Land Bridge Trail Run

Age Group Results

October 18, 2014


Results By DRC Sports - Questions please e-mail: timing@drcsports.com www.DRCSports.com


Men: Top Finishers 1-10 11-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
Women: Top Finishers 11-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

5 Mile

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Rikki Hambidge Ocala FL 525 34 10 50:41.6 50:41.6
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Shari Ausley Ocala FL 550 43 13 52:45.7 52:45.7
Top

Female 11 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
DQ Katerina Dobkowski belleview FL 517 13 DQ 28:59.5 28:59.5
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Emily Barnes Beverly Hills FL 512 27 19 56:49.7 56:49.7
2 Julie Helton Ocala FL 528 28 21 57:33.7 57:33.7
3 Jami Youngmann Weirsdale FL 546 29 22 59:31.7 59:31.7
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Regina Glezen Williston FL 522 39 16 53:46.4 53:46.4
2 Missy Melin Anthony FL 545 34 23 59:47.1 59:47.1
3 Tracy Slayton Ocala FL 539 30 31 1:15:03.9 1:15:03.9
DQ Virginia Hatch Ocala FL 526 31 DQ 32:02.6 32:02.6
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Erin Mann Weirsdale FL 533 41 18 55:21.4 55:21.4
2 Kathy Luch 532 45 24 59:50.1 59:50.1
3 Katherine Hartman Valrico FL 599 43 27 1:03:22.7 1:03:22.7
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Liz Calio orlando FL 513 53 14 52:50.7 52:50.7
2 Karen Smith 552 51 15 53:13.6 53:13.6
DQ Sally Chappell Ocala FL 514 51 DQ 28:36.6 28:36.6
DQ Danielle Heath orlando FL 527 50 DQ 28:45.9 28:45.9
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Debbie Todd Celebration FL 544 63 29 1:05:59.5 1:05:59.5
2 Jo Shelburn Celebration FL 538 66 30 1:05:59.7 1:05:59.7
3 Kathy Lohr ocala FL 531 62 35 1:37:45.0 1:37:45.0
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 William Amesbury Ocala FL 511 48 1 33:57.7 33:57.7
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Scott Lafferty gainesville FL 530 43 2 34:11.2 34:11.2
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Michael Hambidge Ocala FL 524 9 11 50:42.2 50:42.2
Top

Male 11-19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ryan Stiles Ocala FL 543 15 33 1:16:25.9 1:16:25.9
DQ Jackson Pizzuti Ocala FL 534 11 DQ 28:40.1 28:40.1
DQ Will Steed Ocala FL 541 13 DQ 35:57.9 35:57.9
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dustin Gaskins Oxford FL 520 22 4 34:32.2 34:32.2
2 Aaron Gaines Ocala FL 548 24 26 1:02:55.7 1:02:55.7
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Neil Alexander 555 38 5 34:36.1 34:36.1
2 Tom Allard Ocala FL 551 32 6 38:35.9 38:35.9
3 Drew Kluger 277 31 9 50:38.9 50:38.9
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jack Grahling Belleview FL 547 49 3 34:16.5 34:16.5
2 Kevin Pizzuti Ocala FL 535 44 20 57:31.9 57:31.9
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Brad Glantz Lecanto FL 521 50 7 42:37.5 42:37.5
2 Lawrence Kibler Lecanto FL 529 52 8 49:26.5 49:26.5
3 Randy Smith 553 52 12 52:21.5 52:21.5
4 Fred Setzer Tampa FL 537 54 17 53:58.6 53:58.6
5 Larry Krietemeyer Anthony FL 554 56 25 1:02:01.3 1:02:01.3
6 Eric Stiles Ocala FL 542 51 32 1:16:24.8 1:16:24.8
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mitsuru Ishii Ocala FL 549 64 28 1:04:04.4 1:04:04.4
2 Robert Goudreau Ocala FL 523 67 34 1:33:44.0 1:33:44.0