Tarpon Springs Sprint Triathlon

Triathlon Overall Results

September 12, 2015


Results By DRC Sports
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Jeremy Richardson PALM HARBOR FL 11 26 M 1 Male Elite 1 4 7:00.7 0:31.2 3 24:20.9 0:35.9 1 17:22.6 49:51.3 49:51.3
2 Chad Siple dunedin FL 13 30 M 2 Male Elite 1 3 6:37.1 0:31.8 1 23:49.6 0:29.2 2 18:46.5 50:14.2 50:14.2
3 Nathan Zimmer Lithia FL 16 33 M 3 Male Elite 1 10 7:25.8 0:56.7 2 24:13.0 0:34.8 3 18:49.3 51:59.6 51:59.6
4 Nicholas Zivolich Clearwater FL 17 36 M 4 Male Elite 1 12 7:30.3         442 45:12.7 52:43.0 52:43.0
5 Ben Carlson Saint Petersburg FL 3 31 M 5 Male Elite 1 7 7:14.9 0:30.1 5 25:02.8 0:34.6 8 19:56.7 53:19.1 53:19.1
6 Alvaro Buenrostro Tampa FL 18 31 M 6 Male Elite 1 17 7:46.3 0:41.9 19 26:24.2 0:43.0 4 19:00.0 54:35.4 54:35.4
7 Kailand Cosgrove Tarpon springs FL 20 24 F 1 Female Elite 1 8 7:21.4 0:29.0 22 26:27.7 0:49.1 5 19:29.5 54:36.7 54:36.7
8 David Morrow Tarpon Springs FL 328 61 M ***** 60-64 2 40 8:26.9 0:31.1 4 24:58.6 0:35.3 14 20:46.8 55:18.7 55:18.7
9 Kai Kline Dunedin FL 256 31 M 1 30-34 2 34 8:14.9 0:36.0 6 25:27.4 0:33.7 12 20:32.9 55:24.9 55:24.9
10 Scott Hacking Palm Harbor FL 5 45 M 7 Male Elite 1 26 7:57.0 0:41.2 15 26:13.1 0:39.9 9 20:14.0 55:45.2 55:45.2
11 Nicholas Plaxton Largo FL 351 45 M ***** 45-49 2 5 7:02.5 0:48.8 7 25:39.4 1:00.1 28 21:37.3 56:08.1 56:08.1
12 Matt Shanklin Saint Petersburg FL 12 34 M 8 Male Elite 1 20 7:48.9 0:35.4 17 26:21.0 0:53.6 13 20:37.4 56:16.3 56:16.3
13 Rick Brown Valrico FL 70 39 M 1 35-39 2 75 9:11.0 1:16.4 8 25:39.7 0:42.8 7 19:39.5 56:29.4 56:29.4
14 James Rankin Tampa FL 365 34 M 2 30-34 2 16 7:46.2 0:34.1 10 25:46.8 0:43.3 38 22:16.1 57:06.5 57:06.5
15 Chris Smith Palm Harbor FL 426 40 M 1 40-44 2 11 7:28.6 1:07.1 34 26:56.6 0:41.2 18 21:00.3 57:13.8 57:13.8
16 Craig Emery Clearwater FL 149 47 M 1 45-49 2 57 8:50.1 0:42.6 13 26:00.9 0:48.0 15 20:52.4 57:14.0 57:14.0
17 Jason Hassell Tarpon Springs FL 215 41 M 2 40-44 2 21 7:49.3 0:45.8 33 26:54.7 0:47.9 31 21:46.9 58:04.6 58:04.6
18 Stan Fivecoat Trinity FL 167 46 M 2 45-49 2 111 9:40.9 0:58.5 16 26:20.7 0:49.6 10 20:19.9 58:09.6 58:09.6
19 Ryan Kaelin Trinity FL 248 42 M 3 40-44 2 121 9:49.7 0:34.7 39 27:12.9 0:58.4 6 19:37.9 58:13.6 58:13.6
20 Vinicius Almeida Saint Petersburg FL 524 33 M 3 30-34 2 22 7:51.0 0:43.3 60 27:59.4 0:30.5 23 21:13.9 58:18.1 58:18.1
21 Joe Mattiacci Tampa FL 308 45 M 3 45-49 2 62 8:56.4 1:02.9 29 26:41.1 0:47.5 17 20:58.5 58:26.4 58:26.4
22 Troy Ford Tampa FL 173 46 M 4 45-49 2 9 7:23.9 1:08.8 43 27:20.4 1:02.7 27 21:36.5 58:32.3 58:32.3
23 Gavin Howell Tampa FL 237 30 M 4 30-34 2 15 7:44.1 1:42.2 44 27:21.0 1:05.1 16 20:57.6 58:50.0 58:50.0
24 Phillip Wade Tampa FL 539 45 M 5 45-49 2 72 9:07.2 0:50.5 14 26:12.6 0:48.2 37 22:14.9 59:13.4 59:13.4
25 Ryan Hatch Palm Harbor FL 216 51 M ***** 50-54 2 25 7:56.3 0:40.0 32 26:45.5 0:48.2 50 23:17.2 59:27.2 59:27.2
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
26 John Warcop Tampa FL 480 42 M 4 40-44 2 104 9:39.0 1:02.9 31 26:45.4 0:51.7 21 21:11.4 59:30.4 59:30.4
27 Yova Borovska st petersburg FL 2 30 F 2 Female Elite 1 46 8:33.6 0:47.3 81 28:38.5 0:41.7 22 21:12.8 59:53.9 59:53.9
28 Rick Bennett Oldsmar FL 47 37 M 2 35-39 2 119 9:48.2 0:38.1 41 27:16.7 0:37.1 26 21:34.9 59:55.0 59:55.0
29 Bill Cottrell Palm Harbor FL 105 46 M 6 45-49 2 96 9:34.6 0:49.0 85 28:49.9 0:41.4 11 20:26.5 1:00:21.4 1:00:21.4
30 Christopher Swere Trinity FL 447 43 M 5 40-44 2 85 9:19.9 0:35.0 26 26:39.1 0:33.1 53 23:23.9 1:00:31.0 1:00:31.0
31 MATT JEROME clearwater FL 244 37 M 3 35-39 2             455 1:01:10.0 1:01:10.0 1:01:10.0
32 WILLIAM AYERS TAMPA FL 35 57 M 1 55-59 2 83 9:18.3 0:57.5 62 28:03.0 0:42.8 34 22:13.4 1:01:15.0 1:01:15.0
33 Matt Cremers Dallas GA 547 46 M 7 45-49 2 71 9:06.3 0:56.1 28 26:40.3 0:47.9 63 23:44.5 1:01:15.1 1:01:15.1
34 Richard Klobuchar Oldsmar FL 257 35 M 4 35-39 2 91 9:27.4 0:44.6 47 27:25.5   64 23:46.9 1:01:24.4 1:01:24.4
35 Geoff Strange NPR FL 439 61 M 1 60-64 2 38 8:21.3 0:55.7 11 25:59.6 1:20.3 88 24:50.3 1:01:27.2 1:01:27.2
36 Rob Lamke Tampa FL 267 44 M 6 40-44 2 39 8:24.4 0:59.6 40 27:13.2 0:43.3 74 24:10.8 1:01:31.3 1:01:31.3
37 Yelena Maloney Tampa FL 548 35 F 1 35-39 2 239 11:17.1 0:59.9 49 27:28.7 0:45.7 19 21:01.9 1:01:33.3 1:01:33.3
38 Whit Lasseter Tampa FL 8 36 F 3 Female Elite 1 122 9:49.8 0:56.2 21 26:27.5 0:46.5 59 23:35.0 1:01:35.0 1:01:35.0
39 David Whiddon Palm Harbor FL 491 44 M 7 40-44 2 101 9:38.4 0:42.3 18 26:21.9 0:59.0 68 23:57.8 1:01:39.4 1:01:39.4
40 Raymond Suitt Dade City FL 443 57 M 2 55-59 2 56 8:48.7 0:47.8 54 27:43.6 0:48.8 62 23:41.5 1:01:50.4 1:01:50.4
41 Art Singleton Palm Harbor FL 420 54 M 1 50-54 2 145 10:15.2 0:40.5 9 25:44.6 0:48.6 77 24:23.7 1:01:52.6 1:01:52.6
42 Rick Brockett Oldsmar FL 64 50 M 2 50-54 2 68 9:00.6 1:20.6 25 26:33.7 1:45.1 49 23:17.0 1:01:57.0 1:01:57.0
43 Tom Dhans Brooksville FL 129 51 M 3 50-54 2 105 9:39.6 0:57.8 55 27:49.0 0:45.8 41 22:56.0 1:02:08.2 1:02:08.2
44 Jeff Baker Wesley Chapel FL 36 56 M 3 55-59 2 18 7:46.5 1:13.5 84 28:44.7 0:51.8 57 23:32.6 1:02:09.1 1:02:09.1
45 Taylor Egg Temple Terrace FL 147 19 M 1 0-19 2 87 9:24.0 0:34.9 63 28:04.1 0:48.6 52 23:21.1 1:02:12.7 1:02:12.7
46 Steve Habryl Tampa FL 201 55 M 4 55-59 2 45 8:32.1 1:02.2 35 27:02.3 0:50.1 87 24:46.6 1:02:13.3 1:02:13.3
47 Douglas Whiteley Trinity FL 492 44 M 8 40-44 2 162 10:27.5 1:26.7 23 26:29.2 1:00.0 43 22:57.3 1:02:20.7 1:02:20.7
48 Wayne Schmidt Seminole FL 399 29 M 1 25-29 2 92 9:31.7 0:43.4 70 28:26.3 0:41.3 44 23:00.6 1:02:23.3 1:02:23.3
49 Adam Anderlik Largo FL 23 36 M 5 35-39 2 36 8:19.2 0:51.0 53 27:41.0 1:00.8 79 24:32.3 1:02:24.3 1:02:24.3
50 Steve Grove Tampa FL 196 53 M 4 50-54 2 24 7:52.9 0:50.9 52 27:37.0 0:48.4 98 25:17.0 1:02:26.2 1:02:26.2
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
51 john strait new port richey FL 438 69 M 1 65-69 2 63 8:58.0 0:56.6 27 26:39.1 0:51.8 94 25:05.4 1:02:30.9 1:02:30.9
52 Arthur Halttunen St Petersburg FL 540 65 M 2 65-69 2 23 7:51.6 1:31.9 57 27:52.8 1:05.7 75 24:14.6 1:02:36.6 1:02:36.6
53 Bob Robertson Tampa FL 376 42 M 9 40-44 2 47 8:34.5 1:04.1 77 28:35.3 0:53.1 56 23:30.4 1:02:37.4 1:02:37.4
54 Chris Malette Tampa FL 294 41 M 10 40-44 2 198 10:46.9 1:13.6 61 28:01.4 0:45.8 32 21:54.2 1:02:41.9 1:02:41.9
55 Rob Fleming Tarpon Springs FL 169 51 M 5 50-54 2 32 8:12.4 0:55.3 46 27:24.5 1:10.6 95 25:06.9 1:02:49.7 1:02:49.7
56 Jill Kralovanec Tampa FL 7 48 F 4 Female Elite 1 49 8:40.2 0:52.6 82 28:39.3 0:46.1 67 23:54.2 1:02:52.4 1:02:52.4
57 Erik Meyer clearwater FL 319 32 M 5 30-34 2 153 10:21.3 1:04.2 48 27:28.1 0:47.6 47 23:15.5 1:02:56.7 1:02:56.7
58 Bernadine Sanchez tampa FL 528 54 F ***** 50-54 2 33 8:13.1 0:52.5 24 26:32.2 0:49.5 127 26:30.8 1:02:58.1 1:02:58.1
59 Alexander Duren South Pasadena FL 142 27 M 2 25-29 2 80 9:17.7 1:12.2 91 29:01.4 0:53.7 40 22:37.5 1:03:02.5 1:03:02.5
60 Nicole Geller Tampa FL 517 44 F ***** 40-44 2 195 10:45.5 0:50.3 38 27:12.4 0:45.1 58 23:34.4 1:03:07.7 1:03:07.7
61 Jeff Shane Lutz FL 410 56 M 5 55-59 2 94 9:34.5 0:44.1 66 28:20.7 0:47.0 65 23:48.6 1:03:14.9 1:03:14.9
62 Jim Martin Tampa FL 303 44 M 11 40-44 2 165 10:28.5 1:18.8 58 27:55.3 1:51.2 29 21:45.5 1:03:19.3 1:03:19.3
63 Kevin Harris Palm Harbor FL 213 38 M 6 35-39 2 123 9:50.8 1:45.8 37 27:10.6 1:31.1 48 23:16.3 1:03:34.6 1:03:34.6
64 Brian Weible Safety Harbor FL 484 46 M 8 45-49 2 117 9:45.1 1:39.9 95 29:08.6 1:27.1 30 21:45.7 1:03:46.4 1:03:46.4
65 Martin Happel Palm Harbor FL 209 52 M 6 50-54 2 110 9:40.8 1:16.0 50 27:28.8 0:45.6 83 24:42.1 1:03:53.3 1:03:53.3
66 Steven Beljic Seminole FL 45 46 M 9 45-49 2 58 8:52.3 1:14.2 20 26:25.5 1:09.0 125 26:19.6 1:04:00.6 1:04:00.6
67 Gregory Hample Palm Harbor FL 207 15 M 2 0-19 2 2 6:26.9 1:07.2 191 31:53.5 0:46.7 66 23:53.5 1:04:07.8 1:04:07.8
68 Josue Mazariegos Lithia FL 309 25 M 3 25-29 2 84 9:19.3 1:45.8 93 29:02.3 0:48.7 46 23:12.6 1:04:08.7 1:04:08.7
69 Pedro Rodriguez Orlando FL 378 35 M 7 35-39 2 51 8:44.0 2:05.4 152 30:38.8 1:42.0 20 21:04.6 1:04:14.8 1:04:14.8
70 Michael Mullins Seffner FL 329 46 M 10 45-49 2 31 8:11.6 0:50.8 130 29:54.3 0:32.4 93 25:03.2 1:04:32.3 1:04:32.3
71 Todd Hackett Dunedin FL 202 42 M 12 40-44 2 99 9:36.9 2:01.7 73 28:31.6 1:05.2 51 23:18.0 1:04:33.4 1:04:33.4
72 Rich Clements Pinellas park FL 96 37 M 8 35-39 2 42 8:28.0 1:08.4 145 30:28.0 0:56.4 61 23:38.6 1:04:39.4 1:04:39.4
73 Dan Lindley Tampa FL 277 35 M 9 35-39 2 211 10:56.3 1:37.2 101 29:21.0 1:14.1 24 21:30.9 1:04:39.5 1:04:39.5
74 Mike Wells Palm harbor FL 487 56 M 6 55-59 2 19 7:47.3 1:09.3 80 28:37.8 0:55.4 119 26:13.8 1:04:43.6 1:04:43.6
75 Stephen Hanff Dunedin FL 208 35 M 10 35-39 2 14 7:42.5 1:24.8 166 31:06.8 0:31.2 73 24:07.2 1:04:52.5 1:04:52.5
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
76 Daniel Lavoie The Villages FL 271 64 M 2 60-64 2 170 10:32.0 1:52.8 105 29:25.7 1:39.4 25 21:32.9 1:05:02.8 1:05:02.8
77 Tina Vornheder Palm Harbor FL 468 47 F 1 45-49 2 156 10:24.6 0:50.1 87 28:55.3 0:35.5 78 24:27.2 1:05:12.7 1:05:12.7
78 Paul Arnold Tarpon Springs FL 27 47 M 1 40-99 4 89 9:25.6 1:14.9 12 26:00.4 0:43.3 162 27:51.7 1:05:15.9 1:05:15.9
79 Michele Baladakis Tarpon Springs FL 38 46 F 2 45-49 2 103 9:38.9 0:36.2 59 27:55.6 0:35.1 142 27:00.6 1:05:46.4 1:05:46.4
80 Michael DImperio Tarpon Springs FL 131 33 M 6 30-34 2 98 9:36.3 1:06.5 96 29:10.3 1:00.1 90 24:59.9 1:05:53.1 1:05:53.1
81 THERESA TROIANI TAMPA FL 457 40 F 1 40-44 2 79 9:16.1 0:56.3 42 27:16.7 1:19.7 144 27:05.3 1:05:54.1 1:05:54.1
82 Adam Baals Tampa FL 541 24 M 1 20-24 2 452 41:36.5       30:57.9 55 23:28.0 1:05:54.3 1:05:54.3
83 Lance Rocks Land O' Lakes FL 600 53 M 7 50-54 2 182 10:37.9 1:11.8 78 28:37.5 1:10.4 80 24:33.1 1:06:10.7 1:06:10.7
84 Randall Brown Sanford FL 69 62 M 3 60-64 2 81 9:17.7 0:47.4 71 28:27.0 0:37.6 147 27:10.8 1:06:20.5 1:06:20.5
85 Samuel Grebe tampa FL 193 35 M 11 35-39 2 73 9:08.0 1:29.6 113 29:35.1 1:03.7 96 25:11.4 1:06:27.8 1:06:27.8
86 TIm Dedrick Sarasota FL 122 33 M 7 30-34 2 100 9:37.3 1:43.6 214 32:30.2 0:41.4 33 21:57.1 1:06:29.6 1:06:29.6
87 James Dawson Tampa FL 120 36 M 12 35-39 2 44 8:29.1 1:16.4 45 27:22.2 1:15.3 180 28:19.3 1:06:42.3 1:06:42.3
88 Tim Shaver Palm Harbor FL 411 37 M 13 35-39 2 102 9:38.9 1:35.9 90 29:00.2 0:58.5 105 25:34.0 1:06:47.5 1:06:47.5
89 Mark Roldan New Port Richey FL 379 28 M 4 25-29 2 128 9:58.6 1:15.8 109 29:28.7 1:32.6 82 24:36.9 1:06:52.6 1:06:52.6
90 Paul Giuliani Dunedin FL 187 56 M 7 55-59 2 148 10:16.7 1:08.6 119 29:42.0 1:06.6 86 24:44.6 1:06:58.5 1:06:58.5
91 Team Racine Valrico FL 361 51 M 1 Mixed Relay Team 9 53 8:45.4 0:46.6 299 34:37.0 0:38.1 39 22:18.1 1:07:05.2 1:07:05.2
92 Tony Delavan Lutz FL 123 43 M 13 40-44 2 149 10:17.9 0:47.8 132 30:00.2 1:00.1 92 25:03.1 1:07:09.1 1:07:09.1
93 Marc Carpenter Spring Hill FL 84 35 M 14 35-39 2 37 8:20.6 1:21.2 221 32:35.5 0:46.1 71 24:06.2 1:07:09.6 1:07:09.6
94 Meghan Spuler Lutz FL 431 35 F 2 35-39 2 116 9:44.0 1:21.4 106 29:25.8 0:47.8 113 25:56.6 1:07:15.6 1:07:15.6
95 Matt Pickens Valrico FL 349 33 M 8 30-34 2 77 9:12.9 1:01.3 102 29:21.2 1:02.0 133 26:41.1 1:07:18.5 1:07:18.5
96 Jonathan Poggi Palm Harbor FL 353 45 M 11 45-49 2 60 8:53.4 0:49.3 75 28:34.4 0:48.5 176 28:13.1 1:07:18.7 1:07:18.7
97 Mitchell Scott Palm Harbor FL 405 57 M 8 55-59 2 65 8:59.8 1:26.4 64 28:08.3 1:23.3 155 27:26.9 1:07:24.7 1:07:24.7
98 Alexander Toal Palm Harbor FL 451 16 M 3 0-19 2 86 9:20.5 0:53.2 205 32:16.5 0:58.4 69 24:00.2 1:07:28.8 1:07:28.8
99 Ryan Malkiewicz Largo FL 295 29 M 5 25-29 2 27 7:57.3 2:29.2 72 28:29.5 1:40.9 139 26:53.8 1:07:30.7 1:07:30.7
100 Joel Blakeman Tampa FL 54 53 M 8 50-54 2 95 9:34.5 1:26.7 142 30:24.5 1:23.1 85 24:44.1 1:07:32.9 1:07:32.9
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
101 Jessica Harris Tarpon Springs FL 212 23 F 1 20-24 2 54 8:45.8 1:10.7 157 30:50.7 1:43.6 99 25:17.3 1:07:48.1 1:07:48.1
102 Gary Burch Dunedin FL 74 62 M 4 60-64 2 226 11:04.4 0:58.2 74 28:31.9 0:43.7 128 26:34.5 1:07:52.7 1:07:52.7
103 Ryan D'Ambrosia Miami FL 116 22 M 2 20-24 2 82 9:18.3 2:13.3 203 32:10.6 0:37.3 60 23:35.2 1:07:54.7 1:07:54.7
104 ralph hoffmann palm harbor FL 227 53 M 9 50-54 2 138 10:04.8 1:01.8 107 29:26.8 1:59.7 101 25:25.4 1:07:58.5 1:07:58.5
105 Chris Baum Enterprise AL 530 42 M 14 40-44 2 69 9:02.6 1:50.0 124 29:46.7 1:53.5 102 25:27.5 1:08:00.3 1:08:00.3
106 Patrick Lewis Tarpon Springs FL 276 25 M 1 Male Beginner 6 130 10:00.2 2:11.6 204 32:14.9 1:22.8 35 22:13.5 1:08:03.0 1:08:03.0
107 Adam Willis Punta Gorda FL 500 35 M 15 35-39 2 244 11:21.0 1:26.1 125 29:47.0 0:59.7 81 24:35.9 1:08:09.7 1:08:09.7
108 Doug Laseter Palm Harbor FL 270 56 M 9 55-59 2 142 10:10.7 1:35.1 120 29:42.4 0:57.6 114 25:56.7 1:08:22.5 1:08:22.5
109 Cesar Cardona Palm Harbor FL 81 44 M 15 40-44 2 203 10:49.4 3:17.9 151 30:34.5 0:47.7 42 22:56.9 1:08:26.4 1:08:26.4
110 Sarah Tomacruz Tampa FL 453 35 F 3 35-39 2 161 10:26.6 1:46.3 165 31:04.3 1:06.1 72 24:06.4 1:08:29.7 1:08:29.7
111 Todd Krueger Lutz FL 263 47 M 12 45-49 2 126 9:53.1 1:46.5 146 30:28.0 1:01.6 110 25:50.7 1:08:59.9 1:08:59.9
112 Robin Patterson new port richey FL 345 65 M 3 65-69 2 205 10:49.9 0:54.7 97 29:11.9 1:11.8 140 26:54.0 1:09:02.3 1:09:02.3
113 Patricia Daulton New Port Richey FL 117 48 F 3 45-49 2 235 11:13.7 1:06.8 108 29:27.6 1:10.1 116 26:05.0 1:09:03.2 1:09:03.2
114 Anna Bianchi Holiday FL 49 54 F 1 50-54 2 163 10:28.1 0:57.6 118 29:41.7 0:50.6 145 27:06.6 1:09:04.6 1:09:04.6
115 Kim Donaldson Saint Petersburg FL 565 54 F 2 50-54 2 439 18:59.2 0:47.3 30 26:42.4 0:36.8 36 22:13.8 1:09:19.5 1:09:19.5
116 Bill Cosper Palm Harbor FL 104 47 M 13 45-49 2 279 11:42.2 1:21.4 115 29:39.0 1:15.1 100 25:23.3 1:09:21.0 1:09:21.0
117 Jenn Torr Palm Harbor FL 454 41 F 2 40-44 2 74 9:10.3 1:31.4 175 31:13.0 0:57.1 126 26:29.9 1:09:21.7 1:09:21.7
118 Sonja Olson Tampa FL 337 38 F 4 35-39 2 107 9:40.1 0:58.8 127 29:51.3 1:25.3 158 27:28.4 1:09:23.9 1:09:23.9
119 Keith Kenel Trinity FL 252 54 M 10 50-54 2 321 12:21.7 1:11.2 79 28:37.6 1:38.6 106 25:39.6 1:09:28.7 1:09:28.7
120 Bill Donahue Webster FL 135 66 M 4 65-69 2 174 10:35.1 1:22.7 98 29:14.8 1:02.6 149 27:14.7 1:09:29.9 1:09:29.9
121 Christian Restrepo tampa FL 371 30 M 9 30-34 2 106 9:39.7 1:53.8 171 31:11.8 0:59.0 109 25:50.0 1:09:34.3 1:09:34.3
122 Debbie Ozner Anderson Terra Ceia FL 339 49 F 4 45-49 2 109 9:40.5 1:04.2 99 29:15.2 0:52.2 202 29:00.5 1:09:52.6 1:09:52.6
123 Oscar Medellin dunedin FL 318 32 M 10 30-34 2 234 11:13.1 1:43.0 246 33:01.5 0:32.9 54 23:27.2 1:09:57.7 1:09:57.7
124 Heather Hornstein St Petersburg FL 234 34 F 1 30-34 2 78 9:14.9 1:50.3 133 30:08.3 1:30.4 150 27:14.8 1:09:58.7 1:09:58.7
125 Gary Bonacorsi seminole FL 56 67 M 5 65-69 2 201 10:48.6 0:56.3 162 31:01.8 0:59.4 123 26:18.2 1:10:04.3 1:10:04.3
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
126 Julie Blum Largo FL 55 36 F 5 35-39 2 66 9:00.2 1:35.7 291 34:27.8 1:00.2 70 24:04.2 1:10:08.1 1:10:08.1
127 Justin Garvin brooksville FL 515 40 M 16 40-44 2 218 10:59.1 2:01.0 154 30:44.2 0:36.1 111 25:51.3 1:10:11.7 1:10:11.7
128 Marjorie Escobio Lithia FL 153 49 F 5 45-49 2 194 10:45.3 1:36.3 150 30:33.9 1:07.1 121 26:15.2 1:10:17.8 1:10:17.8
129 Janet Casto Hernando Beach FL 89 55 F 1 55-59 2 137 10:04.8 1:01.6 188 31:46.6 0:46.7 130 26:39.2 1:10:18.9 1:10:18.9
130 Tim Ferguson Seminole FL 161 51 M 2 40-99 4 124 9:51.3 1:16.3 94 29:05.9 1:07.9 201 28:59.9 1:10:21.3 1:10:21.3
131 Libby Boosalis tampa FL 57 35 F 6 35-39 2 13 7:36.0 1:54.1 207 32:16.6 0:51.7 159 27:43.1 1:10:21.5 1:10:21.5
132 Nico Koop Winter Park FL 258 26 M 6 25-29 2 115 9:43.9 1:11.9 153 30:42.7 0:42.3 170 28:00.9 1:10:21.7 1:10:21.7
133 Randall Master Tampa FL 306 43 M 17 40-44 2 227 11:04.9 1:43.0       454 57:39.1 1:10:27.0 1:10:27.0
134 Dagmar Sachs Forest Hill MD 391 50 F 3 50-54 2 190 10:43.3 1:26.5 67 28:23.2 1:26.2 185 28:28.1 1:10:27.3 1:10:27.3
135 Joe Valentin Tampa FL 14 24 M 2 Male Beginner 6 30 8:08.8 1:06.6 227 32:41.7 1:18.9 148 27:12.9 1:10:28.9 1:10:28.9
136 Phillip Baker Largo FL 37 53 M 11 50-54 2 172 10:34.6 1:07.8 76 28:35.1 1:21.3 204 29:04.1 1:10:42.9 1:10:42.9
137 Francisco Cardona Largo FL 82 45 M 3 Male Beginner 6 411 15:15.5 1:13.7 138 30:16.9 0:50.9 45 23:07.1 1:10:44.1 1:10:44.1
138 John Biggs Lehigh Acres FL 50 47 M 14 45-49 2 210 10:55.0 1:03.5 121 29:43.0 1:35.6 157 27:28.1 1:10:45.2 1:10:45.2
139 Melanie Walters Clearwater FL 476 45 F 6 45-49 2 242 11:20.2 1:09.9 131 29:56.4 1:37.8 134 26:41.9 1:10:46.2 1:10:46.2
140 Brian Heeren Seminole FL 220 52 M 12 50-54 2 135 10:04.2 0:37.5 51 27:35.0 0:35.3 287 31:57.5 1:10:49.5 1:10:49.5
141 Team Roose Zephyrhills FL 382 35 M 2 Mixed Relay Team 9 28 7:57.8 0:38.4 218 32:33.0 0:41.0 216 29:14.6 1:11:04.8 1:11:04.8
142 Stacy Gumula Tampa FL 198 35 F 7 35-39 2 206 10:50.0 1:33.4 199 32:06.1 1:07.7 103 25:32.0 1:11:09.2 1:11:09.2
143 Robert Romano tarpon springs FL 380 31 M 11 30-34 2 67 9:00.6 2:28.7 197 32:05.8 1:46.2 112 25:54.9 1:11:16.2 1:11:16.2
144 Peter Durham belleair bluffs FL 529 54 M 13 50-54 2 43 8:28.9 1:39.2 36 27:06.1 1:27.8 306 32:37.5 1:11:19.5 1:11:19.5
145 Hoyt Carrier Brandon FL 87 35 M 16 35-39 2 59 8:52.7 1:00.9 176 31:15.9 0:32.8 228 29:45.1 1:11:27.4 1:11:27.4
146 Kevin Price Clearwater FL 357 43 M 18 40-44 2 186 10:40.4 2:04.6 110 29:30.4 0:52.8 182 28:20.2 1:11:28.4 1:11:28.4
147 Mark Foster Largo FL 176 41 M 19 40-44 2 129 9:59.4 1:37.0 68 28:24.8 1:29.2 239 30:01.7 1:11:32.1 1:11:32.1
148 Michael Sampson Clearwater FL 532 38 M 17 35-39 2 6 7:11.8 2:12.2 239 32:56.4 1:13.3 168 27:59.0 1:11:32.7 1:11:32.7
149 Charles Lindsay Tampa FL 279 52 M 14 50-54 2 61 8:53.5 1:08.1 160 30:55.4 1:28.2 211 29:08.1 1:11:33.3 1:11:33.3
150 Jodi Dobson Tarpon Springs FL 132 43 F 1 Female Beginner 6 253 11:27.2 1:25.7 201 32:07.1 0:37.7 115 26:00.6 1:11:38.3 1:11:38.3
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
151 christine worms lutz FL 504 40 F 3 40-44 2 171 10:34.5 1:03.1 123 29:45.8 1:18.8 197 28:56.7 1:11:38.9 1:11:38.9
152 Susan Grove Tampa FL 197 56 F 2 55-59 2 357 13:11.3 1:04.2 187 31:44.5 0:57.4 84 24:43.8 1:11:41.2 1:11:41.2
153 Corrie Hacking Palm Harbor FL 4 39 F 5 Female Elite 1 29 7:59.2 1:30.0 179 31:22.5 0:53.8 231 29:55.8 1:11:41.3 1:11:41.3
154 Harry Williams Tampa FL 495 70 M 1 70-74 2 243 11:20.8 2:10.1 129 29:53.7 2:15.7 120 26:14.6 1:11:54.9 1:11:54.9
155 Pamela sabella Tampa FL 389 52 F 4 50-54 2 213 10:56.6 1:19.7 122 29:44.6 1:19.6 187 28:34.8 1:11:55.3 1:11:55.3
156 Amanda Henry Land o lakes FL 222 31 F 2 30-34 2 283 11:47.5 1:23.0 114 29:36.4 1:03.3 172 28:06.0 1:11:56.2 1:11:56.2
157 Khiem Cao new port richey FL 80 46 M 15 45-49 2 286 11:50.1 1:51.3 159 30:55.4 0:40.7 132 26:40.6 1:11:58.1 1:11:58.1
158 Jennifer Sawyer Palm Harbor FL 396 42 F 4 40-44 2 270 11:34.5 1:15.1 116 29:39.4 1:10.2 181 28:19.5 1:11:58.7 1:11:58.7
159 Oberto Irizarry Tampa FL 241 47 M 4 Male Beginner 6 322 12:22.2 1:18.6 56 27:49.6 1:24.2 205 29:05.2 1:11:59.8 1:11:59.8
160 John Banacki Palm Harbor FL 40 58 M 10 55-59 2 41 8:27.9 1:22.7 86 28:55.2 1:27.4 285 31:47.9 1:12:01.1 1:12:01.1
161 Patrick Fischer-Carne new smyrna beach FL 166 45 M 16 45-49 2 120 9:49.4 2:14.8 126 29:50.9 1:52.3 178 28:14.9 1:12:02.3 1:12:02.3
162 Edward Palmer Dunedin FL 545 24 M 3 20-24 2 231 11:06.1 1:41.8 242 32:57.3 0:48.1 104 25:32.9 1:12:06.2 1:12:06.2
163 Kathryn Erickson Wesley Chapel FL 152 34 F 3 30-34 2 291 11:51.6 1:19.5 189 31:46.9 0:56.9 124 26:18.3 1:12:13.2 1:12:13.2
164 Peter Mckernan tampa FL 314 63 M 5 60-64 2 191 10:43.6 1:08.5 103 29:23.4 0:55.1 244 30:03.4 1:12:14.0 1:12:14.0
165 Travis Schuldt spring hill FL 402 27 M 5 Male Beginner 6 93 9:33.5 1:56.3 104 29:23.9 0:55.7 256 30:24.9 1:12:14.3 1:12:14.3
166 Lia Marie Morris dunedin FL 327 50 F 1 40-99 3 278 11:41.0 1:15.9 117 29:40.0 1:04.7 188 28:35.0 1:12:16.6 1:12:16.6
167 John McDonough Tarpon Springs FL 563 54 M 15 50-54 2 127 9:53.2 0:50.8 173 31:12.6 1:08.0 214 29:12.5 1:12:17.1 1:12:17.1
168 Bryan Nelson Saint Petersburg FL 331 56 M 11 55-59 2 50 8:41.2 1:44.3 100 29:17.0 1:24.1 277 31:15.9 1:12:22.5 1:12:22.5
169 Ted Small Palm Harbor FL 423 50 M 16 50-54 2 189 10:43.2 1:29.4 141 30:23.7 1:51.4 165 27:54.8 1:12:22.5 1:12:22.5
170 James Welch Seminole FL 486 50 M 17 50-54 2 301 11:58.5 0:54.1 155 30:44.3 0:52.3 169 27:59.6 1:12:28.8 1:12:28.8
171 Lori Dunlap Palm Harbor FL 550 48 F 7 45-49 2 215 10:57.7 1:11.1 111 29:31.8 0:55.5 235 29:57.0 1:12:33.1 1:12:33.1
172 Anthony Presley Saint Petersburg FL 355 43 M 20 40-44 2 169 10:31.7 2:11.7 92 29:01.5 2:06.0 200 28:58.4 1:12:49.3 1:12:49.3
173 Carlton Scott Odessa FL 404 51 M 18 50-54 2 289 11:50.9 1:36.7 137 30:14.4 1:04.7 171 28:03.3 1:12:50.0 1:12:50.0
174 Brad Martz Tampa FL 304 44 M 21 40-44 2 108 9:40.3 0:53.5 65 28:12.1 1:02.0 315 33:04.3 1:12:52.2 1:12:52.2
175 Chris St Pierre Tarpon Springs FL 433 44 M 22 40-44 2 216 10:57.8 2:34.7 134 30:10.9 1:48.8 154 27:21.4 1:12:53.6 1:12:53.6
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
176 Andrew Proper tarpon springs FL 359 41 M 23 40-44 2 178 10:36.0 1:55.8 210 32:21.1 0:45.0 153 27:20.4 1:12:58.3 1:12:58.3
177 Team Chien Tampa FL 92 37 M 3 Mixed Relay Team 9     10:09.9     36:43.2 117 26:12.2 1:13:05.3 1:13:05.3
178 Brian Lambert Tampa FL 266 57 M 12 55-59 2 158 10:25.6 1:46.8 147 30:28.0 0:54.4 222 29:30.6 1:13:05.4 1:13:05.4
179 Brice Brown Tampa FL 68 40 M 24 40-44 2 197 10:46.9 1:17.6 230 32:44.2 1:28.8 137 26:50.2 1:13:07.7 1:13:07.7
180 Kate Wentzel Clearwater FL 489 38 F 8 35-39 2 209 10:54.9 2:08.3 255 33:35.5 1:28.2 91 25:02.8 1:13:09.7 1:13:09.7
181 Kim Anderson Terra Ceia FL 518 60 M 6 60-64 2 265 11:32.1 1:50.7 88 28:56.3 2:21.2 190 28:44.0 1:13:24.3 1:13:24.3
182 Donald Whallen Tampa FL 490 55 M 13 55-59 2 164 10:28.4 1:40.3 135 30:11.9 1:02.7 240 30:01.8 1:13:25.1 1:13:25.1
183 John Swan Palm Harbor FL 446 51 M 19 50-54 2 187 10:40.8 2:25.8 148 30:29.3 2:34.4 151 27:16.6 1:13:26.9 1:13:26.9
184 Steve Baumann Clearwater FL 43 60 M 7 60-64 2 146 10:15.4 1:17.4 186 31:41.4 0:45.4 223 29:30.6 1:13:30.2 1:13:30.2
185 Chet Justice Tampa FL 637 43 M 25 40-44 2 451 40:08.3       29:51.1 302 32:33.9 1:13:31.4 1:13:31.4
186 Nancy Wentink bradenton FL 488 61 F ***** 60-64 2 228 11:05.7 1:08.4 144 30:27.2 1:06.3 230 29:52.8 1:13:40.4 1:13:40.4
187 Jaime Herzig St petersburg FL 224 28 F 1 25-29 2 76 9:11.7 1:22.9 243 32:58.7 1:03.0 207 29:07.7 1:13:44.0 1:13:44.0
188 Tom Schumacher Lutz FL 403 38 M 1 0-39 4 70 9:04.5 0:48.6 172 31:12.0 0:39.0 290 32:04.1 1:13:48.2 1:13:48.2
189 Doug Waddell Tarpon Springs FL 472 49 M 17 45-49 2 193 10:45.1 1:21.3 136 30:13.6 0:59.5 263 30:31.5 1:13:51.0 1:13:51.0
190 Mary Spence Tampa FL 429 52 F 5 50-54 2 272 11:35.9 0:53.5 168 31:09.5 1:12.3 215 29:13.8 1:14:05.0 1:14:05.0
191 John Coreano Tampa FL 103 36 M 18 35-39 2 202 10:48.7 2:37.1 233 32:47.6 1:04.2 136 26:49.3 1:14:06.9 1:14:06.9
192 Kris Norcross Palm Harbor FL 334 39 F 9 35-39 2 177 10:35.9 1:13.6 140 30:22.6 1:53.2 241 30:02.0 1:14:07.3 1:14:07.3
193 Matt Lacey Cocoa Beach FL 265 37 M 19 35-39 2 64 8:58.9 1:41.9 177 31:21.0 1:35.8 264 30:32.8 1:14:10.4 1:14:10.4
194 Susan Curtin tampa FL 114 61 F 1 60-64 2 184 10:39.5 1:27.4 156 30:47.8 1:19.5 245 30:06.7 1:14:20.9 1:14:20.9
195 Stephen Wegzyn Lutz FL 483 45 M 3 40-99 4 133 10:03.7 1:30.6 169 31:10.2 1:27.3 246 30:11.5 1:14:23.3 1:14:23.3
196 Jeff Lonergan Bourbonnais IL 284 60 M 8 60-64 2 250 11:24.8 1:23.9 183 31:40.1 1:05.3 193 28:49.9 1:14:24.0 1:14:24.0
197 James Holland Temple Terrace FL 229 34 M 12 30-34 2 323 12:22.7 2:39.3 266 33:49.9 0:40.8 89 24:52.5 1:14:25.2 1:14:25.2
198 Todd Ashcraft Lutz FL 30 45 M 18 45-49 2 299 11:57.8 1:18.9 89 28:58.2 0:43.0 280 31:29.9 1:14:27.8 1:14:27.8
199 Tonya Svoboda Lutz FL 445 46 F 8 45-49 2 353 13:05.8 1:43.8 193 31:54.5 2:10.5 108 25:49.2 1:14:43.8 1:14:43.8
200 Margie Jennelle Palm Harbor FL 243 55 F 3 55-59 2 112 9:41.5 1:39.6 174 31:13.0 1:31.9 265 30:38.7 1:14:44.7 1:14:44.7
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
201 Scott Anderson odessa FL 514 53 M 6 Male Beginner 6 48 8:35.9 2:22.1 128 29:53.6 1:22.0 304 32:34.9 1:14:48.5 1:14:48.5
202 John Flores New port richey FL 171 37 M 20 35-39 2 229 11:06.0 2:01.5 244 32:59.2 0:58.1 163 27:52.5 1:14:57.3 1:14:57.3
203 Brian Heckman TAMPA FL 218 37 M 21 35-39 2 90 9:26.4 2:49.6 308 34:49.0 1:00.3 138 26:53.2 1:14:58.5 1:14:58.5
204 Shannon StPierre Tarpon Springs FL 437 45 F 9 45-49 2 296 11:53.6 2:31.4 257 33:37.5 1:14.2 107 25:47.3 1:15:04.0 1:15:04.0
205 Ryan Lundahl Odessa FL 287 11 M 4 0-19 2 223 11:04.1 1:13.0 346 36:33.7 1:01.8 97 25:15.9 1:15:08.5 1:15:08.5
206 Joe Woodward palm harbor FL 523 48 M 4 40-99 4 155 10:24.5 2:33.1 211 32:26.6 2:47.0 146 27:10.3 1:15:21.5 1:15:21.5
207 David Tilki Oldsmar FL 450 61 M 9 60-64 2 222 11:03.7 1:34.9 163 31:02.1 1:25.1 252 30:17.7 1:15:23.5 1:15:23.5
208 Matthew Shaw Trinity FL 412 39 M 2 0-39 4 35 8:15.2 3:13.5 225 32:40.3 1:12.7 254 30:21.3 1:15:43.0 1:15:43.0
209 Jeanne Fine dunedin FL 165 58 F 4 55-59 2 232 11:06.7 1:15.6 237 32:55.1 1:16.4 212 29:10.7 1:15:44.5 1:15:44.5
210 Bret Sapp St. Petersburg FL 394 30 M 13 30-34 2 114 9:43.6 2:03.9 293 34:29.5 1:33.5 167 27:58.0 1:15:48.5 1:15:48.5
211 Patricia Kenel Trinity FL 253 55 F 5 55-59 2 346 12:57.7 1:09.9 226 32:40.4 1:18.0 160 27:45.8 1:15:51.8 1:15:51.8
212 Mathew Krueger Palm Harbor FL 262 40 M 26 40-44 2 181 10:37.9 2:20.1 251 33:18.4 1:50.3 161 27:48.2 1:15:54.9 1:15:54.9
213 Brenda Loggins Tampa FL 283 46 F 10 45-49 2 113 9:42.7 1:13.1 182 31:30.3 1:23.0 291 32:06.6 1:15:55.7 1:15:55.7
214 Shannon Maness Trinity FL 299 47 M 19 45-49 2 387 14:17.1 1:50.0 198 32:05.8 1:07.8 129 26:36.6 1:15:57.3 1:15:57.3
215 Suzanne Brosseau safety harbor FL 67 59 F 6 55-59 2 309 12:08.4 1:07.2 83 28:41.8 1:10.0 312 32:51.9 1:15:59.3 1:15:59.3
216 Somer Scarano palm harbor FL 397 35 F 10 35-39 2 298 11:57.4 1:31.5 322 35:19.3 1:01.7 118 26:12.6 1:16:02.5 1:16:02.5
217 Jodi Frazier Tampa FL 179 42 F 5 40-44 2 151 10:18.1 1:25.9 327 35:27.9 2:09.0 135 26:45.8 1:16:06.7 1:16:06.7
218 Chip Sullivan Gainesville FL 444 53 M 20 50-54 2 140 10:08.2 1:57.6 194 31:59.7 1:22.1 268 30:42.6 1:16:10.2 1:16:10.2
219 Hank Gatti New Port Richey FL 186 55 M 14 55-59 2 179 10:37.1 1:06.5 112 29:34.3 1:20.2 326 33:32.8 1:16:10.9 1:16:10.9
220 Jonathan Sellers Tampa FL 408 31 M 14 30-34 2 144 10:12.6 1:13.9 209 32:21.1 0:53.1 282 31:32.1 1:16:12.8 1:16:12.8
221 Rhonda DelCampo Lutz FL 124 55 F 7 55-59 2 355 13:09.6 1:22.1 212 32:28.9 1:15.3 173 28:08.3 1:16:24.2 1:16:24.2
222 John Heinbockel Ocala FL 221 48 M 7 Male Beginner 6             457 1:16:32.0 1:16:32.0 1:16:32.0
223 Alyssa McKeown Tierra Verde FL 312 41 F 6 40-44 2 208 10:51.0 1:30.7 200 32:06.3 1:35.6 262 30:31.1 1:16:34.7 1:16:34.7
224 Richard Lundahl Odessa FL 286 52 M 21 50-54 2 150 10:17.9 1:08.0 280 34:16.0 0:38.8 250 30:16.7 1:16:37.4 1:16:37.4
225 Ann Burr Palm Harbor FL 559 58 F 8 55-59 2 237 11:14.6 1:21.9 252 33:27.4 1:05.8 226 29:40.3 1:16:50.0 1:16:50.0
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
226 Kathy Arthur Tampa FL 28 52 F 6 50-54 2 118 9:47.3 1:39.2 319 35:08.9 1:30.8 192 28:47.2 1:16:53.4 1:16:53.4
227 Shelley Tolbert Lutz FL 452 35 F 11 35-39 2 260 11:29.7 2:24.4 305 34:44.9 0:55.4 152 27:19.0 1:16:53.4 1:16:53.4
228 Daniel Peacock Palm Harbor FL 347 23 M 4 20-24 2 214 10:57.2 0:51.6 167 31:07.9 1:23.8 308 32:40.6 1:17:01.1 1:17:01.1
229 Elizabeth Mckernan tampa FL 313 62 F 2 60-64 2 290 11:51.0 1:03.8 185 31:41.4 1:16.4 275 31:09.1 1:17:01.7 1:17:01.7
230 Donna Donati-Waddell Tarpon Springs FL 136 44 F 7 40-44 2 310 12:09.6 1:45.8 195 32:03.0 1:45.8 220 29:27.8 1:17:12.0 1:17:12.0
231 Alicia Ferraro Seminole FL 162 23 F 2 Female Beginner 6 245 11:22.2 1:29.0 321 35:18.6 0:55.7 175 28:12.0 1:17:17.5 1:17:17.5
232 Jason Levy Clearwater FL 274 40 M 27 40-44 2 167 10:30.1 2:04.5 181 31:29.2 1:43.2 281 31:31.3 1:17:18.3 1:17:18.3
233 Gary Wilson Trinity FL 501 43 M 28 40-44 2 125 9:52.5 3:14.4 313 34:57.0 0:35.0 191 28:45.2 1:17:24.1 1:17:24.1
234 Carlos Martin Odessa FL 301 51 M 22 50-54 2 261 11:30.6 1:38.7 164 31:02.6 3:01.8 255 30:23.5 1:17:37.2 1:17:37.2
235 Keith Colini Tampa FL 98 56 M 15 55-59 2 154 10:23.6 2:25.0 213 32:29.5 2:23.2 233 29:56.7 1:17:38.0 1:17:38.0
236 George Palaidis Hollywood FL 343 33 M 15 30-34 2 173 10:34.8 1:25.6 248 33:13.4 1:40.8 269 30:43.6 1:17:38.2 1:17:38.2
237 Jonathan Gomez Wesley Chapel FL 190 15 M 5 0-19 2 175 10:35.2 2:11.9 275 34:03.2 0:51.5 238 30:01.0 1:17:42.8 1:17:42.8
238 Tara LaBrecque Winter Park FL 264 24 F 2 20-24 2 238 11:15.7 1:57.6 282 34:16.9 1:10.1 203 29:03.5 1:17:43.8 1:17:43.8
239 Valerie Mirelman St. Petersburg FL 323 30 F 4 30-34 2 293 11:52.4 1:15.9 339 36:08.6 1:06.6 156 27:27.3 1:17:50.8 1:17:50.8
240 Donna Wolters Brooksville FL 522 58 F 9 55-59 2 361 13:18.0 1:16.5 202 32:07.3 1:45.6 219 29:24.2 1:17:51.6 1:17:51.6
241 Team Rowe Wesley Chapel FL 387 45 F 1 Female Relay Team 8 351 13:05.0 0:47.8 294 34:31.5 1:11.6 179 28:18.0 1:17:53.9 1:17:53.9
242 Claire Laseter Palm Harbor FL 269 57 F 10 55-59 2 379 13:54.6 1:48.4 223 32:36.4 0:46.6 196 28:55.1 1:18:01.1 1:18:01.1
243 Howard Epstein Ocala FL 151 51 M 23 50-54 2 141 10:09.5 2:44.8 249 33:15.6 1:28.8 258 30:27.5 1:18:06.2 1:18:06.2
244 Gina Schiro tampa FL 398 49 F 11 45-49 2 360 13:17.0 2:12.3 228 32:42.0 1:35.2 184 28:24.6 1:18:11.1 1:18:11.1
245 Elizabeth Frazier Tampa FL 178 42 F 8 40-44 2 200 10:47.5 2:16.7 307 34:47.8 1:43.0 189 28:39.8 1:18:14.8 1:18:14.8
246 Kelly Gallagher Tarpon Springs FL 183 17 F 1 0-19 2 55 8:48.6 3:11.9 306 34:47.4 0:50.2 267 30:42.1 1:18:20.2 1:18:20.2
247 Dennis Houseman Lutz FL 236 59 M 16 55-59 2 256 11:28.1 3:11.1 143 30:26.7 2:10.2 274 31:08.7 1:18:24.8 1:18:24.8
248 Aristidis Zachas Dunwoody GA 509 38 M 22 35-39 2 166 10:29.8 2:43.9 236 32:54.0 1:12.1 272 31:07.1 1:18:26.9 1:18:26.9
249 Nicole Kozel Safety Harbor FL 259 35 F 12 35-39 2 281 11:43.6 1:52.6 314 34:59.3 0:53.3 209 29:07.9 1:18:36.7 1:18:36.7
250 Liz Vultao new port richey FL 470 44 F 9 40-44 2 363 13:20.5 2:19.9 269 33:54.1 0:51.6 174 28:11.7 1:18:37.8 1:18:37.8
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
251 Torami williams Tampa FL 497 57 M 17 55-59 2 262 11:30.7 1:44.1 139 30:17.7 2:11.2 316 33:05.9 1:18:49.6 1:18:49.6
252 Greg Mallare Odessa FL 296 53 M 24 50-54 2 370 13:30.1 2:30.6 180 31:27.5 0:44.1 270 30:45.8 1:18:58.1 1:18:58.1
253 Robert Brown Wesley Chapel FL 71 64 M 10 60-64 2 185 10:40.2 2:22.2 258 33:37.6 2:20.8 242 30:02.9 1:19:03.7 1:19:03.7
254 Trent Robinson temple terrace FL 377 35 M 3 0-39 4 139 10:05.0 1:54.8 231 32:45.4 1:46.3 303 32:34.4 1:19:05.9 1:19:05.9
255 Athena Lynch Tampa FL 289 40 F 10 40-44 2 204 10:49.5 1:44.9 229 32:43.5 0:47.6 319 33:15.6 1:19:21.1 1:19:21.1
256 Kevin Imperiale Palm Harbor FL 240 29 M 7 25-29 2 257 11:28.5 2:55.8 382 38:32.2 0:29.8 122 26:17.0 1:19:43.3 1:19:43.3
257 Lindsay Whitney Lutz FL 493 36 F 13 35-39 2 274 11:38.0 1:40.3 296 34:32.9 1:29.0 259 30:28.7 1:19:48.9 1:19:48.9
258 Kevin Scolaro Clearwater FL 19 44 M 8 Male Beginner 6 348 12:59.7 2:44.6 270 33:54.5 0:32.2 225 29:40.2 1:19:51.2 1:19:51.2
259 Thomas Campion Tarpon Springs FL 79 58 M 18 55-59 2 52 8:44.5 1:39.7 216 32:31.3 2:47.7 334 34:14.6 1:19:57.8 1:19:57.8
260 Luci Krueger Lutz FL 261 42 F 11 40-44 2 332 12:32.3 1:35.3 262 33:45.7 2:09.4 237 30:00.5 1:20:03.2 1:20:03.2
261 Andrea Adams-Manning Jacksonville FL 21 36 F 1 0-39 3 329 12:30.4 2:26.4 241 32:57.0 1:58.0 251 30:17.2 1:20:09.0 1:20:09.0
262 gerard garavuso holiday FL 185 69 M 6 65-69 2 271 11:35.0 3:24.7 192 31:54.0 1:21.0 286 31:56.1 1:20:10.8 1:20:10.8
263 Karen Watson Palm Harbor FL 481 57 F 11 55-59 2 369 13:27.0 1:40.6 315 35:02.1 0:43.4 217 29:18.6 1:20:11.7 1:20:11.7
264 David Hamilton Brooksville FL 204 54 M 25 50-54 2 307 12:05.4 1:33.2 235 32:49.6 1:43.3 288 32:01.2 1:20:12.7 1:20:12.7
265 Jacek Pawelec New Port Richey FL 346 46 M 20 45-49 2 284 11:47.6 3:27.3 238 32:55.8 0:54.8 273 31:08.7 1:20:14.2 1:20:14.2
266 Shawn Mack Gainesville FL 292 47 M 21 45-49 2 241 11:18.0 2:58.8 184 31:41.3 1:25.8 311 32:51.5 1:20:15.4 1:20:15.4
267 Heidi Biringer Lutz FL 51 35 F 14 35-39 2 233 11:08.6 2:16.5 304 34:44.6 2:32.8 224 29:34.7 1:20:17.2 1:20:17.2
268 Ed Malone Tampa FL 297 59 M 19 55-59 2 374 13:42.7 2:26.5 283 34:18.8 1:21.6 186 28:32.1 1:20:21.7 1:20:21.7
269 Amber Weinzierl Crystal Beach FL 485 25 F 3 Female Beginner 6 176 10:35.4 1:36.3 310 34:55.0 0:42.4 301 32:32.7 1:20:21.8 1:20:21.8
270 Randy Rebman seffner FL 369 57 M 20 55-59 2 297 11:56.3 1:28.9 347 36:39.2 1:16.1 208 29:07.8 1:20:28.3 1:20:28.3
271 Gerard Donnelly Tampa FL 138 55 M 21 55-59 2 221 11:03.6 1:03.8 219 32:33.6 1:07.2 342 34:44.6 1:20:32.8 1:20:32.8
272 Melinda Duren St. Petersburg FL 143 27 F 2 25-29 2 199 10:47.3 1:13.7 267 33:50.5 1:15.0 322 33:28.1 1:20:34.6 1:20:34.6
273 Michelle Scholet NEW PORT RICHEY FL 400 46 F 12 45-49 2 325 12:25.8 1:55.6 220 32:35.3 1:35.8 289 32:03.2 1:20:35.7 1:20:35.7
274 Daniel Bennett Lutz FL 46 30 M 16 30-34 2 280 11:42.7 2:02.7 343 36:14.4 0:41.2 234 29:56.8 1:20:37.8 1:20:37.8
275 Constance Trojanowski Tampa FL 458 39 F 15 35-39 2 143 10:11.3 1:50.7 178 31:22.1 2:00.6 349 35:15.2 1:20:39.9 1:20:39.9
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
276 Evan Unger Trinity FL 465 49 M 22 45-49 2 263 11:31.6 3:25.2 333 35:38.4 1:00.1 206 29:07.4 1:20:42.7 1:20:42.7
277 Gladys Ayer Johns Creek GA 33 53 F 7 50-54 2 347 12:58.4 1:41.0 284 34:19.0 1:56.0 229 29:52.1 1:20:46.5 1:20:46.5
278 Kelly Vaas Tampa FL 466 27 F 3 25-29 2 308 12:06.9 1:48.2 323 35:20.8 1:04.6 260 30:28.7 1:20:49.2 1:20:49.2
279 Melissa Flores Tarpon Springs FL 571 32 F 5 30-34 2 303 12:00.2 2:06.3 374 38:05.4 0:51.7 164 27:53.6 1:20:57.2 1:20:57.2
280 Kenneth Plunkett Land O Lakes FL 352 37 M 23 35-39 2 136 10:04.3 2:31.3 290 34:26.6 1:41.6 299 32:19.0 1:21:02.8 1:21:02.8
281 Ross Batiste Dunedin FL 42 28 M 8 25-29 2 251 11:25.0 2:08.4 378 38:12.8 0:54.1 183 28:24.3 1:21:04.6 1:21:04.6
282 Melissa Ransdell Tampa FL 366 49 F 13 45-49 2 282 11:45.6 1:32.4 395 39:12.5 0:46.7 166 27:57.3 1:21:14.5 1:21:14.5
283 Marc Chavez Tarpon Springs FL 516 22 M 5 20-24 2 97 9:35.2 3:20.3 350 36:52.3 1:20.8 247 30:14.7 1:21:23.3 1:21:23.3
284 Christine Ashcraft Lutz FL 29 45 F 14 45-49 2 414 15:27.1 1:21.3 206 32:16.5 1:40.0 266 30:40.2 1:21:25.1 1:21:25.1
285 Michele Musto Lutz FL 330 55 F 12 55-59 2 350 13:04.1 1:46.5 300 34:41.6 1:51.3 243 30:03.1 1:21:26.6 1:21:26.6
286 Karin Small Palm Harbor FL 556 41 F 12 40-44 2 292 11:52.3 1:40.3 265 33:48.5 1:21.8 314 33:00.1 1:21:43.0 1:21:43.0
287 Al Nicin Sanford FL 562 36 M 4 0-39 4 300 11:58.5 4:43.5 356 37:10.4 1:11.5 131 26:40.5 1:21:44.4 1:21:44.4
288 Anna Randall Tampa FL 364 17 F 2 0-19 2 230 11:06.1 2:43.7 338 36:00.9 1:02.7 271 30:55.0 1:21:48.4 1:21:48.4
289 April Chonsky ST PETERSBURG FL FL 93 49 F 15 45-49 2 408 15:06.2 1:47.4 312 34:56.0 1:49.8 177 28:13.9 1:21:53.3 1:21:53.3
290 Timothy Litteral largo FL 280 48 M 5 40-99 4 311 12:11.0 1:13.1 158 30:53.1 2:03.1 352 35:33.1 1:21:53.4 1:21:53.4
291 Emily Lindley Tampa FL 278 35 F 16 35-39 2 134 10:03.7 1:58.8 309 34:52.6 1:45.3 320 33:21.6 1:22:02.0 1:22:02.0
292 Jessica Nicolai Spring Hill FL 332 31 F 6 30-34 2 324 12:24.0 2:03.3 287 34:25.0 0:53.2 298 32:17.6 1:22:03.1 1:22:03.1
293 PARTICIPANT UNKNOWN Wrong Chip 435 0 M 6 0-19 2 436 17:55.5 2:10.2 170 31:10.8 1:49.3 210 29:07.9 1:22:13.7 1:22:13.7
294 Laura Healy Palm Harbor FL 217 55 F 13 55-59 2 302 12:00.0 2:11.1 286 34:22.1 1:31.2 297 32:16.6 1:22:21.0 1:22:21.0
295 Vonda Ayer Wesley Chapel FL 34 50 F 8 50-54 2 365 13:21.7 1:36.6 285 34:19.9 1:37.4 284 31:38.8 1:22:34.4 1:22:34.4
296 Donna Cox Clearwater FL 106 56 F 14 55-59 2 409 15:09.6 1:51.7 263 33:45.8 1:35.6 248 30:15.3 1:22:38.0 1:22:38.0
297 Jeremiah Ronshausen Belleair Beach FL 381 38 M 5 0-39 4 192 10:44.2 2:17.0 217 32:31.8 2:13.6 346 34:56.3 1:22:42.9 1:22:42.9
298 Adam Chernin Tampa FL 91 48 M 6 40-99 4 220 11:03.3 4:15.5 149 30:30.6 2:25.5 340 34:29.6 1:22:44.5 1:22:44.5
299 Dennis Crow Palm Harbor FL 111 68 M 7 65-69 2 207 10:50.7 1:09.8 260 33:42.3 1:44.9 350 35:26.0 1:22:53.7 1:22:53.7
300 Cynthia Butts Palm Harbor FL 76 60 F 3 60-64 2 341 12:51.7 2:54.1 161 30:57.2 2:31.9 329 33:46.1 1:23:01.0 1:23:01.0
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
301 Katharine Turner Spring Hill FL 462 59 F 15 55-59 2 367 13:26.6 2:41.2 215 32:30.5 2:14.5 296 32:12.2 1:23:05.0 1:23:05.0
302 Sheri Shaw Trinity FL 413 41 F 13 40-44 2 306 12:04.9 3:06.4 329 35:31.6 2:09.0 253 30:19.2 1:23:11.1 1:23:11.1
303 Linsey DeLuca St. Petersburg FL 125 35 F 17 35-39 2 147 10:16.3 1:42.0 320 35:14.5 1:23.5 343 34:46.7 1:23:23.0 1:23:23.0
304 Ted Kozel Safety harbor FL 260 34 M 6 0-39 4 88 9:24.5 1:54.5 363 37:28.4 1:42.5 313 32:58.9 1:23:28.8 1:23:28.8
305 Gary Lowe Clearwater FL 555 34 M 9 Male Beginner 6 373 13:36.4 3:25.7 277 34:11.2 0:56.0 279 31:22.6 1:23:31.9 1:23:31.9
306 Chase Harris Dunedin FL 531 17 M 7 0-19 2 183 10:38.8 1:57.5 336 35:49.5 1:09.4 333 34:02.4 1:23:37.6 1:23:37.6
307 Theresa Weaver Port Orange FL 482 54 F 9 50-54 2 337 12:40.8 2:18.1 301 34:43.5 1:56.4 294 32:11.4 1:23:50.2 1:23:50.2
308 Gavin Williamson Clearwater FL 498 14 M 8 0-19 2 255 11:27.5 2:36.5 276 34:05.3 0:58.9 345 34:49.2 1:23:57.4 1:23:57.4
309 Michael Sloan Lutz FL 422 40 M 7 40-99 4 258 11:29.3 3:00.6 411 40:48.5   199 28:58.0 1:24:16.4 1:24:16.4
310 David Harris Tampa FL 211 47 M 23 45-49 2 418 15:53.4 2:22.5 271 33:57.2 2:10.3 232 29:56.0 1:24:19.4 1:24:19.4
311 Allen Williams Dunedin FL 494 59 M 22 55-59 2 249 11:24.2 4:39.0 298 34:36.9 2:03.0 283 31:38.1 1:24:21.2 1:24:21.2
312 Daniel Rothenberger St. Pete Beach FL 384 62 M 11 60-64 2 372 13:34.2 3:17.5 368 37:50.9 2:41.0 143 27:03.2 1:24:26.8 1:24:26.8
313 Christine Wise New Port Richey FL 502 47 F 16 45-49 2 410 15:14.0 2:08.8 208 32:18.4 2:39.4 300 32:21.6 1:24:42.2 1:24:42.2
314 Amy Batiste Dunedin FL 41 26 F 4 25-29 2 273 11:37.2 3:23.9 353 36:57.2 0:42.8 292 32:07.5 1:24:48.6 1:24:48.6
315 Kyle Maryanski tarpon springs FL 305 46 M 24 45-49 2 246 11:22.8 3:19.1 318 35:03.1 2:22.6 310 32:44.7 1:24:52.3 1:24:52.3
316 Sherri Lennon Tampa FL 272 45 F 17 45-49 2 339 12:49.3 2:42.7 247 33:02.2 0:48.1 351 35:31.1 1:24:53.4 1:24:53.4
317 David Buelk Land O Lakes FL 73 46 M 25 45-49 2 131 10:00.8 3:19.4 281 34:16.9 1:12.1 361 36:08.0 1:24:57.2 1:24:57.2
318 Shayne Foley Clearwater FL 172 61 F 4 60-64 2 340 12:51.0 1:41.8 279 34:14.4 1:56.4 335 34:18.5 1:25:02.1 1:25:02.1
319 Yale Houghton Port Charlotte FL 235 51 M 26 50-54 2 160 10:26.5 6:42.6 273 33:59.0 4:46.1 218 29:19.7 1:25:13.9 1:25:13.9
320 Melody Maczko Trinity FL 293 37 F 18 35-39 2 406 14:54.9 3:00.7 362 37:26.6 1:05.9 195 28:53.6 1:25:21.7 1:25:21.7
321 Jennifer Leondike Hernando Beach FL 273 43 F 14 40-44 2 314 12:13.7 1:43.5 196 32:04.8 1:10.4 392 38:09.7 1:25:22.1 1:25:22.1
322 Marc Pace Palm Harbor FL 341 46 M 26 45-49 2 219 10:59.9 2:11.9 250 33:16.5 1:18.8 386 37:36.6 1:25:23.7 1:25:23.7
323 Deborah Pace Palm Harbor FL 340 43 F 15 40-44 2 338 12:43.2 1:42.4 240 32:56.5 1:09.2 378 36:53.4 1:25:24.7 1:25:24.7
324 Amber Fleming Wesley Chapel FL 168 44 F 16 40-44 2 168 10:30.4 2:14.1 334 35:40.3 1:45.2 348 35:14.7 1:25:24.7 1:25:24.7
325 Aaron Foster Clearwater FL 175 27 M 9 25-29 2 376 13:51.9 1:53.9 391 39:04.6 1:47.7 194 28:50.1 1:25:28.2 1:25:28.2
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
326 Sydney Shriver St. Petersburg FL 415 17 F 3 0-19 2 217 10:59.0 2:06.0 348 36:41.6 1:12.8 341 34:32.1 1:25:31.5 1:25:31.5
327 Xuan Nguyen Tampa FL 9 38 F 19 35-39 2 430 17:08.6 1:09.5 274 34:01.9 1:07.0 295 32:11.6 1:25:38.6 1:25:38.6
328 Erin Cochran Daly hernando beach FL 544 45 F 18 45-49 2 378 13:52.3 4:02.8 344 36:23.1 1:12.7 249 30:16.1 1:25:47.0 1:25:47.0
329 Ryan Allen Palm Harbor FL 527 41 M 29 40-44 2 224 11:04.2 3:36.7 69 28:25.2 2:57.2 411 40:20.7 1:26:24.0 1:26:24.0
330 Jeff Deren Oldsmar FL 128 46 M 27 45-49 2 240 11:17.7 2:42.2 272 33:58.3 2:19.4 363 36:12.7 1:26:30.3 1:26:30.3
331 Maya Cox Tampa FL 108 15 F 4 0-19 2 188 10:41.1 1:26.3 406 40:03.5 0:59.2 325 33:32.0 1:26:42.1 1:26:42.1
332 John Breen Clearwater FL 61 53 M 8 40-99 4 327 12:27.7 2:20.0 330 35:31.8 0:42.7 354 35:41.3 1:26:43.5 1:26:43.5
333 Doug Engelman Clearwater FL 150 66 M 8 65-69 2 248 11:23.2 2:28.0 289 34:25.7 2:37.3 359 35:57.6 1:26:51.8 1:26:51.8
334 David Padilla Tampa FL 342 61 M 12 60-64 2 415 15:33.8 2:20.9 337 35:57.5 1:40.1 278 31:21.4 1:26:53.7 1:26:53.7
335 Tammy Carr New Port Richey FL 86 57 F 16 55-59 2 380 13:56.1 2:31.4 190 31:47.7 1:56.8 373 36:45.4 1:26:57.4 1:26:57.4
336 Amy Wray Fort Myers FL 505 51 F 10 50-54 2 389 14:20.4 2:16.9 317 35:02.7 2:05.4 321 33:27.1 1:27:12.5 1:27:12.5
337 Kristen St Jean Safety Harbor FL 432 34 F 7 30-34 2 423 16:12.2 2:17.6 351 36:53.9 1:50.8 236 29:58.0 1:27:12.5 1:27:12.5
338 Tim Imlah Palm Harbor FL 239 51 M 27 50-54 2 267 11:33.4 3:57.7 256 33:37.0 1:48.2 370 36:33.5 1:27:29.8 1:27:29.8
339 Samantha Vincenti Tampa FL 467 25 F 5 25-29 2 368 13:26.9 2:11.5 357 37:12.6 2:03.9 307 32:39.5 1:27:34.4 1:27:34.4
340 Gabriela Hamilton Tampa FL 206 35 F 20 35-39 2 316 12:15.3 1:44.4 383 38:42.1 1:14.1 327 33:41.9 1:27:37.8 1:27:37.8
341 Alex Zheludov Land O Lakes FL 510 24 M 6 20-24 2 335 12:33.6 2:45.8 264 33:46.9 1:41.9 376 36:50.2 1:27:38.4 1:27:38.4
342 Sylvia Brown Tampa FL 72 35 F 21 35-39 2 358 13:14.1 3:05.5 408 40:26.9 1:34.9 221 29:29.3 1:27:50.7 1:27:50.7
343 Rick Lyons Clearwater FL 291 52 M 9 40-99 4 252 11:26.8 2:51.8 224 32:39.9 2:45.5 391 38:08.6 1:27:52.6 1:27:52.6
344 Sharon Read Seffner FL 368 54 F 11 50-54 2 343 12:54.1 2:12.6 295 34:32.3 1:27.9 375 36:49.0 1:27:55.9 1:27:55.9
345 Christian Edwards Gainesville FL 145 29 M 7 0-39 4 295 11:52.9 2:20.9 325 35:27.1 1:15.8 383 37:24.4 1:28:21.1 1:28:21.1
346 Ginger Cox Tampa FL 107 47 F 19 45-49 2 344 12:55.6 2:14.3 389 39:02.7 1:06.8 317 33:08.6 1:28:28.0 1:28:28.0
347 Paul Stykitus Palm Harbor FL 440 35 M 24 35-39 2 287 11:50.6 5:11.5 420 42:04.0 2:38.3 141 26:56.1 1:28:40.5 1:28:40.5
348 Colleen O'Brien Tampa FL 335 31 F 8 30-34 2 426 16:25.3 4:31.3 413 40:55.2 2:28.2 76 24:22.8 1:28:42.8 1:28:42.8
349 Leigh Landis Wesley Chapel FL 268 47 F 20 45-49 2 398 14:34.0 2:47.9 415 41:24.4 1:07.3 198 28:57.1 1:28:50.7 1:28:50.7
350 Audrey Voss New Port Richey FL 469 56 F 17 55-59 2 420 15:59.7 1:48.5 372 38:01.4 0:54.3 293 32:10.9 1:28:54.8 1:28:54.8
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
351 Jessica Zamora Clearwater FL 546 38 F 22 35-39 2 318 12:16.6 2:33.2 316 35:02.4 1:39.8 384 37:29.5 1:29:01.5 1:29:01.5
352 Kelli Colini Tampa FL 99 22 F 3 20-24 2 288 11:50.7 2:01.7 371 37:58.3 0:59.7 364 36:16.1 1:29:06.5 1:29:06.5
353 Susan Lashlee N. Redington Beach FL 521 59 F 18 55-59 2 382 14:01.9 2:32.9 297 34:33.8 1:36.7 369 36:31.2 1:29:16.5 1:29:16.5
354 Michele Egg Temple Terrace FL 146 47 F 2 40-99 3 366 13:22.7 2:02.4 332 35:35.4 1:21.4 380 37:06.2 1:29:28.1 1:29:28.1
355 Sheri Fields Mattingley Port Richey FL 163 54 F 3 40-99 3 354 13:08.1 1:15.3 288 34:25.5 1:23.4 405 39:22.4 1:29:34.7 1:29:34.7
356 Daniel Morris Dade City FL 326 37 M 25 35-39 2 454 55:33.9       31:08.6 305 32:35.2 1:29:40.3 1:29:40.3
357 Ashley Sellers Tampa FL 533 28 F 2 0-39 3 345 12:56.7 3:12.7 303 34:43.8 1:55.3 377 36:52.8 1:29:41.3 1:29:41.3
358 Linda Bedwell Tarpon Springs FL 44 56 F 19 55-59 2 396 14:28.5 1:20.3 254 33:34.1 2:29.7 390 37:55.9 1:29:48.5 1:29:48.5
359 Paul Williamson Clearwater FL 499 44 M 30 40-44 2 434 17:26.4 1:39.8 311 34:55.7 1:06.6 344 34:49.0 1:29:57.5 1:29:57.5
360 Gail Lynch Beverly Hills FL 290 62 F 5 60-64 2 383 14:02.9 1:39.3 253 33:29.8 2:05.7 401 38:51.8 1:30:09.5 1:30:09.5
361 Amanda Breen Safety Harbor FL 60 27 F 3 0-39 3 196 10:46.5 2:30.3 324 35:24.0 1:46.8 407 39:56.6 1:30:24.2 1:30:24.2
362 Mary Milne Tampa FL 322 54 F 12 50-54 2 391 14:22.1 2:16.2 292 34:28.1 2:04.9 382 37:18.0 1:30:29.3 1:30:29.3
363 Catherine Clement Tampa FL 558 38 F 23 35-39 2 317 12:15.8 2:32.1 394 39:11.2 2:15.2 337 34:20.8 1:30:35.1 1:30:35.1
364 Breanna Campion Tarpon Springs FL 78 29 F 6 25-29 2 259 11:29.3 1:54.7 387 39:01.4 2:39.1 358 35:52.9 1:30:57.4 1:30:57.4
365 Carly Wright Ozona FL 506 22 F 4 20-24 2 417 15:39.8 1:29.5 400 39:25.4 1:46.1 309 32:43.6 1:31:04.4 1:31:04.4
366 Natalie Turaniczo Palm Harbor FL 461 22 F 5 20-24 2 236 11:14.5 2:32.5 423 42:18.1 1:20.7 328 33:42.5 1:31:08.3 1:31:08.3
367 za Johnson Ozona FL 245 55 F 20 55-59 2 377 13:52.0 2:43.6 328 35:28.8 2:32.1 374 36:47.6 1:31:24.1 1:31:24.1
368 Paul Hollern Land O Lakes FL 230 52 M 10 40-99 4 276 11:39.3 3:55.5 354 37:02.5 2:13.1 372 36:40.0 1:31:30.4 1:31:30.4
369 Christina Martin Tampa FL 302 45 F 21 45-49 2 381 13:57.1 1:53.1 349 36:49.5 2:20.2 371 36:39.2 1:31:39.1 1:31:39.1
370 Wayne Shriver St. Petersburg FL 416 59 M 23 55-59 2 254 11:27.4 1:30.9 302 34:43.6 1:38.0 424 42:52.2 1:32:12.1 1:32:12.1
371 Courtney Taylor Tampa FL 448 22 F 6 20-24 2 1 4:18.2 3:16.4 433 45:11.2 0:50.0 397 38:41.3 1:32:17.1 1:32:17.1
372 Georgiann Bird Lutz FL 535 49 F 4 40-99 3 356 13:11.1 3:00.0 331 35:34.8 0:59.8 406 39:35.3 1:32:21.0 1:32:21.0
373 Aleksandra Karolak Tampa FL 249 38 F 24 35-39 2 393 14:23.3 3:59.2 375 38:07.1 2:49.5 324 33:30.5 1:32:49.6 1:32:49.6
374 Diane Spicer Tampa FL 430 63 F 6 60-64 2 399 14:39.5 2:43.8 393 39:11.1 1:51.6 338 34:28.0 1:32:54.0 1:32:54.0
375 Abigail Gwilt odessa FL 199 16 F 5 0-19 2 319 12:17.2 3:29.6 364 37:28.9 1:18.8 393 38:20.9 1:32:55.4 1:32:55.4
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
376 Laura Stack Safety Harbor FL 434 34 F 9 30-34 2 159 10:26.2 3:39.1 388 39:02.4 5:19.1 339 34:29.0 1:32:55.8 1:32:55.8
377 Jason Hurst Gainesville FL 238 34 M 10 Male Beginner 6 444 25:16.4 1:47.7 268 33:53.1 1:47.2 261 30:29.9 1:33:14.3 1:33:14.3
378 Jaana Jala PORT RICHEY FL 242 56 F 21 55-59 2 438 18:27.3 4:31.6 278 34:11.8 2:21.5 330 33:47.1 1:33:19.3 1:33:19.3
379 Gina Yacone Safety Harbor FL 508 34 F 4 0-39 3 285 11:47.9 2:28.6 355 37:04.4 2:04.3 408 39:57.5 1:33:22.7 1:33:22.7
380 Karen Gallagher Tarpon Springs FL 182 46 F 22 45-49 2 277 11:40.0 1:45.3 359 37:23.1 1:37.4 414 41:15.6 1:33:41.4 1:33:41.4
381 Ryan Clarke St Petersburg FL 95 40 M 31 40-44 2 212 10:56.6 3:01.0 232 32:45.7 2:17.0 437 44:43.1 1:33:43.4 1:33:43.4
382 Mike Farrell St. Petersburg FL 478 66 M 9 65-69 2 315 12:13.7 3:55.9 398 39:20.2 3:55.6 336 34:19.0 1:33:44.4 1:33:44.4
383 Michael Miller Ocala FL 525 48 M 11 Male Beginner 6 294 11:52.7 3:54.3 261 33:42.7 2:52.9 416 41:28.4 1:33:51.0 1:33:51.0
384 Michelle Glantz Tampa FL 188 56 F 22 55-59 2 349 13:00.2 2:28.2 392 39:06.3 0:50.7 400 38:47.5 1:34:12.9 1:34:12.9
385 Nancy Henry Gainesville FL 223 52 F 13 50-54 2 435 17:44.7 1:43.0 345 36:31.1 1:20.1 379 36:54.9 1:34:13.8 1:34:13.8
386 Wayne Miller Lutz FL 321 52 M 28 50-54 2 275 11:38.1 2:01.4 335 35:40.5 1:58.8 426 42:59.8 1:34:18.6 1:34:18.6
387 jose chavez tarpon springs FL 90 53 M 29 50-54 2 266 11:32.5 1:41.0 365 37:35.0 1:36.6 419 41:55.2 1:34:20.3 1:34:20.3
388 Melissa Traum New Port Richey FL 456 31 F 10 30-34 2 432 17:19.5 1:54.7 326 35:27.5 1:45.8 388 37:53.1 1:34:20.6 1:34:20.6
389 Jack Cullin Spring Hill FL 112 69 M 10 65-69 2 305 12:04.2 3:06.4 419 42:01.0 1:29.9 355 35:42.6 1:34:24.1 1:34:24.1
390 Yarisi Valero Tampa FL 520 44 F 5 40-99 3 384 14:04.5 3:07.5 352 36:56.4 3:18.0 381 37:13.8 1:34:40.2 1:34:40.2
391 Christopher Estel Riverview FL 154 30 M 8 0-39 4 313 12:13.6 2:01.0 341 36:10.9 1:03.2 428 43:19.2 1:34:47.9 1:34:47.9
392 Robert Horne Tampa FL 233 23 M 7 20-24 2 157 10:24.7 17:31.8     37:56.3 257 30:26.4 1:35:05.0 1:35:05.0
393 Jay Flens Valrico FL 170 57 M 24 55-59 2 330 12:32.0 2:33.9 259 33:37.6 1:43.8 436 44:41.1 1:35:08.4 1:35:08.4
394 Heather Hoffman New Port Richey FL 226 39 F 25 35-39 2 362 13:18.0 2:10.6 410 40:39.6 1:13.6 387 37:53.0 1:35:14.8 1:35:14.8
395 Heidi Pitts Lakeland FL 350 45 F 23 45-49 2 447 28:49.7 2:05.4 234 32:48.3 2:23.3 213 29:11.2 1:35:17.9 1:35:17.9
396 Erika McPeck St Petersburg FL 317 39 F 26 35-39 2 413 15:23.8 4:39.9 373 38:02.6 3:25.3 332 33:50.3 1:35:21.9 1:35:21.9
397 Mark Dobson Odessa FL 133 52 M 12 Male Beginner 6 326 12:27.0 2:33.0 366 37:40.9 1:41.9 415 41:17.7 1:35:40.5 1:35:40.5
398 Joanna Ransley Clearwater FL 537 58 F 6 40-99 3 371 13:33.5 1:54.1 245 33:00.7 2:20.9 438 45:00.3 1:35:49.5 1:35:49.5
399 Christine Gwilt odessa FL 200 46 F 24 45-49 2 412 15:21.1 3:38.8 358 37:14.9 1:19.7 394 38:22.3 1:35:56.8 1:35:56.8
400 Bess McNamara Tampa FL 316 38 F 27 35-39 2 407 14:57.3 4:15.4 386 38:55.2 1:29.3 366 36:26.0 1:36:03.2 1:36:03.2
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
401 Deborah Rothenberger St Pete Beach FL 385 61 F 7 60-64 2 429 16:48.9 3:34.5 404 39:55.9 1:57.4 331 33:47.4 1:36:04.1 1:36:04.1
402 Feli Auger Palm Harbor FL 31 63 F 8 60-64 2 416 15:37.6 2:14.3 361 37:24.9 0:36.7 409 40:11.2 1:36:04.7 1:36:04.7
403 Kendra Simmons Casselberry FL 418 30 F 11 30-34 2 400 14:43.0 2:15.4 380 38:22.0 1:34.9 403 39:13.6 1:36:08.9 1:36:08.9
404 Anne Sandau Palm Harbor FL 393 33 F 12 30-34 2 312 12:12.2 2:51.2 439 47:33.4 2:40.5 276 31:11.9 1:36:29.2 1:36:29.2
405 Matthew Kappler Tarpon Springs FL 513 44 M 11 40-99 4 152 10:19.6 3:35.7 342 36:12.2 1:14.0 444 45:59.0 1:37:20.5 1:37:20.5
406 Mandi Dodson Tampa FL 134 28 F 5 0-39 3 225 11:04.3 2:24.1 384 38:45.4 2:30.2 422 42:48.1 1:37:32.1 1:37:32.1
407 Lis Heckmann Lehigh Acres FL 219 76 F 1 75-79 2 401 14:48.6 2:03.1 432 44:35.5 2:49.4 323 33:30.1 1:37:46.7 1:37:46.7
408 Karen Gallagher tarpon springs FL 181 46 F 25 45-49 2 419 15:56.5 1:30.2 429 43:46.8 1:06.6 353 35:34.2 1:37:54.3 1:37:54.3
409 Paula Di Landro Clearwater FL 130 47 F 7 40-99 3 331 12:32.3 2:16.3 340 36:10.5 2:52.9 434 44:08.9 1:38:00.9 1:38:00.9
410 Monty Seidler Dunedin FL 407 65 M 11 65-69 2 403 14:51.0 2:52.3 369 37:56.3 3:18.9 402 39:03.9 1:38:02.4 1:38:02.4
411 Susan Elliott Temple Terrace FL 148 43 F 17 40-44 2 364 13:20.8 4:20.1 370 37:58.3 2:05.5 410 40:18.4 1:38:03.1 1:38:03.1
412 Sandy Everett Palm Harbor FL 158 55 F 23 55-59 2 392 14:22.7 2:34.2 409 40:29.9 1:19.3 404 39:21.8 1:38:07.9 1:38:07.9
413 Mark Everett Palm Harbor FL 157 59 M 25 55-59 2 334 12:33.2 2:08.3 385 38:45.9 1:21.0 429 43:20.8 1:38:09.2 1:38:09.2
414 Ian Reidy Tarpon Springs FL 370 18 M 9 0-19 2 333 12:32.5 5:18.0 405 39:58.9 1:48.0 398 38:45.6 1:38:23.0 1:38:23.0
415 Grieta Patenaude St. Petersburg FL 344 42 F 18 40-44 2 269 11:33.8 2:11.7 222 32:36.2 1:14.7 451 50:49.1 1:38:25.5 1:38:25.5
416 Estefania Wallis Tarpon Springs FL 553 28 F 7 25-29 2 441 20:34.7 2:11.0 376 38:08.8 2:00.5 357 35:52.2 1:38:47.2 1:38:47.2
417 Michelle Adams-Manning Jacksonville FL 22 33 F 13 30-34 2 431 17:17.2 2:42.3 414 40:57.6 2:16.1 368 36:27.7 1:39:40.9 1:39:40.9
418 Kaitlin Sapp St. Petersburg FL 395 27 F 8 25-29 2 247 11:23.1 2:22.4 399 39:20.8 3:04.6 432 43:47.4 1:39:58.3 1:39:58.3
419 Dave Fredericks Tampa FL 180 57 M 26 55-59 2 386 14:10.8 4:41.0 381 38:25.5 1:24.3 420 41:55.5 1:40:37.1 1:40:37.1
420 Krystal Nix Clearwater FL 333 34 F 14 30-34 2 395 14:27.5 2:10.5 443 48:22.1 2:32.9 318 33:08.7 1:40:41.7 1:40:41.7
421 Lauren Keith Tampa FL 251 28 F 9 25-29 2 132 10:03.3 3:34.7 438 47:06.0 2:13.9 389 37:55.6 1:40:53.5 1:40:53.5
422 Carlos Ayala Pinellas Park FL 32 38 M 26 35-39 2 264 11:32.1 4:11.9 440 47:36.8 1:43.1 360 36:01.4 1:41:05.3 1:41:05.3
423 Erin Broderick Tarpon Springs FL 65 43 F 8 40-99 3 394 14:25.6 1:48.6 360 37:24.4 2:28.3 440 45:06.4 1:41:13.3 1:41:13.3
424 Cindy Christie Tarpon Springs FL 94 38 F 28 35-39 2 402 14:49.4 3:27.9 427 42:49.2 4:15.2 362 36:08.5 1:41:30.2 1:41:30.2
425 Michael Read LARGO FL 367 60 M 13 60-64 2 342 12:52.9 2:33.8 416 41:42.1 1:53.0 421 42:32.0 1:41:33.8 1:41:33.8
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
426 Anna Andriotis Tarpon Springs FL 24 38 F 29 35-39 2 304 12:03.2 2:24.7 426 42:43.0 1:38.4 425 42:52.6 1:41:41.9 1:41:41.9
427 Nicholas Fatolitis Tarpon Springs FL 160 38 M 27 35-39 2 180 10:37.5 4:20.0 424 42:19.5 4:07.6 417 41:46.9 1:43:11.5 1:43:11.5
428 Lori Pegram Wesley Chapel FL 348 56 F 24 55-59 2 397 14:33.1 4:43.2 390 39:02.8 2:29.1 423 42:52.2 1:43:40.4 1:43:40.4
429 Kim Zumdieck Tarpon Springs FL 511 50 F 14 50-54 2 421 16:07.3 3:45.8 428 43:01.2 3:23.8 385 37:34.0 1:43:52.1 1:43:52.1
430 Melissa Foss Tampa FL 174 35 F 6 0-39 3 352 13:05.5 5:20.3 407 40:06.1 3:14.4 427 43:18.8 1:45:05.1 1:45:05.1
431 Karen Rainey Brandon FL 362 53 F 15 50-54 2 424 16:14.8 2:06.1 401 39:37.0 2:09.5 441 45:11.2 1:45:18.6 1:45:18.6
432 Vicky Hopper St Petersburg FL 232 39 F 30 35-39 2 328 12:28.5 2:55.8 403 39:53.6 2:43.5 448 47:46.1 1:45:47.5 1:45:47.5
433 Dawn Siler-nixon tampa FL 417 47 F 26 45-49 2 443 23:53.4 2:13.0 412 40:54.0 2:32.4 365 36:25.9 1:45:58.7 1:45:58.7
434 Kim Lapi Brooksville FL 526 49 F 27 45-49 2 404 14:52.1 2:21.7 418 41:58.1 2:54.9 433 43:58.2 1:46:05.0 1:46:05.0
435 Daryl Wurzbacher Plant City FL 564 32 M 17 30-34 2 446 26:38.1 1:54.2 422 42:16.2 1:12.6 347 35:07.1 1:47:08.2 1:47:08.2
436 Hannah Everett Palm Harbor FL 155 22 F 7 20-24 2 336 12:36.4 1:39.2 445 48:52.7 0:41.2 431 43:25.0 1:47:14.5 1:47:14.5
437 Kristen Groleau Safety Harbor FL 195 30 F 4 Female Beginner 6 320 12:19.7 6:20.4 448 51:39.0 1:26.1 367 36:27.2 1:48:12.4 1:48:12.4
438 Kyle Everett Palm Harbor FL 156 55 M 27 55-59 2 359 13:16.7 5:15.9 431 43:57.5 1:35.3 435 44:22.4 1:48:27.8 1:48:27.8
439 Robert Macar Tampa FL 512 63 M 14 60-64 2 425 16:24.6 5:01.4 437 46:23.1 2:49.7 399 38:46.6 1:49:25.4 1:49:25.4
440 Kelly Kent Tampa FL 254 39 F 31 35-39 2 385 14:05.8 2:57.4 434 45:36.4 4:09.2 430 43:21.9 1:50:10.7 1:50:10.7
441 Ava Green St Petersburg FL 194 45 F 9 40-99 3 428 16:44.2 4:29.5 396 39:13.3 4:24.8 445 46:25.3 1:51:17.1 1:51:17.1
442 Joseph Camera Pinellas Park FL 77 63 M 15 60-64 2 437 18:09.2 4:08.5 436 46:11.9 1:23.9 418 41:50.4 1:51:43.9 1:51:43.9
443 Luke Benedict Trinity FL 599 23 M 8 20-24 2 388 14:19.5 15:16.0 397 39:13.9 3:03.4 412 40:34.8 1:52:27.6 1:52:27.6
444 Katina Steffen 34689 FL 648 52 F 16 50-54 2 375 13:47.3 2:28.8 417 41:56.1 2:23.5 452 52:10.1 1:52:45.8 1:52:45.8
445 Carole Priede Lutz FL 358 70 F 1 70-74 2 390 14:21.3 3:32.0 435 45:54.1 1:17.8 450 48:05.6 1:53:10.8 1:53:10.8
446 Elizabeth Denney brandon FL 127 30 F 7 0-39 3 440 19:48.6 2:08.0 430 43:48.2 1:14.4 447 47:42.1 1:54:41.3 1:54:41.3
447 Tara Mattiacci Tarpon Springs FL 549 43 F 19 40-44 2 422 16:08.1 2:52.2 442 48:16.8 1:34.1 443 45:56.0 1:54:47.2 1:54:47.2
448 Libby Lee Burke palm harbor FL 75 72 F 2 70-74 2 405 14:54.8 3:48.4 446 49:01.2 1:15.5 446 46:50.9 1:55:50.8 1:55:50.8
449 Patrick Wallis Tarpon Springs FL 552 48 M 28 45-49 2 450 38:35.1 2:12.2 377 38:11.4 1:58.3 356 35:49.9 1:56:46.9 1:56:46.9
450 Victoria Roberts Clearwater FL 647 33 F 8 0-39 3 449 34:09.8 1:57.6 379 38:15.1 1:07.3 439 45:03.7 2:00:33.5 2:00:33.5
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
451 Unknown Partic. 560 560 M 9 Male Elite 1 453 44:03.0 2:52.9 425 42:37.8 1:29.3 227 29:43.0 2:00:46.0 2:00:46.0
452 Linda Filegar Port Orange FL 164 50 F 10 40-99 3 427 16:26.8 7:49.0 421 42:08.9 6:36.2 449 47:54.7 2:00:55.6 2:00:55.6
453 Louisa Kern Trinity FL 598 37 F 32 35-39 2 433 17:19.7 15:15.1 441 48:12.4 2:09.4 396 38:25.8 2:01:22.4 2:01:22.4
454 Elaina Brooks Clearwater FL 66 15 F 1 Female Physically Challenged 11 268 11:33.7 5:04.1 367 37:47.1 1:20.0 456 1:07:20.9 2:03:05.8 2:03:05.8
455 JOSE RIVERA PORT RICHEY FL 374 33 M 9 0-39 4 445 26:22.0 14:40.7 402 39:44.9 3:05.1 413 40:55.5 2:04:48.2 2:04:48.2
456 Stacey Mccabe port richey FL 310 27 F 9 0-39 3 448 34:01.0 4:03.9 444 48:41.1 2:10.4 395 38:24.3 2:07:20.7 2:07:20.7
457 Honey Rand Lutz FL 363 57 F 25 55-59 2 442 20:37.2 3:59.9 447 50:46.3 2:14.0 453 56:20.3 2:13:57.7 2:13:57.7