Citrus County Kids Triathlon

Overall Results

May 10, 2014


Results By DRC Sports www.drcsports.com
 

Junior Division

  ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Ethan Russell 458 10 M 1 M 10-10 1 1:31.00 6 7:29.00 1 3:57.50 12:57.50
2 Lauren Wood 478 10 F 1 F 10-10 3 2:05.00 5 7:02.00 4 4:38.40 13:45.40
3 Alan Hengesbach 432 9 M 1 M 9- 9 5 2:08.00 2 6:49.00 7 5:01.00 13:58.00
4 Justis Blankenfeld 211 8 M 1 M 8- 8 19 2:37.00 3 6:55.00 9 5:08.60 14:40.60
5 Drew Jenkins 437 9 M 2 M 9- 9 2 1:57.00 7 7:30.00 23 5:35.90 15:02.90
6 Luke Wheeler 262 8 M 2 M 8- 8 20 2:37.00 4 6:56.00 21 5:33.30 15:06.30
7 Gaige Adams 402 10 M 2 M 10-10 8 2:16.00 20 8:08.00 6 4:46.70 15:10.70
8 Riley Dodd 420 10 M 3 M 10-10 15 2:28.00 8 7:31.00 16 5:23.30 15:22.30
9 Marissa Hengesbach 228 8 F 1 F 8- 8 9 2:18.00 23 8:13.00 8 5:02.00 15:33.00
10 Mackenzie Scordato 460 10 F 2 F 10-10 23 2:46.00 22 8:11.00 3 4:38.40 15:35.40
11 Taylor Koon 441 10 F 3 F 10-10 25 2:47.00 10 7:39.00 13 5:18.00 15:44.00
12 Molly Bender 410 10 F 4 F 10-10 26 2:48.00 12 7:46.00 12 5:17.40 15:51.40
13 Grace Burkholder 412 9 F 1 F 9- 9 6 2:09.00 29 8:24.00 15 5:20.20 15:53.20
14 Canyon Anderson 406 10 M 4 M 10-10 10 2:18.00 14 7:50.00 34 5:53.00 16:01.00
15 Bella Arnold 408 10 F 5 F 10-10 17 2:35.00 31 8:26.00 10 5:08.90 16:09.90
16 Abigail Derby 419 10 F 6 F 10-10 14 2:27.00 59 9:30.00 2 4:30.90 16:27.90
17 Cade Arnold 205 8 M 3 M 8- 8 34 2:54.00 24 8:14.00 17 5:25.00 16:33.00
18 Mario Aguilera 403 10 M 5 M 10-10 4 2:08.00 35 8:31.00 41 6:01.30 16:40.30
19 Conner Anderson 203 8 M 4 M 8- 8 33 2:52.00 36 8:36.00 11 5:13.10 16:41.10
20 Carson De Beer 215 8 M 5 M 8- 8 51 3:18.00 1 6:44.00 70 6:50.90 16:52.90
21 Jayden Jobe 438 9 M 3 M 9- 9 41 3:04.00 18 8:03.00 28 5:46.90 16:53.90
22 Abby Frye 425 10 F 7 F 10-10 16 2:29.00 19 8:04.00 50 6:21.30 16:54.30
23 Annalise De Beer 214 7 F 1 F 7- 7 54 3:23.00 16 7:56.00 31 5:50.90 17:09.90
24 Kylie Grant 430 10 F 8 F 10-10 18 2:35.00 13 7:49.00 69 6:49.80 17:13.80
25 Colton Blankenfeld 210 5 M 1 M 0- 5 68 3:46.00 15 7:51.00 25 5:36.90 17:13.90
  ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Tyler Smith 462 10 M 6 M 10-10 12 2:22.00 47 9:08.00 40 5:59.40 17:29.40
27 Jackson Reed 454 9 M 4 M 9- 9 66 3:44.00 38 8:42.00 14 5:18.40 17:44.40
28 Jadon Davis 475 10 M 7 M 10-10 85 4:09.00 27 8:19.00 20 5:28.90 17:56.90
29 Zachariah Hooper 435 9 M 5 M 9- 9 7 2:14.00 40 8:47.00 72 6:57.60 17:58.60
30 Gavin Shows 461 9 M 6 M 9- 9 45 3:06.00 26 8:16.00 61 6:38.70 18:00.70
31 William Johnson 266 8 M 6 M 8- 8 67 3:45.00 28 8:22.00 36 5:54.60 18:01.60
32 Austin Hooker 434 10 M 8 M 10-10 58 3:33.00 9 7:34.00 71 6:54.90 18:01.90
33 Blakely Messer 448 9 F 2 F 9- 9 46 3:07.00 60 9:30.00 18 5:25.40 18:02.40
34 Joseph Sullivan 467 10 M 9 M 10-10 53 3:20.00 34 8:30.00 47 6:14.20 18:04.20
35 Jackson Jones 439 9 M 7 M 9- 9 57 3:28.00 42 8:51.00 30 5:48.70 18:07.70
36 Emma Halleen 431 10 F 9 F 10-10 21 2:42.00 25 8:16.00 82 7:20.00 18:18.00
37 Colten Gibson 220 8 M 7 M 8- 8 71 3:50.00 46 9:06.00 22 5:35.00 18:31.00
38 Jaelynn Richardson 456 10 F 10 F 10-10 22 2:46.00 49 9:10.00 58 6:35.40 18:31.40
39 Julia Brock 411 10 F 11 F 10-10 28 2:49.00 39 8:43.00 78 7:04.10 18:36.10
40 Darius Gainer 427 9 M 8 M 9- 9 37 2:59.00 45 9:02.00 59 6:36.50 18:37.50
41 Mateo Valach 259 7 M 1 M 7- 7 31 2:51.00 76 9:59.00 37 5:55.60 18:45.60
42 Carter Anderson 202 8 M 8 M 8- 8 42 3:05.00 50 9:17.00 52 6:26.00 18:48.00
43 Luke Sadecki 459 9 M 9 M 9- 9 64 3:42.00 11 7:43.00 89 7:28.90 18:53.90
44 Riley Rose 457 10 F 12 F 10-10 39 3:01.00 65 9:41.00 46 6:12.50 18:54.50
45 Logan Kapiton 271 8 M 9 M 8- 8 48 3:12.00 53 9:25.00 51 6:22.80 18:59.80
46 Ava Nash 245 8 F 2 F 8- 8 60 3:36.00 33 8:29.00 74 7:00.60 19:05.60
47 Braden Phillips 246 8 M 10 M 8- 8 62 3:39.00 62 9:38.00 32 5:51.10 19:08.10
48 Justin Messer JR 451 10 M 10 M 10-10 11 2:18.00 17 8:01.00 115 8:54.10 19:13.10
49 Charles Adams 401 10 M 11 M 10-10 24 2:47.00 37 8:39.00 98 7:47.70 19:13.70
50 Wesley Goodman 429 10 M 12 M 10-10 35 2:54.00 44 9:00.00 83 7:20.10 19:14.10
  ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Sidney Anderson 204 8 F 3 F 8- 8 38 3:00.00 77 10:01.00 48 6:16.80 19:17.80
52 Colby Smith 252 8 M 11 M 8- 8 52 3:20.00 57 9:29.00 55 6:30.60 19:19.60
53 Macie Anderson 407 9 F 3 F 9- 9 36 2:57.00 64 9:40.00 67 6:44.30 19:21.30
54 Maddox Hill 231 8 M 12 M 8- 8 65 3:44.00 75 9:50.00 29 5:48.70 19:22.70
55 Trey Davis 267 8 M 13 M 8- 8 79 3:57.00 66 9:43.00 27 5:43.10 19:23.10
56 Landon Hensley 230 7 M 2 M 7- 7 44 3:06.00 93 10:45.00 24 5:36.30 19:27.30
57 Riley Van Alstyne 260 7 M 3 M 7- 7 84 4:06.00 58 9:29.00 39 5:58.80 19:33.80
58 Isabella Bryant 212 7 F 2 F 7- 7 90 4:21.00 48 9:10.00 44 6:09.20 19:40.20
59 Kellen Howard 235 8 F 4 F 8- 8 47 3:10.00 69 9:47.00 65 6:43.30 19:40.30
60 Aleigha Alexander 404 10 F 13 F 10-10 59 3:34.00 56 9:27.00 64 6:41.40 19:42.40
61 Logan Barbieri 208 7 M 4 M 7- 7 61 3:37.00 83 10:14.00 33 5:52.60 19:43.60
62 Joe Meek 241 7 M 5 M 7- 7 97 4:33.00 55 9:26.00 35 5:54.00 19:53.00
63 Ida Stephens 254 6 F 1 F 6- 6 73 3:51.00 61 9:33.00 53 6:30.00 19:54.00
64 Steve Salagaras 250 7 M 6 M 7- 7 76 3:55.00 90 10:31.00 19 5:28.00 19:54.00
65 Jackson Tessmer 469 9 M 10 M 9- 9 30 2:50.00 81 10:09.00 79 7:08.30 20:07.30
66 Dylan Giles 428 9 M 11 M 9- 9 89 4:18.00 32 8:27.00 88 7:28.20 20:13.20
67 Dominic Hensley 229 6 M 1 M 6- 6 56 3:28.00 96 10:48.00 42 6:01.50 20:17.50
68 Delaney Loyed 444 10 F 14 F 10-10 50 3:15.00 71 9:48.00 81 7:14.70 20:17.70
69 Molly Maguire 445 9 F 4 F 9- 9 13 2:25.00 74 9:49.00 104 8:07.00 20:21.00
70 Julia Gaffney 426 10 F 15 F 10-10 27 2:48.00 54 9:25.00 107 8:11.20 20:24.20
71 Christopher Hoag 300 8 M 14 M 8- 8 40 3:02.00 94 10:47.00 62 6:39.80 20:28.80
72 Isaac Burton 476 9 M 12 M 9- 9 91 4:21.00 51 9:18.00 76 7:01.80 20:40.80
73 Ryan Goodman 224 7 M 7 M 7- 7 94 4:28.00 43 8:53.00 86 7:27.20 20:48.20
74 Richard Caruso 415 9 M 13 M 9- 9 78 3:56.00 52 9:23.00 90 7:30.70 20:49.70
75 Turner Messer 242 5 M 2 M 0- 5 110 6:04.00 30 8:26.00 56 6:31.00 21:01.00
  ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Zachary Adams 201 7 M 8 M 7- 7 69 3:47.00 70 9:48.00 87 7:27.80 21:02.80
77 Macie Waller 261 8 F 5 F 8- 8 99 4:50.00 91 10:31.00 26 5:42.80 21:03.80
78 Trenton Lee 443 9 M 14 M 9- 9 115 6:48.00 63 9:39.00 5 4:39.20 21:06.20
79 Catherine Hoag 232 6 F 2 F 6- 6 101 5:00.00 85 10:20.00 38 5:56.40 21:16.40
80 Tye Zettle 264 8 M 15 M 8- 8 88 4:17.00 88 10:27.00 57 6:33.90 21:17.90
81 Ian Algor 405 9 M 15 M 9- 9 43 3:05.00 80 10:08.00 105 8:09.50 21:22.50
82 Daniel Fellows 217 8 M 16 M 8- 8 81 4:01.00 87 10:24.00 75 7:01.30 21:26.30
83 Gregory Schell 268 8 M 17 M 8- 8 80 3:57.00 73 9:49.00 94 7:41.10 21:27.10
84 Riley Tirrell 258 8 F 6 F 8- 8 63 3:39.00 68 9:46.00 102 8:04.60 21:29.60
85 Rylan Manns 446 10 F 16 F 10-10 49 3:14.00 89 10:28.00 99 7:51.40 21:33.40
86 Jaela Richardson 248 8 F 7 F 8- 8 29 2:50.00 106 12:03.00 66 6:43.90 21:36.90
87 Colton Copeland 417 10 M 13 M 10-10 32 2:51.00 21 8:10.00 119 10:38.40 21:39.40
88 Kayla Duncan 422 9 F 5 F 9- 9 72 3:50.00 92 10:44.00 80 7:13.90 21:47.90
89 Megyn Gonzalez 223 8 F 8 F 8- 8 83 4:05.00 72 9:49.00 100 7:56.50 21:50.50
90 Nick Wheeler 263 5 M 3 M 0- 5 106 5:42.00 67 9:43.00 68 6:45.00 22:10.00
91 Elliott Sudduth 255 8 M 18 M 8- 8 70 3:49.00 98 11:04.00 85 7:24.90 22:17.90
92 Ivy Gallagher 218 7 F 3 F 7- 7 82 4:01.00 108 12:21.00 43 6:07.60 22:29.60
93 Brooke Hart 226 7 F 4 F 7- 7 92 4:24.00 82 10:11.00 106 8:11.20 22:46.20
94 Elliot Lachney 442 9 M 16 M 9- 9 87 4:11.00 41 8:50.00 117 9:49.40 22:50.40
95 Addie McClain 447 10 F 17 F 10-10 55 3:27.00 84 10:16.00 116 9:07.90 22:50.90
96 Sarah Mogg 452 9 F 6 F 9- 9 93 4:25.00 97 10:49.00 93 7:40.90 22:54.90
97 Kasey Tirrell 257 6 M 2 M 6- 6 107 5:45.00 95 10:47.00 60 6:37.90 23:09.90
98 Mason Holly 234 8 M 19 M 8- 8 100 4:59.00 78 10:04.00 110 8:17.50 23:20.50
99 Aubrey Dowis 421 9 F 7 F 9- 9 86 4:11.00 99 11:17.00 101 7:56.50 23:24.50
100 Suzie Spaight 253 8 F 9 F 8- 8 77 3:55.00 107 12:07.00 84 7:24.50 23:26.50
  ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Tanner Moreno 244 7 M 9 M 7- 7 118 7:20.00 86 10:23.00 49 6:21.30 24:04.30
102 Teitel Emma 265 7 F 5 F 7- 7 96 4:32.00 110 13:07.00 63 6:41.40 24:20.40
103 Jaylee Martin 239 7 F 6 F 7- 7 98 4:40.00 103 11:38.00 108 8:12.50 24:30.50
104 Emmy King 238 7 F 7 F 7- 7 103 5:09.00 104 11:49.00 96 7:46.90 24:44.90
105 Colin Barbieri 207 8 M 20 M 8- 8 95 4:31.00 101 11:25.00 114 8:50.60 24:46.60
106 Molly Rose 249 8 F 10 F 8- 8 112 6:08.00 105 11:52.00 73 6:59.90 24:59.90
107 Keely Heath 227 7 F 8 F 7- 7 75 3:53.00 113 15:11.00 45 6:11.00 25:15.00
108 Chloe Snyder 477 10 F 18 F 10-10 74 3:52.00 111 13:37.00 103 8:05.90 25:34.90
109 Lucien Grey 269 7 M 10 M 7- 7 116 6:55.00 100 11:20.00 91 7:31.00 25:46.00
110 Ayden Gilcrease 221 6 M 3 M 6- 6 111 6:08.00 102 11:31.00 109 8:14.40 25:53.40
111 Daniel Harsh 225 7 M 11 M 7- 7 114 6:44.00 109 12:52.00 77 7:03.20 26:39.20
112 Evan Giles 222 7 M 12 M 7- 7 120 9:05.00 79 10:08.00 113 8:37.00 27:50.00
113 Livia Gallagher 219 6 F 3 F 6- 6 109 5:56.00 112 14:33.00 111 8:27.10 28:56.10
114 Reese Beaser 209 5 F 1 F 0- 5 113 6:23.00 115 15:45.00 97 7:47.40 29:55.40
115 Jackson Meek 240 5 M 4 M 0- 5 104 5:21.00 118 18:09.00 54 6:30.10 30:00.10
116 Christan EstradA 423 9 M 17 M 9- 9 102 5:01.00 119 18:42.00 92 7:36.00 31:19.00
117 Tessa Potts 247 5 F 2 F 0- 5 108 5:51.00 116 16:37.00 118 9:59.00 32:27.00
118 Alani Ballard 206 7 F 9 F 7- 7 117 7:07.00 117 17:20.00 112 8:31.90 32:58.90
119 Aiden Estep 216 7 M 13 M 7- 7 119 7:21.00 121 21:08.00 95 7:41.60 36:10.60
120 Andraya Kemp 272 6 F 4 F 6- 6 105 5:35.00 120 18:55.00 120 12:57.10 37:27.10
DQ Breonna Campbell 213 7 F DQ F 7- 7 121 16:27.00 114 15:39.00 DQ 9:46.80 41:52.80