Citrus County Kids Triathlon

Age Group Results

May 09, 2015


Results By DRC Sports - Questions please e-mail: timing@drcsports.com www.DRCSports.com


Men: 11-11 12-12 13-13 14-14 15-15
Women: 11-11 12-12 13-13 14-14 15-15

Senior Division

Top

Female Age 11

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 6 Lauren Wood 39 11 4 4:11.40 1 15:24.00 1 8:06.60 27:42.00
2 12 Emma Halleen 16 11 2 3:41.70 2 15:44.10 3 9:56.40 29:22.20
3 27 Kylie Grant 15 11 3 3:46.20 3 17:43.80 4 10:44.60 32:14.60
4 34 Chloe Lynn 22 11 7 5:18.80 4 17:44.50 5 10:48.30 33:51.60
5 41 Jaelynn Richardson 30 11 5 4:27.10 6 19:24.70 7 11:26.70 35:18.50
6 48 Taylor Koon 20 11 6 5:16.50 11 25:10.70 2 9:49.60 40:16.80
7 51 Delaney Loyed 21 11 9 5:34.20 5 19:15.20 10 16:03.70 40:53.10
8 52 Noella Balderas 5 11 11 6:56.00 10 23:07.60 6 10:59.80 41:03.40
9 53 Ashley Colegrove 11 11 1 3:34.60 7 20:30.50 11 17:30.80 41:35.90
10 55 Kassie Marcic 24 11 8 5:29.90 9 21:43.30 9 15:10.60 42:23.80
11 56 Emily Foster 14 11 10 6:06.50 8 21:28.80 8 14:54.80 42:30.10
 
Top

Female Age 12

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 19 Landry Howard 19 12 2 3:46.70 1 15:32.00 6 10:50.60 30:09.30
2 20 Nadia Brandjes 7 12 9 5:07.30 2 16:43.90 1 8:26.70 30:17.90
3 22 Riley Messer 25 12 4 4:10.50 5 18:04.30 2 8:43.20 30:58.00
4 30 Carleigh Steel 34 12 1 3:01.10 8 20:05.20 3 9:28.40 32:34.70
5 33 Melody Byers 9 12 10 5:09.00 3 17:23.70 7 10:51.10 33:23.80
6 37 Arianna Ramirez 28 12 5 4:40.30 4 17:52.80 9 12:02.80 34:35.90
7 40 Allison Carroll 10 12 3 4:05.70 6 18:28.20 10 12:33.70 35:07.60
8 42 Julia Brock 8 12 7 4:46.50 7 20:00.40 8 11:30.50 36:17.40
9 45 Taylor Waller 37 12 8 5:00.90 9 22:27.10 4 9:37.80 37:05.80
10 47 Simone Hamilton 17 12 6 4:40.90 10 24:47.80 5 10:00.60 39:29.30
 
Top

Female Age 13

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Meagan Siegfried 116 13 2 3:45.10 1 14:40.20 1 8:10.40 26:35.70
2 18 Eva Rucinski 115 13 3 3:57.70 2 17:00.80 2 9:02.20 30:00.70
3 24 Leila Navickas 113 13 1 3:32.30 3 18:02.20 3 9:40.20 31:14.70
4 36 Jade Larisey 112 13 4 4:42.00 4 18:26.20 4 11:08.40 34:16.60
 
Top

Female Age 14

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 17 Alyson Burzumato 104 14 2 4:18.90 1 15:33.10 1 10:03.70 29:55.70
2 26 Ashley Lambo 111 14 1 3:50.10 2 17:18.20 2 10:59.10 32:07.40
3 49 Nicole Ray 120 14 3 6:22.30 3 22:00.30 3 12:13.10 40:35.70
 
Top

Female Age 15

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 11 Lindsay Clare Spaight 117 15 2 3:33.20 1 15:33.10 1 10:01.40 29:07.70
2 14 Zoe Conti 107 15 1 3:29.70 2 15:47.20 2 10:21.10 29:38.00
 
Top

Male Age 11

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 23 Canyon Anderson 4 11 2 4:11.80 3 17:43.60 2 9:09.40 31:04.80
2 31 Nicholas Silva 32 11 6 4:42.60 4 18:27.90 3 9:33.10 32:43.60
3 32 Gaige Adams 2 11 5 4:41.80 5 19:05.40 1 9:06.80 32:54.00
4 39 Mario Aguilera 3 11 1 4:03.20 6 20:32.30 4 10:23.50 34:59.00
5 44 Justin Messer JR 26 11 4 4:37.90 1 16:49.50 7 15:18.60 36:46.00
6 46 Charles Adams 1 11 7 5:57.00 2 17:40.50 6 14:09.60 37:47.10
7 54 Tyler Smith 33 11 3 4:23.70 8 26:07.00 5 11:37.20 42:07.90
8 59 Jacob Loyd 40 11 8 7:32.30 7 25:03.20 8 18:34.50 51:10.00
 
Top

Male Age 12

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Thomas Tyler 36 12 3 4:06.10 2 14:47.90 1 7:12.00 26:06.00
2 4 Dylan Wilsek 42 12 4 4:14.90 1 14:38.10 5 8:32.30 27:25.30
3 7 Tyler Eagleson 13 12 2 3:58.20 4 16:06.40 3 7:52.00 27:56.60
4 9 Jason Stukes 35 12 8 5:14.20 3 15:31.70 4 8:04.40 28:50.30
5 10 Caleb Holloway 18 12 1 3:48.20 6 17:30.40 2 7:40.10 28:58.70
6 28 Devon Lynn 23 12 5 4:19.30 5 17:01.70 7 11:04.70 32:25.70
7 35 Jared Hicks 41 12 10 7:07.00 7 17:59.20 6 8:48.80 33:55.00
8 38 Dominic Santinelli 31 12 6 4:24.80 8 18:08.30 9 12:04.10 34:37.20
9 50 Tony Barker 6 12 7 4:46.00 9 24:33.80 8 11:32.90 40:52.70
10 58 Austin Ray 29 12 9 5:55.10 10 25:51.20 10 17:23.00 49:09.30
 
Top

Male Age 13

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 13 Chandlar Kuhn 110 13 2 4:01.30 1 15:07.30 3 10:17.30 29:25.90
2 16 Samuel Heinz 109 13 1 3:54.40 2 16:20.40 2 9:35.30 29:50.10
3 29 Isaiah Gonzalez 108 13 3 5:55.10 3 17:14.20 1 9:16.70 32:26.00
 
Top

Male Age 14

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 8 Jarred Newell 114 14 1 4:12.80 2 15:44.30 1 8:31.10 28:28.20
2 21 Drake Brandjes 102 14 3 4:47.70 1 15:17.70 2 10:26.50 30:31.90
3 25 Gavin Burlew 119 14 2 4:31.50 3 16:26.20 3 10:38.70 31:36.40
 
Top

Male Age 15

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Keanu Wadhams 118 15 2 3:35.90 1 14:07.60 2 8:23.00 26:06.50
2 5 Michael Carroll 105 15 1 2:51.90 3 15:08.10 3 9:29.10 27:29.10
3 15 C.J. Adams 101 15 5 4:43.70 4 17:17.30 1 7:41.60 29:42.60
4 43 Cash Claypool 106 15 3 3:57.60 2 14:55.80 5 17:33.50 36:26.90
5 57 Greg Brown 103 15 4 4:39.70 5 27:49.50 4 15:56.40 48:25.60