Heels N Wheels Du/Tri - Waycross

August 22, 2015


Results By DRC Sports For Questions please email us at Timing@DRCSports.com DRC Sports

Tri-Relay Team

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      301           Gallery of Fools                                                   1:18:54.8         
                    301    Ashley Graves                 Swim           2        9:55.3        9:55.3  39:40/M
                    301    Robert Preston                Bike           1       40:18.3       51:16.7   3:06/M
 
    2      303           The Punishers                                                      1:29:05.8         
                    303    Abbey Arnett                  Swim           1        9:05.3        9:05.3  36:20/M
                    303    Kim Arnet                     Bike           4       54:18.1     1:03:59.0   4:11/M
                    303    Maddie Booth                  Run            1       24:39.5     1:29:05.8   8:13/M
 
    3      402           Crossfit Okefenokee                                                1:29:08.2         
                    402    Erica Sports                  Swim           3       12:45.7       12:45.7  51:00/M
                    402    Sam Sports                    Bike           3       46:57.5     1:00:24.1   3:37/M
                    402    Jonathan Tindall              Run            3       28:18.2     1:29:08.2   9:26/M
 
    4      302           Team Millers                                                       1:30:23.2         
                    302    Diana Miller                  Swim           4       12:49.1       12:49.1  51:16/M
                    302    Stephen Miller                Bike           2       46:24.2       59:52.2   3:34/M


Tri-PC Relay


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      401           H2-Owe                                                             1:41:03.6         
                    401    Greg Sapp                     Swim           1       13:37.8       13:37.8  54:28/M
                    401    Anna Saucedo                  Bike           1       58:25.3     1:12:37.6   4:30/M
                    401    Juan Saucedo                  Run            1       27:53.9     1:41:03.6   9:18/M


Du-Relay Team


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1        6           Ridin and Stridin                                                  1:16:39.1         
                      6    Clint Waldron                 Run            2       14:21.3       14:21.3   7:11/M
                      6    Tim Williams                  Bike           1       37:57.6       52:46.6   2:55/M
 
    2        4           JT's DoubleTrouble                                                 1:21:48.8         
                      4    Jeff Chaney                   Run            1       13:56.7       13:56.7   6:58/M
                      4    Tim Tatum                     Bike           3       43:06.3       57:38.2   3:19/M
 
    3        7           Team Asher                                                         1:25:51.1         
                      7    Ashley Forbus                 Run            3       14:52.0       14:52.0   7:26/M
                      7    Heather Hall                  Bike           6       45:19.4     1:00:40.1   3:29/M
 
    4       29           Moondogs                                                           1:29:27.4         
                     29    Nate Mooneyhan                Run            4       15:18.8       15:18.8   7:39/M
                     29    Mark MooneyHan                Bike           5       45:02.2     1:01:05.2   3:28/M
 
    5        2           Forty Some N Fit                                                   1:31:59.8         
                      2    Rosario Avila                 Run            7       19:05.5       19:05.5   9:33/M
                      2    James Bowen                   Bike           2       39:17.9       59:01.3   3:01/M
 
    6       40           Relay-Istic Winners                                                1:38:04.9         
                     40    Jake Strickland               Run            5       16:35.3       16:35.3   8:18/M
                     40    Wendy Williford               Bike           7       50:13.4     1:07:34.7   3:52/M
 
    7        1           Deems Duo                                                          1:43:38.7         
                      1    Penny Deems                   Run            6       17:03.6       17:03.6   8:32/M
                      1    Ricky Deems                   Bike           9       57:33.4     1:15:15.0   4:26/M
 
    8        5           Old Bones                                                          1:53:17.3         
                      5    Karen Smith                   Run            9       26:16.7       26:16.7  13:08/M
                      5    John Smith                    Bike           4       43:27.9     1:10:38.5   3:21/M
 
    9        3           I B Pro Fun                                                        1:59:32.9         
                      3    James Bowen                   Run            8       23:05.8       23:05.8  11:33/M
                      3    Anna Tillman                  Bike           8       52:38.5     1:16:27.0   4:03/M