Crystal River Triathlon Series #3

Sprint Overall Results

August 30, 2014


Results By DRC Sports www.drcsports.com
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 Jerry Gisclair 169 1 M overall AG 10 7:01.1 0:50.2 1 36:27.3 0:28.4 1 18:45.4 1:03:32.4  
2 Nicolo Pavolini 236 1 15-19 AG 1 5:29.6 0:31.6 31 41:39.5 0:35.2 3 19:01.0 1:07:16.9  
3 Benjamin Fletcher 157 1 20-24 AG 29 8:09.7 0:34.3 17 40:19.5 0:40.4 2 19:00.6 1:08:44.5  
4 Jeremy Phillips 239 1 35-39 AG 30 8:12.3 0:50.6 5 38:27.5 1:16.7 6 20:01.6 1:08:48.7  
5 Cillian Martin 216 1 0-14 AG 3 5:56.6 0:50.0 43 42:44.0 0:43.2 4 19:38.4 1:09:52.2  
6 Brian Smith 271 1 M Master AG 68 9:12.0 0:47.9 6 39:01.9 0:44.5 9 20:49.4 1:10:35.7  
7 Chris Whitler 297 2 35-39 AG 20 7:50.1 0:56.1 21 40:36.5 0:44.6 7 20:33.3 1:10:40.6  
8 Robert Brockett 125 1 60-64 AG 27 8:07.4 0:47.2 3 38:19.7 0:55.0 27 22:47.1 1:10:56.4  
9 Celia Dubey 148 1 F overall AG 26 8:05.1 0:27.8 4 38:21.9 0:31.7 15 21:50.5 1:11:17.0 2:00
10 Darryl Lohrke 210 1 25-29 AG 19 7:46.9 0:28.3 8 39:23.5 0:23.4 31 23:15.3 1:11:17.4  
11 Stan Fivecoat 156 1 45-49 AG 55 9:00.7 0:52.2 15 40:05.3 0:44.7 8 20:36.7 1:11:19.6  
12 David Stokes 279 3 35-39 AG 18 7:45.8 0:38.3 7 39:09.8 0:36.0 34 23:25.4 1:11:35.3  
13 Keith Bauer 110 1 30-34 AG 22 7:54.9 0:40.0 18 40:27.8 0:35.9 20 22:23.8 1:12:02.4  
14 Jake Thompson 287 2 30-34 AG 69 9:13.7 0:44.5 12 39:54.8 0:51.7 12 21:38.0 1:12:22.7  
15 Lachlan Hovius 190 2 0-14 AG 4 6:07.7 0:28.3 25 41:09.0 0:35.0 45 24:33.7 1:12:53.7  
16 Andrew Danford 307 2 45-49 AG 107 10:32.3 1:29.9 2 37:57.1 1:12.7 5 19:49.1 1:13:01.1 2:00
17 Bill Lewers 208 4 35-39 AG 12 7:10.8 0:40.1 9 39:41.7 0:51.5 48 24:41.6 1:13:05.7  
18 Leroy Shoesmith 267 5 35-39 AG 5 6:25.7 0:42.0 41 42:34.8 1:06.1 21 22:29.5 1:13:18.1  
19 Erik Smith 272 1 50-54 AG 33 8:19.0 0:51.0 33 41:52.5 0:46.8 11 21:37.7 1:13:27.0  
20 Franklin Potter 241 2 50-54 AG 25 8:04.1 0:40.9 36 42:07.4 0:42.7 17 22:13.2 1:13:48.3  
21 Timothy Reed 248 3 45-49 AG 82 9:38.3 1:08.6 16 40:19.1 0:41.1 16 22:08.0 1:13:55.1  
22 Scott Vaughn 291 4 45-49 AG 41 8:38.4 0:46.5 20 40:35.9 0:48.2 39 23:39.4 1:14:28.4  
23 Glen Switzer 281 1 55-59 AG 14 7:28.5 0:57.5 24 41:02.3 1:19.1 42 24:01.2 1:14:48.6  
24 Mark Cummins 144 5 45-49 AG 72 9:16.6 0:45.1 23 40:58.5 0:47.0 10 21:35.6 1:15:22.8 2:00
25 Jay Blankenfeld 115 6 35-39 AG 38 8:34.4 1:04.9 32 41:41.4 0:48.7 32 23:20.4 1:15:29.8  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
26 Scott Thomas 286 1 40-44 AG 40 8:36.5 1:30.9 29 41:30.1 1:47.3 18 22:15.4 1:15:40.2  
27 Tony Contreras 140 7 35-39 AG 76 9:22.6 0:37.4 46 42:58.7 0:39.5 19 22:16.7 1:15:54.9  
28 Sean Lott 211 8 35-39 AG 73 9:19.0 0:34.8 14 40:03.3 0:40.5 67 25:46.3 1:16:23.9  
29 Travis Robbins 251 2 25-29 AG 8 6:30.3 1:39.9 58 44:19.6 1:00.8 28 22:53.6 1:16:24.2  
30 Karen Gittens 308 1 F Master AG 35 8:30.4 0:43.3 34 41:56.0 0:53.3 44 24:21.3 1:16:24.3  
31 Alessandro Carboni 130 2 15-19 AG 2 5:54.9 0:27.6 52 43:25.8 0:38.4 76 26:11.0 1:16:37.7  
32 Reinhardt Switzer 282 2 20-24 AG 9 6:47.4 0:44.9 13 39:59.4 1:01.9 77 26:15.5 1:16:49.1 2:00
33 Jay Fratello 161 2 40-44 AG 106 10:31.3 0:34.1 22 40:41.5 0:40.7 47 24:41.4 1:17:09.0  
34 Tim Reynolds 250 9 35-39 AG 17 7:45.3 0:46.2 75 45:29.5 0:41.7 26 22:44.1 1:17:26.8  
35 David Groomes 174 3 40-44 AG 6 6:27.8 0:42.3 64 44:59.1 0:46.6 46 24:39.7 1:17:35.5  
36 Suzanne Cox 141 1 35-39 AG 23 8:00.3 1:00.4 11 39:47.6 1:06.0 95 27:43.4 1:17:37.7  
37 Brian Davis 146 3 30-34 AG 51 8:52.4 1:30.7 19 40:30.0 1:32.6 55 25:20.1 1:17:45.8  
38 Aj Henry 184 3 20-24 AG 31 8:16.5 1:03.9 69 45:10.5 0:44.4 29 22:54.8 1:18:10.1  
39 John Strait 280 1 65-69 AG 58 9:03.8 1:06.4 27 41:20.0 0:49.4 71 26:00.0 1:18:19.6  
40 Melissa Scott 263 2 35-39 AG 64 9:09.8 0:46.9 44 42:44.4 0:49.9 51 24:49.9 1:18:20.9  
41 Joann Gallichio 167 3 35-39 AG 74 9:20.6 1:21.7 35 41:56.6 1:12.2 49 24:43.2 1:18:34.3  
42 Anthony Rufrano 257 3 15-19 AG 36 8:31.5 1:09.4 76 45:31.1 1:09.7 22 22:30.2 1:18:51.9  
43 Sherrie Mauzy 217 1 55-59 AG 79 9:29.8 0:38.3 38 42:23.1 0:46.1 65 25:45.2 1:19:02.5  
44 Johnathan Davidson 145 4 30-34 AG 132 11:25.1 0:51.0 40 42:32.5 0:55.2 33 23:21.5 1:19:05.3  
45 Rob Piazza 304 3 25-29 AG 43 8:42.8 0:33.2 28 41:30.1 0:39.9 96 27:46.1 1:19:12.1  
46 Richard Klobuchar 202 5 30-34 AG 78 9:25.8 0:42.2 45 42:48.1 0:53.0 58 25:24.0 1:19:13.1  
47 Jerry Magliulo 214 1 70-74 AG 108 10:35.1 1:37.9 10 39:42.9 1:41.9 64 25:45.0 1:19:22.8  
48 Ronald Hall 306 3 50-54 AG 111 10:48.5 1:07.7 55 43:56.0 1:11.0 23 22:32.2 1:19:35.4  
49 Chris Bertorelli 112 4 40-44 AG 109 10:47.0 0:46.5 56 44:00.7 0:45.9 36 23:28.5 1:19:48.6  
50 Michael Mullins 226 1 Military/PSO/LEO MPL 15 7:28.7 0:58.1 98 47:06.4 0:40.9 38 23:35.4 1:19:49.5  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
51 Chris Squire 275 4 25-29 AG 34 8:29.3 0:58.0 59 44:24.7 0:49.8 56 25:22.2 1:20:04.0  
52 Lauren Hansen 175 1 25-29 AG 70 9:15.1 0:54.1 51 43:13.4 1:18.4 60 25:27.8 1:20:08.8  
53 Mario Johnson 196 4 50-54 AG 156 14:16.7 0:46.7 30 41:34.9 0:57.9 24 22:34.9 1:20:11.1  
54 Tara Vaughn 292 4 35-39 AG 83 9:41.0 0:59.2 80 45:48.6 1:10.9 25 22:37.3 1:20:17.0  
55 Ben Burnsed 305 5 40-44 AG 67 9:11.9 1:26.9 47 43:04.0 0:58.9 66 25:46.0 1:20:27.7  
56 Scott Rollins 254 1 Clydesdale CL 54 8:57.9 0:44.7 39 42:30.0 0:48.9 89 27:26.5 1:20:28.0  
57 Katherine Ostroot 232 1 20-24 AG 80 9:36.5 1:24.5 97 47:04.5 1:29.9 13 21:38.9 1:21:14.3  
58 David Neilson 230 6 40-44 AG 7 6:29.4 1:20.1 60 44:29.4 1:27.2 93 27:31.7 1:21:17.8  
59 Bonnie Smith 270 1 40-44 AG 28 8:09.1 0:41.2 65 45:00.3 0:50.4 82 26:39.2 1:21:20.2  
60 Lynne Krueger 309 1 50-54 AG 117 10:59.5 1:05.0 42 42:41.6 1:14.7 59 25:26.6 1:21:27.4  
61 Jim Rufrano 258 2 Clydesdale CL 44 8:44.2 0:42.4 26 41:14.3 0:54.7 119 29:57.6 1:21:33.2  
62 Emma Luetgert 212 5 35-39 AG 136 11:42.9 1:25.6 88 46:24.6 1:00.8 14 21:40.9 1:22:14.8  
63 Glenn Herbert 187 2 55-59 AG 97 10:10.5 1:36.5 53 43:37.5 1:30.4 57 25:23.7 1:22:18.6  
64 Jammie Adams 101 2 40-44 AG 88 9:51.3 0:53.1 62 44:42.0 1:14.2 62 25:39.0 1:22:19.6  
65 John Bongiovanni 117 7 40-44 AG 42 8:39.0 1:58.6 91 46:40.5 1:38.9 35 23:27.7 1:22:24.7  
66 Jennifer Browning 126 3 40-44 AG 53 8:56.6 0:57.3 71 45:12.6 1:07.9 80 26:28.8 1:22:43.2  
67 Jeff Hood 188 6 45-49 AG 45 8:44.5 0:57.8 104 47:56.4 1:17.5 41 23:58.6 1:22:54.8  
68 Charles Lindsay 209 5 50-54 AG 37 8:34.3 1:03.3 67 45:06.0 0:49.8 91 27:27.2 1:23:00.6  
69 Ellen Gallagher 166 6 35-39 AG 24 8:02.0 0:58.0 74 45:25.1 0:51.1 69 25:52.7 1:23:08.9 2:00
70 Susan Francis 160 2 50-54 AG 46 8:45.2 1:00.6 48 43:04.8 1:24.9 112 29:01.7 1:23:17.2  
71 Dave Baker 106 1 Novice No 52 8:55.9 1:00.5 82 45:56.1 1:50.5 70 25:54.7 1:23:37.7  
72 Brandon Nicolai 231 5 25-29 AG 11 7:06.2 1:13.1 110 48:54.2 0:42.0 68 25:51.4 1:23:46.9  
73 Shauna Crompton 142 1 Novice No 56 9:00.8 2:01.0 79 45:44.9 1:07.4 78 26:24.7 1:24:18.8  
74 Ashlee Seek 264 7 35-39 AG 101 10:25.0 0:54.6 86 46:14.1 1:07.1 72 26:02.1 1:24:42.9  
75 Linda Mutchie 227 8 35-39 AG 92 10:05.4 1:24.7 106 48:17.7 1:11.7 40 23:55.4 1:24:54.9  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
76 Michelle Juhant 197 2 25-29 AG 62 9:07.3 0:55.0 72 45:13.3 1:17.2 108 28:46.2 1:25:19.0  
77 Amanda Henry 185 1 30-34 AG 118 11:00.2 1:05.1 54 43:42.8 0:54.4 109 28:47.2 1:25:29.7  
78 Jeff Funderburk 164 3 55-59 AG 65 9:10.3 1:33.7 99 47:06.9 1:19.4 81 26:31.8 1:25:42.1  
79 Adrian Finol 155 10 35-39 AG 32 8:18.0 1:22.3 112 49:06.1 1:27.1 61 25:32.5 1:25:46.0  
80 Robert Brashear 122 6 25-29 AG 105 10:30.8 1:32.5 81 45:52.6 0:48.8 86 27:03.7 1:25:48.4  
81 Victoria Potts 243 3 25-29 AG 48 8:45.4 1:15.8 93 46:49.3 1:00.1 101 27:59.1 1:25:49.7  
82 Julie Proctor 246 3 50-54 AG 102 10:27.0 1:19.7 61 44:36.3 1:42.7 97 27:46.9 1:25:52.6  
83 Darla Hutton 193 9 35-39 AG 61 9:05.2 0:52.2 73 45:20.0 0:56.3 94 27:40.2 1:25:53.9 2:00
84 Kate Thielemann 285 4 25-29 AG 138 11:47.3 1:49.8 66 45:04.5 1:08.2 74 26:04.7 1:25:54.5  
85 Jim Bledsoe 116 7 45-49 AG 16 7:44.0 1:15.1 96 47:01.6 0:48.7 113 29:05.7 1:25:55.1  
86 Clark Parry 235 2 60-64 AG 124 11:09.5 2:03.3 50 43:11.6 1:26.3 104 28:19.3 1:26:10.0  
87 Shane Carlson 132 3 Clydesdale CL 95 10:08.3 1:54.1 84 46:01.9 0:51.6 92 27:29.2 1:26:25.1  
88 Lawrence Kibler 200 6 50-54 AG 57 9:01.2 1:40.1 108 48:25.8 1:34.8 75 26:06.1 1:26:48.0  
89 Laura Wingate 299 4 50-54 AG 147 12:38.8 1:19.4 70 45:11.8 1:11.1 84 26:50.3 1:27:11.4  
90 Darrin Payne 237 2 Novice No 66 9:11.4 1:43.0 77 45:37.3 1:44.2 111 28:59.3 1:27:15.2  
91 Robert Robinson 253 4 Clydesdale CL 96 10:09.2 0:47.9 49 43:05.6 1:08.3 135 32:22.3 1:27:33.3  
92 Holly Alexander 102 1 65-69 AG 141 11:54.8 2:28.7 94 46:50.7 1:38.2 53 25:04.7 1:27:57.1  
93 Nelson Cardona 131 2 Military/PSO/LEO MPL 100 10:23.9 1:17.0 90 46:37.5 1:21.7 103 28:17.7 1:27:57.8  
94 Garry Branch 121 7 50-54 AG 49 8:46.3 1:50.3 113 49:08.9 0:49.7 98 27:57.0 1:28:32.2  
95 Laurie Frutchey 162 5 50-54 AG 91 9:56.4 1:00.8 115 49:22.9 1:12.1 87 27:09.4 1:28:41.6  
96 Laura Harris 177 2 55-59 AG 89 9:51.4 1:17.0 132 52:02.3 2:15.7 37 23:32.6 1:28:59.0  
97 Pippin Gilbert 168 10 35-39 AG 87 9:49.9 2:07.3 124 50:44.2 1:31.3 52 24:52.2 1:29:04.9  
98 Russell Kirk 201 4 55-59 AG 47 8:45.3 2:34.9 78 45:39.3 1:35.7 126 30:29.9 1:29:05.1  
99 Heather Jacobsen 195 5 25-29 AG 133 11:29.1 3:17.1 103 47:49.1 1:19.5 54 25:14.3 1:29:09.1  
100 Christina Snyder 273 2 30-34 AG 77 9:25.4 1:17.7 122 50:40.5 0:36.7 88 27:10.2 1:29:10.5  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
101 John Ehlenbeck 153 5 55-59 AG 98 10:13.2 1:26.1 68 45:09.3 1:30.9 128 31:11.4 1:29:30.9  
102 Anna Bianchi 113 6 50-54 AG 85 9:45.0 1:10.1 102 47:42.7 0:56.7 123 30:05.5 1:29:40.0  
103 Bryce Moseley 223 3 Novice No 114 10:53.8 2:05.9 105 48:06.2 1:25.7 90 27:26.8 1:29:58.4  
104 Michael Ventola 293 8 50-54 AG 120 11:07.3 2:27.1 100 47:37.3 2:25.7 79 26:26.5 1:30:03.9  
105 Walter Dworak 150 9 50-54 AG 94 10:07.7 1:58.1 116 49:44.8 2:31.1 63 25:44.2 1:30:05.9  
106 Jerry Napp 229 1 Fat Tire FT 39 8:36.1 2:27.9 139 53:39.1 1:32.4 43 24:05.1 1:30:20.6  
107 Sue Clifton 137 3 55-59 AG 112 10:48.5 1:02.0 118 49:54.9 1:02.3 99 27:57.0 1:30:44.7  
108 Travis Urie 290 7 25-29 AG 103 10:28.6 1:02.8 92 46:48.0 0:47.7 131 31:39.6 1:30:46.7  
109 Amanda Harvey 179 2 Novice No 84 9:44.7 1:31.3 130 51:39.8 1:46.6 73 26:04.7 1:30:47.1  
110 Calli Fletcher 158 2 20-24 AG 21 7:51.1 1:08.0 127 51:06.1 1:23.0 115 29:24.5 1:30:52.7  
111 Anna Urie 289 6 25-29 AG 151 13:25.3 1:10.7 95 46:54.3 1:15.8 107 28:37.8 1:31:23.9  
112 Connie Deweese 147 1 60-64 AG 99 10:19.3 1:36.7 120 50:35.7 0:46.4 102 28:09.9 1:31:28.0  
113 John Stratton 310 8 45-49 AG 50 8:47.9 2:20.5 121 50:38.6 1:37.2 105 28:28.5 1:31:52.7  
114 Aarin Mowbray- Dixon 224 11 35-39 AG 131 11:24.4 1:46.0 107 48:25.5 1:43.4 114 29:07.1 1:32:26.4  
115 Jim Eckert 152 3 60-64 AG 121 11:07.5 1:13.2 117 49:47.4 1:27.7 116 29:29.8 1:33:05.6  
116 Seton Hengesbach 183 6 30-34 AG 13 7:15.4 1:12.7 114 49:20.4 1:16.4 139 34:04.2 1:33:09.1  
117 Thad Carroll 134 2 Fat Tire FT 60 9:05.0 3:57.2 148 56:27.3 1:10.0 30 23:11.3 1:33:50.8  
118 Nancy Moore 221 4 40-44 AG 59 9:04.1 1:23.8 126 51:02.0 0:36.0 132 31:53.1 1:33:59.0  
119 Jody Palmer 234 3 30-34 AG 81 9:37.1 1:21.5 138 53:38.8 0:53.1 110 28:57.0 1:34:27.5  
120 Tom Presnick 244 6 55-59 AG 122 11:08.6 2:51.6 131 52:01.5 1:52.5 83 26:40.3 1:34:34.5  
121 Wendy Marks 215 4 30-34 AG 119 11:01.4 1:17.6 136 53:09.3 1:11.8 100 27:58.1 1:34:38.2  
122 David Glass 370 7 55-59 AG 130 11:20.9 2:33.0 37 42:20.6 2:16.6 146 36:21.8 1:34:52.9  
123 Jacque Myers 228 4 55-59 AG 143 12:25.5 1:01.3 87 46:17.5 0:26.0 141 34:48.3 1:34:58.6  
124 Lori Carroll 133 1 Fat Tire FT 110 10:47.7 2:20.0 146 56:12.3 1:20.3 50 24:45.6 1:35:25.9  
125 William Lester 206 8 55-59 AG 113 10:50.6 3:12.0 109 48:32.8 3:15.6 125 30:27.2 1:36:18.2  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
126 Alan Dean 311 9 45-49 AG 148 12:39.0 3:12.3 111 48:59.8 1:34.7 120 30:03.0 1:36:28.8  
127 Andrew Kacer 198 10 50-54 AG 75 9:21.7 2:05.5 128 51:10.2 2:02.2 134 32:01.8 1:36:41.4  
128 Denyce Robinson 252 5 40-44 AG 129 11:20.8 1:09.7 83 46:01.8 1:45.3 147 36:26.3 1:36:43.9  
129 Christopher Youmans 301 5 Clydesdale CL 137 11:45.4 2:20.2 123 50:40.7 1:28.5 127 31:05.0 1:37:19.8  
130 William Lamb 204 4 60-64 AG 90 9:53.2 1:31.0 89 46:33.5 1:10.4 155 38:59.3 1:38:07.4  
131 Stephen Michelini 220 5 60-64 AG 104 10:29.7 2:13.9 63 44:49.9 2:43.3 152 38:03.6 1:38:20.4  
132 Roger Kelly 199 2 70-74 AG 139 11:50.8 2:05.3 135 52:36.7 1:52.7 124 30:08.4 1:38:33.9  
133 Janet Casto 135 3 Novice No 93 10:06.7 1:54.0 149 57:13.2 0:48.1 106 28:34.0 1:38:36.0  
134 Terri Potter 242 7 50-54 AG 158 14:20.3 1:32.6 119 50:18.9 1:34.3 129 31:12.3 1:38:58.4  
135 David Hopkins 189 11 35-39 AG 63 9:09.4 0:39.4 129 51:31.8 0:50.8 150 37:04.1 1:39:15.5  
136 Rortana Oum 233 8 25-29 AG 167 19:54.6 1:50.1 85 46:04.4 2:20.9 117 29:42.4 1:39:52.4  
137 Rebecca Allen 103 12 35-39 AG 149 12:42.7 2:11.1 150 57:32.0 0:54.0 85 27:03.1 1:40:22.9  
138 Kim Wolfe 300 5 55-59 AG 127 11:18.8 2:36.8 147 56:24.7 1:21.6 118 29:52.6 1:41:34.5  
139 Jan Wheeler 296 4 Novice No 146 12:33.9 1:53.1 125 50:45.9 1:59.0 144 35:15.4 1:42:27.3  
140 Marcia Funderburk 165 6 55-59 AG 115 10:55.2 1:53.0 137 53:10.0 1:21.0 143 35:14.3 1:42:33.5  
141 Graham Fox 159 6 Clydesdale CL 71 9:16.0 1:29.0 101 47:39.4 1:35.5 160 42:39.1 1:42:39.0  
142 Bo Webster 302 3 70-74 AG 86 9:45.5 1:09.0 57 44:05.5 1:14.7 163 46:39.7 1:42:54.4  
143 Sarah Satterfield 262 6 40-44 AG 125 11:13.9 1:27.5 142 55:00.4 1:00.7 145 35:16.6 1:43:59.1  
144 Karen Allman 104 2 65-69 AG 145 12:32.9 0:48.4 133 52:33.5 1:27.8 149 36:56.4 1:44:19.0  
145 Amber Kofender 203 4 Novice No 161 14:50.0 1:40.6 134 52:33.9 2:24.5 140 34:07.3 1:45:36.3  
146 Lorraine Shute 268 2 60-64 AG 134 11:35.8 1:40.1 153 57:52.4 2:02.6 138 33:44.9 1:46:55.8  
147 Diane Mh Spicer 274 3 60-64 AG 144 12:29.7 2:44.1 157 59:08.8 1:28.8 130 31:29.9 1:47:21.3  
148 Jennifer Hustace 192 5 Novice No 163 15:11.4 3:56.6 143 55:48.8 2:35.6 122 30:04.8 1:47:37.2  
149 Jeffery Hustace 191 5 Novice No 155 14:11.9 4:43.9 145 56:02.6 2:34.2 121 30:04.7 1:47:37.3  
150 Tina Goodroe 171 7 40-44 AG 116 10:58.7 2:24.8 159 59:33.8 2:27.5 137 33:43.7 1:49:08.5  
  ------- swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
151 Jessica Hathaway 181 1 Athena AT 126 11:15.6 1:40.0 156 59:06.7 1:02.1 148 36:28.6 1:49:33.0  
152 Francis McClarnon 219 7 Clydesdale CL 140 11:54.0 3:04.4 141 54:49.7 2:13.4 153 38:10.8 1:50:12.3  
153 Joe Weston 295 10 45-49 AG 164 15:43.9 1:57.7 161 1:01:10.5 0:50.6 133 31:57.0 1:51:39.7  
154 Ashley Coleman 138 7 25-29 AG 154 14:08.0 1:12.6 154 58:29.5 0:41.9 151 37:20.4 1:51:52.4  
155 Dina Simpson 269 2 Athena AT 123 11:09.2 3:15.9 144 55:48.9 2:50.8 159 41:15.7 1:54:20.5  
156 Susan Pelz 238 2 Fat Tire FT 128 11:19.2 1:59.8 158 59:23.7 1:58.0 158 41:10.2 1:55:50.9  
157 Brittany Seibert 265 8 25-29 AG 135 11:38.6 4:44.8 164 1:02:39.4 1:53.8 142 34:57.2 1:55:53.8  
158 Nancy Henry 186 8 50-54 AG 162 14:51.7 1:42.6 155 58:52.7 2:23.6 156 39:33.1 1:57:23.7  
159 Karen Hasque 303 1 70-74 AG 168 25:49.2 1:39.7 151 57:32.5 1:32.9 136 32:28.8 1:59:03.1  
160 Larry Pike 240 4 70-74 AG 153 13:54.7 3:48.3 160 1:00:55.5 2:14.7 154 38:46.0 1:59:39.2  
161 Jennifer Cultrera 143 3 Athena AT 157 14:16.8 2:35.4 140 54:23.8 2:53.4 162 45:37.2 1:59:46.6  
162 Robert Seibert 266 6 60-64 AG 150 12:57.4 6:19.0 152 57:42.3 4:16.5 157 40:33.2 2:01:48.4  
163 John Harris 176 8 Clydesdale CL 142 12:15.7 2:29.1 162 1:01:13.9 3:20.7 165 48:04.7 2:07:24.1  
164 Candia Mulhern 225 4 60-64 AG 160 14:25.2 2:26.7 163 1:01:36.8 2:49.3 167 51:45.0 2:13:03.0  
165 Deborah Reiser 249 4 Athena AT 152 13:43.2 1:58.4 165 1:05:53.0 2:41.4 168 57:26.2 2:21:42.2  
166 Ann Busseni 128 5 60-64 AG 165 17:21.8 2:25.1 166 1:14:04.0 1:27.1 166 51:38.9 2:26:56.9  
167 Melissa Fuentes 163 6 Novice No 159 14:23.0 4:43.2 168 1:21:38.6 1:54.5 161 45:00.1 2:27:39.4  
168 Stacey Salada 260 13 35-39 AG 166 17:22.0 4:36.0 167 1:18:33.1 2:28.7 164 47:36.0 2:30:35.8