Sally ChappellOcala, FL          

      
Male Age Group Winners

Plc  Time    	 Bib#

                    Age Group 70-74
 1   1:21:51.0   196  Homer DetwilerOcklawaha, FL      

 2   1:23:04.7   189  Norm Wiest    Dunnellon, FL      

                    Age Group 60-64
 1   1:20:56.3   197  Larry Pike    Ocklawaha, FL      

 2   1:32:08.8   203  Ralph Giro    Gainesville, FL    

                    Age Group 55-59
 1   1:01:29.4   121  David Black   Gainesville, FL    

 2   1:06:25.6   136  Jim Eckert    Gainesville, FL    

 3   1:10:16.4   144  Joe Gerrity   Fernandina, FL     

 4   1:10:46.7   208  Paul Greave   Gainesville, FL    

                    Age Group 45-49
 1   0:55:47.4   151  Steven Lachnicht                     Gainesville, FL    

 2   0:56:44.4   192  Chris Youhn   Webster, FL        

 3   1:01:48.1   122  Albert Blair  Archer, FL         

 4   1:16:00.1   174  David Reece   Gainesville, FL    

 5   1:17:14.3   207  Joe Graff     Ocala, FL          

                    Age Group 40-44
 1   0:53:45.4   161  John Neubert  Gainesville, FL    

 2   0:55:07.4   139  Gregg Falk    Williston, FL      

 3   1:03:39.7   129  Timothy Clark Gainesville, FL    

 4   1:04:27.0   201  Karlton Poole Gainesville, FL    

 5   1:08:00.1   115  William Axson Citra, FL          

 6   1:18:28.6   127  Mark Chance   Gainesville, FL    

                    Age Group 35-39
 1   0:53:06.4   171  Richard Purcell                      Williston, FL      

 2   1:04:55.0   158  Todd McGowan  Gainesville, FL    

 3   1:05:31.1   123  John Bongiovanni                     Trenton, FL        

 4   1:30:22.3   109  Humberto Alejos                      Trenton, FL        

                    Age Group 30-34
 1   1:03:36.3   117  Ronde Baquie  Ocala, FL          

 2   1:21:12.7   167  Scott Pendarvis                      Bronson, FL        

                    Age Group  1-14
 1   1:05:14.6   154  Blake Lowery  Gainesville, FL    

        
Female Age Group Winners

Plc  Time		 Bib#
                    Age Group 60-64
 1   1:23:19.4   111  Karen Allman  Gainesville, FL    

                    Age Group 55-59
 1   1:14:52.7   155  Gail Lynch    Beverly Hills, FL  

                    Age Group 45-49
 1   1:10:28.9   163  Suann Oman    Alachua, FL        

 2   1:11:24.7   125  Paige BrookinsChiefland, FL      

 3   1:22:40.1   113  Robin Arnold  Gainesville, FL    

 4   1:23:31.7   110  Carrie Allen  Yulee, FL          

                    Age Group 40-44
 1   1:00:12.8   172  Kelley Purvis Newberry, FL       

 2   1:05:48.8   114  Tammy Arrington                      Trenton, FL        

 3   1:06:35.6   128  Ann Clark     Gainesville, FL    

 4   1:06:59.3   134  Heather Davenport                    St Augustine, FL   

 5   1:10:35.4   205  Tammy Sulsona Brooker, FL        

 6   1:24:58.0   183  Mindy Underberger                    Gainesville, FL    

                    Age Group 35-39
 1   0:59:22.5   162  Bridgette OBrien                     Gainesville, FL    

 2   1:01:10.3   112  Kelly AndersonWaynesville, NC    

 3   1:08:21.1   156  Kerry Macias  Ocala, FL          

 4   1:22:56.9   173  LaChelle' Reece                      Gainesville, FL    

 5   1:39:50.8   170  Aimee Pricher Alachua, FL        

 6   1:46:17.6   206  Jessica Stirrat                      Alachua, FL        

                    Age Group 30-34
 1   1:04:55.9   202  Brandy Horne  Chiefland, FL      

 2   1:27:08.0   147  Megan Hinson  Jacksonville, FL   

                    Age Group 25-29
 1   0:58:37.5   195  Jo Shott      Jacksonville, FL   

 2   0:59:54.0   148  Mary Jelmberg Alachua, FL        

 3   1:04:09.2   199  Nicole Warden Ocala, FL          

 4   1:04:53.5   116  Nicole Baquie Ocala, FL          

 5   1:05:41.7   140  Jennifer Felton                      Jacksonville, FL   

 6   1:09:44.0   179  Katie Smythe  Gainesville, FL    

 7   1:10:09.7   166  Perry Peace   Gainesville, FL    

 8   1:18:41.3   178  Stacey Simon  Gainesville, FL    

                    Age Group 20-24
 1   1:34:07.5   143  Erin Gardner  Gainesville, FL    

          
Special Group Winners

Plc  Time    	 Bib#
                    Group Athena
 1   1:29:51.6   145  Denise Green  Gainesville, FL    

 2   1:33:18.8   181  April ThompsonGainesville, FL    

 3   1:35:48.7   157  Joy Mains     Alachua, FL        

                    Group Clydesdale 
 1   0:56:30.6   175  Richard RitariGainesville, FL    

 2   1:03:22.4   132  Darren CombassGainesville, FL    

 3   1:09:39.6   135  Kevin Davenport                      St Augustine, FL   

 4   1:14:29.3   176  Miguel Rodriguez                     Gainesville, FL    

                    Group Fat Tire Female 
 1   1:13:21.6   165  Lauren Ophaug Gainesville, FL    

 2   1:14:57.9   198  Nellie Hering Belleview, FL      

 3   1:19:07.0   191  Debbie Yachabach                     Gainesville, FL    

 4   1:20:58.0   184  Brooke Verschage                     Gainesville, FL    

 5   1:20:58.7   187  Jerrica WaldenHigh Springs, DE   

 6   1:23:41.2   141  Erica Fornea  Gainesville, FL    

 7   1:24:16.3   152  Renae Lang    Gainesville, FL    

 8   1:28:35.2   186  Michelle Vice Citra, FL          

 9   1:28:38.1   200  Donna Wimmer  Ocala, FL          

10   1:33:17.0   133  Ann Constantine                      Gainesville, FL    

                    Group Fat Tire Male
 1   1:00:25.5   182  Charles TurleyGainesville, FL    

 2   1:05:34.2   190  Dave YachabachGainesville, FL    

 3   1:07:00.4   124  William Bragg Gainesville, FL    

 4   1:14:53.4   131  Rick Coleman  Gainesville, FL    

 5   1:19:29.0   185  Jamie Verschage                      Gainesville, FL    

                    Group Novice Female
 1   1:05:47.1   177  Elissa Rosen  Fort Myers, FL     

 2   1:17:47.1   118  Jodi Bennett  Gainesville, FL    

 3   1:19:04.7   160  Meta Minton   Lady Lake, FL      

 4   1:19:06.5   130  Cailey Colarulli                     Gainesville, FL    

 5   1:19:08.0   193  Debby Zalewa  Jacksonville Beach, FL                    

 6   1:20:26.2   119  Toni Bennett  Tallahassee, FL    

 7   1:22:32.6   137  Tammy Euliano Gainesville, FL    

 8   1:39:33.6   188  Anne Westlake Gainesville, FL    

                    Group Novice Male
 1   1:05:07.0   159  Nicholas MilesGainesville, FL    

 2   1:11:24.4   142  John Gachago  Gainesville, FL    

 3   1:12:38.9   146  Ronald Hall   Gainesville, FL    

                    Group Relay Team
 1   0:53:02.8   104  Team Micanopy All Stars              Gainesville, FL    

 2   0:57:50.9   102  J Team        Gainesville, FL    

 3   1:06:35.1   107  Team Isoceles Gainesville, FL    

 4   1:18:45.6   106  Team Sweet Peas                      St. Austine, FL    

 5   1:22:19.1   101  Team Fabulous Fruitland Park, FL 

 6   1:23:20.4   103  Team Killer 13'S                     Gainesville, FL    

 7   1:26:01.9   105  Team MoPayne  Beverly Hills, FL  

 8   1:27:08.6   108  Team The Jackson                     Tiusville, FL      

            
                     

Greater Gator Duathlon (Run 2Miles/Bike 10 Miles/Run 2 Miles) - September 14, 2008

Place Time Bib# Name City State Age Place | Place | RUN | Tran. | BIKE | Tran. | RUN | Penalty Group Group | Sex Sex | Time Place | Time | Time MPH Place | Time | Time Pace Place | Time Reason 1 51:11.2 153 Tom Lowery Gainesville, FL OVRALL 1 M 1 12:04.7 6 0:29 26:53.5 22.3 1 0:22 11:23.2 5:42 6 2 51:22.1 150 Thom Neal Crystal River, FL Master 1 M 2 11:18.8 4 0:31 28:05.9 21.4 3 0:33 10:55.1 5:28 3 3 53:02.8 104 Team Micanopy All Stars Gainesville, FL Relay 1 X 0 12:35.8 10 0:31 27:49.2 21.6 2 0:25 11:42.8 5:51 7 4 53:06.4 171 Richard Purcell Williston, FL 35-39 1 M 3 11:02.9 2 0:43 29:59.9 20.0 7 0:28 10:54.4 5:27 2 5 53:15.7 169 Allison Poe Gainesville, FL OVRALL 1 F 1 11:18.9 3 0:53 29:16.5 20.5 4 0:42 11:06.7 5:33 4 6 53:45.4 161 John Neubert Gainesville, FL 40-44 1 M 4 11:46.6 5 0:37 29:29.6 20.4 5 0:41 11:12.4 5:36 5 7 55:07.4 139 Gregg Falk Williston, FL 40-44 2 M 5 10:54.1 1 0:49 31:47.5 18.9 15 0:45 10:52.4 5:26 1 8 55:47.4 151 Steven Lachnicht Gainesville, FL 45-49 1 M 6 12:58.3 13 0:37 29:58.5 20.0 6 0:27 11:47.4 5:54 8 9 56:30.6 175 Richard RitariGainesville, FL Clyde 1 M 7 12:49.3 12 0:31 30:19.5 19.8 8 0:24 12:27.6 6:14 11 10 56:44.4 192 Chris Youhn Webster, FL 45-49 2 M 8 12:10.5 7 0:54 30:21.1 19.8 9 0:48 12:31.4 6:16 13 11 57:50.9 102 J Team Gainesville, FL Relay 2 X 0 13:07.1 16 0:29 31:11.3 19.2 12 0:27 12:36.9 6:18 16 12 58:37.5 195 Jo Shott Jacksonville, FL 25-29 1 F 2 12:14.9 8 1:07 31:32.6 19.0 13 0:49 12:55.5 6:28 18 13 59:22.5 162 Bridgette OBrien Gainesville, FL 35-39 1 F 3 13:19.3 17 1:00 30:54.6 19.4 11 0:56 13:13.5 6:36 21 14 59:30.4 204 Sally ChappellOcala, FL Master 1 F 4 12:16.4 9 0:40 33:34.0 17.9 29 0:32 12:28.4 6:14 12 15 59:54.0 148 Mary Jelmberg Alachua, FL 25-29 2 F 5 12:38.9 11 1:04 32:36.7 18.4 18 1:17 12:19.0 6:10 10 16 1:00:12.8 172 Kelley Purvis Newberry, FL 40-44 1 F 6 12:59.0 15 0:49 32:56.1 18.2 21 0:52 12:36.8 6:18 15 17 1:00:25.5 182 Charles TurleyGainesville, FL FTire 1 M 9 12:59.2 14 0:44 33:32.6 17.9 28 0:34 12:36.5 6:18 14 18 1:01:10.3 112 Kelly AndersonWaynesville, NC 35-39 2 F 7 14:22.4 31 1:04 31:41.6 18.9 14 0:51 13:12.3 6:36 20 19 1:01:29.4 121 David Black Gainesville, FL 55-59 1 M 10 13:23.1 19 0:52 33:04.0 18.1 24 0:52 13:18.4 6:39 22 20 1:01:48.1 122 Albert Blair Archer, FL 45-49 3 M 11 13:35.3 23 1:14 32:33.5 18.4 17 0:58 13:28.1 6:44 24 21 1:03:22.4 132 Darren CombassGainesville, FL Clyde 2 M 12 14:00.7 25 0:55 32:43.7 18.3 19 0:44 15:00.4 7:30 45 22 1:03:36.3 117 Ronde Baquie Ocala, FL 30-34 1 M 13 15:22.8 44 1:07 30:45.5 19.5 10 0:58 15:24.3 7:42 51 23 1:03:39.7 129 Timothy Clark Gainesville, FL 40-44 3 M 14 13:50.7 24 1:04 33:19.7 18.0 25 1:14 14:12.7 7:06 27 24 1:04:09.2 199 Nicole Warden Ocala, FL 25-29 3 F 8 14:53.6 37 1:01 32:59.1 18.2 22 0:50 14:26.2 7:13 35 25 1:04:27.0 201 Karlton Poole Gainesville, FL 40-44 4 M 15 14:34.7 33 1:00 34:39.0 17.3 36 0:48 13:26.0 6:43 23 26 1:04:53.5 116 Nicole Baquie Ocala, FL 25-29 4 F 9 14:20.8 29 1:08 34:08.2 17.6 31 1:00 14:17.5 7:08 28 27 1:04:55.9 202 Brandy Horne Chiefland, FL 30-34 1 F 10 14:41.9 36 0:53 33:55.3 17.7 30 0:47 14:39.9 7:20 37 28 1:04:55.0 158 Todd McGowan Gainesville, FL 35-39 2 M 16 14:18.8 28 1:59 33:03.0 18.2 23 1:27 14:08.0 7:04 26 29 1:05:07.0 159 Nicholas MilesGainesville, FL Novice 1 M 17 15:09.3 40 0:56 34:08.3 17.6 32 0:37 14:17.0 7:08 29 30 1:05:14.6 154 Blake Lowery Gainesville, FL 1-14 1 M 18 13:33.9 22 0:35 37:57.0 15.8 49 0:30 12:39.6 6:20 17 31 1:05:31.1 123 John Bongiovanni Trenton, FL 35-39 3 M 19 13:23.8 18 0:38 38:47.5 15.5 54 0:33 12:10.1 6:05 9 32 1:05:34.2 190 Dave YachabachGainesville, FL FTire 2 M 20 13:28.0 21 0:38 36:01.1 16.7 42 0:36 14:51.2 7:26 42 33 1:05:41.7 140 Jennifer Felton Jacksonville, FL 25-29 5 F 11 14:28.6 32 1:01 35:10.2 17.1 38 0:40 14:22.7 7:11 33 34 1:05:47.1 177 Elissa Rosen Fort Myers, FL Novice 1 F 12 14:01.6 26 1:38 34:41.9 17.3 37 1:09 14:18.1 7:09 30 35 1:05:48.8 114 Tammy Arrington Trenton, FL 40-44 2 F 13 14:36.7 34 0:48 35:22.5 17.0 40 0:37 14:25.8 7:12 34 36 1:06:25.6 136 Jim Eckert Gainesville, FL 55-59 2 M 21 15:21.3 43 0:40 33:24.9 18.0 27 0:51 16:09.6 8:04 53 37 1:06:35.6 128 Ann Clark Gainesville, FL 40-44 3 F 14 14:40.6 35 1:01 35:26.3 16.9 41 0:41 14:47.6 7:24 41 38 1:06:35.1 107 Team Isoceles Gainesville, FL Relay 3 X 0 16:09.7 56 0:45 34:39.2 17.3 35 0:34 14:28.1 7:14 36 39 1:06:59.3 134 Heather Davenport St Augustine, FL 40-44 4 F 15 14:57.2 38 1:20 34:16.0 17.5 33 1:10 15:16.3 7:38 50 40 1:07:00.4 124 William Bragg Gainesville, FL FTire 3 M 22 13:25.2 20 0:45 39:12.3 15.3 57 0:30 13:08.4 6:34 19 41 1:08:00.1 115 William Axson Citra, FL 40-44 5 M 23 16:46.0 62 1:10 32:51.0 18.3 20 0:51 16:22.1 8:11 55 42 1:08:21.1 156 Kerry Macias Ocala, FL 35-39 3 F 16 15:39.8 50 1:23 33:21.8 18.0 26 0:59 16:59.1 8:30 57 43 1:09:39.6 135 Kevin Davenport St Augustine, FL Clyde 3 M 24 16:45.1 61 1:00 32:10.0 18.7 16 0:55 18:49.6 9:24 75 44 1:09:44.0 179 Katie Smythe Gainesville, FL 25-29 6 F 17 15:43.5 51 1:22 36:50.1 16.3 46 1:05 14:44.0 7:22 39 45 1:10:09.7 166 Perry Peace Gainesville, FL 25-29 7 F 18 15:44.4 52 1:08 38:06.9 15.7 50 0:50 14:21.7 7:10 32 46 1:10:16.4 144 Joe Gerrity Fernandina, FL 55-59 3 M 25 15:38.4 49 0:59 37:14.4 16.1 47 0:44 15:41.4 7:50 52 47 1:10:28.9 163 Suann Oman Alachua, FL 45-49 1 F 19 15:31.4 47 0:56 38:16.3 15.7 52 1:01 14:44.9 7:22 40 48 1:10:35.4 205 Tammy Sulsona Brooker, FL 40-44 5 F 20 15:33.4 48 0:49 38:16.4 15.7 51 0:49 15:08.4 7:34 48 49 1:10:46.7 208 Paul Greave Gainesville, FL 55-59 4 M 26 15:02.4 39 0:58 36:10.2 16.6 43 1:05 17:31.7 8:46 59 50 1:11:24.4 142 John Gachago Gainesville, FL Novice 2 M 27 15:17.6 42 1:19 36:29.9 16.4 44 0:46 17:33.4 8:46 60 51 1:11:24.7 125 Paige BrookinsChiefland, FL 45-49 2 F 21 16:09.0 55 0:42 34:33.4 17.4 34 0:40 19:20.7 9:40 81 52 1:12:38.9 146 Ronald Hall Gainesville, FL Novice 3 M 28 15:14.5 41 2:07 39:15.3 15.3 58 1:44 14:18.9 7:09 31 53 1:13:21.6 165 Lauren Ophaug Gainesville, FL FTire 1 F 22 14:21.7 30 1:16 43:25.3 13.8 79 0:45 13:34.6 6:47 25 54 1:14:29.3 176 Miguel Rodriguez Gainesville, FL Clyde 4 M 29 15:53.0 53 1:12 37:56.6 15.8 48 1:42 17:46.3 8:53 66 55 1:14:52.7 155 Gail Lynch Beverly Hills, FL 55-59 1 F 23 18:13.3 77 1:27 36:41.0 16.4 45 1:00 17:31.7 8:46 58 56 1:14:53.4 131 Rick Coleman Gainesville, FL FTire 4 M 30 14:03.6 27 1:16 43:55.8 13.7 82 0:59 14:40.4 7:20 38 57 1:14:57.9 198 Nellie Hering Belleview, FL FTire 2 F 24 15:30.2 45 1:20 40:51.9 14.7 65 0:58 16:18.9 8:09 54 58 1:16:00.1 174 David Reece Gainesville, FL 45-49 4 M 31 17:37.3 68 1:03 38:17.6 15.7 53 0:56 18:07.1 9:04 69 59 1:17:14.3 207 Joe Graff Ocala, FL 45-49 5 M 32 16:13.9 57 1:06 40:01.6 15.0 61 0:42 19:12.3 9:36 79 60 1:17:47.1 118 Jodi Bennett Gainesville, FL Novice 2 F 25 17:18.2 65 0:56 43:41.6 13.7 81 0:53 14:59.1 7:30 44 61 1:18:28.6 127 Mark Chance Gainesville, FL 40-44 6 M 33 16:46.9 63 1:23 41:18.6 14.5 69 1:18 17:43.6 8:52 64 62 1:18:41.3 178 Stacey Simon Gainesville, FL 25-29 8 F 26 17:30.0 67 1:28 40:23.8 14.9 62 1:11 18:09.3 9:04 71 63 1:18:45.6 106 Team Sweet Peas St. Austine, FL Relay 4 X 0 18:48.7 82 0:41 41:08.3 14.6 68 0:35 17:33.6 8:46 61 64 1:19:04.7 160 Meta Minton Lady Lake, FL Novice 3 F 27 18:01.9 74 0:59 41:21.4 14.5 70 0:35 18:08.7 9:04 70 65 1:19:06.5 130 Cailey Colarulli Gainesville, FL Novice 4 F 28 17:59.3 72 1:03 41:06.6 14.6 66 0:59 17:59.5 9:00 67 66 1:19:07.0 191 Debbie Yachabach Gainesville, FL FTire 3 F 29 17:43.5 69 1:05 41:23.6 14.5 71 0:46 18:10.0 9:05 72 67 1:19:08.0 193 Debby Zalewa Jacksonville Beach, FL Novice 5 F 30 17:53.5 71 1:16 39:30.5 15.2 59 1:25 19:04.0 9:32 78 68 1:19:29.0 185 Jamie Verschage Gainesville, FL FTire 5 M 34 16:30.9 58 1:13 44:01.6 13.6 83 0:52 16:53.0 8:26 56 69 1:20:26.2 119 Toni Bennett Tallahassee, FL Novice 6 F 31 17:20.2 66 0:59 43:39.9 13.7 80 0:51 17:37.2 8:48 63 70 1:20:56.3 197 Larry Pike Ocklawaha, FL 60-64 1 M 35 18:01.9 75 1:22 41:30.9 14.5 73 1:04 18:59.3 9:30 76 71 1:20:58.0 184 Brooke Verschage Gainesville, FL FTire 4 F 32 16:43.1 60 1:05 46:58.8 12.8 88 1:03 15:09.0 7:34 49 72 1:20:58.7 187 Jerrica WaldenHigh Springs, DE FTire 5 F 33 16:43.8 59 1:07 47:05.4 12.7 89 0:56 15:07.7 7:34 47 73 1:21:12.7 167 Scott Pendarvis Bronson, FL 30-34 2 M 36 15:30.2 46 0:55 49:04.8 12.2 92 0:40 15:03.7 7:32 46 74 1:21:51.0 196 Homer DetwilerOcklawaha, FL 70-74 1 M 37 18:00.8 73 1:40 43:09.1 13.9 78 1:02 18:00.0 9:00 68 75 1:22:19.1 101 Team Fabulous Fruitland Park, FL Relay 5 X 0 18:56.6 83 0:39 44:33.0 13.5 85 0:36 17:35.1 8:48 62 76 1:22:32.6 137 Tammy Euliano Gainesville, FL Novice 7 F 34 17:11.6 64 1:05 45:27.4 13.2 86 1:04 17:45.6 8:52 65 77 1:22:40.1 113 Robin Arnold Gainesville, FL 45-49 3 F 35 19:05.2 86 1:17 39:07.7 15.3 56 1:30 21:41.1 10:50 95 78 1:22:56.9 173 LaChelle' Reece Gainesville, FL 35-39 4 F 36 19:06.7 87 1:39 41:06.0 14.6 67 1:22 19:43.9 9:52 84 79 1:23:04.7 189 Norm Wiest Dunnellon, FL 70-74 2 M 38 18:46.6 81 1:32 42:16.4 14.2 76 0:43 19:47.7 9:54 85 80 1:23:19.4 111 Karen Allman Gainesville, FL 60-64 1 F 37 19:08.7 88 0:52 41:30.0 14.5 72 1:05 20:44.4 10:22 92 81 1:23:20.4 103 Team Killer 13'S Gainesville, FL Relay 6 X 0 16:04.9 54 0:54 50:48.0 11.8 95 0:38 14:56.4 7:28 43 82 1:23:31.7 110 Carrie Allen Yulee, FL 45-49 4 F 38 18:58.0 85 1:16 40:48.1 14.7 64 1:25 21:04.7 10:32 94 83 1:23:41.2 141 Erica Fornea Gainesville, FL FTire 6 F 39 18:41.1 80 1:07 42:46.9 14.0 77 1:04 20:03.2 10:02 87 84 1:24:16.3 152 Renae Lang Gainesville, FL FTire 7 F 40 20:23.3 89 1:16 41:34.1 14.4 75 1:13 19:50.3 9:55 86 85 1:24:58.0 183 Mindy Underberger Gainesville, FL 40-44 6 F 41 20:39.5 90 3:43 38:48.8 15.5 55 2:13 19:35.0 9:48 83 86 1:26:01.9 105 Team MoPayne Beverly Hills, FL Relay 7 X 0 21:11.2 95 0:45 44:20.2 13.5 84 0:42 19:03.9 9:32 77 87 1:27:08.6 108 Team The Jackson Tiusville, FL Relay 8 X 0 25:36.0 100 0:54 35:11.3 17.1 39 0:40 24:47.6 12:24 97 88 1:27:08.0 147 Megan Hinson Jacksonville, FL 30-34 2 F 42 21:35.0 97 1:12 40:37.9 14.8 63 1:07 22:37.0 11:18 96 89 1:28:35.2 186 Michelle Vice Citra, FL FTire 8 F 43 17:48.7 70 1:16 47:37.1 12.6 90 1:02 20:52.2 10:26 93 90 1:28:38.1 200 Donna Wimmer Ocala, FL FTire 9 F 44 18:14.5 78 2:29 46:05.4 13.0 87 2:16 19:34.1 9:47 82 91 1:29:51.6 145 Denise Green Gainesville, FL Athena 1 F 45 18:36.2 79 1:10 50:37.7 11.9 94 0:55 18:33.6 9:16 73 92 1:30:22.3 109 Humberto Alejos Trenton, FL 35-39 4 M 39 18:06.7 76 0:50 49:50.9 12.0 93 1:04 20:32.3 10:16 89 93 1:32:08.8 203 Ralph Giro Gainesville, FL 60-64 2 M 40 18:57.5 84 1:32 50:58.4 11.8 97 1:22 19:19.8 9:40 80 94 1:33:17.0 133 Ann Constantine Gainesville, FL FTire 10 F 46 20:56.4 91 2:02 48:39.5 12.3 91 1:19 20:21.0 10:10 88 95 1:33:18.8 181 April ThompsonGainesville, FL Athena 2 F 47 21:04.6 93 1:03 51:47.3 11.6 98 0:42 18:42.8 9:21 74 96 1:34:07.5 143 Erin Gardner Gainesville, FL 20-24 1 F 48 21:23.7 96 1:56 39:47.5 15.1 60 1:55 29:06.5 14:33 100 97 1:35:48.7 157 Joy Mains Alachua, FL Athena 3 F 49 23:23.8 98 2:28 41:34.9 14.4 74 2:30 25:53.7 12:56 98 98 1:39:33.6 188 Anne Westlake Gainesville, FL Novice 8 F 50 21:04.3 94 2:05 54:46.0 11.0 100 1:01 20:37.6 10:18 90 99 1:39:50.8 170 Aimee Pricher Alachua, FL 35-39 5 F 51 21:03.4 92 2:13 54:40.3 11.0 99 1:14 20:40.8 10:20 91 100 1:46:17.6 206 Jessica Stirrat Alachua, FL 35-39 6 F 52 25:35.1 99 1:52 50:48.2 11.8 96 1:13 26:49.6 13:24 99