Male Age Group Winners
Age Group 60-64
1 1:05:51.0 225 Ron Mars Jacksonville, FL
2 1:06:12.0 226 Don Mars Jacksonville, FL
3 1:10:10.0 302 Joe Sova Jacksonville, FL
4 1:13:09.0 319 James Vaughan Artesia, NM
Age Group 55-59
1 1:00:06.0 214 Kevin KohnSaint Augustine, FL
2 1:00:12.0 265 Thomas Raskin St. Johns, FL
3 1:00:49.0 114 Joseph Blackshear Ponte Vedra, FL
4 1:06:10.0 282 Chip Sasser Waycross, GA
5 1:08:09.0 143 Clay Culp Waycross, GA
6 1:09:32.0 155 Jim EckertGainesville, FL
7 1:11:47.0 316 Doug Tonn Jacksonville, FL
8 1:13:47.0 184 John Haas Douglas, GA
9 1:15:45.0 178 Paul GrebeGainesville, FL
10 1:18:31.0 293 Robert Sistko Fernandina Beach, FL
Age Group 50-54
1 0:54:48.0 336 Alan Sheppard Ponte Vedra Beach, FL
2 1:02:30.0 274 James RootOrange Park, FL
3 1:05:09.0 239 Moi MonroeWaycross, GA
4 1:06:55.0 112 William Birtley Ponte Vedra Bch, FL
5 1:08:44.0 232 Miller McCormick Jacksonville, FL
6 1:09:32.0 165 Jeff Funderburk Jacksonville, FL
7 1:11:29.0 280 Frank RyanHahira, GA
8 1:19:24.0 261 Mark Popp Atlantic Beach, FL
9 1:29:29.0 196 Bob Hayes Orange Park, FL
10 1:40:26.0 187 Matthew Hagler Flagler Beach, FL
Age Group 45-49
1 0:52:09.0 121 Gregory Brown Orlando, FL
2 0:54:58.0 359 Matthew Miller Jacksonville Bch, FL
3 0:58:05.0 237 Robert Millican St. Simons Island, GA
4 0:58:43.0 364 Rick Mann Jacksonville, FL
5 1:01:39.0 341 Tim Carlson Brunswick, GA
6 1:01:43.0 147 Robert Devers Neptune Bch, FL
7 1:03:29.0 122 Richard Broxson St Simons Island, GA
8 1:03:35.0 335 Mike Shields Ponte Vedra, FL
9 1:05:04.0 172 Hal Gilreath Jacksonville, FL
10 1:05:35.0 304 Chris Staggers Macclenny, FL
11 1:08:23.0 192 Jim Halstead Jacksonville, FL
12 1:09:27.0 289 Richard Sharp Fernandina Beach, FL
13 1:24:06.0 267 David Reece Gainesville, FL
Age Group 40-44
1 0:54:14.0 348 Vann Simmons Amelia Island, FL
2 0:54:59.0 204 Joseph Jackson Jacksonville Bch, FL
3 0:55:09.0 153 Bruce Dunham Fernandina Beach, FL
4 0:57:59.0 328 Carl Zeilman Ponte VedraBeach, FL
5 0:59:45.0 298 David Smith Jacksonville, FL
6 1:00:03.0 223 Michael Mandt Orange Park, FL
7 1:01:58.0 118 Charles Brewer Brunswick, GA
8 1:02:24.0 326 W. Craig Weyandt Vero Beach, FL
9 1:03:15.0 210 Jay KeeleyOrange Park, FL
10 1:04:27.0 308 Kevin Stevens Palm Coast, FL
11 1:05:43.0 343 Bryan McDonough St Augustine, FL
12 1:05:49.0 322 Michael Wasik Gainesville, FL
13 1:06:06.0 311 Hamp Tanner Fernandina Beach, FL
14 1:06:20.0 349 Chris Creed Jacksonville, FL
15 1:12:32.0 317 John Tuttle Jacksonville, FL
16 1:14:50.0 248 Joshua Newsteder Jacksonville, FL
17 1:27:01.0 220 Frank LundJacksonville, FL
Age Group 35-39
1 0:51:34.0 338 Lyndon BoxJacksonville, FL
2 0:51:50.0 244 Kerry Mowlam Ponte Vedra, FL
3 0:52:57.0 362 Jamie Marchio St Augustine, FL
4 0:53:43.0 247 Todd Neville St. Augustine, FL
5 0:56:06.0 133 Rob Coltman Ponte Vedra Beach, FL
6 0:57:04.0 149 Matthew Di Paolo Jacksonville, FL
7 0:57:36.0 354 Steve Matson Jacksonville, FL
8 0:57:43.0 234 Brian McGuire Fernandina Beach, FL
9 0:58:32.0 145 Christopher DeGance Jacksonville, FL
10 0:58:49.0 233 Sean McGill Fernandina Beach, FL
11 0:59:49.0 159 Ken Fanelli Jacksonville, FL
12 1:02:38.0 277 Philip Rubin Atlanta, GA
13 1:02:54.0 156 Kevin Ellis Ponte Vedra Beach, FL
14 1:03:33.0 278 Chad RubinGainesville, FL
15 1:04:03.0 103 Hugh AdamsBrunswick, GA
16 1:04:31.0 285 Robert Schrader III Jacksonville, FL
17 1:07:59.0 339 Marc Munago Jacksonville Beach, FL
18 1:09:59.0 173 Thomas Giron Jacksonville., FL
19 1:16:08.0 290 Paul Shorstein Jacksonville, FL
Age Group 30-34
1 0:55:04.0 344 Ryan Polatty Ponte Vedra Beach, FL
2 0:56:12.0 263 Robert Preston Jacksonville, FL
3 0:57:17.0 228 Gabriel Martinez Jacksonville, FL
4 0:58:20.0 111 Matt Birdwell Jacksonville, FL
5 1:00:23.0 215 Julius Lacerna Augusta, GA
6 1:00:37.0 139 Dustin Crawford Jacksonville, FL
7 1:01:09.0 318 Mike Underwood St Augustine, FL
8 1:01:31.0 123 Brian Burch Newberry, FL
9 1:03:26.0 199 Todd Hockett Jacksonville Beach, FL
10 1:04:53.0 104 Blaine Adams Atlantic Beach, FL
11 1:07:23.0 295 Brian Smalkoski Tallahassee, FL
12 1:11:32.0 346 Andy Moye Jacksonville Beach, FL
13 1:13:26.0 230 James Matteu Jacksonville, FL
14 1:13:46.0 213 Michael King Portsmouth, VA
15 1:23:46.0 218 Sam Lewis Palatka, FL
Age Group 25-29
1 0:49:16.0 241 Christian Monsanto Gainesville, FL
2 0:53:43.0 176 Jason Graham Tallahassee, FL
3 0:57:30.0 358 John Westbrooks Larenville, SC
4 1:00:31.0 197 Nate HayesAtlantic Beach, FL
5 1:00:45.0 102 Adam Adam Panama City, FL
6 1:01:39.0 171 Robert Gillander Jacksonville, FL
7 1:03:50.0 180 Joshua Griffin St Johns, FL
8 1:05:37.0 243 Devin Morris Gainesville, FL
9 1:07:19.0 221 Milton Lyons Floral City, FL
10 1:08:40.0 217 Robert Lancaster Jacksonville, FL
11 1:09:05.0 190 Christopher Hallam Jacksonville, FL
12 1:14:13.0 106 Corey Allshouse Jacksonville, FL
13 1:22:25.0 132 Alex ChieuJacksonville, FL
Age Group 20-24
1 0:54:17.0 235 Adam McIntyre Tallahassee, FL
2 0:57:34.0 294 Terry Skeens Jacksinville, FL
3 0:58:09.0 325 Jason WestMadison, FL
4 1:00:59.0 110 Brad Berthelotte Jacksonville, FL
5 1:05:18.0 305 Ben StaleyYulee, FL
6 1:17:52.0 355 Asa Calloway Kings Bay, GA
7 1:44:23.0 119 Michael Brooker Gainesville, FL
Age Group 15-19
1 0:57:29.0 250 Gregory Odenwald Jacksonville, FL
2 0:58:15.0 357 Evans Prater Tallahassee, FL
3 1:01:32.0 291 Patrick Shropshire Tallahassee, FL
4 1:06:33.0 275 Brandon Root Orange Park, FL
Age Group 1-14
1 1:02:39.0 101 Colin Abbey Tallahassee, FL
2 1:03:16.0 142 Mitchell Cross Kingsland, GA
3 1:14:17.0 141 Chandler Cross Kingsland, GA
Female Age Group Winners
Age Group 50-54
1 1:02:53.0 117 Liz Boudreaux Atlantic Beach, FL
2 1:04:49.0 238 Cheryl Monroe Waycross, GA
3 1:08:14.0 169 Caroline Geiken St. Simons Island, GA
4 1:11:58.0 297 Robin Smith Waycross, GA
5 1:18:48.0 166 Marcia Funderburk Jacksonville, FL
Age Group 45-49
1 1:00:25.0 303 Maurya Sova Jacksonville, FL
2 1:05:51.0 242 Libby Montgomery Jacksonville, FL
3 1:06:19.0 315 Tamora Thompson Tallahassee, FL
4 1:15:30.0 283 Gina Sasser Waycross, GA
5 1:18:14.0 251 Suann OmanAlachua, FL
Age Group 40-44
1 0:58:05.0 134 Lisa Colvin Monroe, LA
2 1:05:12.0 163 Sandra Foskey Jacksonville, FL
3 1:06:38.0 154 Deborah Dunham Fernandina Beach, FL
4 1:15:58.0 310 Tammy Sulsona Brooker, FL
5 1:26:19.0 361 Angie Beckham Fernandina Bch, FL
6 1:45:12.0 168 Joyce Gay Jacksonville, FL
Age Group 35-39
1 1:03:15.0 209 Jennifer Joy Jacksonville Beach, FL
2 1:06:07.0 116 Caranne Boden Jacksonville, FL
3 1:06:33.0 324 Katherine Wells Fernandina Beach, FL
4 1:09:23.0 167 Kristi Garber Fernandina Beach, DE
5 1:11:04.0 148 Leeann Devine St. Augustine, FL
6 1:11:39.0 286 Karen Schuck Jacksonville, FL
7 1:12:51.0 107 Carlin Balyeat Fernandina Beach, FL
8 1:13:55.0 136 Amy Coopersmith Palm Coast, FL
9 1:17:45.0 296 Donna Smith Jacksonville, FL
10 1:19:11.0 363 Karen Peters Charlotte, NC
11 1:27:40.0 266 LaChelle' Reece Gainesville, FL
Age Group 30-34
1 0:57:56.0 306 Ashley Stanley Yulee, FL
2 0:59:21.0 360 Lesleigh Box Jacksonville, FL
3 1:06:34.0 138 Angie Crawford Jacksonville, FL
4 1:06:56.0 309 Jacklynn Stroz Orlando, FL
5 1:07:30.0 333 Carissa Niemi Pensacola, FL
6 1:08:24.0 352 Gisela Bell FPO, AP
7 1:12:39.0 151 Karen Drack Indialantic, FL
8 1:13:32.0 270 Jennifer Richardson Ponte Vedra Beach, FL
9 1:22:55.0 356 Camara FoxFernandina Bch, FL
10 1:26:39.0 198 Megan Hinson Jacksonville, FL
Age Group 25-29
1 0:58:09.0 254 Brook PaceTallahassee, FL
2 0:59:45.0 212 Kayla Kielar Gainesville, FL
3 1:03:51.0 253 Bridget Pace Atlantic Beach, FL
4 1:09:08.0 127 Melissa Butler Jacksonville, FL
5 1:09:54.0 351 Stephanie Fraker Centerville, OH
6 1:12:06.0 181 Kirsten Griffin St Johns, FL
7 1:12:50.0 195 Cynthia Hartman Jacksonville, FL
8 1:14:03.0 162 Allison Fogt Tallahassee, FL
9 1:15:54.0 227 Lauren Martin Jacksonville, FL
10 1:15:56.0 300 Colleen Solomon Jacksonville, FL
11 1:17:28.0 281 Taylor Sands Jacksonville, DE
12 1:19:13.0 366 Colleen Brazil Berlin, MD
13 1:22:21.0 314 Brandi Thomas Jacksonville, FL
Age Group 20-24
1 1:10:26.0 292 Gail Shropshire Tallahassee, FL
2 1:14:12.0 146 Anne Delbovo Lakeland, FL
3 1:14:59.0 125 Sarah BurtSavannah, GA
4 1:18:52.0 323 Krista Weber Jacksonville, FL
5 1:20:09.0 262 Britney Popp Atlantic Beach, FL
6 1:30:03.0 240 Elizabeth Monroe Waycross, GA
Age Group 15-19
1 1:08:59.0 320 Rachel Walker Saint Johns, FL
2 1:36:59.0 109 Jamie Becker Hollister, FL
Special Group Winners
Plc Time Bib#
Group Athena
1 1:07:42.0 170 Robin Gibson Tallahassee, FL
2 1:12:01.0 206 Emily Jetton Orlando, FL
3 1:14:13.0 108 Alison Bawden Gainesville, FL
4 1:29:30.0 211 Jodi Kelley Jacksonville, FL
5 1:30:58.0 174 Marla Golden Jacksonville, FL
Group Clydesdale
1 1:05:09.0 193 Wyatt Harris Saint Marys, FL
2 1:05:12.0 287 Allen Secreast Tallahassee, FL
3 1:06:13.0 216 Marc LaMotte Athens, GA
4 1:06:24.0 236 Justin Melquist Jacksonville, FL
5 1:07:34.0 264 Robert Preston Douglas, GA Drafting
6 1:10:30.0 131 Greg Chapman Jacksonville, FL
7 1:11:02.0 370 Scott Simmons Jacksonville, FL
8 1:12:10.0 126 Tim Burt Savannah, GA
9 1:15:00.0 367 John Mathis PVB, FL
10 1:18:52.0 288 Art Shaffer Gainesville, FL
11 1:18:53.0 231 Joseph Mattocks Greenville, SD
12 1:23:05.0 160 Justin Fisher Jacksonville, FL
13 1:27:54.0 272 John Roberts Jacksonville Beach, FL
Group Fat Tire Female
1 1:07:27.0 183 Susan HaagJacksonville, FL
2 1:18:32.0 130 C ChambersOcala, FL
3 1:25:56.0 113 Gina Bisceglio Atlantic Beach, FL
4 1:27:16.0 189 Natalie Hagler Flagler Beach, DE
5 1:40:15.0 188 Kylie Hagler Flagler Beach, FL
6 1:43:27.0 271 Cherith Rickles Flagler Beach, FL
Group Fat Tire Male
1 1:03:15.0 350 Paul Wilson Jacksonville, FL
2 1:07:27.0 157 Jon Ellison Saint Johns, FL
3 1:07:41.0 334 Steve Meyer Jacksonville, FL
4 1:11:08.0 347 John Kendall Jacksonville, FL
5 1:20:14.0 158 Mark Emerson Vilano Beach, FL
6 1:23:22.0 161 Rick Fitzgerald Ponte Vedra Beach, FL
Group Novice Female
1 1:03:43.0 205 Mary Jelmberg Alachua, FL
2 1:11:07.0 128 Shannon Campoamor Jacksonville, FL
3 1:13:21.0 268 Gretchen Reeves Houston, TX
4 1:13:38.0 186 Heidi Hagerott Jacksonville, FL
5 1:14:04.0 222 Whitney Mallory Jacksonville, FL
6 1:15:18.0 256 Maria Pedrosa Jacksonville, FL
7 1:16:08.0 177 Ashley Graves Yulee, FL
8 1:20:47.0 201 Heather Humphreys Jacksonville, FL
9 1:30:58.0 229 Anastasia Matkovski St. Augustine, FL
10 1:33:54.0 327 Samantha Wilcox Jacksonville, FL
11 1:34:46.0 219 Eirin Lombardo Tallahassee, FL Equipment Placement
12 1:35:33.0 105 Mariet Allen Neptune Beach, FL
13 1:35:52.0 321 Michele Walker Orange Park, FL
14 1:37:55.0 191 Jamie Hallam Jacksonville, FL
15 1:50:14.0 342 Vickie Elder Jacksonville, FL
Group Novice Male
1 0:59:16.0 208 Allen Jones Jacksonville, FL
2 1:03:33.0 257 Juan Pedrosa Jacksonville, FL
3 1:03:37.0 368 Anthony Magnaw Ponte Verda, FL
4 1:05:49.0 269 Kenneth Reeves Houston, TX
5 1:08:06.0 115 Casey Blount Jacksonville, FL
6 1:08:07.0 137 Chris Craft Jacksonville, FL
7 1:09:37.0 200 Bruce Humphrey St. Augustin, FL
8 1:09:51.0 203 Lam Huynh Jacksonville, FL
9 1:10:50.0 135 JJ ConnersJacksonville, FL
10 1:10:53.0 202 Matthew Husar Charlotte, NC
11 1:11:58.0 252 Brett Opalinski Fernandina Beach, FL
12 1:12:01.0 371 Kena MurieJacksonville, FL
13 1:15:53.0 276 Anthony Rose Tallahassee, FL
14 1:16:42.0 144 Dennis Davis Murfreesboro, TN
15 1:21:33.0 301 Larry Sorrell Tallahassee, FL
16 1:23:10.0 175 Mark Golden Jacksonville, FL
17 1:25:22.0 259 Sean Phillips Orange Park, FL
18 1:29:01.0 345 Jim Cook St. Simons Island, GA
19 1:35:26.0 312 Clifton Taylor Jacksonville, FL
Group Relay
1 1:00:17.0 330 Team Sportsman Jacksonville, FL
2 1:05:50.0 329 Team Fish Hare Tortoise Trio Orange Park, FL Drafting
3 1:17:41.0 332 Team The Racing Rileys Jacksonville, FL
4 1:22:20.0 331 Team Girls Of Grace Jacksonville, FL
Jacksonville Sprint Triathlon Series #2 - July 19, 2008 Overall Results with Split Times
Place Time Bib# Name City State
Age Place | Place | SWIM | Tran. | BIKE | Tran. | RUN | Penalty
Group Group | Sex Sex | Time Place | Time | Time MPH Place | Time | Time Pace Place | Time Reason
1 47:21.0 365 William Pearce Jacksonville, FL
OVRALL 1 M 1 5:33.4 1 1:06 23:41.0 25.3 1 0:22 16:39.0 5:33 1
2 49:16.0 241 Christian Monsanto Gainesville, FL
25-29 1 M 2 5:36.7 2 1:17 25:06.0 23.9 9 0:24 16:53.0 5:38 2
3 51:34.0 338 Lyndon BoxJacksonville, FL
35-39 1 M 3 6:20.6 11 1:23 24:22.0 24.6 4 0:30 18:59.0 6:20 9
4 51:50.0 244 Kerry Mowlam Ponte Vedra, FL
35-39 2 M 4 6:17.8 8 1:27 25:01.0 24.0 8 0:32 18:33.0 6:11 5
5 52:07.0 249 Charlie O'Brien Ponte Vedra Beach, FL
Master 1 M 5 6:15.5 7 1:20 25:11.0 23.8 11 0:30 18:51.0 6:17 7
6 52:09.0 121 Gregory Brown Orlando, FL
45-49 1 M 6 7:20.3 44 1:10 24:17.0 24.7 3 0:27 18:55.0 6:18 8
7 52:57.0 362 Jamie Marchio St Augustine, FL
35-39 3 M 7 7:24.7 48 1:07 24:49.0 24.2 6 0:27 19:10.0 6:23 13
8 53:43.0 247 Todd Neville St. Augustine, FL
35-39 4 M 8 7:02.6 31 1:37 26:09.0 22.9 23 0:45 18:10.0 6:03 3
9 53:43.0 176 Jason Graham Tallahassee, FL
25-29 2 M 9 6:53.1 26 1:41 25:29.0 23.5 12 0:32 19:08.0 6:23 12
10 53:43.0 260 Jennifer (JC) Pinto Jacksonville, FL
OVRALL 1 F 1 7:11.6 38 1:26 25:50.0 23.2 20 0:27 18:49.0 6:16 6
11 54:14.0 348 Vann Simmons Amelia Island, FL
40-44 1 M 10 6:40.4 18 1:47 24:02.0 25.0 2 0:31 21:14.0 7:05 34
12 54:17.0 235 Adam McIntyre Tallahassee, FL
20-24 1 M 11 6:30.0 14 1:38 25:41.0 23.4 14 0:29 19:59.0 6:40 20
13 54:48.0 336 Alan Sheppard Ponte Vedra Beach, FL
50-54 1 M 12 8:28.3 115 1:40 24:54.0 24.1 7 0:40 19:06.0 6:22 10
14 54:58.0 359 Matthew Miller Jacksonville Bch, FL
45-49 2 M 13 8:08.3 95 1:56 25:08.0 23.9 10 0:39 19:07.0 6:22 11
15 54:59.0 204 Joseph Jackson Jacksonville Bch, FL
40-44 2 M 14 5:40.9 3 1:34 26:46.0 22.4 40 0:31 20:28.0 6:49 26
16 55:04.0 344 Ryan Polatty Ponte Vedra Beach, FL
30-34 1 M 15 7:04.0 32 1:54 26:05.0 23.0 22 0:41 19:20.0 6:27 14
17 55:09.0 153 Bruce Dunham Fernandina Beach, FL
40-44 3 M 16 7:41.0 63 1:26 26:36.0 22.6 36 1:03 18:23.0 6:08 4
18 56:06.0 133 Rob Coltman Ponte Vedra Beach, FL
35-39 5 M 17 6:27.2 13 1:31 25:50.0 23.2 19 0:28 21:50.0 7:17 45
19 56:12.0 263 Robert Preston Jacksonville, FL
30-34 2 M 18 7:05.3 33 2:07 26:19.0 22.8 28 0:52 19:49.0 6:36 19
20 57:04.0 149 Matthew Di Paolo Jacksonville, FL
35-39 6 M 19 7:11.3 39 2:05 26:04.0 23.0 21 0:33 21:11.0 7:04 33
21 57:17.0 228 Gabriel Martinez Jacksonville, FL
30-34 3 M 20 8:40.0 131 2:12 26:24.0 22.7 29 0:34 19:27.0 6:29 16
22 57:22.0 150 Sara DiPaolo Jacksonville, FL
Master 1 F 2 6:35.0 16 1:52 27:26.0 21.9 51 0:36 20:53.0 6:58 29
23 57:29.0 250 Gregory Odenwald Jacksonville, FL
15-19 1 M 21 7:26.6 51 1:22 26:31.0 22.6 32 0:33 21:37.0 7:12 38
24 57:30.0 358 John Westbrooks Larenville, SC
25-29 3 M 22 7:21.4 45 2:00 26:25.0 22.7 30 0:55 20:49.0 6:56 28
25 57:34.0 294 Terry Skeens Jacksinville, FL
20-24 2 M 23 7:48.0 71 1:47 25:49.0 23.2 18 0:29 21:41.0 7:14 40
26 57:36.0 354 Steve Matson Jacksonville, FL
35-39 7 M 24 7:13.5 40 2:04 25:43.0 23.3 15 0:50 21:46.0 7:15 42
27 57:43.0 234 Brian McGuire Fernandina Beach, FL
35-39 8 M 25 7:20.5 43 2:58 26:34.0 22.6 33 1:10 19:41.0 6:34 18
28 57:56.0 306 Ashley Stanley Yulee, FL
30-34 1 F 3 7:09.7 36 1:43 27:06.0 22.1 45 0:28 21:30.0 7:10 37
29 57:59.0 328 Carl Zeilman Ponte VedraBeach, FL
40-44 4 M 26 6:56.5 27 2:18 24:33.0 24.4 5 0:44 23:28.0 7:49 86
30 58:05.0 237 Robert Millican St. Simons Island, GA
45-49 3 M 27 7:07.2 34 2:17 27:53.0 21.5 58 0:45 20:03.0 6:41 22
31 58:05.0 134 Lisa Colvin Monroe, LA
40-44 1 F 4 6:52.4 24 1:46 26:41.0 22.5 37 0:36 22:10.0 7:23 52
32 58:09.0 254 Brook PaceTallahassee, FL
25-29 1 F 5 6:19.7 10 1:43 26:17.0 22.8 27 0:47 23:03.0 7:41 76
33 58:09.0 325 Jason WestMadison, FL
20-24 3 M 28 6:48.3 22 1:53 26:34.0 22.6 34 0:27 22:27.0 7:29 61
34 58:15.0 357 Evans Prater Tallahassee, FL
15-19 2 M 29 8:41.8 133 1:55 26:42.0 22.5 38 0:45 20:12.0 6:44 23
35 58:20.0 111 Matt Birdwell Jacksonville, FL
30-34 4 M 30 7:43.9 67 1:53 25:46.0 23.3 16 0:44 22:14.0 7:25 54
36 58:32.0 145 Christopher DeGance Jacksonville, FL
35-39 9 M 31 7:53.1 77 2:16 27:03.0 22.2 42 1:00 20:20.0 6:47 24
37 58:43.0 364 Rick Mann Jacksonville, FL
45-49 4 M 32 7:34.4 57 1:47 27:26.0 21.9 50 0:49 21:07.0 7:02 32
38 58:49.0 233 Sean McGill Fernandina Beach, FL
35-39 10 M 33 6:50.7 23 1:39 25:48.0 23.3 17 0:49 23:43.0 7:54 93
39 59:16.0 208 Allen Jones Jacksonville, FL
Novice 1 M 34 6:32.2 15 2:04 28:37.0 21.0 76 0:44 21:19.0 7:06 35
40 59:21.0 360 Lesleigh Box Jacksonville, FL
30-34 2 F 6 7:51.2 74 1:57 27:21.0 21.9 49 0:34 21:38.0 7:13 39
41 59:45.0 298 David Smith Jacksonville, FL
40-44 5 M 35 8:17.7 105 1:58 26:16.0 22.8 26 1:01 22:13.0 7:24 53
42 59:45.0 212 Kayla Kielar Gainesville, FL
25-29 2 F 7 7:28.1 53 1:27 27:05.0 22.2 44 0:37 23:08.0 7:43 79
43 59:49.0 159 Ken Fanelli Jacksonville, FL
35-39 11 M 36 7:25.2 50 2:05 26:15.0 22.9 25 1:04 23:00.0 7:40 75
44 1:00:03.0 223 Michael Mandt Orange Park, FL
40-44 6 M 37 8:02.0 87 1:56 26:36.0 22.6 35 1:04 22:25.0 7:28 60
45 1:00:06.0 214 Kevin KohnSaint Augustine, FL
55-59 1 M 38 7:56.2 83 1:50 26:49.0 22.4 41 0:34 22:57.0 7:39 72
46 1:00:12.0 265 Thomas Raskin St. Johns, FL
55-59 2 M 39 8:47.1 142 1:51 27:15.0 22.0 47 1:14 21:05.0 7:02 31
47 1:00:17.0 330 Team Sportsman Jacksonville, FL
Relay 1 X 0 6:57.7 28 1:55 29:13.0 20.5 91 0:25 21:47.0 7:16 44
48 1:00:23.0 215 Julius Lacerna Augusta, GA
30-34 5 M 40 8:44.9 137 2:35 27:40.0 21.7 56 1:22 20:02.0 6:41 21
49 1:00:25.0 303 Maurya Sova Jacksonville, FL
45-49 1 F 8 7:16.5 41 1:39 28:48.0 20.8 82 0:40 22:02.0 7:21 49
50 1:00:31.0 197 Nate HayesAtlantic Beach, FL
25-29 4 M 41 8:05.3 93 2:05 27:03.0 22.2 43 0:39 22:39.0 7:33 63
51 1:00:37.0 139 Dustin Crawford Jacksonville, FL
30-34 6 M 42 8:12.7 101 2:05 28:40.0 20.9 77 0:35 21:05.0 7:02 30
52 1:00:45.0 102 Adam Adam Panama City, FL
25-29 5 M 43 7:10.0 37 2:17 26:14.0 22.9 24 0:46 24:18.0 8:06 103
53 1:00:49.0 114 Joseph Blackshear Ponte Vedra, FL
55-59 3 M 44 7:54.0 79 2:20 27:16.0 22.0 48 0:12 23:07.0 7:42 78
54 1:00:59.0 110 Brad Berthelotte Jacksonville, FL
20-24 4 M 45 6:52.2 25 2:09 29:39.0 20.2 99 0:19 22:00.0 7:20 48
55 1:01:09.0 318 Mike Underwood St Augustine, FL
30-34 7 M 46 7:43.0 66 2:14 27:29.0 21.8 52 0:34 23:09.0 7:43 80
56 1:01:31.0 123 Brian Burch Newberry, FL
30-34 8 M 47 8:37.9 126 2:28 29:04.0 20.6 88 0:35 20:47.0 6:56 27
57 1:01:32.0 291 Patrick Shropshire Tallahassee, FL
15-19 3 M 48 6:10.0 4 2:06 27:30.0 21.8 53 0:29 25:17.0 8:26 125
58 1:01:39.0 171 Robert Gillander Jacksonville, FL
25-29 6 M 49 6:45.2 20 2:00 28:26.0 21.1 73 1:00 23:28.0 7:49 87
59 1:01:39.0 341 Tim Carlson Brunswick, GA
45-49 5 M 50 8:03.6 90 1:58 28:22.0 21.2 70 0:42 22:34.0 7:31 62
60 1:01:43.0 147 Robert Devers Neptune Bch, FL
45-49 6 M 51 9:07.7 156 2:19 29:16.0 20.5 94 0:37 20:24.0 6:48 25
61 1:01:58.0 118 Charles Brewer Brunswick, GA
40-44 7 M 52 8:41.6 134 2:01 27:39.0 21.7 55 0:54 22:43.0 7:34 66
62 1:02:24.0 326 W. Craig Weyandt Vero Beach, FL
40-44 8 M 53 7:43.6 68 2:20 30:39.0 19.6 129 0:18 21:24.0 7:08 36
63 1:02:30.0 274 James RootOrange Park, FL
50-54 2 M 54 6:47.9 21 2:33 26:28.0 22.7 31 1:14 25:28.0 8:29 131
64 1:02:38.0 277 Philip Rubin Atlanta, GA
35-39 12 M 55 7:45.2 69 2:23 28:43.0 20.9 79 1:04 22:43.0 7:34 67
65 1:02:39.0 101 Colin Abbey Tallahassee, FL
1-14 1 M 56 6:15.6 6 1:47 31:15.0 19.2 149 0:23 22:59.0 7:40 74
66 1:02:53.0 117 Liz Boudreaux Atlantic Beach, FL
50-54 1 F 9 8:30.1 118 1:35 27:55.0 21.5 60 0:58 23:55.0 7:58 95
67 1:02:54.0 156 Kevin Ellis Ponte Vedra Beach, FL
35-39 13 M 57 7:51.5 75 1:59 27:32.0 21.8 54 0:36 24:56.0 8:19 119
68 1:03:15.0 350 Paul Wilson Jacksonville, FL
FTire 1 M 58 8:40.6 130 1:54 28:57.0 20.7 85 0:35 23:09.0 7:43 81
69 1:03:15.0 210 Jay KeeleyOrange Park, FL
40-44 9 M 59 9:13.6 161 1:31 30:09.0 19.9 116 0:31 21:51.0 7:17 46
70 1:03:15.0 209 Jennifer Joy Jacksonville Beach, FL
35-39 1 F 10 7:59.5 84 2:14 30:05.0 19.9 114 0:43 22:14.0 7:25 55
71 1:03:16.0 142 Mitchell Cross Kingsland, GA
1-14 2 M 60 6:11.1 5 2:26 29:16.0 20.5 95 0:28 24:55.0 8:18 118
72 1:03:26.0 199 Todd Hockett Jacksonville Beach, FL
30-34 9 M 61 8:18.2 106 2:31 28:34.0 21.0 75 0:42 23:21.0 7:47 84
73 1:03:29.0 122 Richard Broxson St Simons Island, GA
45-49 7 M 62 8:09.2 96 2:13 29:38.0 20.2 98 1:13 22:16.0 7:25 57
74 1:03:33.0 257 Juan Pedrosa Jacksonville, FL
Novice 2 M 63 8:18.0 107 3:37 28:27.0 21.1 74 1:11 22:00.0 7:20 47
75 1:03:33.0 278 Chad RubinGainesville, FL
35-39 14 M 64 7:27.7 52 1:48 27:44.0 21.6 57 0:36 25:58.0 8:39 142
76 1:03:35.0 335 Mike Shields Ponte Vedra, FL
45-49 8 M 65 7:01.0 30 2:37 27:56.0 21.5 61 1:19 24:42.0 8:14 113
77 1:03:37.0 368 Anthony Magnaw Ponte Verda, FL
Novice 3 M 66 9:33.8 180 2:35 27:54.0 21.5 59 0:42 22:53.0 7:38 70
78 1:03:43.0 205 Mary Jelmberg Alachua, FL
Novice 1 F 11 7:53.6 78 2:33 29:58.0 20.0 112 1:14 22:05.0 7:22 50
79 1:03:50.0 180 Joshua Griffin St Johns, FL
25-29 7 M 67 7:19.1 42 1:59 28:11.0 21.3 65 0:34 25:47.0 8:36 137
80 1:03:51.0 253 Bridget Pace Atlantic Beach, FL
25-29 3 F 12 8:11.9 100 1:55 29:42.0 20.2 102 0:46 23:17.0 7:46 83
81 1:04:03.0 103 Hugh AdamsBrunswick, GA
35-39 15 M 68 8:32.3 121 2:18 29:04.0 20.6 87 0:45 23:24.0 7:48 85
82 1:04:27.0 308 Kevin Stevens Palm Coast, FL
40-44 10 M 69 8:54.9 148 3:13 29:15.0 20.5 93 0:24 22:41.0 7:34 64
83 1:04:31.0 285 Robert Schrader III Jacksonville, FL
35-39 16 M 70 8:22.0 111 2:31 29:57.0 20.0 111 0:27 23:14.0 7:45 82
84 1:04:49.0 238 Cheryl Monroe Waycross, GA
50-54 2 F 13 9:55.6 191 2:09 29:14.0 20.5 92 0:34 22:57.0 7:39 73
85 1:04:53.0 104 Blaine Adams Atlantic Beach, FL
30-34 10 M 71 8:16.2 104 2:35 28:59.0 20.7 86 0:34 24:29.0 8:10 108
86 1:05:04.0 172 Hal Gilreath Jacksonville, FL
45-49 9 M 72 6:21.7 12 1:34 37:02.0 16.2 217 0:38 19:29.0 6:30 17
87 1:05:09.0 193 Wyatt Harris Saint Marys, FL
Clyde 1 M 73 8:43.1 135 3:24 27:10.0 22.1 46 0:49 25:03.0 8:21 120
88 1:05:09.0 239 Moi MonroeWaycross, GA
50-54 3 M 74 7:49.3 72 2:24 28:20.0 21.2 69 0:57 25:39.0 8:33 135
89 1:05:12.0 287 Allen Secreast Tallahassee, FL
Clyde 2 M 75 9:05.7 155 2:51 28:11.0 21.3 64 1:09 23:56.0 7:59 96
90 1:05:12.0 163 Sandra Foskey Jacksonville, FL
40-44 2 F 14 8:48.3 144 2:04 30:05.0 19.9 115 0:39 23:36.0 7:52 89
91 1:05:18.0 305 Ben StaleyYulee, FL
20-24 5 M 76 8:31.0 120 2:25 28:52.0 20.8 83 1:09 24:21.0 8:07 104
92 1:05:35.0 304 Chris Staggers Macclenny, FL
45-49 10 M 77 9:47.4 188 3:01 25:38.0 23.4 13 1:45 25:24.0 8:28 128
93 1:05:37.0 243 Devin Morris Gainesville, FL
25-29 8 M 78 7:41.7 64 2:05 29:53.0 20.1 105 0:52 25:06.0 8:22 121
94 1:05:43.0 343 Bryan McDonough St Augustine, FL
40-44 11 M 79 7:52.7 76 2:18 28:16.0 21.2 68 1:09 26:08.0 8:43 148
95 1:05:49.0 322 Michael Wasik Gainesville, FL
40-44 12 M 80 8:00.5 86 2:14 30:44.0 19.5 132 0:39 24:12.0 8:04 100
96 1:05:49.0 269 Kenneth Reeves Houston, TX
Novice 4 M 81 8:35.8 123 3:05 29:51.0 20.1 104 0:41 23:37.0 7:52 90
97 1:05:50.0 329 Team Fish Hare Tortoise Trio Orange Park, FL
Relay 2 X 0 9:20.4 168 1:44 29:55.0 20.1 109 0:20 24:31.0 8:10 110 2 Drafting
98 1:05:51.0 242 Libby Montgomery Jacksonville, FL
45-49 2 F 15 7:55.8 81 2:04 29:23.0 20.4 96 0:48 25:41.0 8:34 136
99 1:05:51.0 225 Ron Mars Jacksonville, FL
60-64 1 M 82 9:23.5 171 2:46 28:55.0 20.7 84 1:08 23:39.0 7:53 91
100 1:06:06.0 311 Hamp Tanner Fernandina Beach, FL
40-44 13 M 83 8:27.0 113 3:21 28:23.0 21.1 71 1:01 24:54.0 8:18 117
101 1:06:07.0 116 Caranne Boden Jacksonville, FL
35-39 2 F 16 8:03.5 89 2:30 30:09.0 19.9 117 0:56 24:29.0 8:10 109
102 1:06:10.0 282 Chip Sasser Waycross, GA
55-59 4 M 84 7:31.8 55 2:35 26:46.0 22.4 39 1:29 27:49.0 9:16 177
103 1:06:12.0 226 Don Mars Jacksonville, FL
60-64 2 M 85 8:38.2 127 2:39 29:32.0 20.3 97 0:56 24:27.0 8:09 107
104 1:06:13.0 216 Marc LaMotte Athens, GA
Clyde 3 M 86 7:59.3 85 2:29 29:47.0 20.1 103 1:06 24:52.0 8:17 116
105 1:06:19.0 315 Tamora Thompson Tallahassee, FL
45-49 3 F 17 9:05.9 154 2:20 28:14.0 21.3 67 0:39 26:01.0 8:40 146
106 1:06:20.0 349 Chris Creed Jacksonville, FL
40-44 14 M 87 7:37.3 60 2:07 28:46.0 20.9 80 1:03 26:47.0 8:56 160
107 1:06:24.0 236 Justin Melquist Jacksonville, FL
Clyde 4 M 88 8:49.3 145 1:56 32:21.0 18.5 164 0:31 22:47.0 7:36 69
108 1:06:33.0 324 Katherine Wells Fernandina Beach, FL
35-39 3 F 18 7:39.0 62 2:07 31:54.0 18.8 155 0:56 23:57.0 7:59 98
109 1:06:33.0 275 Brandon Root Orange Park, FL
15-19 4 M 89 6:35.5 17 2:20 29:10.0 20.6 90 1:03 27:25.0 9:08 168
110 1:06:34.0 138 Angie Crawford Jacksonville, FL
30-34 3 F 19 8:46.5 140 1:56 30:04.0 20.0 113 0:31 25:17.0 8:26 126
111 1:06:38.0 154 Deborah Dunham Fernandina Beach, FL
40-44 3 F 20 9:25.2 176 2:21 31:06.0 19.3 145 1:00 22:46.0 7:35 68
112 1:06:55.0 112 William Birtley Ponte Vedra Bch, FL
50-54 4 M 90 9:44.8 187 2:07 29:42.0 20.2 100 1:07 24:15.0 8:05 101
113 1:06:56.0 309 Jacklynn Stroz Orlando, FL
30-34 4 F 21 8:11.0 99 2:14 30:23.0 19.7 124 0:39 25:29.0 8:30 132
114 1:07:19.0 221 Milton Lyons Floral City, FL
25-29 9 M 91 13:15.2 234 2:37 30:21.0 19.8 123 1:44 19:22.0 6:27 15
115 1:07:23.0 295 Brian Smalkoski Tallahassee, FL
30-34 11 M 92 7:23.0 47 2:35 31:05.0 19.3 144 1:08 25:12.0 8:24 124
116 1:07:27.0 183 Susan HaagJacksonville, FL
FTire 1 F 22 8:39.3 128 2:14 30:11.0 19.9 118 0:32 25:51.0 8:37 139
117 1:07:27.0 157 Jon Ellison Saint Johns, FL
FTire 2 M 93 10:16.2 200 2:15 32:09.0 18.7 160 0:29 22:18.0 7:26 58
118 1:07:30.0 333 Carissa Niemi Pensacola, FL
30-34 5 F 23 9:30.4 178 2:44 30:58.0 19.4 140 1:15 23:03.0 7:41 77
119 1:07:34.0 264 Robert Preston Douglas, GA
Clyde 5 M 94 7:41.3 65 2:43 29:54.0 20.1 107 1:22 25:54.0 8:38 140 2 Drafting
120 1:07:41.0 334 Steve Meyer Jacksonville, FL
FTire 3 M 95 10:04.4 194 2:08 31:23.0 19.1 150 1:11 22:55.0 7:38 71
121 1:07:42.0 170 Robin Gibson Tallahassee, FL
Athena 1 F 24 9:37.7 182 2:16 28:12.0 21.3 66 0:56 26:41.0 8:54 156
122 1:07:59.0 339 Marc Munago Jacksonville Beach, FL
35-39 17 M 96 8:27.7 114 2:34 29:55.0 20.1 108 1:16 25:47.0 8:36 138
123 1:08:06.0 115 Casey Blount Jacksonville, FL
Novice 5 M 97 8:09.5 97 4:31 28:41.0 20.9 78 1:10 25:35.0 8:32 133
124 1:08:07.0 137 Chris Craft Jacksonville, FL
Novice 6 M 98 11:01.3 212 2:43 29:06.0 20.6 89 0:52 24:25.0 8:08 105
125 1:08:09.0 143 Clay Culp Waycross, GA
55-59 5 M 99 10:06.1 195 2:34 28:02.0 21.4 62 0:52 26:35.0 8:52 155
126 1:08:14.0 169 Caroline Geiken St. Simons Island, GA
50-54 3 F 25 10:47.1 209 2:28 30:45.0 19.5 133 1:33 22:41.0 7:34 65
127 1:08:23.0 192 Jim Halstead Jacksonville, FL
45-49 11 M 100 8:06.9 94 2:48 32:54.0 18.2 170 0:41 23:54.0 7:58 94
128 1:08:24.0 352 Gisela Bell FPO, AP
30-34 6 F 26 7:29.4 54 2:09 35:12.0 17.0 199 1:27 22:07.0 7:22 51
129 1:08:40.0 217 Robert Lancaster Jacksonville, FL
25-29 10 M 101 8:43.5 136 3:14 30:30.0 19.7 125 0:46 25:27.0 8:29 129
130 1:08:44.0 232 Miller McCormick Jacksonville, FL
50-54 5 M 102 9:24.4 174 3:40 31:38.0 19.0 152 1:47 22:15.0 7:25 56
131 1:08:59.0 320 Rachel Walker Saint Johns, FL
15-19 1 F 27 6:18.8 9 3:26 34:44.0 17.3 189 0:56 23:35.0 7:52 88
132 1:09:05.0 190 Christopher Hallam Jacksonville, FL
25-29 11 M 103 8:19.7 109 2:47 33:09.0 18.1 173 0:32 24:18.0 8:06 102
133 1:09:08.0 127 Melissa Butler Jacksonville, FL
25-29 4 F 28 8:36.0 124 2:43 32:18.0 18.6 162 0:43 24:48.0 8:16 114
134 1:09:23.0 167 Kristi Garber Fernandina Beach, DE
35-39 4 F 29 9:23.2 172 2:20 29:56.0 20.0 110 1:00 26:44.0 8:55 158
135 1:09:27.0 289 Richard Sharp Fernandina Beach, FL
45-49 12 M 104 11:02.4 213 2:36 30:48.0 19.5 135 1:05 23:56.0 7:59 97
136 1:09:32.0 155 Jim EckertGainesville, FL
55-59 6 M 105 8:39.4 129 2:33 30:14.0 19.8 120 1:01 27:05.0 9:02 163
137 1:09:32.0 165 Jeff Funderburk Jacksonville, FL
50-54 6 M 106 8:11.9 98 2:39 29:53.0 20.1 106 1:21 27:28.0 9:09 169
138 1:09:37.0 200 Bruce Humphrey St. Augustin, FL
Novice 7 M 107 8:58.7 152 2:16 31:02.0 19.3 142 1:05 26:16.0 8:45 150
139 1:09:51.0 203 Lam Huynh Jacksonville, FL
Novice 8 M 108 7:07.7 35 3:34 32:08.0 18.7 159 0:21 26:41.0 8:54 157
140 1:09:54.0 351 Stephanie Fraker Centerville, OH
25-29 5 F 30 9:01.9 153 2:52 33:25.0 18.0 178 0:36 24:00.0 8:00 99
141 1:09:59.0 173 Thomas Giron Jacksonville., FL
35-39 18 M 109 7:46.7 70 4:18 30:55.0 19.4 137 0:39 26:21.0 8:47 151
142 1:10:10.0 302 Joe Sova Jacksonville, FL
60-64 3 M 110 9:53.6 190 2:34 28:24.0 21.1 72 1:03 28:16.0 9:25 183
143 1:10:26.0 292 Gail Shropshire Tallahassee, FL
20-24 1 F 31 13:17.0 235 2:12 30:20.0 19.8 122 0:56 23:41.0 7:54 92
144 1:10:30.0 131 Greg Chapman Jacksonville, FL
Clyde 6 M 111 8:47.3 143 2:34 29:42.0 20.2 101 0:41 28:46.0 9:35 192
145 1:10:50.0 135 JJ ConnersJacksonville, FL
Novice 9 M 112 9:11.5 158 2:34 31:08.0 19.3 146 0:32 27:25.0 9:08 167
146 1:10:53.0 202 Matthew Husar Charlotte, NC
Novice 10 M 113 8:03.1 88 3:17 30:32.0 19.7 126 1:11 27:50.0 9:17 178
147 1:11:02.0 370 Scott Simmons Jacksonville, FL
Clyde 7 M 114 9:32.5 179 2:20 31:12.0 19.2 148 1:06 26:52.0 8:57 162
148 1:11:04.0 148 Leeann Devine St. Augustine, FL
35-39 5 F 32 9:11.2 159 3:17 33:24.0 18.0 177 0:46 24:26.0 8:09 106
149 1:11:07.0 128 Shannon Campoamor Jacksonville, FL
Novice 2 F 33 12:29.9 232 2:22 33:36.0 17.9 182 0:55 21:45.0 7:15 41
150 1:11:08.0 347 John Kendall Jacksonville, FL
FTire 4 M 115 7:38.7 61 2:31 32:06.0 18.7 157 0:35 28:18.0 9:26 185
151 1:11:29.0 280 Frank RyanHahira, GA
50-54 7 M 116 7:54.9 80 2:26 28:46.0 20.9 81 0:46 31:37.0 10:32 212
152 1:11:32.0 346 Andy Moye Jacksonville Beach, FL
30-34 12 M 117 8:46.9 141 2:18 30:53.0 19.4 136 1:43 27:52.0 9:17 179
153 1:11:39.0 286 Karen Schuck Jacksonville, FL
35-39 6 F 34 10:28.6 203 2:21 32:20.0 18.6 163 1:06 25:24.0 8:28 127
154 1:11:47.0 316 Doug Tonn Jacksonville, FL
55-59 7 M 118 8:20.1 110 2:53 30:15.0 19.8 121 1:10 29:09.0 9:43 195
155 1:11:58.0 252 Brett Opalinski Fernandina Beach, FL
Novice 11 M 119 9:37.2 183 3:56 35:42.0 16.8 205 0:56 21:47.0 7:16 43
156 1:11:58.0 297 Robin Smith Waycross, GA
50-54 4 F 35 11:24.7 222 2:30 30:41.0 19.6 131 1:24 25:59.0 8:40 144
157 1:12:01.0 206 Emily Jetton Orlando, FL
Athena 2 F 36 7:55.1 82 3:03 31:02.0 19.3 143 1:31 28:30.0 9:30 189
158 1:12:01.0 371 Kena MurieJacksonville, FL
Novice 12 M 120 8:55.2 149 3:05 35:00.0 17.1 197 0:27 24:34.0 8:11 111
159 1:12:06.0 181 Kirsten Griffin St Johns, FL
25-29 6 F 37 8:32.1 122 2:18 33:33.0 17.9 180 0:57 26:46.0 8:55 159
160 1:12:10.0 126 Tim Burt Savannah, GA
Clyde 8 M 121 9:16.9 165 3:14 33:07.0 18.1 172 0:33 26:00.0 8:40 145
161 1:12:32.0 317 John Tuttle Jacksonville, FL
40-44 15 M 122 9:22.2 170 3:19 31:09.0 19.3 147 1:11 27:31.0 9:10 170
162 1:12:39.0 151 Karen Drack Indialantic, FL
30-34 7 F 38 7:33.0 56 2:34 33:35.0 17.9 181 0:39 28:18.0 9:26 184
163 1:12:50.0 195 Cynthia Hartman Jacksonville, FL
25-29 7 F 39 8:29.0 117 2:45 32:41.0 18.4 169 1:23 27:32.0 9:11 171
164 1:12:51.0 107 Carlin Balyeat Fernandina Beach, FL
35-39 7 F 40 8:52.4 147 2:08 33:16.0 18.0 175 1:01 27:34.0 9:11 174
165 1:13:09.0 319 James Vaughan Artesia, NM
60-64 4 M 123 8:25.7 112 3:56 30:59.0 19.4 141 0:37 29:12.0 9:44 197
166 1:13:21.0 268 Gretchen Reeves Houston, TX
Novice 3 F 41 9:14.8 162 2:19 30:11.0 19.9 119 0:53 30:44.0 10:15 206
167 1:13:26.0 230 James Matteu Jacksonville, FL
30-34 13 M 124 12:05.6 231 1:53 30:40.0 19.6 130 0:43 28:05.0 9:22 182
168 1:13:32.0 270 Jennifer Richardson Ponte Vedra Beach, FL
30-34 8 F 42 8:04.4 91 2:32 33:31.0 17.9 179 1:03 28:22.0 9:27 187
169 1:13:38.0 186 Heidi Hagerott Jacksonville, FL
Novice 4 F 43 10:03.3 193 2:14 36:16.0 16.5 210 0:23 24:42.0 8:14 112
170 1:13:46.0 213 Michael King Portsmouth, VA
30-34 14 M 125 9:14.6 163 2:28 28:11.0 21.3 63 1:36 32:17.0 10:46 217
171 1:13:47.0 184 John Haas Douglas, GA
55-59 8 M 126 11:19.0 220 4:10 32:15.0 18.6 161 0:35 25:28.0 8:29 130
172 1:13:55.0 136 Amy Coopersmith Palm Coast, FL
35-39 8 F 44 10:26.0 202 3:16 33:15.0 18.0 174 1:51 25:07.0 8:22 123
173 1:14:03.0 162 Allison Fogt Tallahassee, FL
25-29 8 F 45 9:20.0 167 2:51 34:47.0 17.2 191 0:44 26:21.0 8:47 152
174 1:14:04.0 222 Whitney Mallory Jacksonville, FL
Novice 5 F 46 9:21.7 169 3:31 35:00.0 17.1 196 1:05 25:07.0 8:22 122
175 1:14:12.0 146 Anne Delbovo Lakeland, FL
20-24 2 F 47 8:18.1 108 3:04 34:24.0 17.4 186 0:53 27:33.0 9:11 173
176 1:14:13.0 106 Corey Allshouse Jacksonville, FL
25-29 12 M 127 9:09.9 157 2:54 30:56.0 19.4 138 1:12 30:02.0 10:01 200
177 1:14:13.0 108 Alison Bawden Gainesville, FL
Athena 3 F 48 9:25.9 175 2:54 30:56.0 19.4 139 1:26 29:32.0 9:51 199
178 1:14:17.0 141 Chandler Cross Kingsland, GA
1-14 3 M 128 7:36.0 58 2:30 35:37.0 16.8 204 0:40 27:54.0 9:18 180
179 1:14:50.0 248 Joshua Newsteder Jacksonville, FL
40-44 16 M 129 9:50.4 189 2:47 32:30.0 18.5 165 0:30 29:13.0 9:44 198
180 1:14:59.0 125 Sarah BurtSavannah, GA
20-24 3 F 49 8:30.8 119 2:59 35:26.0 16.9 202 0:30 27:34.0 9:11 175
181 1:15:00.0 367 John Mathis PVB, FL
Clyde 9 M 130 13:22.0 236 2:52 31:53.0 18.8 154 0:50 26:03.0 8:41 147
182 1:15:18.0 256 Maria Pedrosa Jacksonville, FL
Novice 6 F 50 14:16.8 241 2:48 30:46.0 19.5 134 1:30 25:58.0 8:39 143
183 1:15:30.0 283 Gina Sasser Waycross, GA
45-49 4 F 51 9:18.6 166 2:27 33:44.0 17.8 183 1:21 28:40.0 9:33 190
184 1:15:45.0 178 Paul GrebeGainesville, FL
55-59 9 M 131 11:26.4 223 3:31 30:37.0 19.6 127 1:05 29:06.0 9:42 194
185 1:15:53.0 276 Anthony Rose Tallahassee, FL
Novice 13 M 132 10:13.7 197 2:57 37:16.0 16.1 219 3:04 22:23.0 7:28 59
186 1:15:54.0 227 Lauren Martin Jacksonville, FL
25-29 9 F 52 8:45.0 139 3:05 37:50.0 15.9 222 0:39 25:35.0 8:32 134
187 1:15:56.0 300 Colleen Solomon Jacksonville, FL
25-29 10 F 53 8:41.1 132 2:31 35:07.0 17.1 198 1:16 28:21.0 9:27 186
188 1:15:58.0 310 Tammy Sulsona Brooker, FL
40-44 4 F 54 11:13.4 216 2:57 34:22.0 17.5 185 0:35 26:51.0 8:57 161
189 1:16:08.0 290 Paul Shorstein Jacksonville, FL
35-39 19 M 133 10:25.4 201 3:37 36:41.0 16.4 215 0:34 24:51.0 8:17 115
190 1:16:08.0 177 Ashley Graves Yulee, FL
Novice 7 F 55 10:01.8 192 3:03 34:41.0 17.3 188 1:52 26:31.0 8:50 154
191 1:16:42.0 144 Dennis Davis Murfreesboro, TN
Novice 14 M 134 8:05.8 92 2:52 32:07.0 18.7 158 2:20 31:18.0 10:26 210
192 1:17:28.0 281 Taylor Sands Jacksonville, DE
25-29 11 F 56 7:25.9 49 2:59 32:32.0 18.4 166 1:02 33:30.0 11:10 221
193 1:17:41.0 332 Team The Racing Rileys Jacksonville, FL
Relay 3 X 0 6:40.0 19 1:43 40:24.0 14.9 228 0:28 28:26.0 9:29 188
194 1:17:45.0 296 Donna Smith Jacksonville, FL
35-39 9 F 57 9:24.0 173 3:30 36:56.0 16.2 216 2:00 25:55.0 8:38 141
195 1:17:52.0 355 Asa Calloway Kings Bay, GA
20-24 6 M 135 14:37.8 242 2:32 31:59.0 18.8 156 0:46 27:58.0 9:19 181
196 1:18:14.0 251 Suann OmanAlachua, FL
45-49 5 F 58 12:04.0 230 3:23 35:50.0 16.7 206 0:41 26:16.0 8:45 149
197 1:18:31.0 293 Robert Sistko Fernandina Beach, FL
55-59 10 M 136 13:36.7 239 4:20 31:24.0 19.1 151 2:04 27:07.0 9:02 164
198 1:18:32.0 130 C ChambersOcala, FL
FTire 2 F 59 8:45.5 138 2:57 34:59.0 17.2 195 1:21 30:30.0 10:10 203
199 1:18:48.0 166 Marcia Funderburk Jacksonville, FL
50-54 5 F 60 9:43.2 186 2:49 31:48.0 18.9 153 1:20 33:08.0 11:03 219
200 1:18:52.0 288 Art Shaffer Gainesville, FL
Clyde 10 M 137 7:50.2 73 2:53 30:37.0 19.6 128 1:37 35:55.0 11:58 233
201 1:18:52.0 323 Krista Weber Jacksonville, FL
20-24 4 F 61 8:16.8 103 2:12 36:25.0 16.5 211 0:22 31:37.0 10:32 211
202 1:18:53.0 231 Joseph Mattocks Greenville, SD
Clyde 11 M 138 9:35.9 181 3:21 32:57.0 18.2 171 1:21 31:39.0 10:33 213
203 1:19:11.0 363 Karen Peters Charlotte, NC
35-39 10 F 62 9:41.2 185 3:03 36:11.0 16.6 209 1:34 28:42.0 9:34 191
204 1:19:13.0 366 Colleen Brazil Berlin, MD
25-29 12 F 63 8:28.1 116 2:30 35:12.0 17.0 200 1:50 31:13.0 10:24 209
205 1:19:24.0 261 Mark Popp Atlantic Beach, FL
50-54 8 M 139 8:36.2 125 3:27 36:09.0 16.6 208 0:38 30:34.0 10:11 205
206 1:20:09.0 262 Britney Popp Atlantic Beach, FL
20-24 5 F 64 7:37.6 59 3:18 36:38.0 16.4 213 0:40 31:56.0 10:39 215
207 1:20:14.0 158 Mark Emerson Vilano Beach, FL
FTire 5 M 140 8:57.8 151 3:26 39:24.0 15.2 226 0:54 27:33.0 9:11 172
208 1:20:47.0 201 Heather Humphreys Jacksonville, FL
Novice 8 F 65 8:56.5 150 3:32 37:13.0 16.1 218 0:53 30:13.0 10:04 201
209 1:21:33.0 301 Larry Sorrell Tallahassee, FL
Novice 15 M 141 13:58.0 240 2:42 34:47.0 17.2 190 0:57 29:09.0 9:43 196
210 1:22:20.0 331 Team Girls Of Grace Jacksonville, FL
Relay 4 X 0 8:52.1 146 1:56 36:28.0 16.5 212 0:24 34:40.0 11:33 230
211 1:22:21.0 314 Brandi Thomas Jacksonville, FL
25-29 13 F 66 10:31.8 206 2:54 34:57.0 17.2 194 0:56 33:03.0 11:01 218
212 1:22:25.0 132 Alex ChieuJacksonville, FL
25-29 13 M 142 19:11.3 244 3:20 32:32.0 18.4 167 1:00 26:22.0 8:47 153
213 1:22:55.0 356 Camara FoxFernandina Bch, FL
30-34 9 F 67 9:12.8 160 3:14 35:51.0 16.7 207 2:32 32:06.0 10:42 216
214 1:23:05.0 160 Justin Fisher Jacksonville, FL
Clyde 12 M 143 11:39.0 224 5:00 37:39.0 15.9 221 1:00 27:47.0 9:16 176
215 1:23:10.0 175 Mark Golden Jacksonville, FL
Novice 16 M 144 7:21.8 46 3:41 34:48.0 17.2 192 1:12 36:08.0 12:03 234
216 1:23:22.0 161 Rick Fitzgerald Ponte Vedra Beach, FL
FTire 6 M 145 13:30.3 237 2:56 39:08.0 15.3 224 0:29 27:19.0 9:06 166
217 1:23:46.0 218 Sam Lewis Palatka, FL
30-34 15 M 146 10:14.6 198 3:22 34:19.0 17.5 184 1:30 34:21.0 11:27 229
218 1:24:06.0 267 David Reece Gainesville, FL
45-49 13 M 147 11:24.0 221 4:22 35:27.0 16.9 203 1:01 31:52.0 10:37 214
219 1:25:22.0 259 Sean Phillips Orange Park, FL
Novice 17 M 148 11:48.1 228 4:18 34:49.0 17.2 193 0:38 33:49.0 11:16 224
220 1:25:56.0 113 Gina Bisceglio Atlantic Beach, FL
FTire 3 F 68 10:37.2 208 2:51 42:41.0 14.1 235 0:54 28:53.0 9:38 193
221 1:26:19.0 361 Angie Beckham Fernandina Bch, FL
40-44 5 F 69 11:14.8 217 3:51 36:40.0 16.4 214 0:29 34:05.0 11:22 227
222 1:26:39.0 198 Megan Hinson Jacksonville, FL
30-34 10 F 70 9:37.3 184 3:14 34:39.0 17.3 187 1:02 38:07.0 12:42 240
223 1:27:01.0 220 Frank LundJacksonville, FL
40-44 17 M 149 13:09.1 233 3:37 39:04.0 15.4 223 0:45 30:26.0 10:09 202
224 1:27:16.0 189 Natalie Hagler Flagler Beach, DE
FTire 4 F 71 11:09.6 214 5:34 42:30.0 14.1 234 0:54 27:09.0 9:03 165
225 1:27:40.0 266 LaChelle' Reece Gainesville, FL
35-39 11 F 72 11:45.6 226 3:05 35:21.0 17.0 201 2:40 34:49.0 11:36 231
226 1:27:54.0 272 John Roberts Jacksonville Beach, FL
Clyde 13 M 150 11:41.8 225 4:40 33:17.0 18.0 176 2:02 36:14.0 12:05 236
227 1:29:01.0 345 Jim Cook St. Simons Island, GA
Novice 18 M 151 10:49.3 210 3:52 42:43.0 14.0 236 0:36 31:01.0 10:20 208
228 1:29:29.0 196 Bob Hayes Orange Park, FL
50-54 9 M 152 12:00.6 229 4:55 32:34.0 18.4 168 2:43 37:17.0 12:26 237
229 1:29:30.0 211 Jodi Kelley Jacksonville, FL
Athena 4 F 73 10:10.8 196 3:51 41:01.0 14.6 230 0:48 33:40.0 11:13 223
230 1:30:03.0 240 Elizabeth Monroe Waycross, GA
20-24 6 F 74 9:14.1 164 4:14 39:18.0 15.3 225 1:04 36:13.0 12:04 235
231 1:30:58.0 229 Anastasia Matkovski St. Augustine, FL
Novice 9 F 75 8:16.1 102 4:09 43:13.0 13.9 237 1:17 34:03.0 11:21 226
232 1:30:58.0 174 Marla Golden Jacksonville, FL
Athena 5 F 76 10:35.0 207 3:24 37:34.0 16.0 220 0:42 38:43.0 12:54 243
233 1:33:54.0 327 Samantha Wilcox Jacksonville, FL
Novice 10 F 77 11:47.2 227 5:15 42:09.0 14.2 233 1:11 33:32.0 11:11 222
234 1:34:46.0 219 Eirin Lombardo Tallahassee, FL
Novice 11 F 78 9:27.5 177 3:45 46:48.0 12.8 240 0:54 33:52.0 11:17 225 2 Equipment Placement
235 1:35:26.0 312 Clifton Taylor Jacksonville, FL
Novice 19 M 153 10:59.2 211 3:40 46:21.0 12.9 239 1:01 33:25.0 11:08 220
236 1:35:33.0 105 Mariet Allen Neptune Beach, FL
Novice 12 F 79 10:15.1 199 5:22 41:03.0 14.6 231 1:19 37:34.0 12:31 238
237 1:35:52.0 321 Michele Walker Orange Park, FL
Novice 13 F 80 10:29.9 204 3:48 39:57.0 15.0 227 2:07 39:31.0 13:10 244
238 1:36:59.0 109 Jamie Becker Hollister, FL
15-19 2 F 81 6:58.4 29 3:04 48:14.0 12.4 241 0:44 37:59.0 12:40 239
239 1:37:55.0 191 Jamie Hallam Jacksonville, FL
Novice 14 F 82 13:36.5 238 3:56 40:52.0 14.7 229 1:04 38:27.0 12:49 242
240 1:40:15.0 188 Kylie Hagler Flagler Beach, FL
FTire 5 F 83 11:15.5 218 5:21 52:11.0 11.5 244 0:42 30:46.0 10:15 207
241 1:40:26.0 187 Matthew Hagler Flagler Beach, FL
50-54 10 M 154 11:12.1 215 6:10 51:41.0 11.6 242 0:51 30:32.0 10:11 204
242 1:43:27.0 271 Cherith Rickles Flagler Beach, FL
FTire 6 F 84 11:17.3 219 5:21 52:09.0 11.5 243 0:23 34:17.0 11:26 228
243 1:44:23.0 119 Michael Brooker Gainesville, FL
20-24 7 M 155 10:30.2 205 3:55 53:08.0 11.3 245 1:42 35:08.0 11:43 232
244 1:45:12.0 168 Joyce Gay Jacksonville, FL
40-44 6 F 85 16:20.2 243 5:00 43:42.0 13.7 238 1:59 38:11.0 12:44 241
245 1:50:14.0 342 Vickie Elder Jacksonville, FL
Novice 15 F 86 20:05.8 245 5:57 41:57.0 14.3 232 0:52 41:23.0 13:48 245
Spitler Race Systems 813-948-8472 rspitler@VERIZON.NET
|
|
|
|