Crystal River Series #1, 2015

Age Group Results

May 23, 2015


Results By DRC Sports


Athena Women: 0-99
Clydesdale Men: 0-99
Fat Tire Men: 0-99
Fat Tire Women: 0-99
M/P/L Men: 0-99
M/P/L Women:
Novice Men: 0-99
Novice Women: 0-99

Athena

Top

Athena

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Connie Schwab 312 50 4 13:57.9 1:40.1 1 50:54.0 1:36.0 1 34:42.2 1:42:50.2 1:42:50.2
2 2 Amy Sampson 311 43 2 13:49.3 2:23.8 2 54:24.2 1:04.8 2 38:01.8 1:49:43.9 1:49:43.9
3 3 Sheri Fields Mattingley 199 55 3 13:51.8 1:32.9 4 55:45.1 1:45.5 5 39:43.4 1:52:38.7 1:52:38.7
4 4 Dina Simpson 322 42 1 12:29.7 2:45.9 6 58:16.7 1:51.5 3 39:03.1 1:54:26.9 1:54:26.9
5 5 Deborah Miller 271 51 5 14:25.5 3:06.4 3 55:37.8 2:42.3 4 39:11.9 1:55:03.9 1:55:03.9
6 6 Tammy Adams 138 52 7 16:36.9 2:04.9 5 57:04.0 1:33.3 6 41:30.3 1:58:49.4 1:58:49.4
7 7 Jennifer Cultrera 179 39 8 17:53.2 3:56.0 7 1:00:57.2 1:36.6 7 49:54.4 2:14:17.4 2:14:17.4
8 8 Deborah Reiser 302 49 6 15:17.7 2:15.0 8 1:07:25.8 2:58.8 8 59:47.7 2:27:45.0 2:27:45.0
 

Clydesdale

Top

Clydesdale

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Christopher Williams 363 44 5 10:29.3 0:49.1 3 42:10.8 0:41.9 2 25:16.6 1:19:27.7 1:19:27.7
2 2 Scott Rollins 308 41 2 9:39.4 0:51.1 2 41:52.0 1:12.6 4 27:24.3 1:20:59.4 1:20:59.4
3 3 Jeffrey Drawdy 191 38 7 11:36.2 0:41.4 1 41:45.3 1:13.1 5 28:09.8 1:23:25.8 1:23:25.8
4 4 Darrin Payne 294 45 4 10:18.5 1:12.6 4 44:42.4 1:16.9 6 28:33.1 1:26:03.5 1:26:03.5
5 5 Heath McCleary 265 36 1 8:18.7 1:23.4 6 47:28.4 1:46.5 9 34:18.0 1:33:15.0 1:33:15.0
6 6 Shane Carlson 168 37 8 12:06.8 1:19.1 7 49:35.0 1:30.7 7 30:15.6 1:34:47.2 1:34:47.2
7 7 Robert Robinson 307 45 9 12:07.8 1:26.3 5 45:26.7 1:35.0 10 34:54.6 1:35:30.4 1:35:30.4
8 8 Nick Burton 164 25 6 10:52.4 2:21.3 13 59:43.5 0:42.4 1 22:51.4 1:36:31.0 1:36:31.0
9 9 Larry Warden 352 56 3 9:46.0 1:40.5 9 53:19.6 1:16.2 8 30:33.2 1:36:35.5 1:36:35.5
10 10 Al Nicin 285 36 10 12:14.0 4:06.0 12 55:07.7 1:02.0 3 27:03.1 1:39:32.8 1:39:32.8
11 11 Michael Tate 338 37 12 12:34.1 2:06.1 8 53:03.8 1:50.8 11 38:30.0 1:48:04.8 1:48:04.8
12 12 Chris Lorich 248 37 11 12:16.0 1:42.8 10 53:57.6 2:19.5 12 40:07.1 1:50:23.0 1:50:23.0
13 13 Ben Hunnewell 226 41 15 16:34.8 2:43.7 14 1:00:23.4 1:52.1 13 47:24.0 2:08:58.0 2:08:58.0
14 14 Mark Schwab 313 55 14 15:24.1 1:53.4 11 54:12.9 3:05.0 15 55:19.7 2:09:55.1 2:09:55.1
15 15 John Harris 213 52 13 14:28.4 2:51.9 15 1:01:22.2 4:16.6 14 51:10.7 2:14:09.8 2:14:09.8
 

Fat Tire

Top

Fat Tire

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Mark Debello 186 54 1 11:34.9 1:43.7 2 53:37.3 1:42.2 1 22:46.6 1:31:24.7 1:31:24.7
2 2 Brad Denty 189 41 2 12:46.6 1:51.7 1 52:14.7 0:46.3 2 27:18.0 1:34:57.3 1:34:57.3
3 3 Henry Seibel 318 56 3 16:07.4 1:54.4 3 1:01:30.4 1:05.7 3 28:02.4 1:48:40.3 1:48:40.3
 
Top

Fat Tire

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Susan Pelz 295 52 1 13:55.5 2:36.3 1 1:01:28.2 2:01.6 2 42:00.4 2:02:02.0 2:02:02.0
2 5 April Gainer 204 34 2 16:28.3 2:36.3 2 1:44:54.6 1:22.7 1 38:26.1 2:43:48.0 2:43:48.0
 

M/P/L

Top

Military/PSO/LEO

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Michael Mullins 279 47 1 8:33.9 1:05.8 2 45:46.6 0:39.3 1 23:20.3 1:19:25.9 1:19:25.9
2 2 David Fleet 379 54 2 13:13.4 1:43.0 1 42:43.4 1:24.2 3 31:14.6 1:30:18.6 1:30:18.6
3 3 Rodney Maynor 264 24 3 13:26.7 2:07.3 3 1:03:33.3 0:41.3 2 24:02.3 1:43:50.9 1:43:50.9
 

Novice

Top

Novice

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Matthew Kreis 239 44 2 9:32.9 1:21.3 1 44:53.3 0:50.5 2 25:49.1 1:22:27.1 1:22:27.1
2 2 Ken Broderick 162 53 1 3:54.9 0:22.3 2 47:15.2 2:44.8 5 33:41.5 1:27:58.7 1:27:58.7
3 3 Hank Rowell 310 32 5 13:09.2 2:34.2 4 48:19.0 0:35.0 1 24:13.2 1:28:50.6 1:28:50.6
4 4 Austin Ritter 304 24 4 12:59.8 2:08.3 3 47:53.1 1:10.6 3 26:50.3 1:31:02.1 1:31:02.1
5 5 Zachary Davis 185 24 3 12:48.3 2:25.1 5 55:33.2 1:41.4 4 29:42.7 1:42:10.7 1:42:10.7
 
Top

Novice

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 6 Christine Miller 270 40 3 13:26.6 2:04.1 1 55:38.7 1:37.4 1 30:01.9 1:42:48.7 1:42:48.7
2 7 Terri Love 251 54 4 13:51.6 1:55.3 2 59:03.3 1:57.9 4 37:48.0 1:54:36.1 1:54:36.1
3 8 Sally Cooley 176 53 1 12:41.9 2:24.6 3 1:01:31.2 1:28.0 3 36:30.4 1:54:36.1 1:54:36.1
4 9 Bigi Luginbuhl 252 43 2 13:19.9 2:02.7 4 1:02:24.2 0:54.6 2 36:04.5 1:54:45.9 1:54:45.9