Crystal River #2,2015

Overall Results

June 13, 2015


Results By DRC Sports
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 Tom Lowery 212 1 M Top Fin AG 3 7:05.6 0:30.0 1 36:28.9 0:36.7 13 21:15.8 1:05:57.0  
2 John Dodd 150 ***** 50-54 AG 5 7:18.3 0:37.1 5 37:23.7 0:38.6 9 20:34.3 1:06:32.0  
3 Dave Bracken 119 1 45-49 AG 1 6:45.7 0:27.1 8 38:48.4 0:33.6 7 20:31.8 1:07:06.6  
4 Andrew Danford 387 2 45-49 AG 56 9:20.1 1:02.0 2 36:38.5 1:14.5 1 18:59.7 1:07:14.8  
5 David Morrow 229 1 60-64 AG 44 8:57.7 0:32.4 4 37:07.0 0:33.9 5 20:22.3 1:07:33.3  
6 Celia Dubey 152 1 F Top Fin AG 27 8:26.8 0:28.5 9 39:06.5 0:30.3 10 20:46.5 1:09:18.6  
7 Reinhardt Switzer 286 1 20-24 AG 10 7:48.6 1:06.6 6 37:32.1 0:40.7 21 22:40.2 1:09:48.2  
8 Mitch Walker 297 1 40-44 AG 2 6:47.9 0:41.0 3 37:05.7 0:43.9 45 24:38.7 1:09:57.2  
9 Vinny Almeida 107 1 30-34 AG 19 8:02.9 0:35.9 20 40:39.3 0:41.8 4 20:20.1 1:10:20.0  
10 Johnathan Davidson 144 2 30-34 AG 72 9:55.9 0:40.8 7 38:11.0 0:52.4 12 21:05.6 1:10:45.7  
11 Rey Martinez 218 1 35-39 AG 17 8:02.1 0:27.1 38 42:29.5 0:29.5 2 19:19.0 1:10:47.2  
12 Tim Reynolds 254 2 40-44 AG 4 7:16.3 0:38.4 15 40:24.2 0:43.4 15 21:51.1 1:10:53.4  
13 Anthony Rufrano 261 1 15-19 AG 30 8:29.0 0:41.9 19 40:34.7 1:02.1 6 20:25.5 1:11:13.2  
14 Robert Brockett 127 2 60-64 AG 35 8:37.8 0:49.0 10 39:09.0 0:47.4 16 22:10.8 1:11:34.0  
15 Claudia McCoy 223 ***** 40-44 AG 41 8:56.0 0:53.9 11 40:01.2 0:53.4 11 20:53.7 1:11:38.2  
16 Connor Meadows 225 2 15-19 AG 9 7:30.0 0:34.5 49 43:53.4 0:31.7 3 19:24.3 1:11:53.9  
17 Matthew Stull 283 1 25-29 AG 31 8:31.5 1:01.9 22 40:50.7 1:04.6 14 21:47.7 1:13:16.4  
18 Darryl Lohrke 208 2 25-29 AG 36 8:40.4 0:33.4 17 40:29.4 0:24.9 29 23:35.4 1:13:43.5  
19 Jose Beltran 112 2 35-39 AG 25 8:20.3 0:54.6 14 40:17.4 0:54.3 33 23:57.6 1:14:24.2  
20 Baldwin Switzer 284 3 15-19 AG 15 8:01.3 0:41.6 23 40:51.1 0:36.4 49 24:55.3 1:15:05.7  
21 Melanie Hynes 191 1 35-39 AG 86 10:32.1 1:13.3 29 41:54.1 1:09.1 8 20:34.1 1:15:22.7  
22 Nicole Geller 167 1 40-44 AG 77 10:11.1 0:53.0 13 40:14.7 0:55.6 24 23:12.0 1:15:26.4  
23 Dave Baker 109 3 45-49 AG 42 8:56.4 0:54.0 24 41:12.1 1:11.8 25 23:14.4 1:15:28.7  
24 Ryan Hatch 182 1 50-54 AG 11 7:48.6 0:48.1 34 42:11.7 0:56.0 31 23:54.4 1:15:38.8  
25 Bradley Keating 197 1 Military/PSO/LEO MPL 7 7:28.5 0:38.2 43 42:53.9 1:10.5 34 23:59.6 1:16:10.7  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
26 Christopher Williams 304 1 Clydesdale CL 52 9:13.9 0:37.5 12 40:10.5 0:43.2 56 25:48.1 1:16:33.2  
27 Brandon Taaffe 287 3 25-29 AG 24 8:18.2 0:55.1 37 42:20.9 0:54.9 42 24:21.3 1:16:50.4  
28 Juan Beltran 113 2 50-54 AG 28 8:27.0 1:00.4 33 42:08.0 1:08.9 39 24:16.6 1:17:00.9  
29 Bob Bradley 121 1 Novice No 79 10:12.7 0:57.9 44 43:02.7 1:05.0 17 22:16.9 1:17:35.2  
30 Franklin Potter 248 3 50-54 AG 40 8:56.0 0:44.0 47 43:44.4 0:54.2 26 23:20.9 1:17:39.5  
31 John Strait 281 1 65-69 AG 65 9:35.8 0:54.2 28 41:49.8 0:55.7 44 24:34.8 1:17:50.3  
32 Sharon Byun 132 1 45-49 AG 18 8:02.6 0:41.0 78 46:08.2 0:44.7 19 22:20.5 1:17:57.0  
33 Rick Zalanka 314 1 55-59 AG 51 9:13.3 0:43.1 54 44:07.7 1:15.9 20 22:37.5 1:17:57.5  
34 Mike Falgiani 163 3 35-39 AG 34 8:35.7 0:48.8 26 41:36.7 1:05.6 61 25:58.0 1:18:04.8  
35 Jake Thompson 290 4 35-39 AG 67 9:41.4 0:38.2 40 42:40.7 0:52.3 38 24:14.3 1:18:06.9  
36 Suzanne Cox 139 2 35-39 AG 33 8:34.0 0:53.9 18 40:31.9 0:54.2 85 27:29.3 1:18:23.3  
37 Glen Switzer 285 2 55-59 AG 21 8:08.4 1:01.5 36 42:19.0 1:10.7 59 25:56.3 1:18:35.9  
38 Kenny Markwich 217 3 30-34 AG 20 8:07.9 0:36.2 91 47:08.8 0:49.6 18 22:18.7 1:19:01.2  
39 Jim Rufrano 262 2 Clydesdale CL 38 8:50.4 0:48.0 16 40:27.0 1:16.3 92 28:05.7 1:19:27.4  
40 Michael Mullins 231 2 Military/PSO/LEO MPL 16 8:02.0 1:03.1 71 45:47.6 0:28.9 40 24:16.6 1:19:38.2  
41 Regalado Aspuria 108 2 20-24 AG 26 8:25.0 1:01.1 48 43:52.7 1:10.8 51 25:09.3 1:19:38.9  
42 Michele Baladakis 110 2 45-49 AG 45 9:01.3 0:36.3 39 42:30.6 0:49.2 78 27:10.5 1:20:07.9  
43 Ron Hall 174 4 50-54 AG 69 9:47.8 0:55.2 64 45:15.3 0:57.2 27 23:29.1 1:20:24.6  
44 Amy Wilson 307 1 55-59 AG 29 8:28.2 1:09.1 66 45:19.8 0:32.2 50 24:59.7 1:20:29.0  
45 Sherrie Mauzy 221 2 55-59 AG 96 10:44.4 0:41.8 32 42:07.8 0:49.7 65 26:25.5 1:20:49.2  
46 Samuel Wilburn 303 3 20-24 AG 50 9:11.7 1:32.9 70 45:41.1 0:29.3 35 24:04.6 1:20:59.6  
47 Carolyn Meadows 378 1 50-54 AG 124 11:31.7 1:10.0 27 41:41.1 1:13.8 53 25:23.6 1:21:00.2  
48 Amy Sherman 271 3 35-39 AG 100 10:48.9 1:24.8 31 42:05.4 0:49.3 62 26:04.2 1:21:12.6  
49 Jennifer Crews 140 1 30-34 AG 71 9:50.8 0:54.4 45 43:22.9 1:15.6 60 25:57.7 1:21:21.4  
50 Jay Fratello 165 3 40-44 AG 121 11:21.2 0:37.2 35 42:15.1 0:42.8 71 26:34.7 1:21:31.0  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
51 Karen Gittens 377 3 45-49 AG 74 10:04.8 0:47.3 30 41:59.7 0:58.7 88 27:44.0 1:21:34.5  
52 Brandon Nicolai 236 4 25-29 AG 14 7:57.6 1:01.5 93 47:20.9 0:49.8 43 24:34.2 1:21:44.0  
53 Thiago Da Silva 143 4 30-34 AG 95 10:43.5 0:34.0 55 44:15.3 0:37.3 30 23:35.5 1:21:45.6 2:00
54 Jeffrey Drawdy 151 3 Clydesdale CL 104 10:58.9 0:49.7 21 40:49.9 1:18.9 89 27:48.6 1:21:46.0  
55 Robert Hatch 181 3 55-59 AG 62 9:29.5 0:31.0 59 44:25.3 0:58.0 69 26:30.2 1:21:54.0  
56 Olivia Jerrems 193 1 20-24 AG 43 8:57.6 1:45.2 84 46:20.5 1:24.6 41 24:19.1 1:22:47.0  
57 Bryan Nelson 234 4 55-59 AG 39 8:55.1 1:38.6 50 44:03.7 1:25.5 76 27:00.9 1:23:03.8  
58 Travis Robbins 255 3 Military/PSO/LEO MPL 13 7:53.1 2:00.5 61 44:57.5 2:04.4 68 26:27.3 1:23:22.8  
59 Leon Merian 226 3 60-64 AG 105 11:00.0 0:45.0 57 44:22.0 0:42.8 73 26:45.7 1:23:35.5  
60 Amanda Henry 183 2 30-34 AG 103 10:54.2 0:57.7 52 44:03.9 0:48.0 83 27:21.0 1:24:04.8  
61 Michelle Juhant 194 1 25-29 AG 63 9:33.3 1:10.9 63 45:07.2 1:00.7 81 27:17.5 1:24:09.6  
62 Rick Whitt 302 5 50-54 AG 126 11:35.6 0:58.5 25 41:32.6 1:07.8 105 29:08.0 1:24:22.5  
63 David Hunter 188 4 40-44 AG 32 8:32.0 2:32.3 101 47:52.9 0:51.6 46 24:41.5 1:24:30.3  
64 Jim Bledsoe 118 4 45-49 AG 37 8:43.0 1:22.0 74 45:51.7 0:47.3 90 27:54.7 1:24:38.7  
65 Darrin Payne 243 4 Clydesdale CL 59 9:27.3 1:05.6 42 42:53.4 1:42.4 109 29:34.7 1:24:43.4  
66 Julian Newman 235 4 15-19 AG 6 7:25.8 1:19.1 117 49:40.8 0:37.9 55 25:44.1 1:24:47.7  
67 Hank Rowell 260 2 Novice No 112 11:06.5 2:15.5 86 46:40.2 0:43.1 37 24:08.5 1:24:53.8  
68 Pam Bracken 120 4 45-49 AG 47 9:02.7 1:04.7 53 44:05.0 0:56.3 111 29:46.2 1:24:54.9  
69 Corey Wilson 308 4 35-39 AG 61 9:29.3 1:39.2 73 45:50.9 0:41.4 80 27:16.5 1:24:57.3  
70 Patrice Perron 246 5 40-44 AG 53 9:17.2 1:21.2 108 48:43.0 1:29.3 36 24:06.6 1:24:57.3  
71 David Black 115 4 60-64 AG 93 10:41.3 0:44.6 79 46:13.7 1:12.5 66 26:25.8 1:25:17.9  
72 Linda Mutchie 232 5 35-39 AG 81 10:19.0 1:14.1 121 49:50.6 0:52.6 22 23:02.8 1:25:19.1  
73 Anna Gustaveson 173 2 20-24 AG 12 7:51.8 1:22.6 107 48:33.7 0:38.7 79 27:16.4 1:25:43.2  
74 Elizabeth Rosenbusch 259 2 25-29 AG 22 8:12.4 1:15.9 41 42:41.8 1:37.5 122 30:30.8 1:26:18.4 2:00
75 Robert Kuleza 201 5 30-34 AG 55 9:18.4 1:20.1 67 45:23.8 1:17.9 103 29:05.1 1:26:25.3  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
76 Daniel Stein 280 6 30-34 AG 54 9:17.4 2:47.2 98 47:49.2 0:43.0 64 26:18.8 1:26:55.6  
77 Guilherme Da Silva 142 3 Novice No 64 9:34.3 1:55.3 122 49:56.6 0:44.6 52 25:18.0 1:27:28.8  
78 Laurel Hire 185 3 20-24 AG 68 9:42.2 1:32.3 96 47:28.1 1:20.6 86 27:32.5 1:27:35.7  
79 Travis Urie 294 5 25-29 AG 89 10:39.3 0:51.4 65 45:16.2 0:46.5 115 30:04.1 1:27:37.5  
80 Michael Ventola 295 6 50-54 AG 82 10:20.2 1:42.9 90 47:00.5 2:01.0 70 26:32.9 1:27:37.5  
81 Jake Tyler 292 4 20-24 AG 46 9:02.2 1:06.5 95 47:23.9 0:34.3 108 29:34.1 1:27:41.0  
82 Francesca Michelini 383 6 35-39 AG 78 10:12.7 0:52.8 115 49:27.1 1:24.3 58 25:51.6 1:27:48.5  
83 Jennifer Pence 245 3 25-29 AG 66 9:39.4 0:52.8 46 43:23.9 0:58.9 133 32:56.0 1:27:51.0  
84 Anna Bianchi 114 3 55-59 AG 76 10:09.7 1:23.8 80 46:13.8 1:04.6 101 29:02.1 1:27:54.0  
85 Karen Alexeen 380 1 60-64 AG 102 10:50.9 1:04.1 81 46:16.2 1:20.8 96 28:37.0 1:28:09.0  
86 Harry Williams 305 1 70-74 AG 136 11:56.3 2:00.3 76 45:54.3 1:54.5 67 26:27.1 1:28:12.5  
87 Ashlee Seek 268 7 35-39 AG 106 11:00.4 0:57.4 83 46:18.2 0:54.4 77 27:02.2 1:28:12.6 2:00
88 Laura Harris 179 4 55-59 AG 83 10:23.6 2:03.9 127 50:44.1 1:57.2 28 23:35.0 1:28:43.8  
89 Jim Eckert 157 2 65-69 AG 97 10:45.4 1:04.2 82 46:17.5 1:15.0 107 29:23.2 1:28:45.3  
90 Clark Parry 242 5 60-64 AG 115 11:10.3 2:06.9 62 45:01.0 1:28.8 100 29:01.0 1:28:48.0  
91 Julie Proctor 251 5 55-59 AG 88 10:39.1 1:32.6 88 46:42.8 1:29.2 97 28:41.8 1:29:05.5  
92 Fred Wood 311 1 75-79 AG 119 11:17.3 2:09.3 69 45:34.4 1:20.3 99 28:53.6 1:29:14.9  
93 Lori Dunlap 153 5 45-49 AG 84 10:24.8 1:11.5 68 45:24.1 1:49.4 124 30:32.4 1:29:22.2  
94 Kevin Harris 178 5 Clydesdale CL 113 11:07.0 2:29.4 136 51:45.2 0:56.2 23 23:06.2 1:29:24.0  
95 Doug Erickson 161 5 45-49 AG 8 7:28.7 1:05.8 114 49:26.5 0:57.9 123 30:31.9 1:29:30.8  
96 Andrew Kacer 195 5 55-59 AG 60 9:27.9 1:34.8 109 48:55.5 1:20.8 93 28:11.8 1:29:30.8  
97 Holly Alexander 385 1 65-69 AG 149 12:29.8 2:11.1 92 47:19.6 1:41.3 57 25:50.5 1:29:32.3  
98 Janet Casto 135 6 55-59 AG 70 9:48.8 0:57.4 132 51:19.8 0:50.0 74 26:51.8 1:29:47.8  
99 John Ehlenbeck 386 6 60-64 AG 116 11:10.9 1:35.9 56 44:18.6 1:02.4 130 31:48.1 1:29:55.9  
100 Russell Gonzalez 171 4 Military/PSO/LEO MPL 129 11:37.8 1:45.7 129 51:01.6 1:37.2 32 23:57.0 1:29:59.3  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
101 Pippin Gilbert 168 8 35-39 AG 92 10:40.9 2:18.0 130 51:05.7 1:08.6 47 24:48.0 1:30:01.2  
102 Katerina Deeb 148 9 35-39 AG 165 13:39.8 1:40.4 102 48:02.1 1:43.2 54 25:28.7 1:30:34.2  
103 Lauren Hansen 175 4 25-29 AG 80 10:17.7 1:06.9 103 48:04.2 1:10.2 121 30:29.1 1:31:08.1  
104 Bill Reid 252 4 Novice No 140 12:09.4 1:56.3 89 46:55.2 3:37.3 72 26:40.0 1:31:18.2  
105 Joe Taylor 289 7 50-54 AG 23 8:15.2 2:18.0 134 51:25.4 1:58.7 84 27:23.7 1:31:21.0  
106 Terri Potter 249 2 50-54 AG 164 13:26.5 1:19.4 72 45:49.5 1:03.9 112 29:51.3 1:31:30.6  
107 Brad Denty 149 1 Fat Tire FT 107 11:01.0 1:26.4 111 49:14.9 0:47.9 104 29:07.2 1:31:37.4  
108 Ken Broderick 128 8 50-54 AG 128 11:37.3 1:52.7 60 44:28.3 1:23.0 132 32:29.1 1:31:50.4  
109 Niki Kuleza 200 1 Novice No 110 11:05.6 1:15.9 123 50:04.9 1:28.5 91 27:57.7 1:31:52.6  
110 Robert Robinson 257 6 Clydesdale CL 123 11:25.2 1:26.6 58 44:22.8 1:32.7 138 33:44.9 1:32:32.2  
111 Connie Kacer 196 2 60-64 AG 73 10:00.8 1:48.8 118 49:45.8 1:15.2 114 29:58.0 1:32:48.6  
112 Christopher Erdman 160 6 55-59 AG 85 10:31.9 2:22.4 94 47:22.7 2:31.3 116 30:05.3 1:32:53.6  
113 Garry Branch 123 7 55-59 AG 48 9:08.0 1:46.4 113 49:24.5 1:01.5 129 31:40.3 1:33:00.7  
114 Shane Carlson 133 7 Clydesdale CL 130 11:39.3 1:21.3 104 48:20.0 1:20.6 125 30:37.1 1:33:18.3  
115 Patrick Masterson 219 6 25-29 AG 58 9:27.1 1:59.5 85 46:30.4 1:11.7 143 34:12.7 1:33:21.4  
116 Jody Palmer 240 3 30-34 AG 75 10:06.4 1:25.6 138 52:11.2 1:06.6 98 28:44.0 1:33:33.8  
117 Paul Pickles 247 5 Novice No 122 11:24.1 2:28.3 120 49:50.0 1:32.0 95 28:33.5 1:33:47.9  
118 Brenda Loggins 207 6 45-49 AG 57 9:26.1 1:01.8 99 47:50.3 1:34.7 144 34:14.9 1:34:07.8  
119 Jamie McFarland 224 6 40-44 AG 153 12:52.9 2:36.4 106 48:27.4 1:07.8 102 29:03.9 1:34:08.4  
120 Larry Warden 298 8 Clydesdale CL 49 9:09.8 1:19.6 133 51:20.5 1:13.2 127 31:18.0 1:34:21.1  
121 Miriah Gillispie 169 4 30-34 AG 133 11:48.8 1:17.7 140 52:54.0 0:51.5 87 27:41.9 1:34:33.9  
122 Anna Urie 293 5 25-29 AG 161 13:20.7 1:21.4 105 48:20.4 1:19.6 118 30:18.2 1:34:40.3  
123 Howard Epstein 159 9 50-54 AG 109 11:04.9 3:10.8 119 49:47.6 1:03.2 113 29:53.2 1:34:59.7  
124 Jacque Myers 233 7 55-59 AG 134 11:49.1 0:56.5 87 46:42.1 0:24.5 151 35:24.4 1:35:16.6  
125 Sarah Manoli 216 5 30-34 AG 145 12:18.8 1:55.4 135 51:30.2 1:37.3 94 28:13.3 1:35:35.0  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
126 Casandra Wheeler 300 1 Fat Tire FT 132 11:46.6 3:33.2 152 55:16.7 0:42.3 48 24:54.3 1:36:13.1  
127 Denyce Robinson 256 7 45-49 AG 111 11:06.1 1:18.3 51 44:03.7 2:04.8 162 37:56.9 1:36:29.8  
128 Sean Estes 162 6 Novice No 135 11:54.0 2:56.0 126 50:34.5 1:08.3 117 30:07.5 1:36:40.3  
129 MARY WILLIAMS 306 2 Novice No 94 10:43.0 2:05.5 141 53:01.7 1:12.3 119 30:26.4 1:37:28.9  
130 Henry Seibel 269 2 Fat Tire FT 159 13:15.8 1:25.0 151 54:55.7 1:01.4 75 27:00.4 1:37:38.3  
131 Mike Dunlap 154 3 65-69 AG 162 13:22.5 1:33.8 75 45:53.6 1:34.1 135 33:18.5 1:37:42.5 2:00
132 Charles Odle 239 2 70-74 AG 147 12:25.1 1:54.9 128 50:55.9 2:44.3 120 30:26.8 1:38:27.0  
133 Connie Schwab 265 1 Athena AT 142 12:11.4 1:16.9 110 48:56.7 1:04.6 149 35:14.2 1:38:43.8  
134 Vern Lefler 204 3 70-74 AG 138 11:59.2 2:14.5 124 50:08.6 1:25.6 134 33:00.3 1:38:48.2  
135 Donna Hoven 186 3 50-54 AG 99 10:47.9 1:38.1 143 53:43.4 1:46.1 128 31:26.7 1:39:22.2  
136 Richard LeBeau 203 4 70-74 AG 139 12:03.9 2:00.3 125 50:11.8 1:37.3 148 34:38.3 1:40:31.6  
137 Jessica Hoyer 187 6 30-34 AG 118 11:16.5 2:11.4 159 57:02.0 0:58.4 106 29:12.0 1:40:40.3  
138 Thomas Monaweck 376 7 60-64 AG 143 12:15.9 0:49.4 137 51:49.7 1:35.5 142 34:11.1 1:40:41.6  
139 Michael Tate 288 9 Clydesdale CL 148 12:25.8 1:30.4 112 49:19.2 1:25.1 155 36:19.6 1:41:00.1  
140 Chris Lorich 209 10 Clydesdale CL 101 10:50.2 1:13.5 131 51:16.0 1:45.4 154 36:12.4 1:41:17.5  
141 William Lamb 202 8 60-64 AG 114 11:09.4 1:30.9 100 47:50.5 1:27.8 166 39:26.5 1:41:25.1  
142 Roger OConnor 238 9 60-64 AG 120 11:19.7 1:21.4 142 53:09.9 0:57.6 147 34:36.5 1:41:25.1  
143 Stephen Michelini 227 4 65-69 AG 117 11:16.1 2:22.4 77 46:01.5 3:00.0 168 40:03.6 1:42:43.6  
144 Bo Webster 299 5 70-74 AG 90 10:40.1 1:36.7 97 47:39.8 2:00.9 170 41:06.7 1:43:04.2  
145 Beverly Hutchins 189 8 45-49 AG 144 12:16.3 1:39.9 116 49:37.8 2:41.7 156 36:54.0 1:43:09.7  
146 Mitchell Secino 267 8 55-59 AG 108 11:01.4 1:51.5 149 54:33.4 1:55.8 145 34:15.6 1:43:37.7  
147 Nicole Graff 172 2 Fat Tire FT 166 13:45.4 2:05.6 166 59:29.9 1:08.5 82 27:19.9 1:43:49.3  
148 Joseph Ear 156 10 50-54 AG 87 10:38.2 2:16.9 139 52:35.4 0:46.9 159 37:43.2 1:44:00.6  
149 Kristy Seitz 270 2 Athena AT 157 13:07.8 1:43.5 148 54:21.8 1:29.9 139 33:48.5 1:44:31.5  
150 Chad Wade 296 3 Fat Tire FT 125 11:34.2 2:48.6 167 1:00:31.2 0:44.8 126 30:50.4 1:46:29.2  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
151 Tri-Gator Trio 101 1 Mixed 0-99 Rel 127 11:36.9 0:40.3 163 58:15.1 0:36.7 152 35:26.4 1:46:35.4  
152 Casey Ellison 158 5 35-39 AG 98 10:46.8 2:20.3 144 53:52.9 2:51.4 158 37:13.3 1:47:04.7  
153 Karen Hasque 180 1 70-74 AG 177 15:54.1 1:15.3 153 55:16.8 1:24.9 137 33:37.4 1:47:28.5  
154 Sheri Fields Mattingley 164 3 Athena AT 154 12:57.2 1:24.4 147 54:10.5 1:04.1 161 37:54.3 1:47:30.5  
155 Nicholas Michelini 384 1 1-14 AG 174 15:02.6 1:07.4 158 56:41.3 0:47.5 140 33:53.6 1:47:32.4  
156 Jessica Spivey 279 7 30-34 AG 167 13:46.8 3:12.5 164 58:22.3 0:53.8 131 32:23.2 1:48:38.6  
157 Dina Simpson 273 4 Athena AT 151 12:35.7 3:03.8 145 53:53.1 1:52.2 163 38:17.8 1:49:42.6  
158 Diane Spicer 277 3 60-64 AG 171 14:42.2 2:36.7 161 57:43.4 1:24.8 136 33:20.1 1:49:47.2  
159 Tammy Carr 134 8 55-59 AG 163 13:23.9 2:19.6 146 54:04.1 1:56.1 164 38:43.3 1:50:27.0  
160 Chase Harris 176 5 15-19 AG 131 11:46.2 2:37.0 162 58:05.0 1:11.2 157 37:00.3 1:50:39.7  
161 Carrie Wolfe 310 3 Novice No 150 12:34.4 2:13.8 169 1:01:44.0 1:05.7 146 34:16.3 1:51:54.2  
162 Amy Sampson 263 5 Athena AT 146 12:20.4 2:49.1 155 55:43.6 1:54.6 165 39:12.4 1:52:00.1  
163 Wayne Miller 228 11 50-54 AG 152 12:41.4 3:16.7 154 55:17.7 1:48.3 167 39:39.8 1:52:43.9  
164 Rebekah Parkison 241 6 25-29 AG 170 14:04.2 1:27.4 177 1:08:09.2 1:17.3 110 29:39.2 1:54:37.3  
165 Cole Brotherton 130 4 Fat Tire FT 137 11:57.4 1:54.4 179 1:13:56.8 0:48.8 63 26:04.2 1:54:41.6  
166 Jaana Jala 192 9 55-59 AG 179 16:32.0 4:18.7 156 56:09.2 2:36.1 153 35:47.3 1:55:23.3  
167 Eva Cleveland 136 10 55-59 AG 172 14:50.9 2:29.4 171 1:01:51.6 0:58.4 160 37:52.9 1:58:03.2  
168 Amanda Day 147 4 Novice No 91 10:40.6 3:06.1 170 1:01:48.2 1:39.6 169 41:04.8 1:58:19.3  
169 Susan Bauer 111 3 Fat Tire FT 175 15:08.5 4:29.2 174 1:02:48.0 1:14.8 150 35:17.4 1:58:57.9  
170 Joe Coffin 137 11 Clydesdale CL 173 14:55.6 2:57.1 150 54:52.7 3:17.9 173 43:48.1 1:59:51.4  
171 Chris Brotherton 129 5 Fat Tire FT 155 12:58.6 3:25.3 178 1:09:38.8 0:46.3 141 34:09.5 2:00:58.5  
172 Maryam Sattari 264 2 40-44 AG 160 13:19.1 2:52.2 172 1:01:52.8 1:12.9 172 41:44.7 2:01:01.7  
173 Mark Schwab 266 6 Fat Tire FT 156 13:01.2 2:26.6 160 57:37.8 1:24.8 176 49:13.5 2:03:43.9  
174 Jennifer Cultrera 141 6 Athena AT 176 15:15.6 3:14.6 157 56:16.3 2:14.7 174 47:10.0 2:04:11.2  
175 John Harris 177 12 Clydesdale CL 158 13:14.4 3:04.6 165 58:31.7 3:13.5 177 50:50.4 2:08:54.6  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
176 Susan Pelz 244 4 Fat Tire FT 169 13:58.6 2:18.0 173 1:01:57.1 2:03.9 179 55:42.6 2:16:00.2  
177 Candia Mulhern 230 4 60-64 AG 178 16:06.0 2:31.4 168 1:01:35.7 3:04.0 178 55:41.0 2:18:58.1  
178 Catharine Durante 155 2 70-74 AG 180 18:20.3 3:56.7 175 1:06:36.6 2:37.9 175 47:59.9 2:19:31.4  
179 Deborah Reiser 253 7 Athena AT 168 13:57.3 2:22.7 176 1:07:07.1 2:54.9 180 59:48.6 2:26:10.6  
180 Kenneth Plaster 379 6 35-39 AG 141 12:10.1 4:04.7 180 1:33:43.8 1:00.7 171 41:13.1 2:32:12.4