Tarpon Springs Sprint Triathlon

Age Group Results

September 12, 2015


Results By DRC Sports. Refer any questions to timing@drcsports.com


Elite Men:
Elite Women:
Age Group Men: Top Finishers 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Age Group Women: Top Finishers 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 70-74 75-79
Physically Challenged Men:
Physically Challenged Women: 0-99

Age Group

Top

Male Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 3 Nicholas Plaxton Largo FL 351 45 1 7:02.5 0:48.8 1 25:39.4 1:00.1 1 21:37.3 56:08.1 56:08.1
 
Top

Female Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 48 Nicole Geller Tampa FL 517 44 1 10:45.5 0:50.3 1 27:12.4 0:45.1 1 23:34.4 1:03:07.7 1:03:07.7
 
Top

Male Grand Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 16 Ryan Hatch Palm Harbor FL 216 51 1 7:56.3 0:40.0 1 26:45.5 0:48.2 1 23:17.2 59:27.2 59:27.2
 
Top

Female Grand Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 46 Bernadine Sanchez tampa FL 528 54 1 8:13.1 0:52.5 1 26:32.2 0:49.5 1 26:30.8 1:02:58.1 1:02:58.1
 
Top

Male Great Grand Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 David Morrow Tarpon Springs FL 328 61 1 8:26.9 0:31.1 1 24:58.6 0:35.3 1 20:46.8 55:18.7 55:18.7
 
Top

Female Great Grand Masters Winners

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 161 Nancy Wentink bradenton FL 488 61 1 11:05.7 1:08.4 1 30:27.2 1:06.3 1 29:52.8 1:13:40.4 1:13:40.4
 
Top

Male 19 and Under

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 34 Taylor Egg Temple Terrace FL 147 19 3 9:24.0 0:34.9 1 28:04.1 0:48.6 1 23:21.1 1:02:12.7 1:02:12.7
2 55 Gregory Hample Palm Harbor FL 207 15 1 6:26.9 1:07.2 3 31:53.5 0:46.7 2 23:53.5 1:04:07.8 1:04:07.8
3 84 Alexander Toal Palm Harbor FL 451 16 2 9:20.5 0:53.2 4 32:16.5 0:58.4 3 24:00.2 1:07:28.8 1:07:28.8
4 177 Ryan Lundahl Odessa FL 287 11 6 11:04.1 1:13.0 8 36:33.7 1:01.8 4 25:15.9 1:15:08.5 1:15:08.5
5 205 Jonathan Gomez Wesley Chapel FL 190 15 4 10:35.2 2:11.9 5 34:03.2 0:51.5 6 30:01.0 1:17:42.8 1:17:42.8
6 254 PARTICIPANT UNKNOWN Wrong Chip 435 0 10 17:55.5 2:10.2 2 31:10.8 1:49.3 5 29:07.9 1:22:13.7 1:22:13.7
7 263 Chase Harris Dunedin FL 531 17 5 10:38.8 1:57.5 7 35:49.5 1:09.4 7 34:02.4 1:23:37.6 1:23:37.6
8 265 Gavin Williamson Clearwater FL 498 14 7 11:27.5 2:36.5 6 34:05.3 0:58.9 8 34:49.2 1:23:57.4 1:23:57.4
9 352 Ian Reidy Tarpon Springs FL 370 18 8 12:32.5 5:18.0 9 39:58.9 1:48.0 9 38:45.6 1:38:23.0 1:38:23.0
 
Top

Female 19 and Under

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 213 Kelly Gallagher Tarpon Springs FL 183 17 1 8:48.6 3:11.9 1 34:47.4 0:50.2 1 30:42.1 1:18:20.2 1:18:20.2
2 250 Anna Randall Tampa FL 364 17 4 11:06.1 2:43.7 2 36:00.9 1:02.7 2 30:55.0 1:21:48.4 1:21:48.4
3 282 Sydney Shriver St. Petersburg FL 415 17 3 10:59.0 2:06.0 3 36:41.6 1:12.8 4 34:32.1 1:25:31.5 1:25:31.5
4 287 Maya Cox Tampa FL 108 15 2 10:41.1 1:26.3 5 40:03.5 0:59.2 3 33:32.0 1:26:42.1 1:26:42.1
5 322 Abigail Gwilt odessa FL 199 16 5 12:17.2 3:29.6 4 37:28.9 1:18.8 5 38:20.9 1:32:55.4 1:32:55.4
 
Top

Male 20 to 24

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 69 Adam Baals Tampa FL 541 24 8 41:36.5       30:57.9 1 23:28.0 1:05:54.3 1:05:54.3
2 89 Ryan D'Ambrosia Miami FL 116 22 1 9:18.3 2:13.3 2 32:10.6 0:37.3 2 23:35.2 1:07:54.7 1:07:54.7
3 140 Edward Palmer Dunedin FL 545 24 5 11:06.1 1:41.8 3 32:57.3 0:48.1 3 25:32.9 1:12:06.2 1:12:06.2
4 197 Daniel Peacock Palm Harbor FL 347 23 4 10:57.2 0:51.6 1 31:07.9 1:23.8 6 32:40.6 1:17:01.1 1:17:01.1
5 246 Marc Chavez Tarpon Springs FL 516 22 2 9:35.2 3:20.3 5 36:52.3 1:20.8 4 30:14.7 1:21:23.3 1:21:23.3
6 296 Alex Zheludov Land O Lakes FL 510 24 6 12:33.6 2:45.8 4 33:46.9 1:41.9 7 36:50.2 1:27:38.4 1:27:38.4
7 334 Robert Horne Tampa FL 233 23 3 10:24.7 17:31.8     37:56.3 5 30:26.4 1:35:05.0 1:35:05.0
8 377 Luke Benedict Trinity FL 599 23 7 14:19.5 15:16.0 6 39:13.9 3:03.4 8 40:34.8 1:52:27.6 1:52:27.6
 
Top

Female 20 to 24

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 87 Jessica Harris Tarpon Springs FL 212 23 2 8:45.8 1:10.7 1 30:50.7 1:43.6 1 25:17.3 1:07:48.1 1:07:48.1
2 206 Tara LaBrecque Winter Park FL 264 24 4 11:15.7 1:57.6 2 34:16.9 1:10.1 2 29:03.5 1:17:43.8 1:17:43.8
3 305 Kelli Colini Tampa FL 99 22 5 11:50.7 2:01.7 3 37:58.3 0:59.7 5 36:16.1 1:29:06.5 1:29:06.5
4 314 Carly Wright Ozona FL 506 22 7 15:39.8 1:29.5 4 39:25.4 1:46.1 3 32:43.6 1:31:04.4 1:31:04.4
5 315 Natalie Turaniczo Palm Harbor FL 461 22 3 11:14.5 2:32.5 5 42:18.1 1:20.7 4 33:42.5 1:31:08.3 1:31:08.3
6 319 Courtney Taylor Tampa FL 448 22 1 4:18.2 3:16.4 6 45:11.2 0:50.0 6 38:41.3 1:32:17.1 1:32:17.1
7 372 Hannah Everett Palm Harbor FL 155 22 6 12:36.4 1:39.2 7 48:52.7 0:41.2 7 43:25.0 1:47:14.5 1:47:14.5
 
Top

Male 25 to 29

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 37 Wayne Schmidt Seminole FL 399 29 4 9:31.7 0:43.4 1 28:26.3 0:41.3 2 23:00.6 1:02:23.3 1:02:23.3
2 47 Alexander Duren South Pasadena FL 142 27 2 9:17.7 1:12.2 3 29:01.4 0:53.7 1 22:37.5 1:03:02.5 1:03:02.5
3 56 Josue Mazariegos Lithia FL 309 25 3 9:19.3 1:45.8 4 29:02.3 0:48.7 3 23:12.6 1:04:08.7 1:04:08.7
4 76 Mark Roldan New Port Richey FL 379 28 6 9:58.6 1:15.8 5 29:28.7 1:32.6 4 24:36.9 1:06:52.6 1:06:52.6
5 85 Ryan Malkiewicz Largo FL 295 29 1 7:57.3 2:29.2 2 28:29.5 1:40.9 6 26:53.8 1:07:30.7 1:07:30.7
6 116 Nico Koop Winter Park FL 258 26 5 9:43.9 1:11.9 6 30:42.7 0:42.3 7 28:00.9 1:10:21.7 1:10:21.7
7 222 Kevin Imperiale Palm Harbor FL 240 29 8 11:28.5 2:55.8 8 38:32.2 0:29.8 5 26:17.0 1:19:43.3 1:19:43.3
8 244 Ross Batiste Dunedin FL 42 28 7 11:25.0 2:08.4 7 38:12.8 0:54.1 8 28:24.3 1:21:04.6 1:21:04.6
9 281 Aaron Foster Clearwater FL 175 27 9 13:51.9 1:53.9 9 39:04.6 1:47.7 9 28:50.1 1:25:28.2 1:25:28.2
 
Top

Female 25 to 29

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 162 Jaime Herzig St petersburg FL 224 28 1 9:11.7 1:22.9 1 32:58.7 1:03.0 1 29:07.7 1:13:44.0 1:13:44.0
2 235 Melinda Duren St. Petersburg FL 143 27 3 10:47.3 1:13.7 2 33:50.5 1:15.0 5 33:28.1 1:20:34.6 1:20:34.6
3 241 Kelly Vaas Tampa FL 466 27 7 12:06.9 1:48.2 3 35:20.8 1:04.6 2 30:28.7 1:20:49.2 1:20:49.2
4 270 Amy Batiste Dunedin FL 41 26 6 11:37.2 3:23.9 4 36:57.2 0:42.8 3 32:07.5 1:24:48.6 1:24:48.6
5 294 Samantha Vincenti Tampa FL 467 25 8 13:26.9 2:11.5 5 37:12.6 2:03.9 4 32:39.5 1:27:34.4 1:27:34.4
6 313 Breanna Campion Tarpon Springs FL 78 29 5 11:29.3 1:54.7 7 39:01.4 2:39.1 7 35:52.9 1:30:57.4 1:30:57.4
7 354 Estefania Wallis Tarpon Springs FL 553 28 9 20:34.7 2:11.0 6 38:08.8 2:00.5 6 35:52.2 1:38:47.2 1:38:47.2
8 356 Kaitlin Sapp St. Petersburg FL 395 27 4 11:23.1 2:22.4 8 39:20.8 3:04.6 9 43:47.4 1:39:58.3 1:39:58.3
9 359 Lauren Keith Tampa FL 251 28 2 10:03.3 3:34.7 9 47:06.0 2:13.9 8 37:55.6 1:40:53.5 1:40:53.5
 
Top

Male 30 to 34

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 2 Kai Kline Dunedin FL 256 31 4 8:14.9 0:36.0 1 25:27.4 0:33.7 1 20:32.9 55:24.9 55:24.9
2 5 James Rankin Tampa FL 365 34 2 7:46.2 0:34.1 2 25:46.8 0:43.3 5 22:16.1 57:06.5 57:06.5
3 11 Vinicius Almeida Saint Petersburg FL 524 33 3 7:51.0 0:43.3 5 27:59.4 0:30.5 3 21:13.9 58:18.1 58:18.1
4 14 Gavin Howell Tampa FL 237 30 1 7:44.1 1:42.2 3 27:21.0 1:05.1 2 20:57.6 58:50.0 58:50.0
5 45 Erik Meyer clearwater FL 319 32 12 10:21.3 1:04.2 4 27:28.1 0:47.6 6 23:15.5 1:02:56.7 1:02:56.7
6 67 Michael DImperio Tarpon Springs FL 131 33 7 9:36.3 1:06.5 6 29:10.3 1:00.1 9 24:59.9 1:05:53.1 1:05:53.1
7 73 TIm Dedrick Sarasota FL 122 33 8 9:37.3 1:43.6 11 32:30.2 0:41.4 4 21:57.1 1:06:29.6 1:06:29.6
8 81 Matt Pickens Valrico FL 349 33 6 9:12.9 1:01.3 7 29:21.2 1:02.0 12 26:41.1 1:07:18.5 1:07:18.5
9 106 Christian Restrepo tampa FL 371 30 9 9:39.7 1:53.8 8 31:11.8 0:59.0 10 25:50.0 1:09:34.3 1:09:34.3
10 108 Oscar Medellin dunedin FL 318 32 14 11:13.1 1:43.0 12 33:01.5 0:32.9 7 23:27.2 1:09:57.7 1:09:57.7
11 124 Robert Romano tarpon springs FL 380 31 5 9:00.6 2:28.7 9 32:05.8 1:46.2 11 25:54.9 1:11:16.2 1:11:16.2
12 170 James Holland Temple Terrace FL 229 34 16 12:22.7 2:39.3 14 33:49.9 0:40.8 8 24:52.5 1:14:25.2 1:14:25.2
13 180 Bret Sapp St. Petersburg FL 394 30 10 9:43.6 2:03.9 15 34:29.5 1:33.5 13 27:58.0 1:15:48.5 1:15:48.5
14 190 Jonathan Sellers Tampa FL 408 31 11 10:12.6 1:13.9 10 32:21.1 0:53.1 16 31:32.1 1:16:12.8 1:16:12.8
15 204 George Palaidis Hollywood FL 343 33 13 10:34.8 1:25.6 13 33:13.4 1:40.8 15 30:43.6 1:17:38.2 1:17:38.2
16 237 Daniel Bennett Lutz FL 46 30 15 11:42.7 2:02.7 16 36:14.4 0:41.2 14 29:56.8 1:20:37.8 1:20:37.8
17 371 Daryl Wurzbacher Plant City FL 564 32 17 26:38.1 1:54.2 17 42:16.2 1:12.6 17 35:07.1 1:47:08.2 1:47:08.2
 
Top

Female 30 to 34

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 109 Heather Hornstein St Petersburg FL 234 34 1 9:14.9 1:50.3 2 30:08.3 1:30.4 3 27:14.8 1:09:58.7 1:09:58.7
2 135 Amanda Henry Land o lakes FL 222 31 3 11:47.5 1:23.0 1 29:36.4 1:03.3 6 28:06.0 1:11:56.2 1:11:56.2
3 141 Kathryn Erickson Wesley Chapel FL 152 34 4 11:51.6 1:19.5 3 31:46.9 0:56.9 2 26:18.3 1:12:13.2 1:12:13.2
4 207 Valerie Mirelman St. Petersburg FL 323 30 5 11:52.4 1:15.9 6 36:08.6 1:06.6 4 27:27.3 1:17:50.8 1:17:50.8
5 242 Melissa Flores Tarpon Springs FL 571 32 6 12:00.2 2:06.3 8 38:05.4 0:51.7 5 27:53.6 1:20:57.2 1:20:57.2
6 253 Jessica Nicolai Spring Hill FL 332 31 8 12:24.0 2:03.3 4 34:25.0 0:53.2 10 32:17.6 1:22:03.1 1:22:03.1
7 292 Kristen St Jean Safety Harbor FL 432 34 11 16:12.2 2:17.6 7 36:53.9 1:50.8 8 29:58.0 1:27:12.5 1:27:12.5
8 301 Colleen O'Brien Tampa FL 335 31 12 16:25.3 4:31.3 11 40:55.2 2:28.2 1 24:22.8 1:28:42.8 1:28:42.8
9 323 Laura Stack Safety Harbor FL 434 34 2 10:26.2 3:39.1 10 39:02.4 5:19.1 12 34:29.0 1:32:55.8 1:32:55.8
10 332 Melissa Traum New Port Richey FL 456 31 14 17:19.5 1:54.7 5 35:27.5 1:45.8 14 37:53.1 1:34:20.6 1:34:20.6
11 343 Kendra Simmons Casselberry FL 418 30 10 14:43.0 2:15.4 9 38:22.0 1:34.9 15 39:13.6 1:36:08.9 1:36:08.9
12 344 Anne Sandau Palm Harbor FL 393 33 7 12:12.2 2:51.2 14 47:33.4 2:40.5 9 31:11.9 1:36:29.2 1:36:29.2
13 345 Karen Moroz Clearwater FL 560 33 15 20:03.0 2:52.9 13 42:37.8 1:29.3 7 29:43.0 1:36:46.0 1:36:46.0
14 355 Michelle Adams-Manning Jacksonville FL 22 33 13 17:17.2 2:42.3 12 40:57.6 2:16.1 13 36:27.7 1:39:40.9 1:39:40.9
15 358 Krystal Nix Clearwater FL 333 34 9 14:27.5 2:10.5 15 48:22.1 2:32.9 11 33:08.7 1:40:41.7 1:40:41.7
 
Top

Male 35 to 39

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Rick Brown Valrico FL 70 39 11 9:11.0 1:16.4 1 25:39.7 0:42.8 1 19:39.5 56:29.4 56:29.4
2 18 Rick Bennett Oldsmar FL 47 37 15 9:48.2 0:38.1 3 27:16.7 0:37.1 4 21:34.9 59:55.0 59:55.0
3 21 MATT JEROME clearwater FL 244 37             27 1:01:10.0 1:01:10.0 1:01:10.0
4 24 Richard Klobuchar Oldsmar FL 257 35 13 9:27.4 0:44.6 5 27:25.5   7 23:46.9 1:01:24.4 1:01:24.4
5 38 Adam Anderlik Largo FL 23 36 3 8:19.2 0:51.0 6 27:41.0 1:00.8 10 24:32.3 1:02:24.3 1:02:24.3
6 51 Kevin Harris Palm Harbor FL 213 38 16 9:50.8 1:45.8 2 27:10.6 1:31.1 5 23:16.3 1:03:34.6 1:03:34.6
7 57 Pedro Rodriguez Orlando FL 378 35 7 8:44.0 2:05.4 12 30:38.8 1:42.0 2 21:04.6 1:04:14.8 1:04:14.8
8 60 Rich Clements Pinellas park FL 96 37 5 8:28.0 1:08.4 11 30:28.0 0:56.4 6 23:38.6 1:04:39.4 1:04:39.4
9 61 Dan Lindley Tampa FL 277 35 21 10:56.3 1:37.2 8 29:21.0 1:14.1 3 21:30.9 1:04:39.5 1:04:39.5
10 63 Stephen Hanff Dunedin FL 208 35 2 7:42.5 1:24.8 13 31:06.8 0:31.2 9 24:07.2 1:04:52.5 1:04:52.5
11 72 Samuel Grebe tampa FL 193 35 10 9:08.0 1:29.6 9 29:35.1 1:03.7 12 25:11.4 1:06:27.8 1:06:27.8
12 74 James Dawson Tampa FL 120 36 6 8:29.1 1:16.4 4 27:22.2 1:15.3 19 28:19.3 1:06:42.3 1:06:42.3
13 75 Tim Shaver Palm Harbor FL 411 37 14 9:38.9 1:35.9 7 29:00.2 0:58.5 13 25:34.0 1:06:47.5 1:06:47.5
14 79 Marc Carpenter Spring Hill FL 84 35 4 8:20.6 1:21.2 16 32:35.5 0:46.1 8 24:06.2 1:07:09.6 1:07:09.6
15 92 Adam Willis Punta Gorda FL 500 35 23 11:21.0 1:26.1 10 29:47.0 0:59.7 11 24:35.9 1:08:09.7 1:08:09.7
16 126 Hoyt Carrier Brandon FL 87 35 8 8:52.7 1:00.9 14 31:15.9 0:32.8 20 29:45.1 1:11:27.4 1:11:27.4
17 129 Michael Sampson Clearwater FL 532 38 1 7:11.8 2:12.2 19 32:56.4 1:13.3 18 27:59.0 1:11:32.7 1:11:32.7
18 165 John Coreano Tampa FL 103 36 20 10:48.7 2:37.1 17 32:47.6 1:04.2 14 26:49.3 1:14:06.9 1:14:06.9
19 167 Matt Lacey Cocoa Beach FL 265 37 9 8:58.9 1:41.9 15 31:21.0 1:35.8 21 30:32.8 1:14:10.4 1:14:10.4
20 174 John Flores New port richey FL 171 37 22 11:06.0 2:01.5 20 32:59.2 0:58.1 17 27:52.5 1:14:57.3 1:14:57.3
21 175 Brian Heckman TAMPA FL 218 37 12 9:26.4 2:49.6 22 34:49.0 1:00.3 15 26:53.2 1:14:58.5 1:14:58.5
22 215 Aristidis Zachas Dunwoody GA 509 38 18 10:29.8 2:43.9 18 32:54.0 1:12.1 22 31:07.1 1:18:26.9 1:18:26.9
23 243 Kenneth Plunkett Land O Lakes FL 352 37 17 10:04.3 2:31.3 21 34:26.6 1:41.6 23 32:19.0 1:21:02.8 1:21:02.8
24 300 Paul Stykitus Palm Harbor FL 440 35 25 11:50.6 5:11.5 23 42:04.0 2:38.3 16 26:56.1 1:28:40.5 1:28:40.5
25 307 Daniel Morris Dade City FL 326 37 26 55:33.9       31:08.6 24 32:35.2 1:29:40.3 1:29:40.3
26 360 Carlos Ayala Pinellas Park FL 32 38 24 11:32.1 4:11.9 25 47:36.8 1:43.1 25 36:01.4 1:41:05.3 1:41:05.3
27 364 Nicholas Fatolitis Tarpon Springs FL 160 38 19 10:37.5 4:20.0 24 42:19.5 4:07.6 26 41:46.9 1:43:11.5 1:43:11.5
 
Top

Female 35 to 39

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 27 Yelena Maloney Tampa FL 548 35 13 11:17.1 0:59.9 1 27:28.7 0:45.7 1 21:01.9 1:01:33.3 1:01:33.3
2 80 Meghan Spuler Lutz FL 431 35 4 9:44.0 1:21.4 2 29:25.8 0:47.8 6 25:56.6 1:07:15.6 1:07:15.6
3 95 Sarah Tomacruz Tampa FL 453 35 8 10:26.6 1:46.3 5 31:04.3 1:06.1 3 24:06.4 1:08:29.7 1:08:29.7
4 103 Sonja Olson Tampa FL 337 38 3 9:40.1 0:58.8 3 29:51.3 1:25.3 9 27:28.4 1:09:23.9 1:09:23.9
5 111 Julie Blum Largo FL 55 36 2 9:00.2 1:35.7 11 34:27.8 1:00.2 2 24:04.2 1:10:08.1 1:10:08.1
6 115 Libby Boosalis tampa FL 57 35 1 7:36.0 1:54.1 8 32:16.6 0:51.7 10 27:43.1 1:10:21.5 1:10:21.5
7 123 Stacy Gumula Tampa FL 198 35 10 10:50.0 1:33.4 7 32:06.1 1:07.7 5 25:32.0 1:11:09.2 1:11:09.2
8 155 Kate Wentzel Clearwater FL 489 38 11 10:54.9 2:08.3 9 33:35.5 1:28.2 4 25:02.8 1:13:09.7 1:13:09.7
9 166 Kris Norcross Palm Harbor FL 334 39 9 10:35.9 1:13.6 4 30:22.6 1:53.2 15 30:02.0 1:14:07.3 1:14:07.3
10 186 Somer Scarano palm harbor FL 397 35 17 11:57.4 1:31.5 19 35:19.3 1:01.7 7 26:12.6 1:16:02.5 1:16:02.5
11 196 Shelley Tolbert Lutz FL 452 35 14 11:29.7 2:24.4 14 34:44.9 0:55.4 8 27:19.0 1:16:53.4 1:16:53.4
12 216 Nicole Kozel Safety Harbor FL 259 35 16 11:43.6 1:52.6 16 34:59.3 0:53.3 12 29:07.9 1:18:36.7 1:18:36.7
13 223 Lindsay Whitney Lutz FL 493 36 15 11:38.0 1:40.3 12 34:32.9 1:29.0 16 30:28.7 1:19:48.9 1:19:48.9
14 231 Heidi Biringer Lutz FL 51 35 12 11:08.6 2:16.5 13 34:44.6 2:32.8 14 29:34.7 1:20:17.2 1:20:17.2
15 238 Constance Trojanowski Tampa FL 458 39 6 10:11.3 1:50.7 6 31:22.1 2:00.6 24 35:15.2 1:20:39.9 1:20:39.9
16 252 Emily Lindley Tampa FL 278 35 5 10:03.7 1:58.8 15 34:52.6 1:45.3 18 33:21.6 1:22:02.0 1:22:02.0
17 262 Linsey DeLuca St. Petersburg FL 125 35 7 10:16.3 1:42.0 18 35:14.5 1:23.5 23 34:46.7 1:23:23.0 1:23:23.0
18 276 Melody Maczko Trinity FL 293 37 28 14:54.9 3:00.7 20 37:26.6 1:05.9 11 28:53.6 1:25:21.7 1:25:21.7
19 283 Xuan Nguyen Tampa FL 9 38 31 17:08.6 1:09.5 10 34:01.9 1:07.0 17 32:11.6 1:25:38.6 1:25:38.6
20 295 Gabriela Hamilton Tampa FL 206 35 19 12:15.3 1:44.4 23 38:42.1 1:14.1 20 33:41.9 1:27:37.8 1:27:37.8
21 297 Sylvia Brown Tampa FL 72 35 23 13:14.1 3:05.5 27 40:26.9 1:34.9 13 29:29.3 1:27:50.7 1:27:50.7
22 304 Jessica Zamora Clearwater FL 546 38 21 12:16.6 2:33.2 17 35:02.4 1:39.8 27 37:29.5 1:29:01.5 1:29:01.5
23 312 Catherine Clement Tampa FL 558 38 20 12:15.8 2:32.1 25 39:11.2 2:15.2 22 34:20.8 1:30:35.1 1:30:35.1
24 320 Aleksandra Karolak Tampa FL 249 38 26 14:23.3 3:59.2 22 38:07.1 2:49.5 19 33:30.5 1:32:49.6 1:32:49.6
25 336 Heather Hoffman New Port Richey FL 226 39 24 13:18.0 2:10.6 28 40:39.6 1:13.6 28 37:53.0 1:35:14.8 1:35:14.8
26 338 Erika McPeck St Petersburg FL 317 39 30 15:23.8 4:39.9 21 38:02.6 3:25.3 21 33:50.3 1:35:21.9 1:35:21.9
27 340 Bess McNamara Tampa FL 316 38 29 14:57.3 4:15.4 24 38:55.2 1:29.3 26 36:26.0 1:36:03.2 1:36:03.2
28 361 Cindy Christie Tarpon Springs FL 94 38 27 14:49.4 3:27.9 30 42:49.2 4:15.2 25 36:08.5 1:41:30.2 1:41:30.2
29 363 Anna Andriotis Tarpon Springs FL 24 38 18 12:03.2 2:24.7 29 42:43.0 1:38.4 30 42:52.6 1:41:41.9 1:41:41.9
30 368 Vicky Hopper St Petersburg FL 232 39 22 12:28.5 2:55.8 26 39:53.6 2:43.5 32 47:46.1 1:45:47.5 1:45:47.5
31 375 Kelly Kent Tampa FL 254 39 25 14:05.8 2:57.4 31 45:36.4 4:09.2 31 43:21.9 1:50:10.7 1:50:10.7
32 383 Louisa Kern Trinity FL 598 37 32 17:19.7 15:15.1 32 48:12.4 2:09.4 29 38:25.8 2:01:22.4 2:01:22.4
 
Top

Male 40 to 44

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 6 Chris Smith Palm Harbor FL 426 40 1 7:28.6 1:07.1 6 26:56.6 0:41.2 2 21:00.3 57:13.8 57:13.8
2 8 Jason Hassell Tarpon Springs FL 215 41 2 7:49.3 0:45.8 5 26:54.7 0:47.9 5 21:46.9 58:04.6 58:04.6
3 10 Ryan Kaelin Trinity FL 248 42 11 9:49.7 0:34.7 7 27:12.9 0:58.4 1 19:37.9 58:13.6 58:13.6
4 17 John Warcop Tampa FL 480 42 9 9:39.0 1:02.9 4 26:45.4 0:51.7 3 21:11.4 59:30.4 59:30.4
5 20 Christopher Swere Trinity FL 447 43 6 9:19.9 0:35.0 3 26:39.1 0:33.1 10 23:23.9 1:00:31.0 1:00:31.0
6 26 Rob Lamke Tampa FL 267 44 3 8:24.4 0:59.6 8 27:13.2 0:43.3 13 24:10.8 1:01:31.3 1:01:31.3
7 28 David Whiddon Palm Harbor FL 491 44 8 9:38.4 0:42.3 1 26:21.9 0:59.0 12 23:57.8 1:01:39.4 1:01:39.4
8 36 Douglas Whiteley Trinity FL 492 44 15 10:27.5 1:26.7 2 26:29.2 1:00.0 8 22:57.3 1:02:20.7 1:02:20.7
9 42 Bob Robertson Tampa FL 376 42 4 8:34.5 1:04.1 15 28:35.3 0:53.1 11 23:30.4 1:02:37.4 1:02:37.4
10 43 Chris Malette Tampa FL 294 41 23 10:46.9 1:13.6 10 28:01.4 0:45.8 6 21:54.2 1:02:41.9 1:02:41.9
11 50 Jim Martin Tampa FL 303 44 16 10:28.5 1:18.8 9 27:55.3 1:51.2 4 21:45.5 1:03:19.3 1:03:19.3
12 59 Todd Hackett Dunedin FL 202 42 7 9:36.9 2:01.7 14 28:31.6 1:05.2 9 23:18.0 1:04:33.4 1:04:33.4
13 78 Tony Delavan Lutz FL 123 43 14 10:17.9 0:47.8 19 30:00.2 1:00.1 14 25:03.1 1:07:09.1 1:07:09.1
14 91 Chris Baum Enterprise AL 530 42 5 9:02.6 1:50.0 18 29:46.7 1:53.5 15 25:27.5 1:08:00.3 1:08:00.3
15 94 Cesar Cardona Palm Harbor FL 81 44 24 10:49.4 3:17.9 21 30:34.5 0:47.7 7 22:56.9 1:08:26.4 1:08:26.4
16 112 Justin Garvin brooksville FL 515 40 27 10:59.1 2:01.0 22 30:44.2 0:36.1 16 25:51.3 1:10:11.7 1:10:11.7
17 117 Randall Master Tampa FL 306 43 29 11:04.9 1:43.0       31 57:39.1 1:10:27.0 1:10:27.0
18 127 Kevin Price Clearwater FL 357 43 21 10:40.4 2:04.6 17 29:30.4 0:52.8 21 28:20.2 1:11:28.4 1:11:28.4
19 128 Mark Foster Largo FL 176 41 13 9:59.4 1:37.0 12 28:24.8 1:29.2 24 30:01.7 1:11:32.1 1:11:32.1
20 148 Anthony Presley Saint Petersburg FL 355 43 18 10:31.7 2:11.7 16 29:01.5 2:06.0 23 28:58.4 1:12:49.3 1:12:49.3
21 150 Brad Martz Tampa FL 304 44 10 9:40.3 0:53.5 11 28:12.1 1:02.0 27 33:04.3 1:12:52.2 1:12:52.2
22 151 Chris St Pierre Tarpon Springs FL 433 44 26 10:57.8 2:34.7 20 30:10.9 1:48.8 19 27:21.4 1:12:53.6 1:12:53.6
23 152 Andrew Proper tarpon springs FL 359 41 19 10:36.0 1:55.8 24 32:21.1 0:45.0 18 27:20.4 1:12:58.3 1:12:58.3
24 154 Brice Brown Tampa FL 68 40 22 10:46.9 1:17.6 25 32:44.2 1:28.8 17 26:50.2 1:13:07.7 1:13:07.7
25 160 Chet Justice Tampa FL 637 43 31 40:08.3       29:51.1 26 32:33.9 1:13:31.4 1:13:31.4
26 182 Mathew Krueger Palm Harbor FL 262 40 20 10:37.9 2:20.1 27 33:18.4 1:50.3 20 27:48.2 1:15:54.9 1:15:54.9
27 200 Jason Levy Clearwater FL 274 40 17 10:30.1 2:04.5 23 31:29.2 1:43.2 25 31:31.3 1:17:18.3 1:17:18.3
28 201 Gary Wilson Trinity FL 501 43 12 9:52.5 3:14.4 29 34:57.0 0:35.0 22 28:45.2 1:17:24.1 1:17:24.1
29 285 Ryan Allen Palm Harbor FL 527 41 28 11:04.2 3:36.7 13 28:25.2 2:57.2 29 40:20.7 1:26:24.0 1:26:24.0
30 309 Paul Williamson Clearwater FL 499 44 30 17:26.4 1:39.8 28 34:55.7 1:06.6 28 34:49.0 1:29:57.5 1:29:57.5
31 326 Ryan Clarke St Petersburg FL 95 40 25 10:56.6 3:01.0 26 32:45.7 2:17.0 30 44:43.1 1:33:43.4 1:33:43.4
 
Top

Female 40 to 44

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 68 THERESA TROIANI TAMPA FL 457 40 2 9:16.1 0:56.3 1 27:16.7 1:19.7 3 27:05.3 1:05:54.1 1:05:54.1
2 102 Jenn Torr Palm Harbor FL 454 41 1 9:10.3 1:31.4 4 31:13.0 0:57.1 1 26:29.9 1:09:21.7 1:09:21.7
3 131 christine worms lutz FL 504 40 5 10:34.5 1:03.1 3 29:45.8 1:18.8 7 28:56.7 1:11:38.9 1:11:38.9
4 137 Jennifer Sawyer Palm Harbor FL 396 42 10 11:34.5 1:15.1 2 29:39.4 1:10.2 5 28:19.5 1:11:58.7 1:11:58.7
5 187 Jodi Frazier Tampa FL 179 42 3 10:18.1 1:25.9 15 35:27.9 2:09.0 2 26:45.8 1:16:06.7 1:16:06.7
6 192 Alyssa McKeown Tierra Verde FL 312 41 8 10:51.0 1:30.7 7 32:06.3 1:35.6 11 30:31.1 1:16:34.7 1:16:34.7
7 199 Donna Donati-Waddell Tarpon Springs FL 136 44 13 12:09.6 1:45.8 5 32:03.0 1:45.8 8 29:27.8 1:17:12.0 1:17:12.0
8 212 Elizabeth Frazier Tampa FL 178 42 6 10:47.5 2:16.7 14 34:47.8 1:43.0 6 28:39.8 1:18:14.8 1:18:14.8
9 217 Liz Vultao new port richey FL 470 44 17 13:20.5 2:19.9 13 33:54.1 0:51.6 4 28:11.7 1:18:37.8 1:18:37.8
10 221 Athena Lynch Tampa FL 289 40 7 10:49.5 1:44.9 9 32:43.5 0:47.6 13 33:15.6 1:19:21.1 1:19:21.1
11 225 Luci Krueger Lutz FL 261 42 15 12:32.3 1:35.3 11 33:45.7 2:09.4 9 30:00.5 1:20:03.2 1:20:03.2
12 249 Karin Small Palm Harbor FL 556 41 11 11:52.3 1:40.3 12 33:48.5 1:21.8 12 33:00.1 1:21:43.0 1:21:43.0
13 261 Sheri Shaw Trinity FL 413 41 12 12:04.9 3:06.4 16 35:31.6 2:09.0 10 30:19.2 1:23:11.1 1:23:11.1
14 277 Jennifer Leondike Hernando Beach FL 273 43 14 12:13.7 1:43.5 6 32:04.8 1:10.4 16 38:09.7 1:25:22.1 1:25:22.1
15 279 Deborah Pace Palm Harbor FL 340 43 16 12:43.2 1:42.4 10 32:56.5 1:09.2 15 36:53.4 1:25:24.7 1:25:24.7
16 280 Amber Fleming Wesley Chapel FL 168 44 4 10:30.4 2:14.1 17 35:40.3 1:45.2 14 35:14.7 1:25:24.7 1:25:24.7
17 349 Susan Elliott Temple Terrace FL 148 43 18 13:20.8 4:20.1 18 37:58.3 2:05.5 17 40:18.4 1:38:03.1 1:38:03.1
18 353 Grieta Patenaude St. Petersburg FL 344 42 9 11:33.8 2:11.7 8 32:36.2 1:14.7 19 50:49.1 1:38:25.5 1:38:25.5
19 380 Tara Mattiacci Tarpon Springs FL 549 43 20 16:08.1 2:52.2 20 48:16.8 1:34.1 18 45:56.0 1:54:47.2 1:54:47.2
 
Top

Male 45 to 49

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 7 Craig Emery Clearwater FL 149 47 3 8:50.1 0:42.6 1 26:00.9 0:48.0 3 20:52.4 57:14.0 57:14.0
2 9 Stan Fivecoat Trinity FL 167 46 10 9:40.9 0:58.5 3 26:20.7 0:49.6 1 20:19.9 58:09.6 58:09.6
3 12 Joe Mattiacci Tampa FL 308 45 6 8:56.4 1:02.9 6 26:41.1 0:47.5 4 20:58.5 58:26.4 58:26.4
4 13 Troy Ford Tampa FL 173 46 1 7:23.9 1:08.8 7 27:20.4 1:02.7 5 21:36.5 58:32.3 58:32.3
5 15 Phillip Wade Tampa FL 539 45 8 9:07.2 0:50.5 2 26:12.6 0:48.2 7 22:14.9 59:13.4 59:13.4
6 19 Bill Cottrell Palm Harbor FL 105 46 9 9:34.6 0:49.0 9 28:49.9 0:41.4 2 20:26.5 1:00:21.4 1:00:21.4
7 23 Matt Cremers Dallas GA 547 46 7 9:06.3 0:56.1 5 26:40.3 0:47.9 8 23:44.5 1:01:15.1 1:01:15.1
8 52 Brian Weible Safety Harbor FL 484 46 11 9:45.1 1:39.9 11 29:08.6 1:27.1 6 21:45.7 1:03:46.4 1:03:46.4
9 54 Steven Beljic Seminole FL 45 46 4 8:52.3 1:14.2 4 26:25.5 1:09.0 12 26:19.6 1:04:00.6 1:04:00.6
10 58 Michael Mullins Seffner FL 329 46 2 8:11.6 0:50.8 15 29:54.3 0:32.4 9 25:03.2 1:04:32.3 1:04:32.3
11 82 Jonathan Poggi Palm Harbor FL 353 45 5 8:53.4 0:49.3 8 28:34.4 0:48.5 16 28:13.1 1:07:18.7 1:07:18.7
12 96 Todd Krueger Lutz FL 263 47 13 9:53.1 1:46.5 17 30:28.0 1:01.6 11 25:50.7 1:08:59.9 1:08:59.9
13 101 Bill Cosper Palm Harbor FL 104 47 22 11:42.2 1:21.4 12 29:39.0 1:15.1 10 25:23.3 1:09:21.0 1:09:21.0
14 120 John Biggs Lehigh Acres FL 50 47 16 10:55.0 1:03.5 13 29:43.0 1:35.6 15 27:28.1 1:10:45.2 1:10:45.2
15 136 Khiem Cao new port richey FL 80 46 24 11:50.1 1:51.3 18 30:55.4 0:40.7 14 26:40.6 1:11:58.1 1:11:58.1
16 139 Patrick Fischer-Carne new smyrna beach FL 166 45 12 9:49.4 2:14.8 14 29:50.9 1:52.3 17 28:14.9 1:12:02.3 1:12:02.3
17 163 Doug Waddell Tarpon Springs FL 472 49 15 10:45.1 1:21.3 16 30:13.6 0:59.5 20 30:31.5 1:13:51.0 1:13:51.0
18 171 Todd Ashcraft Lutz FL 30 45 25 11:57.8 1:18.9 10 28:58.2 0:43.0 22 31:29.9 1:14:27.8 1:14:27.8
19 184 Shannon Maness Trinity FL 299 47 26 14:17.1 1:50.0 20 32:05.8 1:07.8 13 26:36.6 1:15:57.3 1:15:57.3
20 229 Jacek Pawelec New Port Richey FL 346 46 23 11:47.6 3:27.3 21 32:55.8 0:54.8 21 31:08.7 1:20:14.2 1:20:14.2
21 230 Shawn Mack Gainesville FL 292 47 19 11:18.0 2:58.8 19 31:41.3 1:25.8 24 32:51.5 1:20:15.4 1:20:15.4
22 239 Evan Unger Trinity FL 465 49 21 11:31.6 3:25.2 27 35:38.4 1:00.1 18 29:07.4 1:20:42.7 1:20:42.7
23 266 David Harris Tampa FL 211 47 27 15:53.4 2:22.5 23 33:57.2 2:10.3 19 29:56.0 1:24:19.4 1:24:19.4
24 271 Kyle Maryanski tarpon springs FL 305 46 20 11:22.8 3:19.1 26 35:03.1 2:22.6 23 32:44.7 1:24:52.3 1:24:52.3
25 273 David Buelk Land O Lakes FL 73 46 14 10:00.8 3:19.4 25 34:16.9 1:12.1 26 36:08.0 1:24:57.2 1:24:57.2
26 278 Marc Pace Palm Harbor FL 341 46 17 10:59.9 2:11.9 22 33:16.5 1:18.8 28 37:36.6 1:25:23.7 1:25:23.7
27 286 Jeff Deren Oldsmar FL 128 46 18 11:17.7 2:42.2 24 33:58.3 2:19.4 27 36:12.7 1:26:30.3 1:26:30.3
28 382 Patrick Wallis Tarpon Springs FL 552 48 28 38:35.1 2:12.2 28 38:11.4 1:58.3 25 35:49.9 1:56:46.9 1:56:46.9
 
Top

Female 45 to 49

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 65 Tina Vornheder Palm Harbor FL 468 47 4 10:24.6 0:50.1 2 28:55.3 0:35.5 1 24:27.2 1:05:12.7 1:05:12.7
2 66 Michele Baladakis Tarpon Springs FL 38 46 1 9:38.9 0:36.2 1 27:55.6 0:35.1 7 27:00.6 1:05:46.4 1:05:46.4
3 98 Patricia Daulton New Port Richey FL 117 48 7 11:13.7 1:06.8 4 29:27.6 1:10.1 4 26:05.0 1:09:03.2 1:09:03.2
4 107 Debbie Ozner Anderson Terra Ceia FL 339 49 2 9:40.5 1:04.2 3 29:15.2 0:52.2 12 29:00.5 1:09:52.6 1:09:52.6
5 113 Marjorie Escobio Lithia FL 153 49 5 10:45.3 1:36.3 7 30:33.9 1:07.1 5 26:15.2 1:10:17.8 1:10:17.8
6 121 Melanie Walters Clearwater FL 476 45 8 11:20.2 1:09.9 6 29:56.4 1:37.8 6 26:41.9 1:10:46.2 1:10:46.2
7 147 Lori Dunlap Palm Harbor FL 550 48 6 10:57.7 1:11.1 5 29:31.8 0:55.5 14 29:57.0 1:12:33.1 1:12:33.1
8 172 Tonya Svoboda Lutz FL 445 46 15 13:05.8 1:43.8 9 31:54.5 2:10.5 3 25:49.2 1:14:43.8 1:14:43.8
9 176 Shannon StPierre Tarpon Springs FL 437 45 11 11:53.6 2:31.4 16 33:37.5 1:14.2 2 25:47.3 1:15:04.0 1:15:04.0
10 183 Brenda Loggins Tampa FL 283 46 3 9:42.7 1:13.1 8 31:30.3 1:23.0 18 32:06.6 1:15:55.7 1:15:55.7
11 211 Gina Schiro tampa FL 398 49 16 13:17.0 2:12.3 13 32:42.0 1:35.2 10 28:24.6 1:18:11.1 1:18:11.1
12 236 Michelle Scholet NEW PORT RICHEY FL 400 46 12 12:25.8 1:55.6 12 32:35.3 1:35.8 17 32:03.2 1:20:35.7 1:20:35.7
13 245 Melissa Ransdell Tampa FL 366 49 10 11:45.6 1:32.4 23 39:12.5 0:46.7 8 27:57.3 1:21:14.5 1:21:14.5
14 247 Christine Ashcraft Lutz FL 29 45 24 15:27.1 1:21.3 10 32:16.5 1:40.0 16 30:40.2 1:21:25.1 1:21:25.1
15 251 April Chonsky ST PETERSBURG FL FL 93 49 21 15:06.2 1:47.4 17 34:56.0 1:49.8 9 28:13.9 1:21:53.3 1:21:53.3
16 269 Christine Wise New Port Richey FL 502 47 22 15:14.0 2:08.8 11 32:18.4 2:39.4 19 32:21.6 1:24:42.2 1:24:42.2
17 272 Sherri Lennon Tampa FL 272 45 13 12:49.3 2:42.7 15 33:02.2 0:48.1 21 35:31.1 1:24:53.4 1:24:53.4
18 284 Erin Cochran Daly hernando beach FL 544 45 17 13:52.3 4:02.8 18 36:23.1 1:12.7 15 30:16.1 1:25:47.0 1:25:47.0
19 299 Ginger Cox Tampa FL 107 47 14 12:55.6 2:14.3 22 39:02.7 1:06.8 20 33:08.6 1:28:28.0 1:28:28.0
20 302 Leigh Landis Wesley Chapel FL 268 47 19 14:34.0 2:47.9 25 41:24.4 1:07.3 11 28:57.1 1:28:50.7 1:28:50.7
21 317 Christina Martin Tampa FL 302 45 18 13:57.1 1:53.1 19 36:49.5 2:20.2 24 36:39.2 1:31:39.1 1:31:39.1
22 325 Karen Gallagher Tarpon Springs FL 182 46 9 11:40.0 1:45.3 21 37:23.1 1:37.4 26 41:15.6 1:33:41.4 1:33:41.4
23 337 Heidi Pitts Lakeland FL 350 45 27 28:49.7 2:05.4 14 32:48.3 2:23.3 13 29:11.2 1:35:17.9 1:35:17.9
24 339 Christine Gwilt odessa FL 200 46 23 15:21.1 3:38.8 20 37:14.9 1:19.7 25 38:22.3 1:35:56.8 1:35:56.8
25 347 Karen Gallagher tarpon springs FL 181 46 25 15:56.5 1:30.2 27 43:46.8 1:06.6 22 35:34.2 1:37:54.3 1:37:54.3
26 369 Dawn Siler-nixon tampa FL 417 47 26 23:53.4 2:13.0 24 40:54.0 2:32.4 23 36:25.9 1:45:58.7 1:45:58.7
27 370 Kim Lapi Brooksville FL 526 49 20 14:52.1 2:21.7 26 41:58.1 2:54.9 27 43:58.2 1:46:05.0 1:46:05.0
 
Top

Male 50 to 54

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 30 Art Singleton Palm Harbor FL 420 54 14 10:15.2 0:40.5 1 25:44.6 0:48.6 3 24:23.7 1:01:52.6 1:01:52.6
2 31 Rick Brockett Oldsmar FL 64 50 5 9:00.6 1:20.6 2 26:33.7 1:45.1 2 23:17.0 1:01:57.0 1:01:57.0
3 32 Tom Dhans Brooksville FL 129 51 7 9:39.6 0:57.8 8 27:49.0 0:45.8 1 22:56.0 1:02:08.2 1:02:08.2
4 39 Steve Grove Tampa FL 196 53 1 7:52.9 0:50.9 7 27:37.0 0:48.4 8 25:17.0 1:02:26.2 1:02:26.2
5 44 Rob Fleming Tarpon Springs FL 169 51 2 8:12.4 0:55.3 4 27:24.5 1:10.6 7 25:06.9 1:02:49.7 1:02:49.7
6 53 Martin Happel Palm Harbor FL 209 52 8 9:40.8 1:16.0 5 27:28.8 0:45.6 5 24:42.1 1:03:53.3 1:03:53.3
7 70 Lance Rocks Land O' Lakes FL 600 53 18 10:37.9 1:11.8 10 28:37.5 1:10.4 4 24:33.1 1:06:10.7 1:06:10.7
8 86 Joel Blakeman Tampa FL 54 53 6 9:34.5 1:26.7 15 30:24.5 1:23.1 6 24:44.1 1:07:32.9 1:07:32.9
9 90 ralph hoffmann palm harbor FL 227 53 11 10:04.8 1:01.8 12 29:26.8 1:59.7 9 25:25.4 1:07:58.5 1:07:58.5
10 104 Keith Kenel Trinity FL 252 54 28 12:21.7 1:11.2 11 28:37.6 1:38.6 10 25:39.6 1:09:28.7 1:09:28.7
11 119 Phillip Baker Largo FL 37 53 17 10:34.6 1:07.8 9 28:35.1 1:21.3 15 29:04.1 1:10:42.9 1:10:42.9
12 122 Brian Heeren Seminole FL 220 52 10 10:04.2 0:37.5 6 27:35.0 0:35.3 24 31:57.5 1:10:49.5 1:10:49.5
13 125 Peter Durham belleair bluffs FL 529 54 3 8:28.9 1:39.2 3 27:06.1 1:27.8 26 32:37.5 1:11:19.5 1:11:19.5
14 130 Charles Lindsay Tampa FL 279 52 4 8:53.5 1:08.1 18 30:55.4 1:28.2 16 29:08.1 1:11:33.3 1:11:33.3
15 143 John McDonough Tarpon Springs FL 563 54 9 9:53.2 0:50.8 20 31:12.6 1:08.0 17 29:12.5 1:12:17.1 1:12:17.1
16 145 Ted Small Palm Harbor FL 423 50 20 10:43.2 1:29.4 14 30:23.7 1:51.4 12 27:54.8 1:12:22.5 1:12:22.5
17 146 James Welch Seminole FL 486 50 26 11:58.5 0:54.1 17 30:44.3 0:52.3 13 27:59.6 1:12:28.8 1:12:28.8
18 149 Carlton Scott Odessa FL 404 51 25 11:50.9 1:36.7 13 30:14.4 1:04.7 14 28:03.3 1:12:50.0 1:12:50.0
19 158 John Swan Palm Harbor FL 446 51 19 10:40.8 2:25.8 16 30:29.3 2:34.4 11 27:16.6 1:13:26.9 1:13:26.9
20 188 Chip Sullivan Gainesville FL 444 53 12 10:08.2 1:57.6 22 31:59.7 1:22.1 22 30:42.6 1:16:10.2 1:16:10.2
21 193 Richard Lundahl Odessa FL 286 52 15 10:17.9 1:08.0 27 34:16.0 0:38.8 19 30:16.7 1:16:37.4 1:16:37.4
22 202 Carlos Martin Odessa FL 301 51 21 11:30.6 1:38.7 19 31:02.6 3:01.8 20 30:23.5 1:17:37.2 1:17:37.2
23 210 Howard Epstein Ocala FL 151 51 13 10:09.5 2:44.8 24 33:15.6 1:28.8 21 30:27.5 1:18:06.2 1:18:06.2
24 219 Greg Mallare Odessa FL 296 53 29 13:30.1 2:30.6 21 31:27.5 0:44.1 23 30:45.8 1:18:58.1 1:18:58.1
25 228 David Hamilton Brooksville FL 204 54 27 12:05.4 1:33.2 23 32:49.6 1:43.3 25 32:01.2 1:20:12.7 1:20:12.7
26 275 Yale Houghton Port Charlotte FL 235 51 16 10:26.5 6:42.6 26 33:59.0 4:46.1 18 29:19.7 1:25:13.9 1:25:13.9
27 293 Tim Imlah Palm Harbor FL 239 51 23 11:33.4 3:57.7 25 33:37.0 1:48.2 27 36:33.5 1:27:29.8 1:27:29.8
28 330 Wayne Miller Lutz FL 321 52 24 11:38.1 2:01.4 28 35:40.5 1:58.8 29 42:59.8 1:34:18.6 1:34:18.6
29 331 jose chavez tarpon springs FL 90 53 22 11:32.5 1:41.0 29 37:35.0 1:36.6 28 41:55.2 1:34:20.3 1:34:20.3
 
Top

Female 50 to 54

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 99 Anna Bianchi Holiday FL 49 54 2 10:28.1 0:57.6 3 29:41.7 0:50.6 2 27:06.6 1:09:04.6 1:09:04.6
2 100 Kim Donaldson Saint Petersburg FL 565 54 16 18:59.2 0:47.3 1 26:42.4 0:36.8 1 22:13.8 1:09:19.5 1:09:19.5
3 118 Dagmar Sachs Forest Hill MD 391 50 3 10:43.3 1:26.5 2 28:23.2 1:26.2 3 28:28.1 1:10:27.3 1:10:27.3
4 134 Pamela sabella Tampa FL 389 52 4 10:56.6 1:19.7 4 29:44.6 1:19.6 4 28:34.8 1:11:55.3 1:11:55.3
5 164 Mary Spence Tampa FL 429 52 5 11:35.9 0:53.5 5 31:09.5 1:12.3 6 29:13.8 1:14:05.0 1:14:05.0
6 195 Kathy Arthur Tampa FL 28 52 1 9:47.3 1:39.2 12 35:08.9 1:30.8 5 28:47.2 1:16:53.4 1:16:53.4
7 240 Gladys Ayer Johns Creek GA 33 53 8 12:58.4 1:41.0 6 34:19.0 1:56.0 7 29:52.1 1:20:46.5 1:20:46.5
8 256 Vonda Ayer Wesley Chapel FL 34 50 9 13:21.7 1:36.6 7 34:19.9 1:37.4 8 31:38.8 1:22:34.4 1:22:34.4
9 264 Theresa Weaver Port Orange FL 482 54 6 12:40.8 2:18.1 10 34:43.5 1:56.4 9 32:11.4 1:23:50.2 1:23:50.2
10 291 Amy Wray Fort Myers FL 505 51 11 14:20.4 2:16.9 11 35:02.7 2:05.4 10 33:27.1 1:27:12.5 1:27:12.5
11 298 Sharon Read Seffner FL 368 54 7 12:54.1 2:12.6 9 34:32.3 1:27.9 11 36:49.0 1:27:55.9 1:27:55.9
12 311 Mary Milne Tampa FL 322 54 12 14:22.1 2:16.2 8 34:28.1 2:04.9 13 37:18.0 1:30:29.3 1:30:29.3
13 329 Nancy Henry Gainesville FL 223 52 15 17:44.7 1:43.0 13 36:31.1 1:20.1 12 36:54.9 1:34:13.8 1:34:13.8
14 366 Kim Zumdieck Tarpon Springs FL 511 50 13 16:07.3 3:45.8 16 43:01.2 3:23.8 14 37:34.0 1:43:52.1 1:43:52.1
15 367 Karen Rainey Brandon FL 362 53 14 16:14.8 2:06.1 14 39:37.0 2:09.5 15 45:11.2 1:45:18.6 1:45:18.6
16 378 Katina Steffen 34689 FL 648 52 10 13:47.3 2:28.8 15 41:56.1 2:23.5 16 52:10.1 1:52:45.8 1:52:45.8
 
Top

Male 55 to 59

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 22 WILLIAM AYERS TAMPA FL 35 57 9 9:18.3 0:57.5 3 28:03.0 0:42.8 1 22:13.4 1:01:15.0 1:01:15.0
2 29 Raymond Suitt Dade City FL 443 57 7 8:48.7 0:47.8 2 27:43.6 0:48.8 3 23:41.5 1:01:50.4 1:01:50.4
3 33 Jeff Baker Wesley Chapel FL 36 56 1 7:46.5 1:13.5 7 28:44.7 0:51.8 2 23:32.6 1:02:09.1 1:02:09.1
4 35 Steve Habryl Tampa FL 201 55 4 8:32.1 1:02.2 1 27:02.3 0:50.1 6 24:46.6 1:02:13.3 1:02:13.3
5 49 Jeff Shane Lutz FL 410 56 10 9:34.5 0:44.1 5 28:20.7 0:47.0 4 23:48.6 1:03:14.9 1:03:14.9
6 62 Mike Wells Palm harbor FL 487 56 2 7:47.3 1:09.3 6 28:37.8 0:55.4 8 26:13.8 1:04:43.6 1:04:43.6
7 77 Paul Giuliani Dunedin FL 187 56 12 10:16.7 1:08.6 11 29:42.0 1:06.6 5 24:44.6 1:06:58.5 1:06:58.5
8 83 Mitchell Scott Palm Harbor FL 405 57 8 8:59.8 1:26.4 4 28:08.3 1:23.3 9 27:26.9 1:07:24.7 1:07:24.7
9 93 Doug Laseter Palm Harbor FL 270 56 11 10:10.7 1:35.1 12 29:42.4 0:57.6 7 25:56.7 1:08:22.5 1:08:22.5
10 138 John Banacki Palm Harbor FL 40 58 3 8:27.9 1:22.7 8 28:55.2 1:27.4 18 31:47.9 1:12:01.1 1:12:01.1
11 144 Bryan Nelson Saint Petersburg FL 331 56 5 8:41.2 1:44.3 9 29:17.0 1:24.1 16 31:15.9 1:12:22.5 1:12:22.5
12 153 Brian Lambert Tampa FL 266 57 14 10:25.6 1:46.8 16 30:28.0 0:54.4 12 29:30.6 1:13:05.4 1:13:05.4
13 157 Donald Whallen Tampa FL 490 55 15 10:28.4 1:40.3 13 30:11.9 1:02.7 14 30:01.8 1:13:25.1 1:13:25.1
14 189 Hank Gatti New Port Richey FL 186 55 16 10:37.1 1:06.5 10 29:34.3 1:20.2 20 33:32.8 1:16:10.9 1:16:10.9
15 203 Keith Colini Tampa FL 98 56 13 10:23.6 2:25.0 17 32:29.5 2:23.2 13 29:56.7 1:17:38.0 1:17:38.0
16 214 Dennis Houseman Lutz FL 236 59 20 11:28.1 3:11.1 15 30:26.7 2:10.2 15 31:08.7 1:18:24.8 1:18:24.8
17 218 Torami williams Tampa FL 497 57 21 11:30.7 1:44.1 14 30:17.7 2:11.2 19 33:05.9 1:18:49.6 1:18:49.6
18 224 Thomas Campion Tarpon Springs FL 79 58 6 8:44.5 1:39.7 18 32:31.3 2:47.7 21 34:14.6 1:19:57.8 1:19:57.8
19 232 Ed Malone Tampa FL 297 59 26 13:42.7 2:26.5 21 34:18.8 1:21.6 10 28:32.1 1:20:21.7 1:20:21.7
20 233 Randy Rebman seffner FL 369 57 22 11:56.3 1:28.9 24 36:39.2 1:16.1 11 29:07.8 1:20:28.3 1:20:28.3
21 234 Gerard Donnelly Tampa FL 138 55 17 11:03.6 1:03.8 19 32:33.6 1:07.2 22 34:44.6 1:20:32.8 1:20:32.8
22 267 Allen Williams Dunedin FL 494 59 18 11:24.2 4:39.0 22 34:36.9 2:03.0 17 31:38.1 1:24:21.2 1:24:21.2
23 318 Wayne Shriver St. Petersburg FL 416 59 19 11:27.4 1:30.9 23 34:43.6 1:38.0 24 42:52.2 1:32:12.1 1:32:12.1
24 335 Jay Flens Valrico FL 170 57 23 12:32.0 2:33.9 20 33:37.6 1:43.8 27 44:41.1 1:35:08.4 1:35:08.4
25 351 Mark Everett Palm Harbor FL 157 59 24 12:33.2 2:08.3 26 38:45.9 1:21.0 25 43:20.8 1:38:09.2 1:38:09.2
26 357 Dave Fredericks Tampa FL 180 57 27 14:10.8 4:41.0 25 38:25.5 1:24.3 23 41:55.5 1:40:37.1 1:40:37.1
27 373 Kyle Everett Palm Harbor FL 156 55 25 13:16.7 5:15.9 27 43:57.5 1:35.3 26 44:22.4 1:48:27.8 1:48:27.8
 
Top

Female 55 to 59

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 114 Janet Casto Hernando Beach FL 89 55 2 10:04.8 1:01.6 4 31:46.6 0:46.7 2 26:39.2 1:10:18.9 1:10:18.9
2 132 Susan Grove Tampa FL 197 56 11 13:11.3 1:04.2 3 31:44.5 0:57.4 1 24:43.8 1:11:41.2 1:11:41.2
3 173 Margie Jennelle Palm Harbor FL 243 55 1 9:41.5 1:39.6 2 31:13.0 1:31.9 12 30:38.7 1:14:44.7 1:14:44.7
4 179 Jeanne Fine dunedin FL 165 58 3 11:06.7 1:15.6 11 32:55.1 1:16.4 6 29:10.7 1:15:44.5 1:15:44.5
5 181 Patricia Kenel Trinity FL 253 55 7 12:57.7 1:09.9 10 32:40.4 1:18.0 3 27:45.8 1:15:51.8 1:15:51.8
6 185 Suzanne Brosseau safety harbor FL 67 59 6 12:08.4 1:07.2 1 28:41.8 1:10.0 16 32:51.9 1:15:59.3 1:15:59.3
7 191 Rhonda DelCampo Lutz FL 124 55 10 13:09.6 1:22.1 7 32:28.9 1:15.3 4 28:08.3 1:16:24.2 1:16:24.2
8 194 Ann Burr Palm Harbor FL 559 58 4 11:14.6 1:21.9 12 33:27.4 1:05.8 9 29:40.3 1:16:50.0 1:16:50.0
9 208 Donna Wolters Brooksville FL 522 58 12 13:18.0 1:16.5 6 32:07.3 1:45.6 8 29:24.2 1:17:51.6 1:17:51.6
10 209 Claire Laseter Palm Harbor FL 269 57 16 13:54.6 1:48.4 9 32:36.4 0:46.6 5 28:55.1 1:18:01.1 1:18:01.1
11 227 Karen Watson Palm Harbor FL 481 57 14 13:27.0 1:40.6 19 35:02.1 0:43.4 7 29:18.6 1:20:11.7 1:20:11.7
12 248 Michele Musto Lutz FL 330 55 9 13:04.1 1:46.5 18 34:41.6 1:51.3 10 30:03.1 1:21:26.6 1:21:26.6
13 255 Laura Healy Palm Harbor FL 217 55 5 12:00.0 2:11.1 16 34:22.1 1:31.2 15 32:16.6 1:22:21.0 1:22:21.0
14 257 Donna Cox Clearwater FL 106 56 22 15:09.6 1:51.7 14 33:45.8 1:35.6 11 30:15.3 1:22:38.0 1:22:38.0
15 260 Katharine Turner Spring Hill FL 462 59 13 13:26.6 2:41.2 8 32:30.5 2:14.5 14 32:12.2 1:23:05.0 1:23:05.0
16 290 Tammy Carr New Port Richey FL 86 57 17 13:56.1 2:31.4 5 31:47.7 1:56.8 19 36:45.4 1:26:57.4 1:26:57.4
17 303 Audrey Voss New Port Richey FL 469 56 23 15:59.7 1:48.5 21 38:01.4 0:54.3 13 32:10.9 1:28:54.8 1:28:54.8
18 306 Susan Lashlee N. Redington Beach FL 521 59 18 14:01.9 2:32.9 17 34:33.8 1:36.7 18 36:31.2 1:29:16.5 1:29:16.5
19 308 Linda Bedwell Tarpon Springs FL 44 56 20 14:28.5 1:20.3 13 33:34.1 2:29.7 21 37:55.9 1:29:48.5 1:29:48.5
20 316 za Johnson Ozona FL 245 55 15 13:52.0 2:43.6 20 35:28.8 2:32.1 20 36:47.6 1:31:24.1 1:31:24.1
21 324 Jaana Jala PORT RICHEY FL 242 56 24 18:27.3 4:31.6 15 34:11.8 2:21.5 17 33:47.1 1:33:19.3 1:33:19.3
22 328 Michelle Glantz Tampa FL 188 56 8 13:00.2 2:28.2 23 39:06.3 0:50.7 22 38:47.5 1:34:12.9 1:34:12.9
23 350 Sandy Everett Palm Harbor FL 158 55 19 14:22.7 2:34.2 24 40:29.9 1:19.3 23 39:21.8 1:38:07.9 1:38:07.9
24 365 Lori Pegram Wesley Chapel FL 348 56 21 14:33.1 4:43.2 22 39:02.8 2:29.1 24 42:52.2 1:43:40.4 1:43:40.4
25 384 Honey Rand Lutz FL 363 57 25 20:37.2 3:59.9 25 50:46.3 2:14.0 25 56:20.3 2:13:57.7 2:13:57.7
 
Top

Male 60 to 64

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 25 Geoff Strange NPR FL 439 61 1 8:21.3 0:55.7 1 25:59.6 1:20.3 2 24:50.3 1:01:27.2 1:01:27.2
2 64 Daniel Lavoie The Villages FL 271 64 4 10:32.0 1:52.8 6 29:25.7 1:39.4 1 21:32.9 1:05:02.8 1:05:02.8
3 71 Randall Brown Sanford FL 69 62 2 9:17.7 0:47.4 2 28:27.0 0:37.6 5 27:10.8 1:06:20.5 1:06:20.5
4 88 Gary Burch Dunedin FL 74 62 8 11:04.4 0:58.2 3 28:31.9 0:43.7 3 26:34.5 1:07:52.7 1:07:52.7
5 142 Peter Mckernan tampa FL 314 63 6 10:43.6 1:08.5 5 29:23.4 0:55.1 10 30:03.4 1:12:14.0 1:12:14.0
6 156 Kim Anderson Terra Ceia FL 518 60 10 11:32.1 1:50.7 4 28:56.3 2:21.2 6 28:44.0 1:13:24.3 1:13:24.3
7 159 Steve Baumann Clearwater FL 43 60 3 10:15.4 1:17.4 9 31:41.4 0:45.4 8 29:30.6 1:13:30.2 1:13:30.2
8 169 Jeff Lonergan Bourbonnais IL 284 60 9 11:24.8 1:23.9 8 31:40.1 1:05.3 7 28:49.9 1:14:24.0 1:14:24.0
9 178 David Tilki Oldsmar FL 450 61 7 11:03.7 1:34.9 7 31:02.1 1:25.1 11 30:17.7 1:15:23.5 1:15:23.5
10 220 Robert Brown Wesley Chapel FL 71 64 5 10:40.2 2:22.2 10 33:37.6 2:20.8 9 30:02.9 1:19:03.7 1:19:03.7
11 268 Daniel Rothenberger St. Pete Beach FL 384 62 12 13:34.2 3:17.5 12 37:50.9 2:41.0 4 27:03.2 1:24:26.8 1:24:26.8
12 289 David Padilla Tampa FL 342 61 13 15:33.8 2:20.9 11 35:57.5 1:40.1 12 31:21.4 1:26:53.7 1:26:53.7
13 362 Michael Read LARGO FL 367 60 11 12:52.9 2:33.8 13 41:42.1 1:53.0 15 42:32.0 1:41:33.8 1:41:33.8
14 374 Robert Macar Tampa FL 512 63 14 16:24.6 5:01.4 15 46:23.1 2:49.7 13 38:46.6 1:49:25.4 1:49:25.4
15 376 Joseph Camera Pinellas Park FL 77 63 15 18:09.2 4:08.5 14 46:11.9 1:23.9 14 41:50.4 1:51:43.9 1:51:43.9
 
Top

Female 60 to 64

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 168 Susan Curtin tampa FL 114 61 1 10:39.5 1:27.4 1 30:47.8 1:19.5 1 30:06.7 1:14:20.9 1:14:20.9
2 198 Elizabeth Mckernan tampa FL 313 62 2 11:51.0 1:03.8 3 31:41.4 1:16.4 2 31:09.1 1:17:01.7 1:17:01.7
3 259 Cynthia Butts Palm Harbor FL 76 60 4 12:51.7 2:54.1 2 30:57.2 2:31.9 3 33:46.1 1:23:01.0 1:23:01.0
4 274 Shayne Foley Clearwater FL 172 61 3 12:51.0 1:41.8 5 34:14.4 1:56.4 5 34:18.5 1:25:02.1 1:25:02.1
5 310 Gail Lynch Beverly Hills FL 290 62 5 14:02.9 1:39.3 4 33:29.8 2:05.7 7 38:51.8 1:30:09.5 1:30:09.5
6 321 Diane Spicer Tampa FL 430 63 6 14:39.5 2:43.8 7 39:11.1 1:51.6 6 34:28.0 1:32:54.0 1:32:54.0
7 341 Deborah Rothenberger St Pete Beach FL 385 61 8 16:48.9 3:34.5 8 39:55.9 1:57.4 4 33:47.4 1:36:04.1 1:36:04.1
8 342 Feli Auger Palm Harbor FL 31 63 7 15:37.6 2:14.3 6 37:24.9 0:36.7 8 40:11.2 1:36:04.7 1:36:04.7
 
Top

Male 65 to 69

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 40 john strait new port richey FL 438 69 2 8:58.0 0:56.6 1 26:39.1 0:51.8 2 25:05.4 1:02:30.9 1:02:30.9
2 41 Arthur Halttunen St Petersburg FL 540 65 1 7:51.6 1:31.9 2 27:52.8 1:05.7 1 24:14.6 1:02:36.6 1:02:36.6
3 97 Robin Patterson new port richey FL 345 65 5 10:49.9 0:54.7 3 29:11.9 1:11.8 4 26:54.0 1:09:02.3 1:09:02.3
4 105 Bill Donahue Webster FL 135 66 3 10:35.1 1:22.7 4 29:14.8 1:02.6 5 27:14.7 1:09:29.9 1:09:29.9
5 110 Gary Bonacorsi seminole FL 56 67 4 10:48.6 0:56.3 5 31:01.8 0:59.4 3 26:18.2 1:10:04.3 1:10:04.3
6 226 gerard garavuso holiday FL 185 69 8 11:35.0 3:24.7 6 31:54.0 1:21.0 6 31:56.1 1:20:10.8 1:20:10.8
7 258 Dennis Crow Palm Harbor FL 111 68 6 10:50.7 1:09.8 7 33:42.3 1:44.9 8 35:26.0 1:22:53.7 1:22:53.7
8 288 Doug Engelman Clearwater FL 150 66 7 11:23.2 2:28.0 8 34:25.7 2:37.3 10 35:57.6 1:26:51.8 1:26:51.8
9 327 Mike Farrell St. Petersburg FL 478 66 10 12:13.7 3:55.9 10 39:20.2 3:55.6 7 34:19.0 1:33:44.4 1:33:44.4
10 333 Jack Cullin Spring Hill FL 112 69 9 12:04.2 3:06.4 11 42:01.0 1:29.9 9 35:42.6 1:34:24.1 1:34:24.1
11 348 Monty Seidler Dunedin FL 407 65 11 14:51.0 2:52.3 9 37:56.3 3:18.9 11 39:03.9 1:38:02.4 1:38:02.4
 
Top

Male 70 to 74

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 133 Harry Williams Tampa FL 495 70 1 11:20.8 2:10.1 1 29:53.7 2:15.7 1 26:14.6 1:11:54.9 1:11:54.9
 
Top

Female 70 to 74

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 379 Carole Priede Lutz FL 358 70 1 14:21.3 3:32.0 1 45:54.1 1:17.8 2 48:05.6 1:53:10.8 1:53:10.8
2 381 Libby Lee Burke palm harbor FL 75 72 2 14:54.8 3:48.4 2 49:01.2 1:15.5 1 46:50.9 1:55:50.8 1:55:50.8
 
Top

Female 75 to 79

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 346 Lis Heckmann Lehigh Acres FL 219 76 1 14:48.6 2:03.1 1 44:35.5 2:49.4 1 33:30.1 1:37:46.7 1:37:46.7
 

Physically Challenged

Top

Female Physically Challenged

  Overall     ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Elaina Brooks Clearwater FL 66 15 1 11:33.7 5:04.1 1 37:47.1 1:20.0 1 1:07:20.9 2:03:05.8 2:03:05.8