Land Bridge Trail Run

Age Group Results

October 18, 2014


Results By DRC Sports - Questions please e-mail: timing@drcsports.com www.DRCSports.com


Men: Top Finishers 1-12 13-19 30-39 40-49 50-59 60-69
Women: Top Finishers 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59

2.5 Mile

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Debbie Ayton 202 35 15 25:23.5 25:23.5
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Valarie Lacefield Ocala FL 227 44 20 27:09.1 27:09.1
Top

Female 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ava Pizzuti Ocala FL 231 9 26 27:56.7 27:56.7
2 Mikaylee Hambidge Ocala FL 221 8 33 29:48.4 29:48.4
3 Beth Cochrane 276 10 35 30:12.8 30:12.8
4 Joeli Lacefield Ocala FL 225 9 36 30:14.4 30:14.4
5 Ruby Kaye Boyer 206 9 44 31:42.9 31:42.9
6 Anna Steed Ocala FL 236 8 46 31:51.8 31:51.8
7 Lena Modders Ocala FL 264 7 48 31:57.3 31:57.3
8 Jaycie Bodzo 284 12 51 32:27.7 32:27.7
9 Lola Romine Ocala FL 249 8 58 35:27.9 35:27.9
10 Addison Roche 255 8 59 35:28.4 35:28.4
11 Josie Leonard 261 9 74 48:50.5 48:50.5
12 Scarlet Gibbs-Chacon Reddick FL 219 8 78 57:33.6 57:33.6
Top

Female 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kelli Lacefield Ocala FL 226 16 30 29:32.1 29:32.1
2 Beth Dersch 273 13 64 38:48.8 38:48.8
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jodi Burgos Ocala FL 207 29 41 31:08.1 31:08.1
2 Jacki Farrar Belleview FL 212 29 42 31:09.6 31:09.6
3 Kristy Gibboney Ocala FLORIDA 217 27 52 32:30.9 32:30.9
4 Heather Griffith Gainesville FL 220 29 70 40:08.4 40:08.4
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jamie Roche 232 38 16 25:23.7 25:23.7
2 Kelly Yoder 282 32 18 25:59.2 25:59.2
3 Jodie Johnson 222 31 23 27:22.2 27:22.2
4 Michele Hayes 275 34 24 27:44.4 27:44.4
5 Greta Owens Ocala FL 244 35 31 29:32.3 29:32.3
6 Heather Gilcreast 286 37 38 30:25.4 30:25.4
7 Becky Ginty 285 34 39 30:26.0 30:26.0
8 Aimee Frey Ocala FL 213 38 40 31:02.6 31:02.6
9 Niki Boyer Ocala FL 205 39 45 31:43.2 31:43.2
10 Nicole Graff Ocala FL 253 37 49 32:16.3 32:16.3
11 Jessica Smith Ocala FLORIDA 281 33 50 32:26.9 32:26.9
12 Jennifer Clark Dunnellon FL 209 32 71 41:25.1 41:25.1
13 Neige Stabler Ocala FL 235 39 72 42:56.9 42:56.9
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Andrea Pizzuti Ocala FL 230 40 55 33:30.6 33:30.6
2 Jill Romine Ocala FL 248 44 65 38:48.9 38:48.9
3 Lynn Leonard 260 49 75 48:52.3 48:52.3
4 Marliese Wieland 279 43 76 54:31.9 54:31.9
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Susan Barnes Beverly Hills FL 204 53 21 27:13.6 27:13.6
2 Iris Chacon Reddick FL 208 50 77 57:33.2 57:33.2
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dustin Morgan Dunnellon FL 228 15 1 16:31.9 16:31.9
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dean Mickiewicz 283 55 34 29:56.9 29:56.9
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Isaac Brown Ocala FL 268 7 3 22:29.4 22:29.4
2 Joshua Maitha Ocala FL 242 10 4 22:41.4 22:41.4
3 Sam Steed Ocala FL 237 10 5 22:53.6 22:53.6
4 Seth Romine Ocala FL 250 10 6 23:06.2 23:06.2
5 Tanner Ayton 203 10 7 23:07.1 23:07.1
6 Clayton Dinkins 280 8 9 23:45.7 23:45.7
7 Declan Snyder 233 8 12 24:32.7 24:32.7
8 Tyler Livingston Ocala FL 240 8 14 25:10.6 25:10.6
9 Gage Owens Ocala FL 243 9 19 26:57.6 26:57.6
10 Bradley Hayes 274 10 25 27:49.7 27:49.7
11 Logan Richards Ocala FL 247 8 28 29:02.3 29:02.3
12 Seth Owens Ocala FL 245 10 32 29:47.1 29:47.1
13 Gabriel Frey Ocala FL 214 8 47 31:54.9 31:54.9
14 Troy Bishop Ocala 266 8 54 33:05.4 33:05.4
15 Harrison Lehman Ocala FL 269 8 56 34:36.3 34:36.3
16 Matt Dersch 252 11 66 39:15.7 39:15.7
17 Eli Modders Ocala FL 259 10 67 39:16.1 39:16.1
18 Spencer Lehman Ocala FL 270 11 68 39:22.2 39:22.2
19 Chase Thomas 272 10 69 39:26.9 39:26.9
Top

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ben Dersch 254 13 17 25:45.5 25:45.5
2 Lawson Ausley Ocala FL 251 14 61 35:58.2 35:58.2
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 GARY KOROLEV OCALA FL 223 33 2 22:01.4 22:01.4
2 Bob Ayton 201 37 8 23:08.3 23:08.3
3 Travis Cayse Ocala FL 256 34 10 23:47.1 23:47.1
4 Tyler Emmons 211 31 11 24:15.7 24:15.7
5 Dan Livingston Ocala FL 239 37 13 25:09.4 25:09.4
6 John S. Gibboney 216 30 22 27:21.8 27:21.8
7 Alan Garri Ocala FL 238 36 27 28:13.6 28:13.6
8 Jason Richards Ocala FL 246 37 29 29:04.5 29:04.5
9 Bobbi Elder 267 37 53 32:56.1 32:56.1
10 Clay Lehman Ocala FL 271 39 62 36:56.1 36:56.1
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jeff Morgan Dunnellon FL 258 45 37 30:20.9 30:20.9
2 Gene Frey Ocala FL 215 44 57 35:06.7 35:06.7
3 Dave Modders Ocala FL 265 45 60 35:30.8 35:30.8
4 William Gibbs Reddick FL 218 42 63 38:13.7 38:13.7
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Brent Stabler Ocala FL 234 52 73 42:57.9 42:57.9
2 Pat Moses 229 59 79 1:05:59.7 1:05:59.7
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dennis Kroskey the villages FL 224 64 43 31:36.5 31:36.5