Stumpknockers Elvis Blue Suede Shoes Run

Age Group Results

March 08, 2014


Results By DRC Sports DRC Sports


Men: Top Finishers 0- 9 10-14 15-19 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 80-84 85-99
Women: Top Finishers 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Cindy Carver Inverness FL 302 46 3 18:26.3 18:26.3
Top

Female Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Laura Spain Hernando FL 254 45 19 23:00.1 23:00.1
Top

Female 9 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kaley Kjos Inverness FL 173 9 24 23:21.3 23:21.3
2 Mackenzie Scordato Hernando FL 249 9 25 23:27.2 23:27.2
3 Tristen Marcic Beverly Hills FL 194 7 80 31:20.1 31:20.1
4 Destiny Hammerle Beverly Hills FL 152 9 91 32:30.9 32:30.9
5 Alicia Schaak Beverly Hills FL 242 9 120 36:22.3 36:22.3
6 Kayli Schaak Beverly Hlls FL 244 5 152 42:51.4 42:51.4
7 Kassie Marcic Beverly Hills FL 192 9 169 48:43.8 48:43.8
8 Kirsten Schaak Beverly Hills FL 245 6 170 48:49.5 48:49.5
Top

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Lauren Wood Inverness FL 279 10 17 22:46.8 22:46.8
2 Savannah Bass Crystal River FL 107 13 18 22:54.4 22:54.4
3 Brianna Sullivan Weeki Wachee FL 266 12 26 23:42.8 23:42.8
4 Rebecca Ferretti Inverness FL 137 11 33 25:26.3 25:26.3
5 Savannah Maloney Inverness FL 189 13 36 25:40.7 25:40.7
6 Patricia Eichelsderfer Floral City FL 127 14 59 28:13.7 28:13.7
7 Elana Davis Floral City FL 121 14 69 29:44.8 29:44.8
8 Eva Rucinski Beverly Hills FL 237 11 72 30:07.2 30:07.2
9 Rayna Royalty Hernando FL 235 10 92 32:44.6 32:44.6
10 Katherine Cales Floral City FL 113 14 101 34:20.1 34:20.1
11 Clarissa Morgan Floral City FL 207 14 110 35:01.5 35:01.5
12 Jeilanie Polania Hernando FL 227 11 122 36:23.8 36:23.8
13 Cierra Jenkins Floral City FL 166 13 129 37:06.7 37:06.7
14 Zoe Windham Floral City FL 276 14 136 39:33.9 39:33.9
15 Sarie Paquin-Felske Floral City FL 217 13 146 41:42.6 41:42.6
16 Amarise Weeks Floral City FL 271 12 149 42:11.1 42:11.1
17 Zoey Dooley Beverly Hills FL 126 11 160 45:15.3 45:15.3
18 Peyton Stalcup Lecanto FL 258 11 184 56:59.2 56:59.2
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Lily Parrish Holder FL 219 18 55 27:48.2 27:48.2
2 Kortney Dean Floral City FL 122 16 60 28:47.3 28:47.3
3 Laura Floyd Floral City FL 139 16 77 31:14.4 31:14.4
4 Angelica Frascino Floral City FL 140 15 78 31:16.5 31:16.5
5 Barbara Mullenax Floral City FL 213 16 79 31:19.9 31:19.9
6 Elizabeth Ruprecht Floral City FL 239 17 87 32:25.8 32:25.8
7 Jacqueline Devlin Floral City FL 124 17 96 33:44.4 33:44.4
8 Suzanne Deaton Floral City FL 123 15 103 34:23.1 34:23.1
9 Madison Enos Floral City FL 129 17 106 34:29.3 34:29.3
10 Joye Alexander Floral City FL 101 15 112 35:23.7 35:23.7
11 Paige Wesley Floral City FL 273 15 113 35:27.4 35:27.4
12 Melissa Meeks Floral City FL 201 16 116 35:47.4 35:47.4
13 Victoria Thomas Floral City FL 268 15 130 37:07.1 37:07.1
14 Taylor Lollis Floral City FL 183 15 144 41:32.2 41:32.2
15 Angel Crescione Floral City FL 119 15 171 48:54.2 48:54.2
16 Natalie Fallows Crystal River FL 134 18 188 57:04.7 57:04.7
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Heather Cogar Floral City FL 304 22 13 22:14.2 22:14.2
2 Lindsay Raub Gainesville FL 230 22 23 23:18.4 23:18.4
3 Rachael Hurst Floral City FL 161 24 88 32:25.8 32:25.8
4 Bridgette Mcmillan Floral City FL 200 24 111 35:22.8 35:22.8
5 Stacie Tarantalis Floral City FL 267 23 131 37:11.5 37:11.5
6 Blair Hadley Inverness FL 151 21 161 46:51.6 46:51.6
7 Alexandra Fallows Crystal River FL 132 20 181 56:56.9 56:56.9
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Chenoa Mccutcheon Crystal River FL 197 26 27 23:43.2 23:43.2
2 Tiffany Mccoy Floral City FL 196 27 58 28:13.6 28:13.6
3 Katie Mckeeman Floral City FL 199 26 70 29:45.2 29:45.2
4 Bethany Richards Floral City FL 232 29 81 31:21.3 31:21.3
5 Mallorie Wood Floral City FL 280 25 102 34:22.5 34:22.5
6 Rachel Rogers Floral City FL 234 26 104 34:25.6 34:25.6
7 Rachel Fults Beverly Hills FL 142 25 123 36:26.1 36:26.1
8 Abbey Lereah Floral City FL 181 28 147 41:54.2 41:54.2
9 Brandy Coffey Crystal River FL 115 28 179 56:54.9 56:54.9
10 Melissa Brandes Inverness FL 307 25 180 56:55.6 56:55.6
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kimberly Godding Lecanto FL 146 32 38 25:47.8 25:47.8
2 Erika Sanchez Beverly Hills FL 240 34 74 30:21.2 30:21.2
3 Jessica Hatfield Floral City FL 155 32 107 34:29.3 34:29.3
4 Angela Manns Wildwood FL 190 34 119 36:16.3 36:16.3
5 Michelle Marcic Beverly Hills FL 193 34 128 37:06.5 37:06.5
6 Chelsea Shackelford Floral City FL 251 31 137 39:34.9 39:34.9
7 Sarah Gelinas Floral City FL 143 32 145 41:35.5 41:35.5
8 Tristan Tarantino Inverness FL 305 30 167 48:38.1 48:38.1
9 Toya Robison Inverness FL 291 31 173 50:17.2 50:17.2
10 Laurie Kusmaul Boca Raton FL 294 30 174 50:17.6 50:17.6
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Elizabeth Mogg Oxford FL 205 35 54 27:41.4 27:41.4
2 Stacy Breton Floral City FL 110 39 61 28:47.9 28:47.9
3 Melonie Haag Beverly Hills FL 150 38 71 30:04.7 30:04.7
4 Amber Stibbs Inverness FL 262 35 85 31:57.5 31:57.5
5 Shannon Ferraro Floral City FL 136 37 109 34:59.3 34:59.3
6 Hannah Mcclain Wildwood FL 195 37 118 36:16.1 36:16.1
7 Holly Smith Inverness FL 252 39 150 42:12.8 42:12.8
8 Danua Gwilt Brooksville FL 148 38 151 42:31.6 42:31.6
9 Jennifer Metts Inverness FL 202 39 155 43:54.1 43:54.1
10 Carla Stalcup Lecanto FL 256 37 183 56:58.8 56:58.8
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Nancey Lay Hernando FL 179 43 32 25:25.8 25:25.8
2 Larissa Maloney Inverness FL 188 42 37 25:46.4 25:46.4
3 Linda Rodgers Inverness FL 233 41 39 26:01.8 26:01.8
4 Yvonne Marchione Montverde FL 191 40 42 26:34.5 26:34.5
5 Deborah Campbell Homosassa FL 114 42 66 29:37.5 29:37.5
6 Kerri Zirin Beverly Hills FL 281 42 67 29:37.5 29:37.5
7 Tanya Lenhardt New Port Richey FL 180 44 100 33:50.3 33:50.3
8 Michele Paquin-Felske Rockwood ON 216 44 148 41:55.8 41:55.8
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Susan Schedel Hernando FL 247 47 35 25:38.9 25:38.9
2 Beth Ensing Crystal River FL 130 46 56 27:58.5 27:58.5
3 Julie Schweickort Seaman OH 248 48 82 31:33.1 31:33.1
4 Charlotte Rodgers Dunnellon FL 298 46 126 36:36.6 36:36.6
5 Gale Wire Floral City 277 48 172 49:01.1 49:01.1
6 Judith Fallows Crystal River FL 133 47 178 56:54.9 56:54.9
7 Miri Waterhouse Crystal River FL 286 46 189 57:42.4 57:42.4
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Laurie Frutchey Fort Myers FL 141 50 22 23:17.6 23:17.6
2 Sally Long Inverness FL 184 50 51 27:22.1 27:22.1
3 Lisa Mcdonald Lecanto FL 198 51 65 29:32.2 29:32.2
4 Shauna Parrish Holder FL 220 54 89 32:27.3 32:27.3
5 Marsha Mullen Inverness FL 211 51 94 33:29.3 33:29.3
6 Tanya Mikeals Sumterville FL 203 53 134 39:05.8 39:05.8
7 Ellen Peterson Homosassa FL 299 54 138 40:03.4 40:03.4
8 Jeannie Cook Beverly Hills FL 117 52 177 56:54.1 56:54.1
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Rock Springs Inverness FL 255 55 46 26:44.6 26:44.6
2 Lori Hon Inverness FL 160 55 57 28:08.1 28:08.1
3 Renee Harrigan Seaford NY 154 57 62 28:53.1 28:53.1
4 Denise Griffin Hernando FL 147 58 84 31:56.1 31:56.1
5 Marjorie Montgomery Brooksville FL 206 58 97 33:44.8 33:44.8
6 Doreen Williams Citrus Springs FL 274 58 105 34:25.8 34:25.8
7 Carol Kimbrough Crystal River FL 296 57 108 34:33.2 34:33.2
8 Beatriz Moser Lake Mary FL 209 56 141 40:48.7 40:48.7
9 Robyn Coleman Inverness FL 116 55 143 41:24.3 41:24.3
10 Phyllis Erwin Inverness FL 131 56 157 45:04.8 45:04.8
11 Jackie Tarantino-Dey Inverness FL 301 56 166 48:37.8 48:37.8
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Sherry Hearnes Dunnellon FL 157 62 154 43:15.1 43:15.1
2 Karen Aultman Inverness FL 105 62 156 45:03.6 45:03.6
3 Linda Parsons Crystal River FL 221 64 158 45:13.6 45:13.6
4 Mary Kuebler Hernando FL 177 62 162 47:29.3 47:29.3
5 George Ann Jackson Crystal River FL 165 62 175 54:42.3 54:42.3
6 Debbie Glaum Lecanto FL 145 60 186 57:02.5 57:02.5
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Danuta Kubelik Crystal River FL 176 65 34 25:27.3 25:27.3
2 Judy Mowery Lady Lake FL 210 68 49 27:00.3 27:00.3
3 Kenn Thornton Hernando FL 269 65 124 36:28.9 36:28.9
4 Suzanne Waring Crystal River FL 270 68 159 45:15.1 45:15.1
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mary Sands Dunnellon FL 241 71 76 30:44.5 30:44.5
2 Linda Miller Inverness FL 204 70 127 36:57.1 36:57.1
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Sharon Kennedy Hernando CO 170 75 164 48:19.6 48:19.6
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Danny Stevens Jr Dunnellon FL 261 36 1 17:41.8 17:41.8
Top

Male Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Joel Rich Gainesville FL 231 44 2 18:19.3 18:19.3
Top

Male 9 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Daniel Frascino Alpharetta GA 300 8 44 26:41.8 26:41.8
2 Angel Johnston Inverness FL 167 8 48 26:56.7 26:56.7
3 Dalton Arnett Beverly Hills FL 103 8 117 36:07.6 36:07.6
4 Chandler Stalcup Lecanto FL 257 9 185 56:59.6 56:59.6
Top

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dustin Morgan Dunnellon FL 208 14 5 20:12.7 20:12.7
2 Ian Holzer Homosassa Springs FL 159 11 14 22:14.8 22:14.8
3 Gavin Stockburger Lecanto FL 265 10 40 26:26.7 26:26.7
4 Nick Frascino Alpharetta GA 287 11 43 26:40.2 26:40.2
5 Andrew Petrella Lecanto FL 223 10 63 29:24.3 29:24.3
6 Jaylen Polania Hernando FL 226 10 93 33:25.3 33:25.3
7 Kyler Kjos Inverness FL 174 11 133 37:56.8 37:56.8
8 Andruw Schaak Beverly Hills FL 243 11 168 48:40.6 48:40.6
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Tanner Bergeron Dunnellon FL 108 15 10 21:45.8 21:45.8
2 Michael Picaroni Inverness FL 225 15 53 27:32.9 27:32.9
3 Sean Devlin Gainesville FL 292 15 98 33:45.3 33:45.3
4 Andrew Judd Inverness FL 168 18 142 40:52.1 40:52.1
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Richard Fernley Inverness FL 135 32 30 25:01.5 25:01.5
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Otto Lecuona Jr Lecanto FL 289 37 125 36:29.5 36:29.5
2 Robert Lytle Crystal River FL 185 36 182 56:57.5 56:57.5
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Artur Rucinski Beverly Hills FL 236 42 8 21:08.8 21:08.8
2 Mark Irwin Ocala FL 163 42 29 24:19.9 24:19.9
3 Jeff Morgan Dunnellon FL 295 44 41 26:29.8 26:29.8
4 Andrew Petrella Lecanto FL 222 42 64 29:26.3 29:26.3
5 Robert Brooks Brooksville FL 111 40 153 42:57.9 42:57.9
6 Anthony Huston Inverness FL 162 41 176 56:53.9 56:53.9
7 Shane Stalcup Lecanto FL 259 43 187 57:02.9 57:02.9
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Erik Smith Beverly Hills FL 282 49 4 19:39.1 19:39.1
2 Dale Bramall Inverness FL 109 48 21 23:09.3 23:09.3
3 Charles Nuqui Inverness FL 215 49 86 32:24.2 32:24.2
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Gregory Nelson Umatilla FL 290 54 11 21:48.8 21:48.8
2 George L'heureux Hernando FL 182 54 16 22:40.5 22:40.5
3 Lawrence Kibler Lecanto FL 172 51 20 23:00.7 23:00.7
4 Dennis Flanagan Inverness FL 138 52 50 27:15.6 27:15.6
5 Henry Seibel Citrus Springs FL 250 54 52 27:23.6 27:23.6
6 Chuck Cooley Dunnellon FL 297 50 75 30:22.7 30:22.7
7 Mike Mullen Inverness FL 212 53 83 31:40.3 31:40.3
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Rick Ingerson Port Orange FL 293 59 9 21:40.3 21:40.3
2 Tom Presnick Inverness FL 228 55 12 22:06.7 22:06.7
3 Michael Lampinen Lecanto FL 178 56 45 26:42.9 26:42.9
4 Ray Cortese Crystal River FL 118 56 99 33:46.6 33:46.6
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Danny Stevens Dunnellon FL 260 60 6 20:31.7 20:31.7
2 Steven Hein Labelle FL 285 62 7 21:07.2 21:07.2
3 Noyes Harrigan Seaford NY 153 61 47 26:49.5 26:49.5
4 Richard Wendt Port Orange FL 272 60 68 29:44.2 29:44.2
5 Bob Ruprecht Roswell GA 238 60 90 32:27.7 32:27.7
6 Dennis Sonntag Lady Lake FL 253 63 115 35:45.2 35:45.2
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Michael Kent Inverness FL 171 67 15 22:17.7 22:17.7
2 Jim Ratliff Orlando FL 229 66 114 35:36.8 35:36.8
3 Robert Goudreau Ocala FL 303 66 163 47:44.2 47:44.2
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Bob Bachorik Ellsworth ME 106 70 28 24:03.8 24:03.8
2 George Kubelik Crystal River FL 175 70 31 25:10.2 25:10.2
3 Robert Delie Dunnellon FL 283 73 73 30:13.1 30:13.1
4 Kenneth Hearnes Dunnellon FL 156 70 95 33:35.9 33:35.9
5 Bill Kennedy Hernando FL 169 70 132 37:26.6 37:26.6
6 John Schedel Hernando FL 246 74 165 48:21.1 48:21.1
Top

Male 80 to 84

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 John Toner Ocala FL 288 80 121 36:22.8 36:22.8
Top

Male 85 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Paul Wissler Lecanto FL 278 88 135 39:08.5 39:08.5
2 Malcolm Anderson Dunnellon FL 102 89 139 40:10.3 40:10.3
3 Augie Jackson Nobleton FL 164 86 140 40:10.3 40:10.3