Shamrock Scamper 5K & 10K

Overall Finish List

March 15, 2014


Results By DRC Sports www.drcsports.com

10K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 Erik Smith Beverly Hills FL 2126 49 M 1 Top Fin 42:35.5 42:35.5
2 Brian Sullivan Inverness FL 2121 37 M 1 35-39 42:50.7 42:50.7
3 Danny Stevens Dunnellon FL 2130 60 M 1 Top Fin 43:31.0 43:31.0
4 Mark Gilman Lecanto FL 2100 41 M 1 40-44 44:26.2 44:26.2
5 Kevin Foy Inverness FL 2080 43 M 2 40-44 45:25.7 45:25.7
6 Dustin Morgan Dunnellon FL 2137 15 M 1 15-19 45:46.7 45:46.7
7 Stephen Johnson Shell Rock IA 2104 53 M 1 50-54 46:19.0 46:19.0
8 Linda Mutchie Ocala FL 2116 37 F 1 Top Fin 46:25.6 46:25.6
9 Michael Kent Inverness FL 2105 67 M 1 65-69 46:33.6 46:33.6
10 Vince Morris Brooksville FL 2128 49 M 1 45-49 46:53.9 46:53.9
11 Connie James Lake Panasoffkee FL 2103 48 F 1 Top Fin 47:01.6 47:01.6
12 George L'HEUREUX Hernando FL 2109 54 M 2 50-54 47:04.1 47:04.1
13 Michelle Archambeault summerfield FL 1898 26 F 1 25-29 47:20.6 47:20.6
14 Marie-Elena Curty Summerfield FL 2070 50 F 1 50-54 47:21.4 47:21.4
15 Jennifer Gilman Lecanto FL 2093 28 F 2 25-29 49:08.6 49:08.6
16 Al Ganter Ocala FL 2129 66 M 2 65-69 49:11.7 49:11.7
17 Savannah Bass Crystal River FL 405 13 F 1 10-14 49:23.2 49:23.2
18 Steve Davis Homosassa FL 2139 59 M 1 55-59 50:37.6 50:37.6
19 Chenoa McCutcheon Crystal River FL 2112 32 F 1 30-34 50:55.9 50:55.9
20 Marlene Tobin Inverness FL 2122 53 F 2 50-54 51:08.7 51:08.7
21 Coleen Mahoney Ocala FL 2110 52 F 3 50-54 51:21.5 51:21.5
22 Lawrence Kibler Lecanto FL 2106 51 M 3 50-54 51:25.1 51:25.1
23 Bob Bachorik Ellsworth ME 1900 70 M 1 70-74 51:30.1 51:30.1
24 Donna Morris Brooksville FL 2127 48 F 1 45-49 51:44.3 51:44.3
25 Anna Urie Spring Hill FL 2138 26 F 3 25-29 52:00.6 52:00.6
26 Patrick Mahoney Ocala FL 2111 60 M 1 60-64 52:03.5 52:03.5
27 Marissa Balderas Citrus Springs FL 2131 32 F 2 30-34 52:35.2 52:35.2
28 Danuta Kubelik Crystal River FL 2107 65 F 1 65-69 53:06.3 53:06.3
29 Travis Urie Spring Hill FL 2150 26 M 1 25-29 55:28.5 55:28.5
30 Steve Spalding Roseville MI 2135 59 M 2 55-59 56:09.5 56:09.5
31 Dennis Flanagan Inverness FL 2132 52 M 4 50-54 56:50.4 56:50.4
32 Kenneth Dent Homosassa FL 2071 66 M 3 65-69 57:00.4 57:00.4
33 Lynne Howard Inverness FL 2102 36 F 1 35-39 57:35.5 57:35.5
34 Angela Howe Homosassa FL 2142 31 F 3 30-34 57:49.2 57:49.2
35 Rock Springs Inverness FL 2118 55 F 1 55-59 58:09.6 58:09.6
36 Theresa Gentile Leesburg FL 2136 60 F 1 60-64 59:51.6 59:51.6
37 Christopher Carroll Inverness FL 2037 45 M 2 45-49 1:00:13.9 1:00:13.9
38 Yvette Robles Ocala FL 2117 30 F 4 30-34 1:02:46.1 1:02:46.1
39 Tina Adams Inverness FL 1897 43 F 1 40-44 1:03:09.9 1:03:09.9
40 Vickie Humphrey Inverness FL 2134 48 F 2 45-49 1:03:10.2 1:03:10.2
41 Caroline Jenkins Inverness FL 2133 43 F 2 40-44 1:03:10.3 1:03:10.3
42 Ian Buckingham Crystal River FL 417 10 M 1 10-14 1:03:12.3 1:03:12.3
43 Lyndi Dyson Ocala FL 2073 30 F 5 30-34 1:03:53.2 1:03:53.2
44 Stephanie Stevens Citrus Springs FL 2119 29 F 4 25-29 1:03:59.7 1:03:59.7
45 Mike Mullen Inverness FL 2115 53 M 5 50-54 1:04:52.2 1:04:52.2
46 Kerri Zirin Beverly Hills FL 2125 42 F 3 40-44 1:05:30.2 1:05:30.2
47 Ganga Sharma Ocala FL 2140 72 M 2 70-74 1:05:45.4 1:05:45.4
48 Kathleen Blanchfill Inverness FL 2003 48 F 3 45-49 1:08:25.5 1:08:25.5
49 Melissa McGarry Hernando FL 2113 29 F 5 25-29 1:08:51.4 1:08:51.4
50 Doreen Williams Citrus Springs FL 2124 58 F 2 55-59 1:11:15.5 1:11:15.5
51 Nicole Welfel Belleview FL 2123 30 F 6 30-34 1:12:07.9 1:12:07.9
52 Gavin Stockburger Lecanto FL 2120 10 M 2 10-14 1:12:12.4 1:12:12.4
53 Marsha Mullen Inverness FL 2114 51 F 4 50-54 1:12:27.7 1:12:27.7
54 April Gainer Homosassa FL 2141 32 F 7 30-34 1:12:55.6 1:12:55.6
55 Kimberly Carroll Inverness FL 2050 50 F 5 50-54 1:18:25.3 1:18:25.3
56 Sean Blanchfill Inverness FL 2028 15 M 2 15-19 1:19:04.4 1:19:04.4