Male Age Group Winners (Split times at Bottom of Page)
Plc Time Bib#
Age Group 60-64
1 3:22:25.7 536 Peter Carabetta
Age Group 55-59
1 2:54:16.1 582 Laszlo Kosa Merritt Island, FL
2 3:11:53.5 591 Stephen Livermore Merritt Island, FL
3 3:13:25.0 549 Mark DirgaMalabar, FL
4 3:33:20.2 642 Brad SteenWichita Falls, TX
Age Group 50-54
1 2:28:53.7 607 Wes Ott Cocoa Beach, FL
2 2:39:09.7 578 Kevin Johnson Ocoee, FL
3 2:56:31.0 617 Randy Raczek Melbourne, FL
4 3:00:55.9 618 Michael Radi Maitland, FL
5 3:03:49.5 640 Dave SmithORLANDO, FL
6 3:06:24.5 521 Chris Bennett Melbourne, FL
7 3:07:38.8 586 Fred Lee Winter Park, FL
8 3:10:54.8 604 Tim MurphyMelbourne Beach, FL
9 3:13:24.9 614 Steve Picerne IHB, FL
10 3:34:00.8 588 Wayne Leohner Satellite Beach, FL
11 4:03:16.7 572 John HoganMelbourne Beach, FL
12 4:04:31.0 523 Tim BentonDeltona, FL
Age Group 45-49
1 2:36:22.5 554 J. FlowersJupiter, FL
2 2:43:16.0 596 David McGovern Ft Pierce, FL
3 2:43:52.5 580 Brian Kennedy Satellite Beach, FL
4 2:49:45.6 656 Michael Adams Melbourne Beach, FL
5 2:50:02.7 628 Shawn Schaffner Cape Canaveral, FL
6 2:52:31.7 538 Ivan Castro Winter Park, FL
7 3:02:48.9 592 Lawrence Luepschen LAKE PLACID, FL
8 3:05:00.9 564 Tod Hagan Melbourne Bch, FL
9 3:06:09.3 626 Mike RussoDeland, FL
10 3:12:08.9 645 Daniel Trott Melbourne, FL
Age Group 40-44
1 2:29:56.6 652 Bill Wenner Orlando, FL
2 2:30:26.7 560 Steve Gillis Gainesville, FL
3 2:50:20.0 653 Jeffrey Winterich Rockledge, FL
4 2:53:16.6 583 Scott Krasny Melbourne, FL
5 2:57:10.1 561 Damien Glynn Indialantic, FL
6 2:57:56.5 516 Jaime Bahamon Savannah, GA
7 3:02:09.8 527 Louis Blanco Lake Worth, FL
8 3:02:23.3 611 Tom ParkerMerritt Island, FL
9 3:02:26.0 615 Jim Proctor Melbourne Beach, FL
10 3:02:43.2 535 Michael Cannegieter Miami, FL
11 3:03:26.7 524 Adam Berlin Vero Beach, FL
12 3:25:05.7 603 Adam Morkan Indialantic, FL
13 3:26:08.9 577 Tristan Johannessen Winter Park, FL
14 3:34:27.3 534 John Campbell Viera, FL
Age Group 35-39
1 2:36:11.5 552 Chris DrewJupiter, FL
2 2:40:08.7 548 Jesse Delia Indian Harbour Beach, FL
3 2:47:45.4 529 Rick Buck Melbourne Beach, FL
4 2:53:56.5 643 Joseph Stromberg Lake Mary, FL
5 2:57:12.9 608 Mark Palace Indian Harbour Beach, FL
6 3:06:13.0 581 Jonathan Kincaid Erie, FL
7 3:15:11.0 629 Michael Schultz West Melbourne, FL
8 3:17:26.7 519 Aric Baudek Suffolk, VA
9 3:18:01.5 585 Brian Leander Indialantic, FL
10 3:18:42.4 553 Albert Etienne Melbourne, FL
11 3:25:35.9 655 Brendan Yetming Fort Pierce, FL
12 3:31:07.2 610 Charles Parker Winter Park, FL
13 3:41:17.4 518 Andrew Barnes Rockledge, FL
Age Group 30-34
1 2:40:06.6 568 Chris Heath Apopka, FL
2 2:43:13.7 649 David Wagner Erie, CO
3 2:44:34.9 563 Jeff Grunow West Melbourne, FL
4 2:48:40.4 514 Greg Apotsos Melbourne Beach, FL
5 2:52:35.4 635 Cale Simmons Port St Lucie, FL
6 2:54:18.6 539 Ryan Caudill Merritt Island, FL
7 2:56:35.5 625 Brian Russell West Melbourne, FL
8 3:00:17.2 651 Matthew Walters Melbourne, FL 5.10g Overtaken
9 3:13:01.9 542 Josh Conley DeBary, FL
10 3:14:45.8 646 Tommy Turek Melbourne, FL
Age Group 25-29
1 2:42:10.3 570 Travis Hiers Melbourne, FL
2 2:51:35.6 634 Jason Silvers Coosada, AL
3 2:55:49.5 573 Jonathan Hollar Brandon, FL
4 4:28:23.4 515 Timothy Atkinson Palm Bay, FL
Age Group 20-24
1 2:38:16.0 594 Colby MackMelbourne, FL
2 3:27:16.0 562 Matt Griffith Daytona Beach, FL
3 3:27:41.8 567 Robert Hayes Phenix City, AL
Female Age Group Winners (Split times at Bottom of Page)
Plc Time Bib#
Age Group 55-59
1 3:09:12.8 593 Michelle Lyle Merritt Island, FL
Age Group 50-54
1 3:22:04.7 579 Clare Kelley Treasure Island, FL
2 3:22:56.7 619 Debbie Rescott Merritt Island, FL
3 3:26:50.5 532 Gina Caccamo Cocoa Beach, FL
Age Group 45-49
1 2:55:11.8 601 Reva Moeller Treasure Island, FL
2 2:59:32.0 584 Lori Kruger Indialantic, FL
3 3:11:34.9 636 Linda Smith Indian Harbour Beach, FL
4 3:16:42.7 648 Joy Von Werder Winter Springs, FL
5 3:17:30.8 574 Vicki Howard Lutz, FL
6 3:31:23.1 522 Mary-Ann Benton Deltona, FL
Age Group 40-44
1 2:59:51.6 537 Michele Cass Port St Lucie, FL
2 3:09:09.9 576 Kelly Hunter Cocoa, FL
3 3:17:21.7 606 Anne OConnor-Smith Malabar, FL
4 3:32:27.3 613 Maggie Picerne Indian Harbour Beach, FL
Age Group 35-39
1 2:53:36.3 540 Melissa Class Tampa, FL
2 3:03:31.6 627 Tricia Rydson Melbourne Beach, FL
3 3:18:37.2 623 Margarita Ruiz Satellite Beach, FL
Age Group 30-34
1 3:05:02.9 616 Virginia Propst Ocala, FL
2 3:08:59.0 533 Megan Campbell Satellite Beach, FL
3 3:09:03.2 551 Karen Drack Indialantic, FL
4 3:14:09.7 547 Raquel Degara Ocala, FL
5 3:49:06.6 541 Diane Coffin Charlotte, NC
Age Group 25-29
1 2:54:55.8 589 Jennifer Lepper Melbourne, FL
2 2:55:42.0 555 Lilia Fortin Jupiter, FL
3 3:35:00.2 659 Deanna Abdin Altamonte Springs, FL
Age Group 20-24
1 3:14:17.2 633 Jennifer Silvers Rockledge, FL
2 3:18:25.9 558 Amber Garrod Stuart, FL
Special Group Winners (Split times at Bottom of Page)
Plc Time Bib#
Group Athena
1 3:03:18.5 644 Nicole Therrien Melbourne, FL
Group Clydesdale 39 & Under
1 2:48:17.7 113 Corey Derfuss Palm Bay, FL
2 3:21:01.4 650 John Walker Winter Park, FL
3 3:27:26.8 598 Jonathan McKenzie II Saint Augustine, FL
4 3:29:08.2 632 Justin Shein Melbourne, FL
5 3:59:03.2 647 Orion Vanderlinde Viera, FL
Group Clydesdale 40 & Up
1 2:58:29.0 639 Michael Smith Malabar, FL
2 2:58:39.8 531 William Burton Indian Harbour Beach, FL
3 3:05:23.3 526 Bill BlackWinter Park, FL
4 3:08:25.6 612 Jeff PerryMelbourne Beach, FL
5 3:09:51.0 557 Steven Frumkes Winter Haven, FL
6 3:29:23.0 587 Daniel Leggett Titusville, FL
7 3:31:51.0 624 Davin Ruohomaki Grant, FL
Group Fat Tire-Male
1 3:05:29.9 528 Randy Boozer Melbourne, FL
2 3:29:55.9 597 William McKegg Indialantic, FL
3 3:31:17.0 605 Michael Netzer West Melbourne, FL, FL
Group Relay
1 2:31:01.3 506 Team TRIPLE THREAT COCOA, FL
2 2:33:07.7 503 Team Goddess Merritt Island, FL
3 2:45:31.0 508 Team God'S Girls Melbourne, FL
4 2:49:42.1 513 Team Harris Palm Bay, FL
5 2:52:47.3 657 Team Aloha 7.2 Equipment Place
6 3:03:51.6 511 Team TTT Terrty Tri Team Orlando, FL
7 3:05:12.3 507 Team The Young & The Restless Indialantic, FL
8 A3:09:11.6 504 Team Three'S Company Melbourne, FL Position
9 3:18:44.5 505 Team Hills Tri-Co Melbourne, FL
10 3:22:57.4 510 Team The Ladies Of FUMC Indialantic, FL
11 3:44:50.3 501 Team Tri 2 Survive SATELLITE BEACH, FL
12 3:47:13.0 512 Team Three Teachers Melbourne, FL
13 3:52:26.7 509 Team The Slick Chicks Merritt Island, FL
Health First Olympic Distance Triathlon - October 11, 2009 Overall Results with Split Times
Place Time Bib# Name City State
Age Place | Place | SWIM | Tran. | BIKE | Tran. | RUN | Penalty
Group Group | Sex Sex | Time Place | Time | Time MPH Place | Time | Time Pace Place | Time Reason
1 2:21:23.0 550 Ed Donner MELBOURNE, FL
OVRALL 1 M 1 26:39.8 4 1:07 1:09:37.5 23.3 2 0:53 43:07.0 6:57 8
2 2:21:57.6 566 Adam Hasebroock Tampa, FL
OVRALL 2 M 2 32:44.2 34 0:55 1:09:50.7 23.2 3 0:54 37:34.6 6:04 1
3 2:25:14.0 658 Kenneth Rodgers Rockledge, FL
OVRALL 3 M 3 32:22.2 30 0:55 1:08:22.0 23.7 1 1:16 42:19.0 6:50 6
4 2:27:03.1 569 Sean Hendryx Clermont, FL
Master 1 M 4 29:11.2 11 0:56 1:13:30.4 22.0 12 1:22 42:04.1 6:47 5
5 2:28:53.7 607 Wes Ott Cocoa Beach, FL
50-54 1 M 5 26:51.1 5 1:23 1:12:44.3 22.3 8 1:24 46:31.7 7:30 12
6 2:29:56.6 652 Bill Wenner Orlando, FL
40-44 1 M 6 32:28.7 32 1:22 1:15:26.8 21.5 14 0:53 39:47.6 6:25 3
7 2:30:26.7 560 Steve Gillis Gainesville, FL
40-44 2 M 7 29:42.9 15 0:57 1:13:04.8 22.2 9 1:29 45:14.7 7:18 9
8 2:30:34.3 621 Tamara Rice Tampa, FL
OVRALL 1 F 1 35:18.9 66 1:31 1:10:12.4 23.1 4 1:10 42:23.3 6:50 7
9 2:31:01.3 506 Team TRIPLE THREAT COCOA, FL
Relay 1 X 0 31:43.0 27 1:01 1:18:07.7 20.7 31 0:59 39:11.3 6:19 2
10 2:33:07.7 503 Team Goddess Merritt Island, FL
Relay 2 X 0 27:38.6 8 0:52 1:22:02.8 19.7 58 0:50 41:45.7 6:44 4
11 2:36:11.5 552 Chris DrewJupiter, FL
35-39 1 M 8 33:24.9 43 1:34 1:13:07.3 22.2 11 1:21 46:45.5 7:32 16
12 2:36:22.5 554 J. FlowersJupiter, FL
45-49 1 M 9 31:39.1 26 1:19 1:16:45.9 21.1 21 1:18 45:21.5 7:19 10
13 2:38:16.0 594 Colby MackMelbourne, FL
20-24 1 M 10 22:40.2 1 1:09 1:16:16.7 21.2 19 1:42 56:29.0 9:07 44
14 2:39:09.7 578 Kevin Johnson Ocoee, FL
50-54 2 M 11 35:29.1 68 1:36 1:14:15.6 21.8 13 1:17 46:32.7 7:30 13
15 2:40:06.6 568 Chris Heath Apopka, FL
30-34 1 M 12 33:32.5 45 1:13 1:13:06.8 22.2 10 1:37 50:38.6 8:10 26
16 2:40:08.7 548 Jesse Delia Indian Harbour Beach, FL
35-39 2 M 13 31:14.3 24 1:21 1:12:31.0 22.3 7 1:10 53:52.7 8:41 37
17 2:42:10.3 570 Travis Hiers Melbourne, FL
25-29 1 M 14 29:57.0 18 0:54 1:20:00.7 20.3 44 1:01 50:18.3 8:07 23
18 2:43:13.7 649 David Wagner Erie, CO
30-34 2 M 15 30:12.6 20 1:32 1:19:57.9 20.3 43 0:59 50:33.7 8:09 25
19 2:43:16.0 596 David McGovern Ft Pierce, FL
45-49 2 M 16 27:04.8 6 1:24 1:15:58.5 21.3 17 1:39 57:11.0 9:13 45
20 2:43:52.5 580 Brian Kennedy Satellite Beach, FL
45-49 3 M 17 30:46.8 21 1:41 1:16:53.8 21.1 22 2:04 52:28.5 8:28 35
21 2:44:34.9 563 Jeff Grunow West Melbourne, FL
30-34 3 M 18 36:18.4 81 1:36 1:17:29.3 20.9 27 1:16 47:55.9 7:44 19
22 2:44:52.1 654 Kendra Wood West Melbourne, FL
OVRALL 2 F 2 27:13.0 7 1:42 1:20:29.7 20.1 47 1:15 54:13.1 8:45 38
23 2:45:05.3 545 Lindsay Davis Indialantic, FL
OVRALL 3 F 3 29:43.4 16 1:52 1:24:23.5 19.2 73 1:43 47:24.3 7:39 18
24 2:45:31.0 508 Team God'S Girls Melbourne, FL
Relay 3 X 0 28:29.0 10 1:02 1:28:14.3 18.4 92 1:04 46:42.0 7:32 15
25 2:47:45.4 529 Rick Buck Melbourne Beach, FL
35-39 3 M 19 30:56.9 23 1:13 1:16:23.4 21.2 20 1:29 57:44.4 9:19 48
26 2:48:17.7 113 Corey Derfuss Palm Bay, FL
Clyde 1 M 20 25:22.5 2 1:39 1:21:55.7 19.8 57 1:30 57:51.7 9:20 49
27 2:48:40.4 514 Greg Apotsos Melbourne Beach, FL
30-34 4 M 21 37:22.4 91 1:00 1:17:37.7 20.9 28 1:13 51:28.4 8:18 28
28 2:49:42.1 513 Team Harris Palm Bay, FL
Relay 4 X 0 33:25.4 44 1:02 1:28:29.7 18.3 93 0:48 45:58.1 7:25 11
29 2:49:45.6 656 Michael Adams Melbourne Beach, FL
45-49 4 M 22 33:17.4 42 1:16 1:26:08.1 18.8 83 0:27 48:37.6 7:50 20
30 2:50:02.7 628 Shawn Schaffner Cape Canaveral, FL
45-49 5 M 23 34:04.4 52 2:32 1:21:38.4 19.8 56 1:16 50:32.7 8:09 24
31 2:50:20.0 653 Jeffrey Winterich Rockledge, FL
40-44 3 M 24 40:17.7 112 1:58 1:12:02.3 22.5 6 1:17 54:46.0 8:50 41
32 2:51:35.6 634 Jason Silvers Coosada, AL
25-29 2 M 25 35:15.7 65 1:23 1:19:03.8 20.5 38 1:15 54:39.6 8:49 40
33 2:52:31.7 538 Ivan Castro Winter Park, FL
45-49 6 M 26 34:11.6 54 1:24 1:19:45.4 20.3 42 1:22 55:49.7 9:00 43
34 2:52:35.4 635 Cale Simmons Port St Lucie, FL
30-34 5 M 27 33:00.1 40 1:01 1:17:23.8 20.9 24 0:52 1:00:19.4 9:44 65
35 2:52:47.3 657 Team Aloha
Relay 5 X 0 33:59.8 49 1:01 1:23:18.2 19.4 63 0:45 51:44.3 8:21 29 2 7.2 Equipment Place
36 2:53:16.6 583 Scott Krasny Melbourne, FL
40-44 4 M 28 34:26.3 56 2:31 1:22:57.7 19.5 62 1:26 51:56.6 8:23 31
37 2:53:24.8 525 Kathy Black Winter Park, FL
Master 1 F 4 34:33.1 59 1:15 1:16:00.6 21.3 18 1:52 59:44.8 9:38 61
38 2:53:36.3 540 Melissa Class Tampa, FL
35-39 1 F 5 37:57.0 98 2:12 1:19:19.9 20.4 39 2:07 52:01.3 8:23 33
39 2:53:56.5 643 Joseph Stromberg Lake Mary, FL
35-39 4 M 29 32:59.5 39 1:29 1:25:31.9 18.9 80 1:07 52:50.5 8:31 36
40 2:54:16.1 582 Laszlo Kosa Merritt Island, FL
55-59 1 M 30 32:36.5 33 1:38 1:18:05.6 20.7 30 1:23 1:00:34.1 9:46 68
41 2:54:18.6 539 Ryan Caudill Merritt Island, FL
30-34 6 M 31 32:58.5 38 1:41 1:18:23.8 20.7 34 1:24 59:52.6 9:39 63
42 2:54:55.8 589 Jennifer Lepper Melbourne, FL
25-29 1 F 6 29:45.2 17 1:07 1:23:29.7 19.4 64 1:20 59:14.8 9:33 59
43 2:55:11.8 601 Reva Moeller Treasure Island, FL
45-49 1 F 7 36:44.7 84 1:52 1:24:35.4 19.2 74 1:10 50:50.8 8:12 27
44 2:55:42.0 555 Lilia Fortin Jupiter, FL
25-29 2 F 8 40:05.0 110 1:52 1:22:06.4 19.7 59 2:23 49:16.0 7:57 21
45 2:55:49.5 573 Jonathan Hollar Brandon, FL
25-29 3 M 32 34:39.8 60 1:40 1:18:23.3 20.7 35 1:24 59:43.5 9:38 60
46 2:56:31.0 617 Randy Raczek Melbourne, FL
50-54 3 M 33 54:16.5 135 2:07 1:11:44.4 22.6 5 1:51 46:33.0 7:30 14
47 2:56:35.5 625 Brian Russell West Melbourne, FL
30-34 7 M 34 35:29.4 69 1:04 1:17:27.8 20.9 25 1:17 1:01:18.5 9:53 71
48 2:57:10.1 561 Damien Glynn Indialantic, FL
40-44 5 M 35 37:18.5 90 1:49 1:26:45.7 18.7 87 1:46 49:32.1 7:59 22
49 2:57:12.9 608 Mark Palace Indian Harbour Beach, FL
35-39 5 M 36 28:01.9 9 1:33 1:20:31.4 20.1 48 1:11 1:05:56.9 10:38 93
50 2:57:56.5 516 Jaime Bahamon Savannah, GA
40-44 6 M 37 32:21.1 29 1:45 1:18:07.6 20.7 32 1:55 1:03:48.5 10:17 83
51 2:58:29.0 639 Michael Smith Malabar, FL
Clyde 1 M 38 35:34.5 71 1:59 1:17:46.0 20.8 29 1:58 1:01:12.0 9:52 70
52 2:58:39.8 531 William Burton Indian Harbour Beach, FL
Clyde 2 M 39 38:11.1 99 1:36 1:18:51.5 20.5 37 1:38 58:23.8 9:25 53
53 2:59:32.0 584 Lori Kruger Indialantic, FL
45-49 2 F 9 35:42.1 73 1:38 1:25:46.5 18.9 81 1:12 55:14.0 8:55 42
54 2:59:51.6 537 Michele Cass Port St Lucie, FL
40-44 1 F 10 33:45.5 46 1:40 1:20:47.1 20.1 51 1:35 1:02:04.6 10:01 76
55 3:00:17.2 651 Matthew Walters Melbourne, FL
30-34 8 M 40 32:57.7 37 1:15 1:15:56.2 21.3 16 1:41 01:06:28.2 10:43 96 2 5.10g Overtaken
56 3:00:55.9 618 Michael Radi Maitland, FL
50-54 4 M 41 37:55.8 96 2:50 1:20:12.1 20.2 46 1:52 58:06.9 9:22 51
57 3:02:09.8 527 Louis Blanco Lake Worth, FL
40-44 7 M 42 35:54.9 78 1:55 1:15:36.6 21.4 15 3:26 1:05:18.8 10:32 90
58 3:02:23.3 611 Tom ParkerMerritt Island, FL
40-44 8 M 43 29:59.0 19 2:13 1:25:18.2 19.0 79 2:44 1:02:09.3 10:01 77
59 3:02:26.0 615 Jim Proctor Melbourne Beach, FL
40-44 9 M 44 30:48.2 22 1:45 1:24:49.4 19.1 76 2:39 1:02:25.0 10:04 79
60 3:02:43.2 535 Michael Cannegieter Miami, FL
40-44 10 M 45 35:42.6 74 1:19 1:17:09.8 21.0 23 2:10 1:06:23.2 10:42 95
61 3:02:48.9 592 Lawrence Luepschen LAKE PLACID, FL
45-49 7 M 46 43:34.1 123 2:43 1:20:45.0 20.1 50 3:29 52:17.9 8:26 34
62 3:03:18.5 644 Nicole Therrien Melbourne, FL
Athena 1 F 11 42:29.4 120 1:56 1:19:22.1 20.4 40 1:30 58:01.5 9:21 50
63 3:03:26.7 524 Adam Berlin Vero Beach, FL
40-44 11 M 47 36:00.3 79 1:28 1:22:48.0 19.6 61 2:42 1:00:28.7 9:45 67
64 3:03:31.6 627 Tricia Rydson Melbourne Beach, FL
35-39 2 F 12 25:41.0 3 1:33 1:18:11.7 20.7 33 0:55 1:17:11.6 12:27 117
65 3:03:49.5 640 Dave SmithORLANDO, FL
50-54 5 M 48 39:02.1 103 1:40 1:18:31.2 20.6 36 2:15 1:02:21.5 10:03 78
66 3:03:51.6 511 Team TTT Terrty Tri Team Orlando, FL
Relay 6 X 0 34:47.1 61 1:12 1:34:52.8 17.1 118 1:09 51:51.6 8:22 30
67 3:05:00.9 564 Tod Hagan Melbourne Bch, FL
45-49 8 M 49 31:31.0 25 1:13 1:27:06.0 18.6 89 1:44 1:03:26.9 10:14 81
68 3:05:02.9 616 Virginia Propst Ocala, FL
30-34 1 F 13 40:10.7 111 2:30 1:21:15.5 19.9 53 2:27 58:40.9 9:28 55
69 3:05:12.3 507 Team The Young & The Restless Indialantic, FL
Relay 7 X 0 34:01.5 50 1:01 1:19:23.0 20.4 41 0:59 1:09:48.3 11:15 105
70 3:05:23.3 526 Bill BlackWinter Park, FL
Clyde 3 M 50 34:22.1 55 3:09 1:20:01.6 20.2 45 2:28 1:05:23.3 10:33 91
71 3:05:29.9 528 Randy Boozer Melbourne, FL
FTire 1 M 51 32:07.6 28 1:38 1:32:31.9 17.5 111 1:33 57:40.9 9:18 47
72 3:06:09.3 626 Mike RussoDeland, FL
45-49 9 M 52 35:49.3 76 2:07 1:38:43.1 16.4 125 2:40 46:50.3 7:33 17
73 3:06:13.0 581 Jonathan Kincaid Erie, FL
35-39 6 M 53 35:04.9 63 1:39 1:23:48.7 19.3 68 1:23 1:04:19.0 10:22 87
74 3:06:24.5 521 Chris Bennett Melbourne, FL
50-54 6 M 54 37:07.8 86 2:43 1:20:40.1 20.1 49 2:40 1:03:14.5 10:12 80
75 3:07:38.8 586 Fred Lee Winter Park, FL
50-54 7 M 55 39:22.9 106 1:36 : . 20.1 0 : 1:00:04.8 9:41 64
76 3:08:25.6 612 Jeff PerryMelbourne Beach, FL
Clyde 4 M 56 36:18.4 82 1:57 1:21:37.9 19.8 55 2:13 1:06:20.6 10:42 94
77 3:08:59.0 533 Megan Campbell Satellite Beach, FL
30-34 2 F 14 35:09.7 64 2:10 1:29:47.9 18.0 97 2:53 59:00.0 9:31 57
78 3:09:03.2 551 Karen Drack Indialantic, FL
30-34 3 F 15 32:27.0 31 2:02 1:34:02.5 17.2 117 1:45 58:47.2 9:29 56
79 3:09:09.9 576 Kelly Hunter Cocoa, FL
40-44 2 F 16 37:30.9 93 1:53 1:27:53.8 18.4 90 1:34 1:00:19.9 9:44 66
80 09:11.6 504 Team Three'S Company Melbourne, FL
Relay 8 X 0 35:54.4 77 0:57 1:30:13.5 18.0 103 1:04 59:03.6 9:31 58 2 Position
81 3:09:12.8 593 Michelle Lyle Merritt Island, FL
55-59 1 F 17 41:45.2 115 1:36 1:32:00.5 17.6 110 1:53 51:58.8 8:23 32
82 3:09:51.0 557 Steven Frumkes Winter Haven, FL
Clyde 5 M 57 32:45.9 35 1:30 1:21:06.5 20.0 52 1:49 1:12:41.0 11:43 111
83 3:10:54.8 604 Tim MurphyMelbourne Beach, FL
50-54 8 M 58 37:16.8 87 2:15 1:24:41.3 19.1 75 2:49 1:03:53.8 10:18 84
84 3:11:34.9 636 Linda Smith Indian Harbour Beach, FL
45-49 3 F 18 35:43.3 75 1:43 1:28:35.4 18.3 94 1:49 1:03:44.9 10:17 82
85 3:11:53.5 591 Stephen Livermore Merritt Island, FL
55-59 2 M 59 34:30.0 58 2:20 1:26:14.7 18.8 84 1:43 1:07:06.5 10:49 99
86 3:12:08.9 645 Daniel Trott Melbourne, FL
45-49 10 M 60 42:25.5 118 2:45 1:23:34.0 19.4 66 1:44 1:01:40.9 9:57 73
87 3:13:01.9 542 Josh Conley DeBary, FL
30-34 9 M 61 32:56.6 36 1:35 1:24:59.9 19.1 77 1:42 1:11:49.9 11:35 109
88 3:13:24.9 614 Steve Picerne IHB, FL
50-54 9 M 62 29:28.5 14 1:35 1:23:33.2 19.4 65 2:00 1:16:48.9 12:23 116
89 3:13:25.0 549 Mark DirgaMalabar, FL
55-59 3 M 63 34:28.0 57 1:15 1:22:38.8 19.6 60 1:43 1:13:21.0 11:50 112
90 3:14:09.7 547 Raquel Degara Ocala, FL
30-34 4 F 19 34:02.8 51 1:48 1:35:30.8 17.0 122 1:56 1:00:53.7 9:49 69
91 3:14:17.2 633 Jennifer Silvers Rockledge, FL
1-24 1 F 20 37:17.9 88 1:45 1:29:53.2 18.0 99 1:18 1:04:04.2 10:20 85
92 3:14:45.8 646 Tommy Turek Melbourne, FL
30-34 10 M 64 37:27.8 92 3:18 1:30:54.8 17.8 106 3:18 59:48.8 9:39 62
93 3:15:11.0 629 Michael Schultz West Melbourne, FL
35-39 7 M 65 38:27.9 101 1:32 1:24:18.6 19.2 72 1:00 1:09:54.0 11:16 106
94 3:16:42.7 648 Joy Von Werder Winter Springs, FL
45-49 4 F 21 39:29.7 107 1:57 1:26:37.8 18.7 86 1:42 1:06:57.7 10:48 98
95 3:17:21.7 606 Anne OConnor-Smith Malabar, FL
40-44 3 F 22 43:42.1 124 2:48 1:30:56.4 17.8 107 2:24 57:31.7 9:17 46
96 3:17:26.7 519 Aric Baudek Suffolk, VA
35-39 8 M 66 36:47.4 85 1:25 1:26:46.9 18.7 88 1:45 1:10:43.7 11:24 108
97 3:17:30.8 574 Vicki Howard Lutz, FL
45-49 5 F 23 46:17.8 131 3:04 1:21:34.9 19.9 54 4:49 1:01:46.8 9:58 74
98 3:18:01.5 585 Brian Leander Indialantic, FL
35-39 9 M 67 42:28.3 119 1:13 1:23:56.8 19.3 69 1:16 1:09:08.5 11:09 103
99 3:18:25.9 558 Amber Garrod Stuart, FL
1-24 2 F 24 35:29.8 70 1:09 1:35:12.6 17.0 119 1:11 1:05:24.9 10:33 92
100 3:18:37.2 623 Margarita Ruiz Satellite Beach, FL
35-39 3 F 25 41:10.9 114 1:38 1:32:46.1 17.5 113 1:11 1:01:52.2 9:59 75
101 3:18:42.4 553 Albert Etienne Melbourne, FL
35-39 10 M 68 44:25.1 126 2:52 1:23:57.9 19.3 70 2:27 1:05:01.4 10:29 89
102 3:18:44.5 505 Team Hills Tri-Co Melbourne, FL
Relay 9 X 0 38:26.6 100 1:01 1:17:28.1 20.9 26 1:25 1:20:24.5 12:58 123
103 3:21:01.4 650 John Walker Winter Park, FL
Clyde 2 M 69 35:28.3 67 1:52 1:26:08.9 18.8 82 2:34 1:14:59.4 12:06 114
104 3:22:04.7 579 Clare Kelley Treasure Island, FL
50-54 1 F 26 42:31.7 121 2:11 1:30:34.2 17.9 104 2:04 1:04:44.7 10:26 88
105 3:22:25.7 536 Peter Carabetta
60-64 1 M 70 34:08.9 53 1:52 1:25:02.9 19.1 78 2:10 1:19:13.7 12:47 120
106 3:22:56.7 619 Debbie Rescott Merritt Island, FL
50-54 2 F 27 39:18.3 105 2:09 1:29:16.0 18.1 96 2:44 1:09:29.7 11:12 104
107 3:22:57.4 510 Team The Ladies Of FUMC Indialantic, FL
Relay 10 X 0 33:09.0 41 1:17 1:48:49.4 14.9 130 1:09 58:33.4 9:27 54
108 3:25:05.7 603 Adam Morkan Indialantic, FL
40-44 12 M 71 37:56.9 97 1:09 1:23:36.5 19.4 67 4:13 1:18:11.7 12:37 118
109 3:25:35.9 655 Brendan Yetming Fort Pierce, FL
35-39 11 M 72 45:33.5 129 2:16 1:37:57.7 16.5 124 1:40 58:09.9 9:23 52
110 3:26:08.9 577 Tristan Johannessen Winter Park, FL
40-44 13 M 73 42:20.1 117 2:12 1:33:09.4 17.4 115 1:37 1:06:50.9 10:47 97
111 3:26:50.5 532 Gina Caccamo Cocoa Beach, FL
50-54 3 F 28 39:03.4 104 1:48 1:30:58.5 17.8 108 2:25 1:12:36.5 11:43 110
112 3:27:16.0 562 Matt Griffith Daytona Beach, FL
20-24 2 M 74 45:03.1 127 1:40 1:32:46.0 17.5 114 3:35 1:04:12.0 10:21 86
113 3:27:26.8 598 Jonathan McKenzie II Saint Augustine, FL
Clyde 3 M 75 39:36.2 108 1:21 1:23:59.8 19.3 71 2:00 1:20:30.8 12:59 124
114 3:27:41.8 567 Robert Hayes Phenix City, AL
20-24 3 M 76 53:54.3 134 2:44 1:35:18.9 17.0 121 1:08 54:37.8 8:49 39
115 3:29:08.2 632 Justin Shein Melbourne, FL
Clyde 4 M 77 37:17.1 89 4:36 1:27:56.0 18.4 91 5:02 1:14:17.2 11:59 113
116 3:29:23.0 587 Daniel Leggett Titusville, FL
Clyde 6 M 78 36:09.1 80 2:41 1:29:59.5 18.0 100 1:16 1:19:18.0 12:47 121
117 3:29:55.9 597 William McKegg Indialantic, FL
FTire 2 M 79 33:49.1 47 1:53 1:49:42.0 14.8 132 3:03 1:01:28.9 9:55 72
118 3:31:07.2 610 Charles Parker Winter Park, FL
35-39 12 M 80 29:15.0 12 2:18 1:30:54.6 17.8 105 3:36 1:25:04.2 13:43 130
119 3:31:17.0 605 Michael Netzer West Melbourne, FL, FL
FTire 3 M 81 39:53.7 109 3:32 1:37:52.6 16.6 123 1:40 1:08:20.0 11:01 102
120 3:31:23.1 522 Mary-Ann Benton Deltona, FL
45-49 6 F 29 37:43.0 95 1:30 1:30:09.6 18.0 102 2:32 1:19:29.1 12:49 122
121 3:31:51.0 624 Davin Ruohomaki Grant, FL
Clyde 7 M 82 36:40.0 83 2:21 1:28:36.5 18.3 95 1:57 1:22:17.0 13:16 126
122 3:32:27.3 613 Maggie Picerne Indian Harbour Beach, FL
40-44 4 F 30 45:53.8 130 3:03 1:32:37.1 17.5 112 3:19 1:07:35.3 10:54 101
123 3:33:20.2 642 Brad SteenWichita Falls, TX
55-59 4 M 83 37:42.8 94 2:42 1:31:55.9 17.6 109 2:37 1:18:24.2 12:39 119
124 3:34:00.8 588 Wayne Leohner Satellite Beach, FL
50-54 10 M 84 39:00.7 102 3:06 1:42:50.0 15.8 129 1:35 1:07:29.8 10:53 100
125 3:34:27.3 534 John Campbell Viera, FL
40-44 14 M 85 35:38.4 72 1:46 1:26:26.4 18.7 85 2:09 1:28:28.3 14:16 132
126 3:35:00.2 659 Deanna Abdin Altamonte Springs, FL
25-29 3 F 31 40:20.2 113 1:53 1:40:45.7 16.1 127 1:52 1:10:10.2 11:19 107
127 3:41:17.4 518 Andrew Barnes Rockledge, FL
35-39 13 M 86 43:31.4 122 1:20 1:29:52.8 18.0 98 2:31 1:24:03.4 13:33 129
128 3:44:50.3 501 Team Tri 2 Survive SATELLITE BEACH, FL
Relay 11 X 0 45:23.0 128 1:14 1:35:15.4 17.0 120 1:06 1:21:52.3 13:12 125
129 3:47:13.0 512 Team Three Teachers Melbourne, FL
Relay 12 X 0 33:58.7 48 1:22 1:55:39.9 14.0 133 1:12 1:15:02.0 12:06 115
130 3:49:06.6 541 Diane Coffin Charlotte, NC
30-34 5 F 32 35:00.7 62 3:10 1:41:41.2 15.9 128 2:44 1:26:31.6 13:57 131
131 3:52:26.7 509 Team The Slick Chicks Merritt Island, FL
Relay 13 X 0 46:58.1 132 1:13 1:39:42.9 16.2 126 1:18 1:23:15.7 13:26 127
132 3:59:03.2 647 Orion Vanderlinde Viera, FL
Clyde 5 M 87 41:53.7 116 3:55 1:33:33.2 17.3 116 3:43 1:35:59.2 15:29 133
133 4:03:16.7 572 John HoganMelbourne Beach, FL
50-54 11 M 88 29:26.5 13 3:27 2:04:52.1 13.0 134 1:46 1:23:45.7 13:30 128
134 4:09:31.0 523 Tim BentonDeltona, FL
50-54 12 M 89 44:25.4 125 2:19 1:30:08.1 18.0 101 4:28 1:48:11.0 17:27 135
135 4:28:23.4 515 Timothy Atkinson Palm Bay, FL
25-29 4 M 90 53:36.8 133 4:31 1:48:59.2 14.9 131 4:27 1:36:50.4 15:37 134
DRC Sports 352-637-2475 info@DRCsports.com
|
|
|
|