Crystal River Series #3,2015

Overall Results

September 05, 2015


Results By DRC Sports For Questions please email us at Timing@DRCSports.com DRC Sports
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 Jerry Gisclair 690 1 M Top Fin AG 10 7:04.0 0:50.7 5 37:07.3 0:42.4 3 18:29.1 1:04:13.5  
2 John Dodd 662 ***** 50-54 AG 8 6:52.0 0:35.8 3 36:39.2 0:39.6 13 20:19.4 1:05:06.0  
3 Cody Angell 608 1 30-34 AG 82 9:37.0 0:42.9 4 36:50.1 0:29.8 1 17:26.7 1:05:06.5  
4 Mitchell Isaacson 717 1 25-29 AG 5 6:16.0 1:44.6 11 39:03.4 0:35.1 2 18:25.3 1:06:04.4  
5 Joshua Ashley 610 2 30-34 AG 2 6:09.0 0:30.0 22 40:20.0 0:34.6 6 19:11.5 1:06:45.1  
6 Craig Emery 867 1 45-49 AG 52 8:54.0 0:58.7 2 36:34.3 0:46.7 14 20:22.4 1:07:36.1  
7 Dave Bracken 627 2 45-49 AG 4 6:13.0 0:52.5 21 40:15.5 0:32.3 8 19:53.0 1:07:46.3  
8 Andrew Danford 655 3 45-49 AG 89 9:47.0 1:26.1 1 36:29.9 1:15.9 4 18:48.6 1:07:47.5  
9 Celia Dubey 664 1 F Top Fin AG 30 8:13.0 0:24.0 10 38:28.0 0:28.4 11 20:14.2 1:07:47.6  
10 Robert Swift 831 1 20-24 AG 42 8:39.0 0:52.0 6 37:40.0 0:43.9 9 19:54.6 1:07:49.5  
11 Tim Reynolds 796 1 40-44 AG 7 6:40.0 0:29.3 17 39:54.7 0:38.0 12 20:18.0 1:08:00.0  
12 David Morrow 766 1 60-64 AG 28 8:10.0 0:25.5 9 38:21.5 0:35.0 20 21:18.0 1:08:50.0  
13 Greg Brown 636 1 55-59 AG 19 7:55.0 0:44.7 8 38:04.3 0:41.8 24 21:37.2 1:09:03.0  
14 Robert Brockett 635 2 60-64 AG 38 8:36.0 0:26.8 7 37:47.2 0:37.5 26 21:47.0 1:09:14.5  
15 Benjamin Fletcher 680 2 25-29 AG 35 8:21.0 0:38.1 23 40:28.9 0:34.8 7 19:38.8 1:09:41.6  
16 Anthony Rufrano 806 1 15-19 AG 27 8:08.0 0:31.1 30 41:05.9 1:01.0 5 19:08.7 1:09:54.7  
17 Jason Hassell 704 2 40-44 AG 13 7:13.0 0:43.6 15 39:18.4 0:54.9 28 22:05.2 1:10:15.1  
18 Darryl Lohrke 735 3 25-29 AG 37 8:36.0 0:29.3 12 39:05.7 0:24.2 29 22:07.7 1:10:42.9  
19 Christopher Whitler 852 1 35-39 AG 31 8:14.0 0:46.0 24 40:38.0 0:44.0 21 21:22.4 1:11:44.4  
20 Erik Smith 825 1 50-54 AG 62 9:15.0 0:36.9 18 40:00.1 0:55.6 19 21:15.8 1:12:03.4  
21 Claudia McCoy 752 ***** 40-44 AG 50 8:52.0 0:46.5 19 40:05.4 0:55.0 23 21:34.1 1:12:13.0  
22 Beauty and Two Beasts 605 1 Mixed 0-99 Rel 24 8:05.0 0:34.4 41 41:47.6 0:31.1 18 21:14.9 1:12:13.0  
23 Baldwin Switzer 832 2 15-19 AG 3 6:11.0 2:04.8 26 40:53.2 0:38.9 34 22:37.0 1:12:24.9  
24 Teale Beckenbach 618 1 25-29 AG 22 7:57.0 0:30.3 42 41:47.7 0:35.4 25 21:37.4 1:12:27.8  
25 James Nunn 777 2 35-39 AG 6 6:37.0 0:35.2 32 41:18.8 0:50.0 49 23:30.0 1:12:51.0  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
26 Derek Sain 808 3 30-34 AG 47 8:47.0 0:38.8 48 42:55.2 1:10.0 10 20:01.5 1:13:32.5  
27 Brian Smith 824 1 Clydesdale CL 103 10:14.0 0:49.3 20 40:08.7 0:48.2 22 21:32.9 1:13:33.1  
28 Bob Bradley 629 3 40-44 AG 53 9:00.0 1:19.9 37 41:37.1 1:03.5 15 20:42.3 1:13:42.8  
29 John Bongiovanni 625 4 40-44 AG 54 9:06.0 1:33.7 34 41:21.3 1:21.2 17 21:10.6 1:14:32.8  
30 Reinhardt Switzer 834 2 20-24 AG 21 7:57.0 0:59.9 14 39:12.1 0:55.1 76 25:30.7 1:14:34.8  
31 Sharon Byun 641 1 45-49 AG 29 8:10.0 0:33.7 49 42:56.3 0:38.4 36 22:51.9 1:15:10.3  
32 Jeffrey Hall 694 1 Military/PSO/LEO MPL 71 9:29.0 0:48.9 27 40:58.1 1:01.3 41 23:04.0 1:15:21.3  
33 Stephanie Gibson 688 1 30-34 AG 9 7:02.0 0:43.1 54 43:24.9 0:59.4 45 23:16.5 1:15:25.9  
34 Franklin Potter 789 2 50-54 AG 48 8:49.0 0:37.6 52 43:13.4 0:52.7 30 22:08.2 1:15:40.9  
35 Rob Fleming 677 3 50-54 AG 20 7:55.0 0:57.4 43 41:54.6 0:58.9 60 24:36.6 1:16:22.5  
36 Ciara Hopkins 711 1 15-19 AG 12 7:07.0 0:26.7 72 44:49.3 0:33.5 48 23:29.6 1:16:26.1  
37 Dave Baker 614 4 45-49 AG 36 8:32.0 0:56.4 25 40:41.6 2:09.7 31 22:15.1 1:16:34.8 2:00
38 Kathleen Mallon 744 1 35-39 AG 17 7:48.0 0:57.4 61 44:02.6 0:37.8 43 23:10.5 1:16:36.3  
39 Ariel Garrido 871 5 45-49 AG 66 9:25.0 0:41.8 38 41:37.2 1:12.7 52 23:48.5 1:16:45.2  
40 Forrest Hansen 697 3 35-39 AG 60 9:13.0 1:02.3 60 43:59.7 0:45.3 27 21:53.7 1:16:54.0  
41 Glen Switzer 833 2 55-59 AG 16 7:42.0 0:55.2 45 42:26.8 0:53.1 65 24:57.4 1:16:54.5  
42 Amy Wilson 858 1 55-59 AG 15 7:35.0 0:31.1 58 43:49.9 0:31.1 57 24:30.1 1:16:57.2  
43 Stephanie McGrail 756 2 25-29 AG 34 8:20.0 0:56.5 63 44:16.5 1:04.3 32 22:21.4 1:16:58.7  
44 Ralph Hopkins 713 3 55-59 AG 32 8:15.0 0:59.5 29 41:05.5 1:32.0 73 25:23.9 1:17:15.9  
45 John Strait 830 1 65-69 AG 83 9:37.0 1:02.1 33 41:18.9 0:54.8 59 24:36.1 1:17:28.9  
46 Jake Thompson 839 4 35-39 AG 80 9:36.0 0:42.2 57 43:47.8 0:45.8 38 22:53.9 1:17:45.7  
47 Jim Rufrano 807 2 Clydesdale CL 67 9:27.0 0:27.1 16 39:40.9 0:42.3 108 27:32.0 1:17:49.3  
48 Brooke Baumann 617 3 25-29 AG 126 11:12.0 1:07.6 44 41:57.4 1:03.0 33 22:31.5 1:17:51.5  
49 Bill Bolden 624 3 Clydesdale CL 75 9:32.0 1:15.6 28 40:59.3 1:12.0 66 25:02.4 1:18:01.3  
50 Michele Baladakis 615 2 45-49 AG 40 8:37.0 0:29.8 35 41:31.2 0:45.1 95 26:42.3 1:18:05.4  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
51 Alissa Martin 745 2 30-34 AG 11 7:05.0 1:30.7 73 44:54.3 0:47.5 53 24:05.9 1:18:23.4  
52 Michael Mullins 768 2 Military/PSO/LEO MPL 23 7:59.0 1:03.7 79 45:14.2 0:33.1 51 23:46.1 1:18:36.1  
53 Jay Fratello 683 5 40-44 AG 96 10:04.0 0:37.6 40 41:38.4 0:51.1 85 26:02.6 1:19:13.7  
54 Scott Rollins 803 4 Clydesdale CL 63 9:15.0 0:40.3 36 41:35.6 0:56.2 98 26:51.8 1:19:18.9  
55 Robert Boehm 623 4 55-59 AG 61 9:13.0 0:58.5 46 42:31.5 0:47.1 93 26:40.8 1:20:10.9  
56 Doug Hershey 709 5 35-39 AG 51 8:54.0 1:04.5 59 43:59.5 1:15.7 67 25:07.7 1:20:21.4  
57 Christopher Williams 856 5 Clydesdale CL 86 9:42.0 0:41.5 39 41:37.4 0:46.8 114 27:51.6 1:20:39.3  
58 Cody Kilar 724 4 25-29 AG 69 9:29.0 0:54.3 70 44:35.7 1:22.1 55 24:25.0 1:20:46.1  
59 Jose Baez 613 4 50-54 AG 46 8:41.0 0:38.7 31 41:10.3 1:11.7 131 29:15.1 1:20:56.8  
60 Scott Sennes 819 6 45-49 AG 44 8:40.0 0:36.0 55 43:29.0 1:08.2 101 27:07.1 1:21:00.3  
61 Jennifer Crews 653 3 30-34 AG 118 10:45.0 0:58.1 53 43:23.9 1:07.6 75 25:27.1 1:21:41.7  
62 Adrienne Fletcher 679 4 30-34 AG 25 8:06.0 2:56.3 98 46:44.7 0:55.2 40 23:00.1 1:21:42.3  
63 Kevin Harris 702 6 Clydesdale CL 128 11:16.0 1:40.4 64 44:26.5 1:19.9 42 23:08.1 1:21:50.9  
64 Robert Hatch 705 5 55-59 AG 91 9:54.0 0:31.3 68 44:33.7 0:50.9 90 26:28.1 1:22:18.0  
65 Ron Hall 695 5 50-54 AG 97 10:04.0 1:45.2 91 46:14.8 1:16.7 39 22:57.5 1:22:18.2  
66 Regalado Aspuria 611 3 20-24 AG 41 8:38.0 1:15.7 97 46:40.3 1:03.7 62 24:42.8 1:22:20.5  
67 Susan Francis 682 1 50-54 AG 43 8:39.0 0:45.0 67 44:30.0 1:15.9 103 27:11.2 1:22:21.1  
68 Patrice Perron 869 6 40-44 AG 77 9:34.0 1:27.1 106 47:15.9 1:08.9 46 23:17.6 1:22:43.5  
69 Darrin Payne 784 7 Clydesdale CL 78 9:34.0 1:23.5 47 42:49.4 1:26.9 107 27:31.4 1:22:45.2  
70 Bryan Nelson 773 6 55-59 AG 39 8:37.0 1:38.6 51 43:02.4 1:39.5 123 28:36.5 1:23:34.0  
71 Samuel Wilburn 854 4 20-24 AG 73 9:32.0 1:49.1 116 48:14.9 0:50.8 47 23:20.8 1:23:47.6  
72 Robert Brashear 631 5 25-29 AG 137 11:28.0 2:48.7 50 42:57.3 0:58.6 81 25:45.8 1:23:58.4  
73 Jennifer Bleiweis 622 2 50-54 AG 95 10:02.0 1:14.2 95 46:35.7 0:57.3 69 25:09.7 1:23:58.9  
74 Cordell Hachinsky 693 6 25-29 AG 175 13:30.0 1:54.8 80 45:18.2 0:28.9 35 22:49.4 1:24:01.3  
75 Brandon Nicolai 775 7 25-29 AG 14 7:30.0 0:48.2 112 47:49.8 0:40.1 106 27:19.0 1:24:07.1  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
76 Hank Rowell 805 1 Novice No 153 12:02.0 2:03.3 85 45:48.6 0:32.8 54 24:11.2 1:24:37.9  
77 Chuck Schwanger 815 6 50-54 AG 90 9:49.0 1:16.1 82 45:25.9 0:57.1 104 27:13.0 1:24:41.1  
78 Jim Bledsoe 621 7 45-49 AG 49 8:51.0 1:04.6 86 45:49.3 0:51.4 120 28:12.9 1:24:49.2  
79 Anna Bianchi 619 2 55-59 AG 84 9:38.0 0:57.2 88 46:08.7 1:03.7 99 27:02.1 1:24:49.7  
80 Travis Urie 842 8 25-29 AG 111 10:28.0 0:53.9 75 45:01.1 0:40.1 115 28:01.2 1:25:04.3  
81 Francesca Michelini 759 2 35-39 AG 92 9:56.0 1:07.5 96 46:39.5 1:19.6 86 26:02.9 1:25:05.5  
82 Leugert Development 872 2 Mixed 0-99 Rel 94 10:00.0 0:49.3 160 52:45.6 0:29.7 16 21:01.4 1:25:06.0  
83 Steve Roberts 797 7 40-44 AG 106 10:20.0 1:34.0 104 47:07.0 1:02.0 71 25:14.4 1:25:17.4  
84 Elizabeth Rosenbusch 804 4 25-29 AG 18 7:51.0 1:31.9 84 45:35.1 1:25.5 129 29:03.0 1:25:26.5  
85 Keeley Smith 826 1 Novice No 45 8:40.0 2:04.0 125 48:50.9 0:47.7 82 25:51.3 1:26:13.9  
86 Anna Urie 841 5 25-29 AG 161 12:42.0 1:13.2 87 46:02.7 1:04.1 74 25:24.0 1:26:26.0  
87 Janet Casto 645 3 55-59 AG 87 9:43.0 0:52.8 128 49:17.1 0:49.2 83 25:55.8 1:26:37.9  
88 Harry Williams 857 1 70-74 AG 151 11:58.0 2:14.4 62 44:10.6 1:43.3 91 26:34.7 1:26:41.0  
89 Shane Carlson 643 8 Clydesdale CL 123 10:59.0 1:25.0 74 44:57.9 1:20.4 116 28:02.5 1:26:44.8  
90 Linda Mutchie 770 3 35-39 AG 139 11:32.0 1:22.0 134 50:03.0 0:51.1 44 23:14.3 1:27:02.4  
91 Brian Reilly 794 2 Novice No 93 9:56.0 2:16.1 122 48:35.8 1:40.9 61 24:38.1 1:27:06.9  
92 Lauren Hansen 698 6 25-29 AG 105 10:19.0 1:15.0 90 46:11.0 1:33.9 113 27:50.1 1:27:09.0  
93 Daniel Stein 829 4 30-34 AG 117 10:44.0 1:28.3 118 48:24.7 0:54.4 78 25:41.4 1:27:12.8  
94 Leon Merian 758 3 60-64 AG 147 11:48.0 0:53.0 94 46:26.0 1:22.1 96 26:45.1 1:27:14.2  
95 Matthew Monk 763 9 25-29 AG 64 9:20.0 1:20.8 143 50:39.2 0:42.5 72 25:17.4 1:27:19.9  
96 Ryan Nall 772 3 Novice No 112 10:28.0 1:37.0 107 47:15.9 1:27.9 94 26:41.1 1:27:29.9  
97 Laurie Frutchey 685 3 50-54 AG 115 10:35.0 1:01.4 92 46:16.5 1:02.6 122 28:34.5 1:27:30.0  
98 Ashlee Seek 816 4 35-39 AG 148 11:49.0 0:45.4 114 48:02.6 0:50.1 87 26:04.6 1:27:31.7  
99 Pippin Gilbert 689 5 35-39 AG 113 10:29.0 2:09.3 123 48:47.7 1:21.6 63 24:45.3 1:27:32.9  
100 Martin Pickard 868 4 Novice No 68 9:28.0 2:24.9 132 49:49.0 0:43.7 68 25:08.2 1:27:33.8  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
101 Michael Ventola 844 7 50-54 AG 104 10:18.0 1:39.2 109 47:33.8 2:06.0 84 25:58.4 1:27:35.4  
102 Erika Osborn 780 2 Novice No 58 9:07.0 1:48.4 133 49:55.5 3:01.2 50 23:44.0 1:27:36.1  
103 Holly Alexander 607 1 65-69 AG 157 12:24.0 1:54.7 103 47:02.2 1:43.2 58 24:35.8 1:27:39.9  
104 Derek Matusch 748 3 15-19 AG 79 9:35.0 1:15.0 163 52:59.0 0:59.2 37 22:53.6 1:27:41.8  
105 Katerina Deeb 658 6 35-39 AG 196 14:35.0 1:26.8 81 45:19.1 1:40.1 64 24:46.0 1:27:47.0  
106 John Ehlenbeck 671 4 60-64 AG 119 10:56.0 0:49.6 69 44:35.4 1:34.1 139 29:56.5 1:27:51.6  
107 Larry Warden 847 9 Clydesdale CL 57 9:07.0 1:27.7 102 46:56.2 1:11.3 133 29:25.4 1:28:07.6  
108 Corey Wilson 859 7 35-39 AG 56 9:07.0 1:51.5 56 43:40.5 4:18.8 102 27:10.1 1:28:07.9 2:00
109 Tara Monk 764 7 25-29 AG 110 10:26.0 2:06.9 126 48:59.1 0:58.4 77 25:40.6 1:28:11.0  
110 Jim Eckert 670 2 65-69 AG 131 11:18.0 1:01.2 93 46:17.8 1:09.4 121 28:25.0 1:28:11.4  
111 Kaitlyn Bosy 626 8 25-29 AG 33 8:15.0 1:34.1 158 52:10.9 1:21.8 70 25:10.2 1:28:32.0  
112 Laura Wingate 860 4 50-54 AG 194 14:33.0 1:34.2 77 45:08.7 1:03.6 97 26:50.5 1:29:10.0  
113 Eric Pickles 786 8 45-49 AG 114 10:34.0 1:33.1 78 45:09.9 1:18.4 150 30:45.9 1:29:21.3  
114 Julie Proctor 793 4 55-59 AG 120 10:56.0 1:28.9 108 47:20.0 1:44.7 117 28:02.7 1:29:32.3  
115 Angel Nieves 776 5 Novice No 100 10:09.0 1:45.9 129 49:21.0 0:44.8 109 27:37.7 1:29:38.4  
116 Andrew Kacer 721 7 55-59 AG 70 9:29.0 1:37.2 131 49:28.8 1:15.7 124 28:37.6 1:30:28.3  
117 Clark Parry 783 5 60-64 AG 122 10:59.0 2:03.0 89 46:09.0 1:28.3 142 30:01.0 1:30:40.3  
118 Tim Davis 657 8 40-44 AG 85 9:41.0 1:15.1 99 46:44.9 1:33.0 158 32:04.3 1:31:18.3  
119 Robert Robinson 800 10 Clydesdale CL 129 11:17.0 0:43.9 66 44:28.0 1:42.0 166 33:07.5 1:31:18.4  
120 Terri Potter 790 5 50-54 AG 177 13:39.0 2:03.9 71 44:47.0 1:32.5 132 29:19.5 1:31:21.9  
121 Lucy McCullough 753 5 30-34 AG 59 9:10.0 4:04.1 105 47:14.9 2:48.2 119 28:09.0 1:31:26.2  
122 Connie Kacer 722 1 60-64 AG 116 10:39.0 2:21.1 115 48:13.8 1:40.0 125 28:38.6 1:31:32.5  
123 Christy Lax 729 8 35-39 AG 140 11:33.0 0:59.6 124 48:50.4 1:03.1 130 29:07.0 1:31:33.1  
124 Natalie Logan 734 1 20-24 AG 99 10:06.0 1:42.6 152 51:45.4 1:07.5 100 27:05.9 1:31:47.4  
125 Muna Canales 642 3 Novice No 81 9:36.0 2:12.2 162 52:46.7 0:54.3 88 26:18.2 1:31:47.4  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
126 Christopher Armstrong 609 1 1-14 AG 1 6:04.0 1:33.4 188 57:23.6 1:11.0 80 25:43.8 1:31:55.8  
127 Fred Wood 862 1 75-79 AG 145 11:45.0 1:22.6 110 47:34.4 1:41.5 136 29:46.8 1:32:10.3  
128 Beth Bullock 637 5 55-59 AG 150 11:55.0 2:48.3 120 48:33.6 1:45.8 118 28:04.4 1:33:07.1  
129 Jeff Hicks 710 9 40-44 AG 167 12:51.0 1:38.5 141 50:22.5 0:54.4 112 27:48.5 1:33:34.9  
130 Aarin Dixon 661 9 35-39 AG 168 12:51.0 1:02.5 121 48:34.4 1:20.7 138 29:56.3 1:33:44.9  
131 Garry Branch 630 8 55-59 AG 65 9:20.0 1:58.7 13 39:11.3 11:27.0 157 31:53.5 1:33:50.5  
132 Mary Schneider 812 6 50-54 AG 109 10:22.0 1:47.3 135 50:03.6 1:43.8 140 29:56.9 1:33:53.6  
133 Michael Hopman 714 11 Clydesdale CL 74 9:32.0 3:05.5 100 46:46.4 1:29.8 164 33:06.8 1:34:00.5  
134 Denyce Robinson 798 3 45-49 AG 125 11:01.0 1:21.7 76 45:04.2 2:13.1 175 34:38.3 1:34:18.3  
135 Elizabeth Harlan 699 4 Novice No 76 9:32.0 2:21.6 150 51:39.3 0:45.7 146 30:11.8 1:34:30.4  
136 Thomas Frymark 686 3 65-69 AG 144 11:42.0 1:36.2 119 48:25.8 1:19.7 155 31:34.9 1:34:38.6  
137 Mike Dunlap 666 4 65-69 AG 185 14:01.0 1:13.4 113 47:59.5 1:39.0 145 30:11.6 1:35:04.5  
138 Rhonda Delcampo 659 6 55-59 AG 195 14:33.0 1:18.4 130 49:27.5 1:15.4 126 28:44.9 1:35:19.2  
139 Kim Freedman 684 4 45-49 AG 189 14:20.0 1:37.6 156 52:04.3 1:48.4 79 25:41.5 1:35:31.8  
140 Laura Engleby 673 7 50-54 AG 121 10:57.0 1:31.4 147 51:19.5 1:47.6 143 30:01.7 1:35:37.2  
141 Brad Denty 660 1 Fat Tire FT 127 11:12.0 1:23.8 144 51:01.1 0:55.1 153 31:31.4 1:36:03.4  
142 Benjamin Foster 681 10 25-29 AG 130 11:18.0 3:07.3 136 50:03.7 1:23.0 147 30:21.9 1:36:13.9  
143 John Ubaldi 840 8 50-54 AG 149 11:51.0 3:14.4 148 51:27.5 3:22.7 92 26:37.8 1:36:33.4  
144 Donna Wolter 861 7 55-59 AG 183 13:58.0 1:10.4 139 50:08.5 1:52.4 134 29:26.9 1:36:36.2  
145 John Wheeler 851 9 55-59 AG 207 19:08.0 2:19.4 111 47:43.5 1:08.4 89 26:25.3 1:36:44.6  
146 Lori Michell 761 1 Athena AT 135 11:20.0 2:09.7 138 50:06.2 2:24.7 154 31:33.7 1:37:34.3  
147 Connie Schwab 813 2 Athena AT 162 12:42.0 1:31.0 117 48:22.9 1:12.7 170 33:57.4 1:37:46.0  
148 David Glass 691 10 55-59 AG 160 12:39.0 2:31.1 65 44:26.8 2:26.6 183 35:59.4 1:38:02.9  
149 Leah Cornell 652 6 30-34 AG 171 13:10.0 1:39.3 142 50:23.6 1:37.0 151 31:14.0 1:38:03.9  
150 Tom Cock 648 6 Novice No 142 11:38.0 2:44.5 149 51:37.4 1:44.9 148 30:30.6 1:38:15.4  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
151 Brittany Haller 696 3 Athena AT 143 11:41.0 1:25.8 151 51:40.1 1:18.1 159 32:15.0 1:38:20.0  
152 Rachael Cock 647 5 Novice No 156 12:22.0 1:57.2 153 51:45.7 1:39.4 149 30:37.5 1:38:21.8  
153 William Lamb 728 6 60-64 AG 133 11:19.0 1:13.3 127 48:59.7 1:19.2 182 35:50.4 1:38:41.6  
154 Desirae' Schaaff 811 9 25-29 AG 198 14:57.0 1:13.6 159 52:14.3 0:37.4 144 30:02.5 1:39:04.8  
155 Kristy Seitz 818 4 Athena AT 173 13:15.0 2:15.1 157 52:04.8 1:47.5 137 29:49.5 1:39:11.9  
156 Michele Musto 769 8 55-59 AG 163 12:45.0 1:43.7 167 53:17.2 1:38.4 141 29:58.6 1:39:22.9  
157 William Wheatley 850 11 55-59 AG 124 11:01.0 3:57.6 196 59:44.4 0:55.8 56 24:28.3 1:40:07.1  
158 Eric Hazen-Hamilton 821 7 Novice No 159 12:34.0 5:17.0 155 52:01.9 2:36.4 110 27:40.0 1:40:09.3  
159 Henry Seibel 817 2 Fat Tire FT 197 14:35.0 1:51.3 181 55:45.6 0:56.8 105 27:14.1 1:40:22.8  
160 Kelly McFadden 754 5 45-49 AG 136 11:25.0 3:27.0 166 53:13.0 3:41.5 127 28:47.4 1:40:33.9  
161 Carolynn Hazen-Hamilton 706 6 Novice No 176 13:30.0 2:53.9 176 54:50.0 0:59.1 128 28:54.5 1:41:07.5  
162 Jeanne Fine 676 9 55-59 AG 158 12:33.0 0:00.7 177 54:53.3 1:24.4 161 32:28.5 1:41:19.9  
163 Joseph Ear 669 9 50-54 AG 102 10:12.0 2:10.3 140 50:13.7 0:48.7 189 38:12.5 1:41:37.2  
164 Amber Kofender 727 1 40-44 AG 180 13:44.0 1:23.2 154 51:51.7 2:19.3 163 32:47.6 1:42:05.8  
165 Edward England 672 5 65-69 AG 192 14:23.0 1:17.8 137 50:06.2 1:24.3 178 35:09.4 1:42:20.7  
166 Yoshi Kaga 723 7 Novice No 88 9:45.0 3:12.0 168 53:51.9 1:12.9 172 34:34.0 1:42:35.8  
167 Miguel Rodriquez 801 3 Fat Tire FT 152 11:58.0 0:49.4 197 59:47.5 0:37.8 135 29:35.4 1:42:48.1  
168 James Wheatley 849 11 25-29 AG 107 10:21.0 3:25.7 178 55:03.3 1:54.4 160 32:22.2 1:43:06.6  
169 Stephen Michelini 760 6 65-69 AG 155 12:14.0 2:42.2 83 45:28.8 3:46.5 196 39:27.2 1:43:38.7  
170 Jaime Magnetico 743 7 30-34 AG 72 9:31.0 2:04.8 179 55:25.2 1:43.1 176 34:57.2 1:43:41.3  
171 John Thompson 873 6 35-39 AG 55 9:07.0 2:02.9 161 52:46.0 1:24.8 194 38:53.4 1:44:14.1  
172 Jackie McMahon 757 1 Military/PSO/LEO MPL 166 12:50.0 2:12.7 174 54:40.2 1:00.1 168 33:37.2 1:44:20.2  
173 John Gachago 687 10 40-44 AG 108 10:22.0 3:54.3 165 53:12.7 1:59.1 177 35:09.2 1:44:37.3  
174 Tri-Gator Trio 606 3 Mixed 0-99 Rel 132 11:18.0 0:44.3 191 58:41.6 0:32.1 169 33:52.3 1:45:08.3  
175 Charles Odle 779 2 70-74 AG 179 13:41.0 2:06.4 175 54:45.6 3:15.3 152 31:31.0 1:45:19.3  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
176 Tammy Carr 644 10 55-59 AG 186 14:04.0 2:12.7 145 51:02.2 1:38.8 185 36:36.7 1:45:34.4  
177 Dianne McGowan 755 8 Novice No 98 10:05.0 2:47.5 194 59:11.4 1:47.2 156 31:44.4 1:45:35.5  
178 John Hopkins 712 4 Fat Tire FT 141 11:36.0 4:32.8 172 54:36.1 1:43.5 167 33:32.4 1:46:00.8  
179 Katherine Durst 668 9 Novice No 170 12:56.0 2:04.4 183 56:33.5 1:35.3 165 33:07.0 1:46:16.2  
180 Christhian Vera-Morales 845 12 25-29 AG 191 14:22.0 2:44.6 164 53:09.4 0:59.5 181 35:30.3 1:46:45.8  
181 Amy Sampson 810 5 Athena AT 174 13:23.0 2:45.7 173 54:37.2 1:04.6 179 35:11.2 1:47:01.7  
182 Heather Roff 802 6 45-49 AG 26 8:06.0 1:40.2 169 54:02.8 1:58.1 198 41:41.2 1:47:28.3  
183 Sally Gray 692 2 65-69 AG 169 12:53.0 1:53.4 180 55:28.5 2:42.3 174 34:34.3 1:47:31.5  
184 Kristen Robinson 799 10 25-29 AG 101 10:10.0 1:49.8 187 57:12.2 1:48.7 188 37:19.6 1:48:20.3  
185 Eric Vanderheyden 843 3 Military/PSO/LEO MPL 206 18:38.0 4:26.2 146 51:04.7 2:03.6 162 32:39.3 1:48:51.8  
186 Christian Otero 870 8 Novice No 201 15:59.0 3:53.9 201 1:02:23.0 1:19.9 111 27:41.9 1:51:17.7  
187 Dina Simpson 822 6 Athena AT 134 11:19.0 2:37.4 186 57:02.5 1:39.0 192 38:44.4 1:51:22.3  
188 Jaana Jala 718 11 55-59 AG 205 16:56.0 3:19.9 170 54:09.0 3:36.2 171 34:31.8 1:52:32.9  
189 Samantha Morrill 765 11 25-29 AG 165 12:50.0 2:35.9 184 56:53.0 2:33.1 191 38:38.0 1:53:30.0  
190 Diane Spicer 827 2 60-64 AG 193 14:30.0 2:35.6 199 1:00:50.4 1:53.1 173 34:34.2 1:54:23.3  
191 Susan Pelz 785 1 Fat Tire FT 178 13:39.0 2:12.5 192 58:57.4 1:33.4 193 38:46.1 1:55:08.4  
192 Wilcley Lima 733 9 Novice No 146 11:46.0 4:09.6 200 1:01:16.3 2:02.1 184 36:00.9 1:55:14.9  
193 Wayne Miller 762 10 50-54 AG 181 13:52.0 2:47.6 171 54:35.4 2:23.0 200 42:49.2 1:56:27.2  
194 Francis McClarnon 751 12 Clydesdale CL 154 12:05.0 3:28.3 182 56:30.6 1:25.0 203 43:09.0 1:56:37.9  
195 Rick Whitt 853 11 50-54 AG 210 29:59.0 1:35.9 101 46:48.0 2:08.2 186 36:54.3 1:57:25.4  
196 Sheri Fields Mattingley 675 7 Athena AT 204 16:34.0 1:21.2 190 58:32.8 1:19.6 197 40:33.9 1:58:21.5  
197 Amy Atterberry 612 8 Athena AT 182 13:52.0 2:25.3 189 57:55.6 2:09.1 202 43:08.0 1:59:30.0  
198 Eva Cleveland 646 10 Novice No 200 15:51.0 2:05.6 204 1:04:08.3 0:57.7 190 38:36.6 2:01:39.2  
199 Nicholas Michelini 866 2 1-14 AG 188 14:13.0 1:14.3 202 1:02:38.7 2:35.2 199 42:37.2 2:03:18.4  
200 Susie Leary 730 8 30-34 AG 172 13:15.0 4:22.1 208 1:10:22.8 1:23.1 180 35:29.0 2:04:52.0  
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total  
Place Name Bib No Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
201 Cody Zaleski 865 10 Novice No 184 13:59.0 3:59.8 209 1:10:59.1 1:10.0 187 37:00.0 2:07:07.9  
202 Christine Russo 940 3 60-64 AG 187 14:07.0 1:48.2 203 1:03:48.7 1:57.1 206 45:35.0 2:07:16.0  
203 Jennifer Cultrera 654 9 Athena AT 199 15:47.0 3:38.3 185 56:58.6 2:30.5 208 50:01.0 2:08:55.4  
204 Larry Pike 787 3 70-74 AG 202 16:09.0 4:33.9 206 1:04:28.0 2:03.3 201 43:07.5 2:10:21.7  
205 Dianna Bridges 632 10 Athena AT 209 21:43.0 2:08.9 193 59:07.0 1:51.8 207 45:38.9 2:10:29.6  
206 Laura Bushwitz 639 4 60-64 AG 164 12:49.0 1:48.8 207 1:09:52.1 1:00.1 204 45:28.7 2:10:58.7  
207 John Harris 701 13 Clydesdale CL 190 14:20.0 4:16.0 198 1:00:28.9 2:45.6 209 51:24.8 2:13:15.3  
208 Catharine Durante 667 1 70-74 AG 208 19:18.0 2:57.4 205 1:04:13.5 1:46.6 205 45:31.8 2:13:47.3  
209 Terry Butler 640 3 65-69 AG 203 16:33.0 3:40.3 195 59:14.6 3:45.7 210 52:08.0 2:15:21.6  
210 Aubrey Taylor 838 9 30-34 AG 138 11:30.0 3:10.5 210 1:21:45.5 0:47.3 195 38:54.4 2:16:07.7